Nakousl jsem diskuzi o Thajsku uz v letisti ,ale zajimaji me dalsi veci  a cerstve info o  soucasnych cenach  i  co videt Narazil jsem na tenhle rozpocethttps://www.cestolino.cz/diskuze...018/#p2877Ubytovani se me nezda,  za 5-10 euro/osoba /noc to asi nebude zadne stesti . snazil jsem se vejit  do  25 euro/osoba/noc  ,letenky mame levne ,na to, ze to je v sezone ,tak jsem radeji vybral lepsi ubytovani  Mista pobytu jsou  Ao Nang  , Phi Phi  , Lanta , Ko Mook , Bangkok Protoze to bude nejen prvni cesa  do ThajsKa, ale i  po 20 letech i  do Asie  ( byl jsem jen v Singapuru a  v Turecku)  tak co muzeme od  teto destinace ocekavat ? Letime ve dvou  a zase je to podobne jako na Mauritiu  vic takove Tour de Beach -) ale radi mrknem i na dalsi atrakce , , Ubytko je uz pres booking zajistene , tak s tim uz hybat nechci  .Ostatni je flexibilni ,odhaduju ze bychom se mohli vlezt do 2000 euro za vsechno  Diky za rady  .

Thajsko rozp0cet na 15 dnu

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

K těm letenkám, kdo chce levně do JV Asie, tak se pořád dá za 7.500 z Mnichova do Vietnamu. 

0 Citovat

mikir napsal(a): ...nebo tedy  po odecteni letenek  a ubytovani  jedtli staci  pro dva tech 1000 euro asi  na ten pobyt

Idete na kolko, 15 noci? to vychadza nejaky 66e na den pre dvoch ludi, s tym ze ubytko uz teda asi mate zaplatene. Ked som ja odratal od nasich nakladov cisto ubytko, vyslo mi to 70e na den pre dvoch, takze podobny rozpocet a bolo to ok. ALE, vy tam mate dost presunov (tiez sme mali) a zalezi ako ich poriesite. Ak by to bolo vsetko speedboat + k tomu prelet do BKK, tak to zhltne celkom slusnu sumu (my sme vyuzivali ferry, bus a presun neprivatnym minivanom, takze tie lacnejsie formy presunov). Plus ak planujete aj nejake aktivity, to tiez vie slusne odcerpat z rozpoctu, napr organizovany poldenny vylet po ostrovoch z Ao Nangu cca 70e za dvoch, lezenie po skalach na Railay cca 30e  za 3 hodky za jedneho atd, cize par takýchto veci a ta suma v celkovom supise stacit nemusi.

0 Citovat

záleží jak jste taky nároční :) ja se teď díval, že jsme loni na Phuketu utratili nějakých $400/os za 14 dní. Je v tom započítaná útrata za jídlo pití, lehátka na pláži a podobný blbosti, věci každodenní potřeby, doprava (z/na letiště, mezi městy a půjčení skútru na prakticky celou dobu pobytu vč. PHM), nějaké suvenýry a pár drobných za vstup na nějaké památky atd. 


Vychází to tedy na nějakých $28/den a to jsme se nijak neomezovali, spíš naopak. Když bych odečetl naší dopravu, tak jsme byli na nějakých $350-360 za jídlo atd.

0 Citovat

Je úplně zbytečně tady psát náklady.Kazdy jsme jiný. Někomu bude stačit na den 300 Kč i s ubytkem.Jinemu nestačí 2000 tis Kč bez ubytka. Obecne nejvyšší výdaj je ubytování. Pak to hrozne ovlivní výlety a přesuny. Samozrejme u příležitostných konzumentu i notorickych alkoholiku hraje významnou roli i částka za nápoje. Přece jen v horku se pije lépe jak v zimě, obzvlaste když jsi na ostrově, kde kromě koupání není co dělat. Kazdopadne Mikire by ti mělo 500 Euro na osobu v pohode stačit na 14 dnů. Mně kolikrát stačí i s ubytkem. Takže už neřeš blbosti.

0 Citovat

Přesně tak. Počítej 750 Kč/os/den bez ubytka, erárních 5000 Kč na kartě a jsi v klidu.

Hlavně si všechno piš, at můžeš poskytnout rozpis nákladů pro podobné tápající nešťastníky.
0 Citovat

niemandos napsal(a):

Je úplně zbytečně tady psát náklady.Kazdy jsme jiný. Někomu bude stačit na den 300 Kč i s ubytkem.Jinemu nestačí 2000 tis Kč bez ubytka. Obecne nejvyšší výdaj je ubytování. Pak to hrozne ovlivní výlety a přesuny. Samozrejme u příležitostných konzumentu i notorickych alkoholiku hraje významnou roli i částka za nápoje. Přece jen v horku se pije lépe jak v zimě, obzvlaste když jsi na ostrově, kde kromě koupání není co dělat. Kazdopadne Mikire by ti mělo 500 Euro na osobu v pohode stačit na 14 dnů. Mně kolikrát stačí i s ubytkem. Takže už neřeš blbosti.

(Y)


0 Citovat

[citace="niemandos"]

Je úplně zbytečně tady psát náklady.Kazdy jsme jiný. Někomu bude stačit na den 300 Kč i s ubytkem.Jinemu nestačí 2000 tis Kč bez ubytka. Obecne nejvyšší výdaj je ubytování. ..,,

asi takto


fototapety-palec-nahoru-smajlik.jpg

0 Citovat

zřejmě diskuze pro diskuzi... kdyby cestoval poprvé v životě za hranice, tak budiž, bojí se, ale takto...

0 Citovat

mirjur , vis kdyz by to bylo pred 20 lety ,tak bych to neresil  , tehdy jsem vyrazil na cestu kolem sveta  s batohem a prazdnou kapsou ,nebo tedy jakymsi obnosem  do  zacatku a pak  jsem podle potreby  nasel nejakou kratkodobou brigadu ,totez jsem opakoval  po  4 letech znovu , obe tyto cesty se  ale nedaji povazovat za bezne cestovani  ,navic v dnesni dobe a taky necestuju sam  a  ze spani nekde na lavicce v parku nebo na plazi  jsem taky nejak uz vyrostl 

Navic je to Asie  a pri vsi ucte  vychodni zeme ,kde  nemusi vse fungovat tak ,jak jsem z 20 leteho zivota na zapade zvykly , proc je tak  divne se zepat na naklady na  cestu  ,kdyz dneska cestuje do Thajska tolik cestovatelu jako ja  cestuju Ryanirem ,nebojim se , ale neni mi jedno  kolik utratime ,ano jestli to bud o nejakych 100 -200 euro vic  to neresim  .ale chtel bych zustat v te relaci  kolem tech  2000 euro za vse pro dva   vcetne  letenek a ubytovani  ,.,.ten odkaz  co jsem nasel a daval  ho tu za lonskyy rok uvdel  20 K na osobu  ,vzhledem k dalsim letosnim planovanym cestam , bych to chetel  na tech  25K na osobu  udrzet 

Mimo Evropu mame v poslednich letech jen  Oman, Emiraty , Jamajku a  Mauritius , predpokadam , ze Thajsko by mohlo vyjit o neco levneji  ,tak jsem si to chtel  jenom overit, nic vic  nic min ...nejde mi ani o ruzne aktivity , ktere ma kazdy jine podle zajmu ,ale jen o  ty naklady na jidlo  a presuny mezi ostrovy  a treba orientacni ceny vyletu , ty si ale uz na miste zjistim sam a mohu si vybrat, ,jidlo a presuny  jsou nutnym vydajem , ktery sice taky ovlivnim vyberem ,ale je lepsi znat je predem 

Kilecko ,diky  to me zajimalo co pises , letenky z Bangkoku  a zpet uz  jsou v te  cene letenek ,ubytko sice zaplacene nemame ,ale cenu vim ,vse mam potvrzene pres booking   , takze  pokud  ten prumer vychszi  kolem tech 70 euro na den pro dva na ty presuny a jidlo   tak mi tato predstava staci 


0 Citovat

ok

0 Citovat

Ako tu niekto spominal, zhruba odhadni sumu (mas 1000e), bud ochotny a hlavne schopny ju navysit o povedzme 30% bez toho ze by ta tie navyse minute peniaze mrzeli (lebo asi nie je nic horsie ako si spravit od stola nejaky odhad rozpoctu a potom ked to nahodou v reale nesedi tak zacat do konca dovolenky setrit len aby si splnil svoj odhad), maj k dispozicii kreditku keby sa nieco vyslovene posralo a potreboval si dalsich x stoviek eur a vybavene. Ale to uz mi pripada ako take klasicke rady pre zacinajucich cestovatelov :)

0 Citovat

Kilecko napsal(a):

Ako tu niekto spominal, zhruba odhadni sumu (mas 1000e), bud ochotny a hlavne schopny ju navysit o povedzme 30% bez toho ze by ta tie navyse minute peniaze mrzeli (lebo asi nie je nic horsie ako si spravit od stola nejaky odhad rozpoctu a potom ked to nahodou v reale nesedi tak zacat do konca dovolenky setrit len aby si splnil svoj odhad).

Já si hlavně myslím, že dělat si nějaký rozpočet je celkově hloupost. Chápu , že člověk chce plus mínus vědět kolik utratí, ale když letím na dovolenou, tak nekoukám, jestli utratím 20-30-40 tis. Dovolenou si chci užít. Proto taky létám hlavně do Asie a ne na Havaj nebo do Polynesie, protože tam vím, že by to  stálo na mé poměry a při mém způsobu cestování výrazně víc.  A raději letím méně často než všude škudlit a létat často. Ale Thajsko je opravdu levné, takže tam se není důvod bát toho, že by to Mikira  přivedlo na buben. Samozřejmě jestli bude chodit na jídlo a pití v resortech, kdy si koupil ubytko, protože jak jsem pochopil, tak volil spíše lepší,. tak i cena za jídlo a pití tomu bude odpovídat. Stačí ale zvednout zadek, popojít pár desítek metrů někam jinam a tam dá za to samé jídlo klidně polovinu. Takže tady bych viděl z mého pohledu největší úsporu. Samozřejmě pak na tom, jak je člověk schopný smlouvat cenu za výlety a transporty. Předminulý rok jsem byl na Sumatře a kamoš vyšel s rozpočtem 500Kč i s ubytkem. Takže asi tak. Já tisíc, ale dal jsem 300 za pivo :)
0 Citovat

Tak nás třeba vyšly 3 týdny teď v listopadu ve 2 lidech dohromady na cca 1000 eur bez letenek... :-) Ale byli jsme na jednom místě, zase místo trajektů půjčovali auto... jinak včetně letenek to vyšlo na 1000 Kč/os/den.

0 Citovat

niemandos: no ked uz mas letenky aj vybrane ubytko, uz je naozaj nejaky viac ako informativny rozpocet zbytocny, preto aj u mikira je to asi jedno, lebo kebyze mu teraz napiseme ze 1000e je malo a minie minimalne 2x tolko tak co, nepoleti? :) ale pred planovanim dovolenky a vyberom krajiny si ja osobne vzdy zistujem kolko tam co stoji cca a a robim rozpocet kolko by nas v danej krajine asi stalo x dni a tu sumu navysim o cca 30% a ak som v pohode s vysledkom, beriem to ako schodnu destinaciu

0 Citovat

Kilecko napsal(a):

 ale pred planovanim dovolenky a vyberom krajiny si ja osobne vzdy zistujem kolko tam co stoji cca a a robim rozpocet kolko by nas v danej krajine asi stalo x dni a tu sumu navysim o cca 30% a ak som v pohode s vysledkom, beriem to ako schodnu destinaciu

Sak jo to je v pořádku. Nějaký přehled mosí byt :) Ten ale načerpáš při četbě pár aktuálních cestopisů a uděláš si představu. Já už nic nezjištuju, protože většinou létám do Asie, kde už jakýsi přehled mám. Třeba příští rok mám ale Kenu, tak na tu se taky musím podívat detailněji. Jsem rád, že to vystříleli v Nairobi tento rok (samozřejmě v uvozovkách). Když jsem se díval, tak taková akce nastane každé dva až tři roky, tudíž by to mělo být příští rok v pohodě :). Ono mít přehled o tom co stojí je důležité především proto, aby tě neobral každý druhý Hellomyfriend. V tom vidím hlavní význam toho si to prostudovat. Když víš, že nějaký transport stojí 200, tak za něho nedáš 400 nebo 600, protože ti ho nějaký vyčůránek nabídne :) A to samé s ubytováním. Ale to má Mikir pořešené.

0 Citovat

venujete tomu zbytočne vela energie,na mieste to bude jednoduchšie,do zmienovaného rospočtu sa dá v pohode vojst zaležat bude iba na výbere 

iba alkohol trocha vybočuje ,ten je drahší ( ale hrozné to nieje)

0 Citovat

Peter napsal(a):

iba alkohol trocha vybočuje ,ten je drahší ( ale hrozné to nieje)

Rum je levný :)))
0 Citovat

TaK jeste neco k tem nazorum tady, urcitou predstavu   si pochopitelne vytvorim ,ale mimo Evopu , je podstatna  cena  celkovych vydaju letenka , Thajsko za  7-8000 Kc  v hlavni sezone uricite neni bezna  cena ,takze takove ceny mizi rychle , no a kdyz ma clovek v podvedomi , ze Thajsko je levna destinace , tak prilis  dlouho nepremysli a koupi, samozrejme tak jak tu pisete , kdzyz mi rekete ze ta suma nestaci ,tak uz stejne poletime, ale na to je tu forum , aby se vymenovaly rady a zkusenosti ,ci nazory, bez ohledu na to , zda  jede clovek nekam poprve nebo tam uz byl mockat 

Neptal jsem se na ubytovani , to jsem si vybral .podle svych predstav nejen  podle ceny ,ale pochopitelne to neznamena ze  budeme chodit na Jidlo primo v ubytovani , kdyz kousel za rohem bude dobra nabidka ,ale o polovinu levnejsi 

Pri tech presunech si dovedu predstavit, ze ta nabidka  toho, kdo se nam bude snazit neco prodat,  bude jeste agresivnejsi, nez  na  Jamajce  ( tam byla  znacna  ) nebo na Mauritiu  ( trosku klidnejsi ) , muze byt i takova lstiva , napriklad na Jamace z Montego Bay z  letiste  do Negril  jsme dostali od  ubytovatelky nabidku , jak jsem zjistil  lepsi cenu mi nikdo nenabidl  , takze jsem to povazoval za seriozni ..ovsem kdyz jsme si pak sjednali vylet na vodopady , tak  si tu nizkou cenu  vynahradili , sice nizsi nez s agenturou , jeste nam domluvili lepsi vstupne , ale kdyz bych si byval pujcil auto  a zajeli si tam pak sami , tak jsme urcite  usetrili celkove,  kdyz spocitam co jsme   tam dali za prepravu za cely  pobyt

Na Maurtiu uz jsem se nenechal zviklat a auto jsme meli celou dobu a rozhodne nelituju 

Tady to bude o necem jinem , auto tezko , kdyz je to prevazne presun  po mori ,ale protoze  predpokladam , ze v Thajsku , zejmena na tech  hlavnich  ostrovech bude  neco  v duchu toho , kdyz jsem v  Cuzcu  v Peru vystoupil z busu  ,tak se o me temer poprali  aby me nabidli ubytovani a odvoz ,ubytovani  jsem mel vyhlednute dopredu , tak nakonec zusalo u odvozu ,pravda je to  16 let ,ale mysllim , ze v tomhle se moc nezmenilo 

A jak tu pise niemandos ,. proc mame nekomu davat  400 nebo 600 ,kdyz to jde za 200 ,ale to za kolik co jde alespon zhruba ,se musim neajak dozvedet  Prruvodce  Thajsko ostrovy a plaze v cestine  z prekladu Lonely Planet  je sice  dobry , ale z roku 2013 tudiz ceny neaktualni  , jiste muzu si to  upravit podle kurzu  kdyz  tam uvadeji za 1 euro 44THB  a ono je tedy jen kolem  36 THB , ale ne kazdy dela  v cestopisech  a soukromych cestach   rozpocty  

Ale tak  jestli to bude 1000  euro nebo 1300 euro  ,tak to skutecne nebudeme za kazdou cenu  chtit dodrzet tech 1000 ....Dovolenou si vzdycky uzivame , at uz to je kdekoliv 

0 Citovat

Tak ešte raz,všetko je tam lacnejšie než v CR (okrem alkoholu) vo veľa pripadoch sa dozvies cenu pre "turistov" (na stanku bude napísané 20 miestny platia menej)čiže viac alebo menej budeš natiahnuty.Ale to by si nemohol nič,alebo čo s tým chceš spravit keď budeš mať ponuku na 500-600 a tu to niekdo mal za 250 .Ale to isté je tu niekdo letí za 8000 a niekdo za 18000 alebo niekdo za 3990 (to by nasralo že)vec momestu,stastia,znalosti,....Ale nie je to také hrozné.A čo ti teraz pripadá komplikované tak bude ....

Cena trajektov orientačne je na nete,doprava je najlacnejšia - pešo,stop,spolujazda,socka,bus...atd.

Už aby si letel bude to oslobodzujuce.A spomen si na túto diskusiu.

Moj účet za 45 dní v tejto oblasti bol 1200 usd.(ale ja cestujem,ty ides dovolenkovat)

Tiež sa chystám ,už za pár dní.

0