Ahoj, rád bych na závěr června naplánoval tak týden u moře na nějaký pěkný písečný pláži... Většinu času bychom asi strávili u moře okolo ubytování, maximálně pár výletů autem, nic akčního...Čím teplejší voda, tím líp, nicméně bych se asi spíš držel v rámci EU... Uvažoval jsem o Řecku, konkrétně Zakinthos, ale tam teď nevychází dobře letenky (VIE/PRG/BTS/BRQ) - v současné chvíli okolo 4 tis RT s Laudou, základní cena, což mně příjde poměrně dost na 1 týden... Ještě jsem uvažoval o jihozápadě Korfu, tam už jsem byl a líbilo se mi tam, nicméně mám projetej jenom sever... Ale vyloženě na tom Řecku netrvám...Kdyby bylo něco okolo 1.5 tis., bylo by to fajn, ale nepředpokládám, že u těchto destinací půjdou ceny nějak dolů, případně má smysl čekat na nějakou akci ? Jinak bychom cestovali jenom s příručákama...Předem děkuju za každej tip :-) .

Kam na týden k moři v druhé pol. června ?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Loni jsme byĺi v prvni pulce cervna 2 tydn na Sardinii (severni polovina) a teda plaze uzasny a hlavne prazdny, voda kolem 22 st., snorchl paradni, kdo ma rad spise krajinu a nadherne more, tak to oceni. Costa Smeralda byva o prazdninach narvana, ale v tom cervnu jsme nekdy byli i sami siroko daleko.👍

0 Citovat

Na Sardinii jsme před pár lety byli v druhé půlce června a začátkem července na jihu, JZ a JV plus ostrov Sant’Antioco a pláže byly skutečně vcelku prázdné ( a krásné), ovšem my jsme chytli docela studené počasí, větrno a koupat se moc nedalo.

0 Citovat

Sardiie je fajn ,byli jsme v polovine cervna v Isola Rossa   a v pohode z minimem lidi i  celkem vedro a  more dobre   ,ale to pocasi se proste neda odhadnout , vseobecne bych nejvic verill ,kdyz pominu ten Kypr tak asi ten Rhodos

Cerne more byva teple pozdeji ,ale o otuzilcich bych zase az  tak moc  nespekuloval ,vsechny jihy budou mit more urcite nad 21 ,spis  tako kolem 22-23 coz je idealni teplota 

0 Citovat

Tak to nakonec vidím na ten Rhodos / Krétu + konkrétní místo na základě vašich rad, ještě jednou díky :-) Dám tomu ještě tak týden, dva, jestli nebude nějaká akce a pak prostě něco z toho vyberu...

0 Citovat

Ještě jsem se chtěl zeptat na jednu věc, letenky v rámci EU většinou hledám na AZair / Skyscanner, mimo EU Matrix / Skyscanner. Má smysl hledat ještě někde ?


Nějaká taková "akce" jako např. tato by se mi hodila :-)

https://www.cestujlevne.com/akcn...n-v-cervnu

0 Citovat

Jsem pořád rozmýšlel kam teda a nakonec to rozsekla dnešní akce na Samos za 60€ s Eurowings, vím, že je to severněji, ale přelom června a července snad už bude OK...

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Jsem pořád rozmýšlel kam teda a nakonec to rozsekla dnešní akce na Samos za 60€ s Eurowings, vím, že je to severněji, ale přelom června a července snad už bude OK...

Jo, to už bude dobrý :) navíc ceny ubytka jsou na Samosu příznivé

0 Citovat

Samos je super, bohuzel jsem napred resil jine letenky a az pak jsem mrknul sem  ,takze uz  to terminove nedam , jinak bych taky kupoval i kdyz o neco drive , byli jsme tam pred par lety v zari ,  auto jsme si pujcili na 3 dny , objeli jsme to cele 

0 Citovat

Jo, vypadá to pěkně a snad i vyjde nějak rozumně počasí, už se těším :-) Přemýšlím, ve které části ostrova hledat ubytování..? Doporučili byste něco ? Co jsem si zatím zjišťoval - severní část ostrova je návětrná, tak jsem uvažoval nad jihozápadem, možná Marathokampos a okolí…?

Na východě se mi sice líbí Psili Ammos Beach, ale tam asi udělám jenom výlet, jak jsem psal, mám radši klidnější místa… Západ ostrova mi připadáí takovej zajímavější… Jinak auto beru rovnou na letišti v Enterprise a budu ho mít celou dobu…


0 Citovat

Myslim ,kdyz mas auto tak je to celkem i jedno  my jsme byli az na konci zari  bydleli jsme v te oblasti  Mykali a PssiliAmos ,hotel si uz nevzpomenu, tehdy to nebylo pres booking,com ake bylo to dobre ,prece je to  vice let co jsme tam byli tak nevim ale nejheci plaz  bez  lidi je v oblasti Mikro Seitani  

Neni nebo tam tehdy ale nebyla cesta,  z jedne strany koncila za Potami  a z druhe  v Drakaioi  je to tam ale spise z te strany na trek s peknymi vyhledy 

Oblast Marathokamposu  neni spatna  , ale jen jsme tam projizdeli  , myslim ze se nemusis bat ani te opacne strany ostrova  i kdyz tam more neni tak klidne   za Kokkari  je nekolik slusnych plazi  ale je pravda  ze tam bude dost lidi 

Z hlediska te plaze Mikro Seitani je nejbliz  ubytovani   ty 2 -4 km  v Potami  a v Karlovasi  je na zvazeni zda  bydlet  v te oblasti Marathokampou,   kde stejne bude dost lidi   ( Votsalakia,  Kampos )  a mit to dal ,nebo nekde v te oblasti Potami  a Karlovasi a mit to i na pessi vzdalenost 

0 Citovat

Díky za tipy. Je fakt, že ten ostrov není zase tak velkej, tak to asi řeším zbytečně...

0 Citovat

Byli jste někdo na ostrůvku Samiopoula ? Zvažuju, že bych to zařadil na program a přemýšlím jak tam, někdo nějaký doporučení ? Bydlet budeme v Karlovassi, takže bychom asi vyplouvali z Ormos.


Zatím jsem našel jenom: http://www.captains-boat-trips.gr/


Ale klidně uvítám menší loď a bez opičáren typu BBQ na pláži se taky obejdu... :-) Na více místech jsem četl, že na Samiopoule je restaurace, ale nic konkrétního se mi dohledat nepovedlo...

0 Citovat

Tak už jsem zpět a musím říct, že mně Samos velice příjemně překvapil, měl jsem teda asi i štěstí na počasí - moře bylo teplý, vítr minimální... Na jihu byla voda chladnější, ale ne že by se tam nedalo vydržet víc než pár minut. 


Nejlepší ale byl ten klid a minimum lidí, čístá voda a pěkný pláže na kterejch jsme byli kolikrát i sami - ikdyž třeba na Mikro Seitani / Mikri Tsabou to chtělo dorazit trochu dřív, ale i tak žádná hrůza, jenom pár lidí. V Kokkari, Pythagoriu, Votsalakii apod. to "žilo" pochopitelně trochu víc, ale tam jsme moc času netrávili. Do Kokkari jsme si dvakrát zajeli na výbornou musaku (Ammos Plaz) :-)


Na Samiopoule jsme nakonec nebyli, měli jsme jen týden a to nestačilo ani na Samos.


V budoucnu bych se na Samos klidně vrátil a rozdělil pobyt i na okolní ostrovy - Arkoi, Fourni, Ikaria...

0 Citovat

@kajamarik723  ahoj , my jsme nakonec  ten konec cervna  vzdali , a byli v CR  a uzili si  37 -)  ,ale zeptam se  , na tu dlouhou plaz  v oblasti Mikro Seitani  ,jsme  schazeli tehdy pomerne  dlouhou pesinou  z druheho konce  (ne od Potami ) a na kraji plaze  byly takove srubove chatky ,tehdy uz uzavrene ,  existuje to tam jeste ?, nebo tam vyrostlo neco noveho  ? ( pises ze to tam  chtelo  prijit drive  ) my tam byli uplne sami , pozdeji asi  3 lidi ( konec  zari )

0 Citovat

Asi myslíš Megalo Seitani ? Tam jsme přišli od Potami, resp. z Mikro Seitani. Na opačným konci byly nějaký domky jak je vidět na fotce, ale srubů jsem si nevšiml. Nijak jsem teda tu oblast neprozkoumával. Asi jste tehdy přišli od Drakei ? Uvažoval jsem o výletu v té oblasti (Kalithea / Valsamos Beach), ale nakonec jsme to nechali na případnou další návštěvu.

0 Citovat

Ano uz nevim jak se tam ta vesnice  jmenovala  , ale byla tam  vyrobna lodi  a prosto se jakoby soukromym dvorkem a pak uz byla pesina porostem s peknymi vyhledy az se seslo nakonenec na plaz a byly tam jakesi chatky ,ale mozna to mam i ofocene nekde  ,jen me to tak napadlo  kdyby se tam dalo primo bydlet  ale asi spis nekde vic v civilizaci -)

0 Citovat

Dalo by se kempovat, příhodnejch míst tam bylo povícero :-) Ale moc takovejch lidí asi není, pokud vůbec... Což je nakonec asi i dobře, byla by škoda kdyby to tam vypadalo jako na Mallorce okolo GR221...

0 Citovat

Známý byl týden na Krétě. Stojí tam za to navštívit určitě Samarii, palác Knóssos a ostrov Spinalonga.

0