Pobyt plánovaný až za 3/4 roku, ale chtěl jsem mít alespoň po příletu zajištěné ubytování na pár dní. Proto jsem přes Booking vybíral ubytování s možností zrušení reservace až skoro na poslední chvíli.Dnes mi přišel od ubytovatele mail, kde žádá o platbu přes Paypal s tím, že jinak reservaci ruší. To ve mě nemá velkou důvěru, už jen kvůli nedodržení popisu a i když má dobré hodnocení, tak jsem reservaci zrušil.Nevím ale, jestli to není v dané oblasti běžné (Martinik) a nebudu se s tím setkávat i u jiných ubytovatelů. Máte s tím prosím někdo zkušenost? .

Platba za ubytování přes Booking Paypalem

Založil(a) ve fóru Vyhledávače hotelů

7 reakcí

Pobyt plánovaný až za 3/4 roku, ale chtěl jsem mít alespoň po příletu zajištěné ubytování na pár dní. Proto jsem přes Booking vybíral ubytování s možností zrušení reservace až skoro na poslední chvíli.

Dnes mi přišel od ubytovatele mail, kde žádá o platbu přes Paypal s tím, že jinak reservaci ruší. To ve mě nemá velkou důvěru, už jen kvůli nedodržení popisu a i když má dobré hodnocení, tak jsem reservaci zrušil.

Nevím ale, jestli to není v dané oblasti běžné (Martinik) a nebudu se s tím setkávat i u jiných ubytovatelů. 

Máte s tím prosím někdo zkušenost?


0


To ale zmiňuješ dva nesouvisející a nezávislé parametry - platba předem vs. storno zdarma do nějakého data, což pak logicky nevylučuje žádnou kombinaci včetně té tebou uváděné.  A jak se koukneš na filtry v Bookingu, tak aspoň mi ze 676 ubytování v náhodně vybraném termínu systém vyhodil pouze 122 těch, které nechtějí platbu předem a nabízí storno zdarma.  Takže ano, je to zde běžné. Loni Guadeloupe - jedno ubytování 100% při objednávce, druhé platba na místě cash. Letos Martinik - 1x 100% při objednávce, 1x záloha 30% při objednávce + doplatek 10 dní před příjezdem.



0 Citovat

Omlouvám se, asi jsem to špatně napsal. Nemám problém platbu předem s tím, že v případě storna se vrací, nebo její část. Je mě ale divné, že poskytovatel chce platbu bokem přes Paypal. Doteď jsem byl zvyklý vše řešit přímo přes Booking a ani v jednom ze skoro 20 reservací jsem toto nezažil.  I mail byl z Bookingu nadepsaný ve smyslu, že za tu zprávu je přímo odpovědný poskytovatel, což chápu tak, že Booking s tím nemá nic společného a je to poslané jen přes jejich portál. 

0 Citovat

mmksvestky napsal(a):

Omlouvám se, asi jsem to špatně napsal. Nemám problém platbu předem s tím, že v případě storna se vrací, nebo její část. Je mě ale divné, že poskytovatel chce platbu bokem přes Paypal. Doteď jsem byl zvyklý vše řešit přímo přes Booking a ani v jednom ze skoro 20 reservací jsem toto nezažil.  I mail byl z Bookingu nadepsaný ve smyslu, že za tu zprávu je přímo odpovědný poskytovatel, což chápu tak, že Booking s tím nemá nic společného a je to poslané jen přes jejich portál. 

Mně to až tak divné nepřipadne. Přímo v popisu některých ubytování na Booking.com (setkal jsem se s tím např. v Indii) je napsané, že chtějí platbu převodem na účet předem, nad čímž Booking jaksi taky nemá z principu kontrolu. Mimochodem, u těchto míst jsem se setkal i s tím, že jinde v popisu bylo napsané o platbě něco jiného, co bylo s tou poznámkou o platbě předem v příkrém rozporu. 😂 A navíc to po mně nikdy nechtěli. Ono by se dalo polemizovat i o tom, nad čím vůbec Booking, pokud jde o platby, kontrolu má... nedávno mi někdo ukradl z karty přes 200 eur a mám podezření, že se to stalo hned po termínu, do kterého bylo možné zdarma rezervaci stornovat (předpokládám tedy, že Booking poslal údaje o mé kartě kvůli zaručení platby v případě no-show nějakým nehorázným, ale u nich běžným, způsobem zhulencům do italského guesthousu, kteří se s nimi obratem vydali utrácet do online kasina).
0 Citovat

Mne to teda prijde dost divny, rozhodne bych nic pres paypal ani ucet neposilala. Taky ode me ubytovani chtelo platbu predem, booking mi to sam stahnul z karty a pohoda. Mimo booking bych nikdy nic neresila. 

vem si, ze jim to zaplatis, stornujes a oni ti nic nevrati. A booking to s tebou resit nebude, protoze s tim vicemene nema nic spoelcnyho


0 Citovat

Je běžné, že Booking mj. v potvrzení rezervace uvádí, že platbu zpracovává daný ubytovatel, tzn. tato vůbec přes Booking nejde. A pak, v případě platby zálohy nebo doplatku si to daný ubytovatel strhává z předvolené karty přímo on. A už x-krát se mi pak stalo (možná až v 1/4 případů), že ubytovatel měl problém si to z dané běžně denně používané karty stáhnout a musel jsem to v Bookingu přepnout na jinou kartu.   A třeba teď při rezervaci na Martinik mi od ubytování přišly instrukce/odkaz na platbu zálohy přes platební bránu.

0 Citovat

Setkal jsem se s tim na Mauritiu ,ukecal jsem to , zre paypal nemam a nepouzivam ho , ovsem  tam byla snacha majitele slovenka

0 Citovat

Na hotels.com to koupit nejde? Tam se da platit kartou primo pres hotels, takze by to neslo bokem...

0
7 reakcí