Ahoj,zkousim si vybrat z nabidky tour po wadi Rum? samozrejme jsem prosel vsechna fora a doporucene operatory:)mate jeste nekdo cerstvou pozitivni zkusenost? zatim vyhrava https://www.beyondwadirum.com/ ale zda se mi ze camp je moc na ocich:)ale jde mi hlavne o co nejlepsi nabidku pri jednodeni jeepture, bez zbytecnych 3 hodinovych obedu:)diky za cerstve poznatkyJirkawww.jorgus.webnode.cz .

Wadi rum tour a ubytovani

Založil ve fóru Tipy na ubytování

11 reakcí

Ahoj,


zkousim si vybrat z nabidky tour po wadi Rum? samozrejme jsem prosel vsechna fora a doporucene operatory:)mate jeste nekdo cerstvou pozitivni zkusenost? zatim vyhrava https://www.beyondwadirum.com/ ale zda se mi ze camp je moc na ocich:)ale jde mi hlavne o co nejlepsi nabidku pri jednodeni jeepture, bez zbytecnych 3 hodinovych obedu:)


diky za cerstve poznatky

Jirka

www.jorgus.webnode.cz

0

Ahoj,


spali jsme v https://www.airbnb.com/rooms/297...p;adults=1


S hostitelem jsme se domluvili i na jeeptour. 5 hodinová (8:00-13:00) jeeptour pro 4 lidi za 75JOD. Je možné dokoupit oběd za 5JOD/os.  Oběd by měl být servírován až po konci tour. 

0 Citovat

super dekuji moc napsal jsem mu:)


nekdo jeste nejaky vyzkouseny tip?:)


dekuji Jirka
0 Citovat

My jsme vyuzili sluzeb http://www.bedouinlifestyle.com/...2016  ,  ukecal jsem je vecer na 2 x 40 dinaru hello my  friendy . Za dve osoby celedenni vylet cca od 10:20 do 18:00. Ale spat bych  opravdu v te kose nechtel pri zapadu slunce byly 2°C pofukovalo. Po zkončení jsme sedli do auta a fičeli směr Wadi musa autem. Základ je mít auto a datovou sim kartu. Ostatní řešit na místě, operativně.

0 Citovat

Otazka jestli neco resit dopredu anebo to nechat na smlouvani na miste. Ja chci udelat trek s vyslapem na Jebel Al Hash, a druhej den jeep tour .... vsude vychazi cena stejne a vylozene spatne recenze nikde nectu.
Zatim mam vyhlidnute tohle: http://www.wadirumrocks.com/





0 Citovat

Měl jsem 3denní tour u Wild Wadi Rum s výstupem na Al Hash a Um Adami, na průvodce ani kemp si nemůžu stěžovat. Jinak bez průvodce se dají absolvovat i lehčí treky kolem vesnice (Lawrence spring) nebo visitor centra (Seven pillars). Případně oblast severně od Wadi Rum má taky svoje kouzlo a nejsou tu potřeba žádný povolení.

0 Citovat

Čau, Jirko. Jestli je to ještě aktuální, tak hodím taky něco do mlýna. Vrátili jsme se právě z cesty Jordánsko / Izrael. Ve  Wadi Rum jsme měli ubytování v kempu vybraný přes booking *- konkrétně Wadi Rum Bedouin Tour with a Camp (na základě hodnocení). Když jsem vytvořil rezervaci, ozval se mi přes WhatsApp přímo majitel kempu a řešil jsem s ním další podrobnosti - večeři, při příjezdu, snídaní a Jeep trip.

Vzali jsme nakonec 3h trip protože jsme měli v plánu Wadi Rum jenom jednu noc a druhý den jsme vraceli auto v Akabě a šli do Izraele.

No, každopádně pro 4 lidi nás vyšlo ubytování + snídaně + večeře + 3h trip jeepem po okolí na 150 JOD/ 4 lidi . Prvně chtěl 200, tak jsem ukecal 150 (možná nás stejně natáhl, ale lepší než nic :-D ). 

Ale návštěva byla parádní, hodně dlouho jsme kecali do večera, dali jsme s nima šíšu a druhý den po snídani jsme dali Jeepy a poté nás odvezl rovnou do vesnice. 

Popravdě jsem rád za 3h výlet, protože přeci jenom Wadi Rum je krásná lokace, ale po 3 hodinách nám to přišlo všechno stejný... ;-)

*booking  - 10% sleva na další ubytko. Budu rád když ji využijete, protože jěště nějaké volné místo tam mám. 

Jestli je možné sdílet odkaz, tak je tady: (copy + paste)

https://www.booking.com/s/35_6/c1fadec6

Lokace kempu je na mapce. 1. poloha kempu vůči Wadi Rum village. 2. červeně náš kemp, modře okolní kempy.

Off topic

Jinak budu připravovat cestopis Jordánsko / Izrael. Rád bych ho umístil na svůj web do kategorie cestopisy , ale všiml jsem si tady kategorie cestopisy. Máte s ním někdo zkušenosti? Resp. rád bych to nějakým způsobem propojil ;-)


01.jpg
02.jpg

0 Citovat

lemming46 napsal(a):

Měl jsem 3denní tour u Wild Wadi Rum s výstupem na Al Hash a Um Adami, na průvodce ani kemp si nemůžu stěžovat. Jinak bez průvodce se dají absolvovat i lehčí treky kolem vesnice (Lawrence spring) nebo visitor centra (Seven pillars). Případně oblast severně od Wadi Rum má taky svoje kouzlo a nejsou tu potřeba žádný povolení.

ahoj pls ktery z tech dvou vystupu byl lepsi? uvazuji spie nad Al Ash..ale necham si poradit:)


dekuji Jirka
0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

ahoj pls ktery z tech dvou vystupu byl lepsi? uvazuji spie nad Al Ash..ale necham si poradit:)


Tak Al Hash se nedá ani moc považovat za výstup, to byla spíš taková procházka trochu do kopce. Spíš než hora je to takový skalní masív, odkud jsou výhledy na okolní krajinu. Ale je to geologicky zajímavá oblast, dají se tu najít kameny s fosiliema apod. Adami je víc to, co si obvykle představíme pod pojmem hora. ;) Cesta na vrchol zabere asi 1.5hod, taky nic extra náročnýho. Je to dole u hranic se SA, takže dostat se tam zabere víc času, ale třeba zastávka u kaňonu Nughara taky stojí za to. Z vrcholu je vidět daleko do okolí a pro mě to byl asi o něco větší zážitek než Al Hash. Navíc tu díky tý odlehlosti nikdo další nebyl (narozdíl od Al Hash). Na zpáteční cestě  jsme zastavili pořád dost daleko od kempu v poušti na západ slunce ("běž tímhle směrem 200m, pak se vrať"), taky docela dobrý.


alhash1.jpg
alhash2.jpg
adami.jpg

0 Citovat

Parada. Planoval jsem Al Hash, ale tohle mi zni lepe, takze menim :D diky.

0 Citovat

lemming46 napsal(a):


Tak Al Hash se nedá ani moc považovat za výstup, to byla spíš taková procházka trochu do kopce. Spíš než hora je to takový skalní masív, odkud jsou výhledy na okolní krajinu. Ale je to geologicky zajímavá oblast, dají se tu najít kameny s fosiliema apod. Adami je víc to, co si obvykle představíme pod pojmem hora. ;) Cesta na vrchol zabere asi 1.5hod, taky nic extra náročnýho. Je to dole u hranic se SA, takže dostat se tam zabere víc času, ale třeba zastávka u kaňonu Nughara taky stojí za to. Z vrcholu je vidět daleko do okolí a pro mě to byl asi o něco větší zážitek než Al Hash. Navíc tu díky tý odlehlosti nikdo další nebyl (narozdíl od Al Hash). Na zpáteční cestě  jsme zastavili pořád dost daleko od kempu v poušti na západ slunce ("běž tímhle směrem 200m, pak se vrať"), taky docela dobrý.


Ahoj, diky moc za cenne info. Jen se me nedari lokalizovat ten Al Hash..nemas nejake souradnice nebo odkaz?:)



0 Citovat

Martin Šístek napsal(a):

Čau, Jirko. Jestli je to ještě aktuální, tak hodím taky něco do mlýna. Vrátili jsme se právě z cesty Jordánsko / Izrael. Ve  Wadi Rum jsme měli ubytování v kempu vybraný přes booking *- konkrétně Wadi Rum Bedouin Tour with a Camp (na základě hodnocení). Když jsem vytvořil rezervaci, ozval se mi přes WhatsApp přímo majitel kempu a řešil jsem s ním další podrobnosti - večeři, při příjezdu, snídaní a Jeep trip.

Vzali jsme nakonec 3h trip protože jsme měli v plánu Wadi Rum jenom jednu noc a druhý den jsme vraceli auto v Akabě a šli do Izraele.

No, každopádně pro 4 lidi nás vyšlo ubytování + snídaně + večeře + 3h trip jeepem po okolí na 150 JOD/ 4 lidi . Prvně chtěl 200, tak jsem ukecal 150 (možná nás stejně natáhl, ale lepší než nic :-D ). 

Ale návštěva byla parádní, hodně dlouho jsme kecali do večera, dali jsme s nima šíšu a druhý den po snídani jsme dali Jeepy a poté nás odvezl rovnou do vesnice. 

Popravdě jsem rád za 3h výlet, protože přeci jenom Wadi Rum je krásná lokace, ale po 3 hodinách nám to přišlo všechno stejný... ;-)

*booking  - 10% sleva na další ubytko. Budu rád když ji využijete, protože jěště nějaké volné místo tam mám. 

Jestli je možné sdílet odkaz, tak je tady: (copy + paste)

https://www.booking.com/s/35_6/c1fadec6

Lokace kempu je na mapce. 1. poloha kempu vůči Wadi Rum village. 2. červeně náš kemp, modře okolní kempy.

Off topic

Jinak budu připravovat cestopis Jordánsko / Izrael. Rád bych ho umístil na svůj web do kategorie cestopisy , ale všiml jsem si tady kategorie cestopisy. Máte s ním někdo zkušenosti? Resp. rád bych to nějakým způsobem propojil ;-)

Naprosto souhasím s tímto výrokem: Popravdě jsem rád za 3h výlet, protože přeci jenom Wadi Rum je krásná lokace, ale po 3 hodinách nám to přišlo všechno stejný... ;-)


Po třech hodinách na korbě jeepu mi to přišlo stejné. Wadi Rum je krásná destinace, ale jeden den a jedna noc v chladném stanu bohatě stačí.


0
11 reakcí