Nakousl jsem diskuzi o Thajsku uz v letisti ,ale zajimaji me dalsi veci  a cerstve info o  soucasnych cenach  i  co videt Narazil jsem na tenhle rozpocethttps://www.cestolino.cz/diskuze...018/#p2877Ubytovani se me nezda,  za 5-10 euro/osoba /noc to asi nebude zadne stesti . snazil jsem se vejit  do  25 euro/osoba/noc  ,letenky mame levne ,na to, ze to je v sezone ,tak jsem radeji vybral lepsi ubytovani  Mista pobytu jsou  Ao Nang  , Phi Phi  , Lanta , Ko Mook , Bangkok Protoze to bude nejen prvni cesa  do ThajsKa, ale i  po 20 letech i  do Asie  ( byl jsem jen v Singapuru a  v Turecku)  tak co muzeme od  teto destinace ocekavat ? Letime ve dvou  a zase je to podobne jako na Mauritiu  vic takove Tour de Beach -) ale radi mrknem i na dalsi atrakce , , Ubytko je uz pres booking zajistene , tak s tim uz hybat nechci  .Ostatni je flexibilni ,odhaduju ze bychom se mohli vlezt do 2000 euro za vsechno  Diky za rady  .

Thajsko rozp0cet na 15 dnu

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Nakousl jsem diskuzi o Thajsku uz v letisti ,ale zajimaji me dalsi veci  a cerstve info o  soucasnych cenach  i  co videt

Narazil jsem na tenhle rozpocet

https://www.cestolino.cz/diskuze...018/#p2877

Ubytovani se me nezda,  za 5-10 euro/osoba /noc to asi nebude zadne stesti . snazil jsem se vejit  do  25 euro/osoba/noc  ,letenky mame levne ,na to, ze to je v sezone ,tak jsem radeji vybral lepsi ubytovani 

Mista pobytu jsou  Ao Nang  , Phi Phi  , Lanta , Ko Mook , Bangkok

Protoze to bude nejen prvni cesa  do ThajsKa, ale i  po 20 letech i  do Asie  ( byl jsem jen v Singapuru a  v Turecku)  tak co muzeme od  teto destinace ocekavat ? Letime ve dvou  a zase je to podobne jako na Mauritiu  vic takove Tour de Beach -) ale radi mrknem i na dalsi atrakce , , Ubytko je uz pres booking zajistene , tak s tim uz hybat nechci  .Ostatni je flexibilni ,odhaduju ze bychom se mohli vlezt do 2000 euro za vsechno  Diky za rady

0

Jen kontrolní otázka, v jakých dnech jsi v MCT?

0 Citovat

cali napsal(a):

Jen kontrolní otázka, v jakých dnech jsi v MCT?

Urcite třetího. To bude blízké setkání třetího druhu ;-)

0 Citovat

:-) Lepší polít jazyk s Mikirem než polívat sám:-)

0 Citovat

Tak to zcela jistě :-)

0 Citovat

Budě někdo z místních v BKK přibližně 27.1. - 31.1. ? Případně na severu řádově 31.1. - 15.1. ?

0 Citovat

Nevím, na co se ptáš. Ceny tam mají pěkně popsané, za 1 rok se to jistě moc nezměnilo a bude záležet jen na vás, kolik toho utratíte. K ubytování pak v diskuzi zmiňují, že je tam úspora díky referalům na booking.com (ale mimo sezónu by to bylo ve dvou i bez nich). O tom, co vidět, se tu psalo jistě mnohokrát, asi i při plánování tvé cesty. Na webu je mnoho cestopisů nebo třeba wikitravel.org.

0 Citovat

Ano Mikire mas pravdu.Za 5-10 euro to zcela jistě nebude žádné štěstí jak pises, i když bydlet se v tom dozajista dá. Normální cenu pro ne lowcostaka si vynásob tak dvěma.Na některých exponovaných  místech možná i víc.

Jo a ještě jsem zapomnel.Jestli jsi koupil letenku za 7 tis, tak do 1 tis euro za jednoho se za 14 dnů urcite vlezes. Ale nesmis to přehánět s alkoholem a krásnými thajkama ;-). To by mohlo pobyt prodražit

0 Citovat

Cali v Muscatu budeme jen v noci  uz jsme v Omanu byli ,tak me to ani tak nemrzi ,jen jsem sondoval,zda tam je  nejaky salonek , puvodne mel byt let az rano posunuli nam to na noc, takze jsme  tam asi jen 4 hodiny  ty letis  3.2, ? my o den pozd,ji 

Libor_S ,tak maji to popsane .ale tak kazdy uprednostnuje  trosku neco jineho pri tom rozpoctu a pri planovani mam  zajistene  ubytovani ,pripadne auto,pokud pujcujeme a  ostatni moc neresim , jiste , nejaky ramcovy plan mame  ,ale je flexibilni 

niemandos  , diky  ano letenka byla neco pres  7 tisic  noclehu je 15 + Amstr ,odpovida to tomu  co pises  .pocitam s tim ,ze se budou snazit ceny  navysit  za ty lode a tak  . ale na to bude cas  to pozjistovat na miste , treba prepravu z Krabi z letiste  do Ao Nang  mi nabidli  za 750 THB  vim , ze  to jde  urcite za mene ,ale myslim , ze kdyz je tam clovek poprve , ze ho stejne nekde natahnou 


0 Citovat

Tak zrovna Krabi - Ao Nang za 750 THB / osoba jde určitě i pomocí taxi přímo na místě. Pokud je to za dva, nejspíš taky. Rozhodně minivan pojede za stejně nebo méně. 

0 Citovat

Offic taxi priamo z Krabi letiska na An Nang 600thb, minivan za 150thb osoba. Inak naklady pre konkretnu osobu, ktoru navyse ani nepoznas, sa odhaduju tazko. Ja som mal pred cestou v hlave hruby rozpis 100e/2ludia/den, nakoniec to bolo spolu za 12 noci 1216eur cisto za pobyt v Thajsku. V tom bolo 56eur darceky a 30e osetrovanie v nemocnici (neskor preplatene poistovnou), co su teda naklady, s ktorými som v kalkulacii neratal, ale aj tak mi to sedelo viacejmenej dokopy ta odhadovana suma. Nesedelo by to ale na dni, pretoze najviac za den bola utrata 135e a najmenej 65 eur, cize vidno ze sa da aj tak aj tak, zalezi co v ktory den robis a aku mas chut na pivko :) Kazdopadne bez nejakého obmedzovania je tych 100e denne taka pohoda by som povedal, od ktorej sa mozes nejak odrazit

0 Citovat

Za měsíc letíme na Krabi s ubytkem na Railey a přemýšlím odkud bude lepší se dostat z letiště k nástupnímu molu na dlouhou loď.  Máte-li někdo zkušenost - buď z Aonang nebo z mola  u Krabi jak píší na Booking?  Jede nás šest žen a objednání minivanu na letišti je bez problémů a rychlé? 

0 Citovat

Já jsem za 16 dní v Thajsku utratil 26 tisíc. S tim že je v tom třeba 2x tetování dohromady za 4000, letenky v Thajsku za 5600 (mohlo to být míň, ale jednu letenku jsem kupoval na poslední chvíli za 3000), ubytování 8000 (hotely a Airbnb, žádný hostel).


Takže 2000 Euro pro 2 si myslim je v pohodě.
0 Citovat

Když doporučují z ubytování molo u Krabi, tak bude asi lepší. Na Railay East je aspoň plovoucí molo, které asi při příjezdu z Ao Nang na Railay West není. Pokud spíte blízko pláže Railay West, mohlo by se vyplatit jet přes Ao Nang (ušetřily byste až 500 metrů chůze se zavazadlem), ale vystoupíte z lodi do vody tak po kolena. Vzdálenost minivanem i lodí je podobná v obou variantách.

0 Citovat

Z letiště do Ao Nang jezdí autobus 90THB . Nejlepší pláž tam je u hotelu Centara, tam se musí přes Monkey trail - hezká procházka po schodech cca 15 minut. Z Ao Nang jezdí lodičky na Tonsay beach a Railay West za 100 THB. Je nutné jet z Ao Nang beach ne z Noppharat Tara beach, kde se při odlivu brodíte vodou do pasu. Z

Tonsay beach na Railay West se dá přejít pěšky cca 10 minut džunglí, při odlivu suchou nohou.

 
0 Citovat

Paja napsal(a):

Já jsem za 16 dní v Thajsku utratil 26 tisíc. S tim že je v tom třeba 2x tetování dohromady za 4000, letenky v Thajsku za 5600 (mohlo to být míň, ale jednu letenku jsem kupoval na poslední chvíli za 3000), ubytování 8000 (hotely a Airbnb, žádný hostel).


Takže 2000 Euro pro 2 si myslim je v pohodě.

Levná letenka koukám, 8400 kč za zpátečku je dost neobvyklé.
0 Citovat

Karel napsal(a):

Levná letenka koukám, 8400 kč za zpátečku je dost neobvyklé.


Zpáteční letenka v tom neni započítaná. Vypsal jsem to, co jsem utratil v Thajsku.
0 Citovat

Karel napsal(a):

Levná letenka koukám, 8400 kč za zpátečku je dost neobvyklé.

Kukal som na to asi minutu a nechapal som ako si sa dopracoval k tej sume, az kym som nepripustil to najjednoduchsie vysvetlenie, ze si zobral komplet sumu 26k a odratal vsetky ostatne uvedene (4k +5,6k + 8k) a zostatok 8400kc si automaticky priradil, ze to bola letenka, tak? Paja bude asi breatharian potom :)

0 Citovat

Kilecko napsal(a):

Kukal som na to asi minutu a nechapal som ako si sa dopracoval k tej sume, az kym som nepripustil to najjednoduchsie vysvetlenie, ze si zobral komplet sumu 26k a odratal vsetky ostatne uvedene (4k +5,6k + 8k) a zostatok 8400kc si automaticky priradil, ze to bola letenka, tak? Paja bude asi breatharian potom :)


No kéž by breatharian. Dost bych ušetřil  :-D :-D

0 Citovat

Souběžně jsem četl ten Mikirův link, tam byla obdobná cena za letenku s Fly Dubai, tak se to nějak nakombinovalo, ty brethariáne :D

0 Citovat

Ale ať dodám i cenu letenky, tak ta byla 18.tis. s Qatarem v době od 26.12.17 do 12.1.2018 :-D

0 Citovat

pokus napsal(a):

Z Ao Nang jezdí lodičky na Tonsay beach a Railay West za 100 THB

Cenu převozu z Ao Nang na Railay / Phra Nang považuju za největší zlodějnu, s jakou jsem se kdy v Thajsku setkal. Ten kdo tuhle službu provozuje, musí být miliardář. 

0 Citovat

Tam je drahé všechno, láhev vody cca 60Kč,  jídlo nejlepší a nejlevnější je z loděk, které kotví u Phra Nang

0 Citovat

Karel napsal(a):

Souběžně jsem četl ten Mikirův link, tam byla obdobná cena za letenku s Fly Dubai, tak se to nějak nakombinovalo, ty brethariáne :D

Ja letel s Fly Dubai za 350 euro z Bratislavy v unoru 2017. A denni budget jsem se snazil drzet na 1000 kc/den. Celkove jsem to ale myslim trosku presahl, tusim 30 tisic na 28 dni bez te letenky.

0 Citovat

Ne ne z Fly Dubai to nemame  .je to jedna z akci co byla tady avizovana ,kupoval jsem to v zari loni ,je  to  zase poskladane  .ale cele  je to v rezii  Oman Air.., z Amstru to leti KLM. pak Oman Air. a pak zpet jeste z Franfurtu do Prahy  Lufthansa ,  ,me Amstr nevadi mam ho  s Ryanem z Dublinu  za 20 eruro a zpatky  s Prahy jsem si nasel s prestupem Cork

Ale uz vicekrat byly tyhle akce ,kdy odlet je  jinde nez prilet cenove dost vyhodne , ty 2000 euro  jsem myslel za dva vcetne letenek  tedy bez tech priskoku  , nebo tedy  po odecteni letenek  a ubytovani  jedtli staci  pro dva tech 1000 euro asi  na ten pobyt
0