Ahojte cestovatele,aktualne se s manzelkou nachazime tretim rokem v Australskem Sydney. Za tu dobu se nam podarilo presvedcit dalsich 12 kamaradu z CR, aby se k nam down under pridali. Vsechno krasne ale jednou konci, stejne jako nase viza na konci tohoto rijna. Mohli bychom zazadat o dalsi a zustat dalsi dva roky, ale pomalu nas to tahne domu. To je to krasne na cestovani a zivote v zahranici. Clovek si uvedomi, jak uzasne se doma mame.Kazdopadne po skoro peti letech bez zimy si netroufam na to prozit celou zimu na jeden zatah v CR, chteli bychom proto v lednu vycestovat do Asie na dva az tri mesice. Muj ideal by byl maly ostrov bez zaplav turistu a odpadku, neco quiet. Ideal cottage nekde na plazi, popijet pivo a surfovat, jen tak se poflakovat.. Mate nekdo nejaky hidden gem? Jakykoliv tip je vitan!Dekuji vsem :) .

Paradise gateaway ostrov v Asii

Založil(a) ve fóru Tipy na ubytování

19 reakcí

Ahojte cestovatele,


aktualne se s manzelkou nachazime tretim rokem v Australskem Sydney. Za tu dobu se nam podarilo presvedcit dalsich 12 kamaradu z CR, aby se k nam down under pridali. Vsechno krasne ale jednou konci, stejne jako nase viza na konci tohoto rijna. Mohli bychom zazadat o dalsi a zustat dalsi dva roky, ale pomalu nas to tahne domu. To je to krasne na cestovani a zivote v zahranici. Clovek si uvedomi, jak uzasne se doma mame.

Kazdopadne po skoro peti letech bez zimy si netroufam na to prozit celou zimu na jeden zatah v CR, chteli bychom proto v lednu vycestovat do Asie na dva az tri mesice. Muj ideal by byl maly ostrov bez zaplav turistu a odpadku, neco quiet. Ideal cottage nekde na plazi, popijet pivo a surfovat, jen tak se poflakovat.. 


Mate nekdo nejaky hidden gem? Jakykoliv tip je vitan!


Dekuji vsem :)

0

Ahoj, treba Malajsie - Tioman nebo Perhentiany.

0 Citovat

Koukam na oba, vypada to moc pekne! Dekuji za tip! 

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Ahoj, treba Malajsie - Tioman nebo Perhentiany.

Ty Marku už se na ty tvé rady vykašli.Kazda třetí rada je totální blábol. Tioman a Perhentiany rozhodne nejsou vhodne na návštěvu v zimě.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Ty Marku už se na ty tvé rady vykašli.Kazda třetí rada je totální blábol. Tioman a Perhentiany rozhodne nejsou vhodne na návštěvu v zimě.

Ja jsem tam byl v unoru, krome par sprsek, nic velkeho. Pak se jeste da Redang nebo neco v Thajsku, i kdyz tam najit neco bez turistu, bude orisek.

0 Citovat

Marek Sourak napsal(a):

Ja jsem tam byl v unoru, krome par sprsek, nic velkeho. Pak se jeste da Redang nebo neco v Thajsku, i kdyz tam najit neco bez turistu, bude orisek.


no nevim, jestli to mas z vlastni zkusenosti, ale co jsem ted tak namatkou zkoukl par webu, tak prave leden az brezen by mel byt co se tyce procentualni sance vyskytu destivych dnu byt prave na nejnizsich hodnotach..  


https://www.holiday-weather.com/.../averages/

0 Citovat

jinak jeste bych mel asi dodat, ze aby byla ta destinace idealni, tak by mel byt na plazi nejakej malinkej bar s levnym pivem, kde se bude vyskytovat par turistu :D 

0 Citovat

Kde jsi byl v unoru? Na Tioman neco jezdi asi celorocne na zapadni pobrezi a na vychod, kde by se dalo mozna surfovat, se da prejet taxikem (lodni taxi nemusi jet). Pocasi v unoru muze uz vyjit, ale nemusi. Ja tam chtel predloni na prelomu unora a brezna a z ubytovani na jihu mi den predem napsali, at nejezdim kvuli vlnam, ze nepojede vodni taxi, coz jsem byl rad s ohledem na predpoved.

Na Perhentiany nemusi nic jezdit mozna i cele tydny v zime.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Kde jsi byl v unoru? Na Tioman neco jezdi asi celorocne na zapadni pobrezi a na vychod, kde by se dalo mozna surfovat se da prejet taxikem (lodni taxi nemusi jet). Pocasi v unoru muze uz vyjit, ale nemusi. Ja tam chtel predloni na prelomu unora a brezna a z ubytovani na jihu mi den predem napsali, at nejezdim, coz jsem byl rad s ohledem na predpoved.

Na Perhentiany nemusi nic jezdit mozna i cele tydny v zime.

Prave na Tiomanu a Redangu, a bylo to ok. S Perhentiany zkusenost nemam.

0 Citovat

Pivo je na Tiomanu levne v duty free obchode u letiste. V barech je drazsi nez v obchudku, ale na malajsijske pomery levne. Nevim, kolik je tam toho v zime otevrene. Perhentiany maji pivo drahe, pokud vubec.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Pivo je na Tiomanu levne v duty free obchode u letiste. V barech je drazsi nez v obchudku, ale na malajsijske pomery levne. Nevim, kolik je tam toho v zime otevrene. Perhentiany maji pivo drahe, pokud vubec.

Prave tam jsem jezdil :-) 

0 Citovat

Asi toho uz tolik nenaprsi, ale monzun stale je, byva celodenne zatazeno a je vetrno, coz zabranuje malym lodim jezdit na Perhentiany. Na Tioman jezdi stredne velka.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Asi toho uz tolik nenaprsi, ale monzun stale je, byva celodenne zatazeno a je vetrno, coz zabranuje malym lodim jezdit na Perhentiany. Na Tioman jezdi stredne velka.


Jistota bude asi nejake Thajsko, ale to zas tolik neznam. A pivko tam bude drazsi.

0 Citovat

Langkawi má sezónu i levné pivo, ale zas to není malý ostrov vhodný na surfing. Vše splňuje některý z Havajských ostrovů, jen tam zas není levně.

0 Citovat

hledám to samý na červen :/ byl jsem na Boracay a úplně nevím jestli existuje něco hezčího, ale zároveň bez lidí v okolí Filipín? o.O nebo se podívat úplně někam jinam? taky děkuji za případné rady...

0 Citovat

Existuje spousta hezkých ostrovů, ale čím hezčí a opuštěnejsi, tim menší možnost nějaké zábavy, stravování a vyžití, popíjení v nějakém baru a podobně. Takže na první otázku kam jet na 2-3 měsíce od ledna není jednoduchá odpověď, když nikdo neví, co vlastne dotyčný kromě tepla a popíjení piva plus vln chce a taky hraje roli cena. Kazdopadne někomu radit, aby nekam jel v monzunovem období na několik měsíců je “kapitalní bekovina” A to ze mu někde nepršelo týden možná dva neznamená nic. To je jako bych tvrdil, ze u nás není sníh a v zimě nemrze, protože jsem tam byl na týdenní dovolené a v lednu a bylo + 3C. Pokud nechce dotyčný moc utratit, tak Asie je na zimu velmi vhodná a není treba setrvávat na jednom ostrově a v jedné zemi . Jednoduše za par stokorun se přesouvat mezi treba Malajsii, Thajskem a Indonésii a všude pobyt par týdnu a treba se mu někde zalíbí a zůstane tam., protože tam budou dobre vařit a mít dobre levne pivo nebo fajn lidi.Ale jak jsem psal.Vubec nevíme co tazatel hledá. Ja bych to ale tak udělal.


0 Citovat

Niemandos to popisuje vystizne  a tak nejak presne  2-3 mesice bych vyuzil tak ,jak popisuje ,  jinak pokud vyjdu z toho , co je prvotnim pozadavkem , tedy preklenout prechod mezi  Australii a Evropou v zime  tak se daji  vyuzit Kanarske ostrovy ,  samozrejme vzhledem k dalsim pozadavkum ne ty hlavni 4 , ale ty dalsi  takova plaz ,ktera  je prazdnejsi ma moznost surfovani je  treba Playa  Nogales na La Palme , nesplnuje jedine  , neni tam bar s pivem.

 I na La Gomere se da najit a pronajmout na 2 -3 mesice  neco na bydleni  a myslim ze i na El Hierru to bude podobne ..La Palma uz zacina byt vic nastevovana ,ale treba El Hierro bude pres zimu navstevovane malo i na hlavnich ostrovech ruch vyrazne klesa prvni tyden v lednu a  obnovuje se vic az komcem unora ,jiste  to teplo nelze s Asii srovnat  , ovsem ,kdyz ma jit o prechod  mezi  tim teplem a zimou  ,,tak proc ne do prijemnych s  vzduchem+ 18-22  a s morem + 17-21, kvalitnim bydleni i snadnemu pronajmu aut  a pokud jde o alkohol pripadne kurivo tak ceny bez dane , jen kdyz ma jit o misto bez lidi ,tak ten bar  je pak na dojezd

0 Citovat

@niemandos: Se vsim souhlasim, ale prave protoze si preje klidny ostrov bez turistu v zime a jeste s barem s levnym pivem, nezbyva mu nez jet nekam mimo sezonu. Kdyz bude dlouho na jednom miste, tyden spatneho pocasi mu vylet nezkazi na rozdil od vetsiny ostatnich, kteri jsou nekde na par dni. Teplo bude urcite a s pivem to precka snadno. 

Tech moznosti moc neni, takze Tioman v unoru a breznu by byl idealni. Pise o teplu, ne o slunecnu, i kdyz je na to zvykly z Australie. Na surfovani se na Tioman stejne musi jedine v zime (zapad pro zacatecniky, vychod pro zkusene):

http://visittioman.com/attractio...an-island/

0 Citovat

@Libor_S

Jasně Libore. Pokud nechce moc lidí, tak mimo sezona je jasná,ale ne zrovna v monzumovém období. Já nemám problém s Tiomanem. Spíš mi vadily ty Perhentiany, protože tam myslím jsou dokonce ubytka od listopadu do začátku února zavřená a i únor může být hodně deštivý. Tazatel totiž psal, že chce na dovolenou v zimě "vycestovat v lednu na 2-3 měsíce", takže já jsme pochopil, že chce především utéct před naší zimou, a to je leden - únor.

0 Citovat

Jo, Perhentiany byla blbost. Ale Tioman bych doporucil, byl jsem tam skoro cely unor a fakt jsem si tam odpocinul  :-)

0
19 reakcí