Ahoj :) V březnu se chystám poprvé do Thajska (5-23.3) a chtěla bych vás moc poprosit o tipy na ostrovy. Respektive které mám vyřadit. Chtěla bych navštívit 4 z těchto míst, ale nemůžeme se rozhodnout, které  z toho vypustit. Jedná se o: Koh Lipe, Koh Lanta, Koh Phi Phi, Koh phan gan (tam určo pojedeme kvůli full moon), koh tao, pak ještě railay beach. Které z těchto míst nejméně doporučujete? Budu šťastná za jakýkoliv tip! :)   .

Thajsko - jaké ostrovy

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

22 reakcí

Ahoj :) 

V březnu se chystám poprvé do Thajska (5-23.3) a chtěla bych vás moc poprosit o tipy na ostrovy. Respektive které mám vyřadit. Chtěla bych navštívit 4 z těchto míst, ale nemůžeme se rozhodnout, které  z toho vypustit. Jedná se o: Koh Lipe, Koh Lanta, Koh Phi Phi, Koh phan gan (tam určo pojedeme kvůli full moon), koh tao, pak ještě railay beach. 

Které z těchto míst nejméně doporučujete? Budu šťastná za jakýkoliv tip! :)  

0

Ja bych kromě Ko Lanty nedoporučil žádný :-). A nejak nechápu, jak ti někdo muže poradit, když ani nenapíšes, čemu davas přednost a co hledas. Sice se to dá z výčtu ostrovů a nutnosti navštívit full  moon party maličko odhadnou, ale i tak by to bylo lepší aspon trosku specifikovat ;-)) A ta nutnost 4 ostrovů to je nějaké magické číslo.?

0 Citovat

Za mě railway beach... Jezdí tam super mašinka a kouří z komínka.

0 Citovat

cali napsal(a):

Za mě railway beach... Jezdí tam super mašinka a kouří z komínka.

Hezkyyy Cali.  Ale abych nebyl úplně zlý, tak jednoznačně bych nedoporučil Ko Tao. Ale možná jen dostupné informace  kecaji, ze se tam sem tam nějaký turista zapomene. Myslim navždy 😀. Když se na to podívám z druhé strany, tak full moon party na Ko Tau bude velká výzva.

0 Citovat

Bol som uz davnejsie a Koh Tao mi prislo ako take drogove doupe :) 

btw. full mon party je na Koh Phan Gane

0 Citovat

To jsem taky napsala :) 

Jinak railway mi opravil sám mobil, ale nechápu proč zrovna na to je potřeba odpovídat)) tohle fórum už mi celkově přijde víc o sarkastických narážkách, než nějaké pomoci. Díky 

0 Citovat

ale tak neurazaj sa hned, najma ked tu mas 4 prispevky :) s letenkami do Thajska sme ti poradili, tak neboj... aj ostrovy tu vyselektujeme. 



jydznma-1.png

0 Citovat

Hod si kostkou a dva vygumuj z plánů cesty. Pokud se nedokážeš sama rozhodnout, už vidím, jak dáš na tipy neznámých lidí z netu, kteří ti budou často protichůdně radit.

Za mě vynechej Lantu a Phi Phi.

Koh Tao a K. Phan Gan jistě nabídnou zábavné zážitky, na které budes vzpomínat celý život. Vlastně mě napadá, že je jisté procento, aby jsi po připlutí na Koh Tao nemusela vzpomínat moc dlouho :D
0 Citovat

adelajalesova , nediv se , mikir a ryanair  popripade Kanary uz jsou ohrana  pisnicka -)) navic kdyz se podivam do profilu ,tak  nemas  uvedeny pocet navstivenych zemi  a jsi zde 4 mesice. no a i kdyz  ti to opravil mobil takto , tak bych se asi zamyslel ze je neco spatne 

Ale vazne za 2 tydny letime do Thajska taky poprve a  v puvodnim planu  jsem mel  krom Krabi -Railway ,Ko Phi Phi  Ko Lanty  a Bangkoku , taky  Ko Lipe  a k tomu me napadla  jeste Malajsie ,kdyz uz bychom byli tak blizko , asi by to slo.  kdybych z Ao Nang i z Ko Lanty    ubral jeden den a vynechal pozdeji dosazeny  Ko Mook ,ale uznal jsem pak nazor . ze tahle trasa  by mela smysl . kdyz bychom nemeli prilet i odlet  v Bangkoku ,ta plavba na Ko Lipe je prece jen trosku dlouha,porad jsem.ale trosku vahal ,kdyz by se naskytala .alespon moznost navstivit v Malajsiji Langkawi .ale  nakonec zvtezilo  pohodli a  mensi honicka dosadil jsem jeste Ko Mook na 3 noci  a budme mit bliz na Ko Kardan ,pripadne .,jeste neco dalsiho   a vic casu na Lante kde mame 4 noci Na Ko Phi Phi jem zvolil kvuli davum spatne pristupny  resort  Relax Beach , tak doufam , ze si uzijeme  prazdnejsi plaz i   ubytovani s opicemi -) bez elektriny  a s spatnou wifi -) ale je na 2 noci ,v te oblasti Railway ,jsem radeji zvolil Ao Nang ,mozna zbytecne na  4 noci .ale prijedeme tam  s Krabi az vecer  a drruhy pobyt mame na Phi Phi tak  tam vyrazime  rano , takze  toho casu asi nazbyt nebude .No a 2 noci nam zustaly na Bangkok

Loni jsme absolvovli na stejnou dobu  tedy 15 noci Mauritius  zvolili  3 mista  . meli jsme auto a bylo to akorat  na Jamajce jsme meli taky  3 mista  a taky se to osvedcilo .. ted kdyz nepocitam ten Bangkok tak jsou 4  a  mam pocit ze uz to je az moc i kdyz  jsem mel predtim  jiny nazor a asi velke oci  a to si myslim , ze k nezkusenym cestovatelum nepatrim


0 Citovat

Super, díky za přínosný nesarkastický odpovědi! 😉 

0 Citovat

Ahoj, jestli plánuješ návštěvu Ko Phanganu, tak určitě doporučuju navštvit některý den i národní park Ang Thong, je to mimo ostatní ruch - je to super na kajak a v noci si můžeš zaplavat se světélkujícím planktonem. Napsali jsme k tomu celého průvodce, jestli tě bude zajímat

Jinak, co se týká planktonu, tak ten můžeš vidět i na Railay beach. 

0 Citovat

mikir napsal(a):

adelajalesova , nediv se , mikir a ryanair  popripade Kanary uz jsou ohrana  pisnicka -)) navic kdyz se podivam do profilu ,tak  nemas  uvedeny pocet navstivenych zemi  a jsi zde 4 mesice. no a i kdyz  ti to opravil mobil takto , tak bych se asi zamyslel ze je neco spatne 

Ale vazne za 2 tydny letime do Thajska taky poprve a  v puvodnim planu  jsem mel  krom Krabi -Railway ,Ko Phi Phi  Ko Lanty  a Bangkoku , taky  Ko Lipe  a k tomu me napadla  jeste Malajsie ,kdyz uz bychom byli tak blizko , asi by to slo.  kdybych z Ao Nang i z Ko Lanty    ubral jeden den a vynechal pozdeji dosazeny  Ko Mook ,ale uznal jsem pak nazor . ze tahle trasa  by mela smysl . kdyz bychom nemeli prilet i odlet  v Bangkoku ,ta plavba na Ko Lipe je prece jen trosku dlouha,porad jsem.ale trosku vahal ,kdyz by se naskytala .alespon moznost navstivit v Malajsiji Langkawi .ale  nakonec zvtezilo  pohodli a  mensi honicka dosadil jsem jeste Ko Mook na 3 noci  a budme mit bliz na Ko Kardan ,pripadne .,jeste neco dalsiho   a vic casu na Lante kde mame 4 noci Na Ko Phi Phi jem zvolil kvuli davum spatne pristupny  resort  Relax Beach , tak doufam , ze si uzijeme  prazdnejsi plaz i   ubytovani s opicemi -) bez elektriny  a s spatnou wifi -) ale je na 2 noci ,v te oblasti Railway ,jsem radeji zvolil Ao Nang ,mozna zbytecne na  4 noci .ale prijedeme tam  s Krabi az vecer  a drruhy pobyt mame na Phi Phi tak  tam vyrazime  rano , takze  toho casu asi nazbyt nebude .No a 2 noci nam zustaly na Bangkok

Loni jsme absolvovli na stejnou dobu  tedy 15 noci Mauritius  zvolili  3 mista  . meli jsme auto a bylo to akorat  na Jamajce jsme meli taky  3 mista  a taky se to osvedcilo .. ted kdyz nepocitam ten Bangkok tak jsou 4  a  mam pocit ze uz to je az moc i kdyz  jsem mel predtim  jiny nazor a asi velke oci  a to si myslim , ze k nezkusenym cestovatelum nepatrim


To se nedá číst STOP

Zkus se zamyslet jestli tvůj příspěvek více než pomoci neměl znásilnit češtinu STOP


0 Citovat

A já se už bál, že Mikir nenapíše, že byl na Mauritiu a na Jamajce. Naštěstí jsem se v posledním odstavci dočkal:-) Jen jsi zapomněl zmínit Omán a svůj historický RTW s batohem na zádech. Ale zpět k dotazu: hoď si kostkou. Na každém ostrově se dají najít klidnější i rušnější místa a výlety můžeš podnikat z kteréhokoliv místa na ostrově.

0 Citovat

Hele  Jakob cestina    a necitelnost   me tu byla  kritizovana  davno , neco jsem uznal , zacal delat odstavce  , obcas i ty carky , vic uz ze me nevyrazite -) , kdyz se to neda cist tak to necti , kdo ma zajem si to precte i s chybama  i  bez znasilneni -)

Lukas AK  pointa byla  k poctu mist za dany pocet  dnu  a tomu odpovidala ta  Jamajka i  Mauritius  a neboj opet nastane doba Kanaru a Ryanairu   a mnozi se  dotazy  na Recko  nebo Poruagalsko  a vubec Evropu  -) 

Ale zajimave je , ze jeste nikdo  nechtel  nic o Irsku,  az na nejake drobnosti  kolem pujceni auta  ,ale chapu , dneska je v kurzu vychod  -)

0 Citovat

Mikir, ktery ostrov bys mi doporucil navstivit v Irsku ? A da se tam pujcit normalne auto ? :D

0 Citovat

Sice vim ze je to  impertinence a ironicka  otazka , ale  klidne na ni odpovim , zkus Dursey , kde  se jezdi jen lanovkou  pres  uzinu ,zije tam trvale asi jen 8 obyvatel -)  lanovka  preprarvuje i hospodarska zvirata  a mistni maji prednost ve fronte ,jizda trva  15 minut  .pri nepriznivem pocasi  nejezdi   

A auto bych ti mozna nabidl sve ,,ma to ovsem hacek  je 15 let stare  a nevim jestli projde  NCT , ale  na Dursey , kam ti ho lodi co tam nekdy pluje  ( nevim kdy. nikdy zadna neplula co jsme tam byli ) prepravi , nepotebujes  ani NCT , ani SPZ   a klicek nechavas  v zapalovani  nebo u tech aut co jezdi  a ujedou aspon  5 km, treba pod blatnikem ,jestli to nejaky ma , spis vpredu pod naraznikem , ovsem je slusnost napsat pak listek  na volant  ze  to moc nebrzdi  -) ,ale neboj insurance nepotrebujes a depozit ani  kreditku taky ne , 

Kdyz bych tu umel dat fotku tak bych  ji sem vlozil ., ale radeji me to neucte , nebo tu pak bude samy Ryanair , vcetne stiracich losu  -))

0 Citovat

mikir mal by si zalozit vlakno irsko a tam vsetky tieto chutovky pospisovat :)

0 Citovat

Co vlákno, ale vlog na youtube :-D

0 Citovat

Na vlakno uz neni cas  jdu balit  do tepla Bangkok hlasi  34  -) a na  youtube  bych zkresloval  stav pocasi ,.protoze  fotim a natacim videa jen kdyz neprsi -)

0 Citovat

Mikir: ty a padrinova alter ega, jste korenim fora na CL!:-)

0 Citovat

Jj, souhlas. Mikir sice furt przní ten náš rodný jazyk, ale začíná mít občas dobré hlášky a forma začíná převyšovat obsah:-))

0 Citovat

Cali: happy landing a brzy na videnou;-)

0 Citovat

Doufám:-)

0
22 reakcí