Zakládám nové vlákno pro pivní turisty, notorické pivaře i příležitostné alkoholiky. Osobně na každé cestě procházím pivovary či většinu podniků s rukodělným ( craft ) pivem.Pokud budu vědět rád poradím jestli bude mít někdo zájem ;)https://drive.google.com/open?id...sp=sharing .

Cestuj pivně

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Chlapi, já nejsem ani trochu znalec, ale chtěl bych vás tu požádat o radu :) Nejlepší pivo v životě jsem pil před pár měsíci v Albánii a jedná se o tohle:

https://stefani-co.al/en/product...ria-weiss/

Dá se doporučit chuťově něco podobnýho v ČR na základě pouze informací z netu?

0 Citovat

Mikire ten tvůj Pražský Lager vyrábí Van Pur v Polsku, s Českem to kromě názvu nemá nic společného a je to asi tak český pivo jako Žatecký Gus vařenej v Petrohradě. Jinými slovy šmakuláda pro irský lolky :D V Česku se to prodává v Lidlu jako plechovkový Argus/Strong. V porovnání s tímhle se nedivím, že ti Kozel připadá skvělej.

Přitom v Irsku je hromada špičkových pivovarů, například Carlow, Porterhouse, přímo v Corku máš Franciscan Well, ale i samotný Guinness dělá těch piv hromadu druhů a většina z nich jsou dobrá.

0 Citovat

z masovek od guinnessu mohu s klidnym svedomim doporucit Hop House, z remeslnych Scraggy Bay z Donegalu, jejich IPA me zouva z fusekli

0 Citovat

Hop House i za mě velmi dobrý,akorát to není pivo za euro,takže nic pro mikira.

0 Citovat

Ridder napsal(a):

Chlapi, já nejsem ani trochu znalec, ale chtěl bych vás tu požádat o radu :) Nejlepší pivo v životě jsem pil před pár měsíci v Albánii a jedná se o tohle:

https://stefani-co.al/en/product...ria-weiss/

Dá se doporučit chuťově něco podobnýho v ČR na základě pouze informací z netu?

No podle toho co tam píšou, tak je to spodně kvašená pšenice. To je celkem rarita a moc se to nedělá, nicméně myslím, že jsem to od nějakýho českýho pivovaru někdy měl, zkusím si vzpomenout.

0 Citovat

Pokud je tam dle složení jen ječný slad, nemůže to být Weissbier/Wheat Beer... Možná jen weiss jako světlé pivo... Ale do kluků albánských nevidím. Možná jakob:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

Pokud je tam dle složení jen ječný slad, nemůže to být Weissbier/Wheat Beer... Možná jen weiss jako světlé pivo... Ale do kluků albánských nevidím. Možná jakob:-)

Taky jsem se nad tím složením zarazil v tom případě by to byl jen klasický ležák. Každopádně už jsem si vzpomněl na tu spodně kvašenou pšenici. Byl to pivovar Richard a to pivo se jmenuje Darmochleb.

0 Citovat

Ještě k tomu albánskému pivu, já ho nepil!!!  Ale troufal bych si odhadnout, že to bude pivo se zvýšeným obsahem kvasinek, normálně filtrované a pasterizované.  Jinak oni vyrábějí i nějakou pseudopšenici https://stefani-co.al/en/product...ager-beer/

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Mikire ten tvůj Pražský Lager vyrábí Van Pur v Polsku, s Českem to kromě názvu nemá nic společného a je to asi tak český pivo jako Žatecký Gus vařenej v Petrohradě. Jinými slovy šmakuláda pro irský lolky :D V Česku se to prodává v Lidlu jako plechovkový Argus/Strong. V porovnání s tímhle se nedivím, že ti Kozel připadá skvělej.

Přitom v Irsku je hromada špičkových pivovarů, například Carlow, Porterhouse, přímo v Corku máš Franciscan Well, ale i samotný Guinness dělá těch piv hromadu druhů a většina z nich jsou dobrá.


V distribuci  mezi vyrobcem a  distributorem se nevyznam ,ale na plechovce je product  EU pivovar Prazsky v Celnici  4 Praha  1 ,ale tak asi mas ale pravdu  v te Celnici se asi pivo nevyrabi ale delaji tam vyvoz , to ze v CR se to prodava pod nazvem Argus  vubec nevim . Argus jsem nikdy nepil  i kdyz jsem ho v Lidlu videl 

Jinak ja do pubu moc nechodim  a nekde  nektere mistni jidelny ani pivo  v nabidce nemaji ,  od Corku bydlim  50km  a nakupy delam bud v miste kde bydlim, nebo jedu do Tesca nebo Lidlu  20 km  Carlow jsem uz asi videl, jinak vim ze Guinness ma  hodne druhu ,ale cerne pivo jsem zkousel jen jednou  a nejak me to neoslovilo ,.ale dik za pouceni   Irove pijou  ze  70 procent Guinness a  zbytek asi ruzne  druhe nejvic je asi  Heineken  nebo Budweiser   a Polaci tu maji  svoje piva 

A jinak eremi ma pravdu  pivo za 5 euro si dam leda v letadle  , v te hospode  kdyz se tam toci  tak  za ty 3.50-4.50  ale v obchode kolem tech  1.-1.60,  ale vic jen vyjimecne ,pochopitelne pri cestovani  je to zase trosku jinak ,ale na Kanarech  je to v pohode  a jizni destinace  radeji  vino 

0 Citovat

@cali a matej15 díky :) mrknu na Darmochleb

0 Citovat

Tak v Ostravě završujeme kvalitní víkendové okynko.

Aktuálně si dávám kooperacku Pl+Ru Hazy disco a docela mi to dává na prdel 🤣


fb-img-1587306558465.jpg

0 Citovat

Jinak náš Rybizek měl úspěch


img-20200417-173518.jpg

0 Citovat

Rybízek vypadá jako smoothie z lesního ovoce.  Koštnul bych, ale raději bych políval jazyk klasikou:-)

0 Citovat

Já tedy nechápu, co na těch speciálech máte. Z mých zkušeností čím větší speciál, tím větší hnus. Chutě jsou podivné, někdy to bývá různě nasládlé a voltáž je nesmyslná.

V Evropě mi nejvíce chutná tzv. europivo, běžné světlé co mají běžně v supermarketu. Rozdíly mezi značkami stejně nepoznám. Nevím přesně kdo vyrábí třeba ten Argus, ale pít se to dá (10, 11, 12) ale Argus speciály stojí za prd. V Americe si dám s chutí ten jejich Budweiser a chutná mi také.

0 Citovat

Ten Pražský Lager mi názvem evokuje Staročesko pivo, vařené ovšem v Chorvatsku. Pil jsem ho někdy před 10 lety; dost hnusné, ale ne úplně nepitelné. Podobně to vidí i jiní: https://www.pivnici.cz/pivo/starocesko-10/

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Já tedy nechápu, co na těch speciálech máte. Z mých zkušeností čím větší speciál, tím větší hnus. Chutě jsou podivné, někdy to bývá různě nasládlé a voltáž je nesmyslná.

V Evropě mi nejvíce chutná tzv. europivo, běžné světlé co mají běžně v supermarketu. Rozdíly mezi značkami stejně nepoznám. Nevím přesně kdo vyrábí třeba ten Argus, ale pít se to dá (10, 11, 12) ale Argus speciály stojí za prd. V Americe si dám s chutí ten jejich Budweiser a chutná mi také.

Lahvové Argusy výrábí Pivovary Lobkowicz, světlou 10,11 a 12, černé a polotmavé v Platanu, pšeničné ve Vysokém Chlumci. Ty speciály asi myslíš 14 a 16, ty vyrábí Konrad ve Vratislavicích. Většinou jsou to jen přebalené verze piv daných pivovarů (Platan 10, Lobkowicz Premium, Konrad Spytihněv atd...) A to nejsou špatná piva, právě naopak. Nicméně plechovkový Argus je úplně něco jiného, ty vyrábí Van Pur v Polsku a tady už se nějaké kvalitě rozhodně mluvit nedá.

0 Citovat

Děkuji, držím se klasiky ve skle.  Nejsem typický pivař - hlídám si figuru.

0 Citovat

😀

Tak jasně, sto lidí, sto chutí

0 Citovat

cali napsal(a):

Rybízek vypadá jako smoothie z lesního ovoce.  Koštnul bych, ale raději bych políval jazyk klasikou:-)

Rybizek byl velmi hustý konec bečky a zprdele jsme z toho udělali i nanuky. Jindy to i normálně teklo 😆

Je to ale 7ka a s tím rybizem to v pátek bylo celkem terno. Pěkně vyvážené, žádný juice. Příjemně osvěžilo

0 Citovat

jakob napsal(a):

Tak v Ostravě završujeme kvalitní víkendové okynko.

Aktuálně si dávám kooperacku Pl+Ru Hazy disco a docela mi to dává na prdel 🤣

tie ceny su za 0,5l?

0 Citovat

Jj za 0.5 jako na Ostravu úlet ale našlo si ti fandy. A ti drží i teď v omezeném provozu.

Jinak ty ceny vycházejí stejně jak v Polsku, což se odvíjí od nakupky

0 Citovat

Náhodou Nachmelená opice za 35, to ani nevím kam bych v Praze musel jít abych za takovou cenu našel :D

0 Citovat

Ale tak ta opice je "klasicka" 11tka, tam je ta nizsia cena tak nejak ok nie? :)

Ja inak mam teda taky svoj vnutorny limit niekde do 3eur/0,5l, viac uz mi pride proste vela "za pivo". 

Kazdopadne, posledny cca rok to slo s tymi specialmi riadne hore cenovo, je to len dopytom, alebo sli hore aj suroviny potrebne na varenie?


0 Citovat

Spíš se ty ceny tak nějak srovnaly se zahraničím (tím myslím východ, například Polsko, Ukrajina). Já vím, je to těžké, když tu máme nejnižší průměrnou cenu piva na světě.

Stále se  tu ale najde pár pivovarů ,které vaří solidní svrchňáky za nízkou cenu. Z mého okolí třeba Mordýř s cenou v pivovaru do 30Kč/0,5l.

Z mé zkušenosti je západ s průměrnou cenou tak na dvojnásobku našich současných cen, snad tedy mimo USA, kde se cena v obchodě pohybuje okolo 2$ za třetinku, na čepu ale úlet.

0 Citovat

Na Slovensku máte za craft obecně vyšší ceny.

Neřekl bych že suroviny tak výrazně zdrahly spíše pivovary vaří větší šílenosti.

Když dáváš 12g chmele na litr, což je u dobře chmeleneho piva tak průměr tak na várce 1000l to je někde okolo 15-20k jen za chmel.

Další věc jsou nové trendy jako barrel aging a podobně, což má taky nějaké vstupní náklady a hlavně to trvá.

K ceně. Já osobně mám hranici do kdy to neřeším 60, vše nadto už uvažuju jestli mi to za to stojí (většinou ano). Ale dlouho už jsem za odpoledne ve dvou neplatil přes litr jako dříve. Žena teda nějak divoce neleje.

0