Zakládám nové vlákno pro pivní turisty, notorické pivaře i příležitostné alkoholiky. Osobně na každé cestě procházím pivovary či většinu podniků s rukodělným ( craft ) pivem.Pokud budu vědět rád poradím jestli bude mít někdo zájem ;)https://drive.google.com/open?id...sp=sharing .

Cestuj pivně

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

cali napsal(a):

No, podle mě je cena 40,- za 0,5l, pokud máme všichni stejnou cenu 60,-Kč za 0,75l:-) Krvavé oko jsem neměl,úplně mě ani nenadchlo s tím chmele z Výzkumáku...

edit: Pravda, ty některá v plastu možný jsou litrovky...

0,75l ve skle jsou za 60, ale 1l petky taky za 60 a 0,5l petky za 30 Kč, takže beru 30 Kč za pivko, příplatek za skleněnou lahev neuvažuji :)

0 Citovat

ano trappisticke westmalle. Jsem jednou poradal akci pro kamose s trappistickymi pivy a poridil jsem k tomu i sklo. doma z kriglu neslopu. ty tretinky jsou supr. sklo se da poridit mj na topvino.cz

0 Citovat

Kdyz jsem byl v parovaru dnes cca v 6 vecer, tak prave dovarili dalsi varku. Petky maji vyprodane (bral jsem posledni Azzacu v pet, se mi to sklo nechce tahat) a i Belma byla na sklade. Vzal jsem 10 lahvi. To Krvavy oko mi taky prijde trochu slabsi, takovy plochy ale. Ale slabsi myslim v porovnani se zbytkem nabidky

0 Citovat

cali napsal(a):

Kolik má IBU? Jestli je hodně hořké, jedu pro něj... Miluji hodně nachmelená piva:-)


IBU nikde neuvádí, ale je opravdu hořké (po vyžahnutí "česlé mouchy") . Takže pokud máš rád nachmelená, tak doporučuji. Pivko za 30 kč.... Super
0 Citovat

Já tu mám dalšího adepta, kterého budu zachraňovat, mám k té vsi citový vztah, pivko mají fajn, navíc mají i Chráněnou dílnu. Zaslouží si to:-) https://www.pivovarchric.cz/objednavka/

0 Citovat

cali napsal(a):

Máš nějaký nápad, jak to exportovat k nám na venkov nebo do Prahy? Mimo ČP, to by přišly kousky na archivaci:-)

To sklo je primárně do pivotek a k nám do hospody, já jsem přešel na vyšší level + v pozadí Hazy Cola 14 s kolovým ořechem právě dokvašuje.

Ale. Od pondělí mám kurzarbeit a tak vzhledem k ceně benzínu začneme zavážet i ostatní města. Zatím asi max do Brna ale kdo ví, třeba to jednou dotahneme i do Prahé.

Btw tam nás závaží kamarádi z Polska, jen teď asi nejsou nějak brutální objednávky bo už 14dni nejeli.

Jinak jsem rád že Parovar jste tak krásně podpořili.

Daniel dával bombardaka, který je teda taky super. 

Jen tak dále 🍻


img-20200403-210650.jpg

0 Citovat

Asi bude muset hora k Mohamedovi a Romanovi:-)))

0 Citovat

Kvituji, jak jsem psal, jsi vítán, btw Romana budu zavážet přespříští týden.

Jo a dej vědět předem ať se pořádně zasobime 🙂


0 Citovat

Ja mam v umyslu otestovat Pivovar Prokopak. Slezu do udoli, nakoupim do batohu a nahoru do kopce budu mit aspon vyslap se zatezi. Nezkousel ho uz nekdo?

0 Citovat

Já bych klidně šel, nebo jel... Vzal bych 2 koloběžky. Ale zase jak nahoru, s baťohy:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Já bych klidně šel, nebo jel... Vzal bych 2 koloběžky. Ale zase jak nahoru, s baťohy:-)

Pokud jsou kolobrndy i do terenu, tak bych se na nich i docela projel:-) Do kopce vytlacime. Domluvime pres whatsapp;-)

0 Citovat

Tak at taky nepisu jen o koronaviru , v Irsku se daji koupit ruzne znacky ceskch piv i kdyz vic prevladaji hlavne nemecka piva a samozrejm Polaci se natlaci vsude se vsim 

Pochopitelne je znamy v Dublinu Cźech inn  .kde se toci ruzna ceska piva ,ale mam ted spis na mysli obchody  ,ponecham stranou vicemene zname znacky  ,ale treba  u me kde bydlim  je v obchode   Prazsky Lager v plechovce    4 ks 0.5 l  za  5 euro  coz je na  irske pomery  jedna z nejnizsich cen   .. V CR jsem nikde toto pivo nevidel  pil ho uz nekdo  ?

Pak je treba dalsi neznama znacka Vratislav   ten je   k mani dokonce  za  1.15 euro  plechovka , ovsem to jsem si koupil jednou a hned stoupla spotreba hajzl papiru.,..

V Tescu tyhle dve  znacky taky maji ,.a ostani uz znamejsi a ve skle   jsou radove o euro a vic drazsi na pul litru , zato napriklad v Lidlu o ceske pivo tady na jihu clovek ani neskrtne  zatimco polske jsou ..

Slovenske pivo asi jen Zlaty Bazant  

PS :  Uz jsem i premyslel jestli by se tu treba nedal nabidnout v mistnim obchode Kozel, Kozla jsem v Irsku  nikde  nepotkal  

0 Citovat

pratele, gratuluji ke skvele praci!


screenshot-20200405-003233.jpg

0 Citovat

Aspoň nějaká dobrá zpráva, rovněž i já se připojuji k díky všem zachráncům :)

0 Citovat

Dnešní záchranná mise s LukasAK v pivovárku Prokopák.:-) Zachránců tam tedy bylo habaděj...


img-20200405-wa0002.jpg
img-20200405-200234.jpg

0 Citovat

To vypadá dobře. Ještě v pátek na zachranpivo nebyli. Koukám, že mají i sudy. Stojí ALE a IPA za to?

0 Citovat

Jj, Prokopak netreba zachranovat, fronta tam byla cele odpoledne, co jsme tam s Cali sedeli. IPA super pitelna, ALE trochu plochy, na lezak se teprve chystam

0 Citovat

Tento pivovar zachraňovat nepotřebuje, díky umístění a prodeji do kelímků se už možná zachránil... Věnoval bych síly, játra a finance potřebnějším:-)  Jinak pivo fajn!

0 Citovat

Tak uz mam otevreny lezak Tatin z Prokopaku. Neni uplne zly, ale na Hastrmana z Parovaru se nechyta. Za mne Prokopak jako ve skole: IPA 1, ALE 3, Tatin lezak 3. Hodnoceni je samozrejme poplatne tomu, ze ma jit o remeslnne pivo. Prumyslovou produkci to samozrejme vysoce prevysuje. Napr. Mikirem zminovany Kozel ma odemne 5- (Pokud by ve skole byla 6, mel by ji)

0 Citovat

Ja som vcera testol ten rozvoz z Beer stationu, objednavane pred 14tou (to je final cas na objednanie), tesne po 15tej pivko doma na stole. Bol som asi medzi prvymi, resp. mozno aj prvy a vyzeralo ze chlapik ma celkom plne auto objednavok, tasky aj v predu aj vzadu na sedadlach nejake, tak snad im to vydrzi co najdlhsie

Zatial okostovany len Wywar Orange sky (pohode, ale nic vynimocne), tak uvidime ako dopadne zvysok.



pivko.jpg

0 Citovat

Tak jelikož se zásoby po víkendu dosti zmenšily a Parovar už bohužel nic nemá a včerejší večerní výprava do Břevnovského pivovaru taky nebyla úspěšná, tak dnes odpoledne si zajedu na výlet do Slaného pro Antoše (pivotéka v areálu pivovaru na kraji města směrem od Prahy, moc dobré ceny) a pak to ještě protáhnu do Třebíze, kde má u silnice postavený Zichovec prodejní Pívobus (@cali, takže není potřeba zajíždět až přímo do Zichovce).

0 Citovat

chlapci, mam z nas radost!

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

Tak uz mam otevreny lezak Tatin z Prokopaku. Neni uplne zly, ale na Hastrmana z Parovaru se nechyta. Za mne Prokopak jako ve skole: IPA 1, ALE 3, Tatin lezak 3. Hodnoceni je samozrejme poplatne tomu, ze ma jit o remeslnne pivo. Prumyslovou produkci to samozrejme vysoce prevysuje. Napr. Mikirem zminovany Kozel ma odemne 5- (Pokud by ve skole byla 6, mel by ji)


No nejsem pivar a kdyz priletim do CR tak vetsinou piju jen Kozla nebo zkusim nejake pivo co vyhralo soutez a to mam pocit ze jsou jen ty zname piva , v Beskydech jsem zkusil  mistni pivo s pivovaru na Ostravici  a taky pivo s Kuncic pod Ondrejnikem a nechutnalo mi ani jedno 

Ty male pivovary maji  taky piva s kratkou  zarucni dobou ze ? 

Tady jsem nasel treba  tohle  

https://www.denik.cz/ekonomika/d...90925.html

nebo zase jinde tohle

https://www.vecerni-praha.cz/sdr...roku-2019/ a tady zase neco jineho 

https://www.lidovky.cz/relax/piv...n-pivo_mpt

Asi je  to jine u tocenych piv a lahvovych   Kozla si davam v CR jak toceneho  tak kupuju lahvove 

Bernarda jsem zkusil  

No v Irsku se musim spokojit s tim co je  a lahvove za 2.50  euro v obchode  se mi moc kupovat nechce tak piju ten Prazsky Lager  za  1.25 euro   Nebo pak Perlenbacher  v lahvi 0.33   6 ks  za  5 euro   koukal jsem ze pulitrove v plechu   by bylo   12 ks  za   12.50  v Lidlu ,ale tady u nas jsem ho jeste nevidel  jen Budweiser

Nebo si koupime polske Tyskie   to je za  1.60 euro 0.5 ve skle 

0 Citovat

Jsi holt labužník, díky za půl stránky o ničem i do tohoto vlákna.

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jsi holt labužník, díky za půl stránky o ničem i do tohoto vlákna.


Jasne  ale v tech hodnocenich vidim celkem chaos pomalu stejny jak v koronaviru   ..Tak kolik je teda celorepublikovych soutezi a ktere pivo vyhralo v 2019  nebo  tu jde jen o tu akci zachran pivo  ?  Mapku jsem si nasel a vlakno je cestuj pivne tak nevim ,proc bych tu nenapsal jak to je s pivy  v Irsku  ( tedy temi cizimi  )  Guinness nemusim 

0