Druhá polovina června na jihu Evropy, Portugalsko, Španělsko, co vidět a navštívit.

Založil(a) před 5 lety Lukasitoo ve fóru Co vidět a navštívit

8 reakcí

Dobrý den, cetovatelé,


chystáme se s přítelkyní na první společnou delší dovolenou a to na jih Pyrenejského poloostrova a to na necelé 2 týdny.

Letenky máme z Katowic do Fara.

Zde bychom si chtěli půjčit auto (po 1-2 dni ve městě) a vyrazit směr na východ do Španělska.

Máte nějaké typy, jakou půjčovnu využít, atd?

Na co si dát pozor? Bude to mé první půjčení si auta v cizině.

Ve Španělsku bychom chtěli navštívit minimálně Sevillu a Cadíz.

Vyplatí se sjet až na jih a vidět Gibraltar?

Je něco k vidění po cestě z Fara do Sevilly? Např podél pobřeží?

Nebo se vyplatí najet na dálnici a jet rovnou do Španělska?

Je nějaký problém s přejetím do jiného státu s autem půjčeným v Portugalsku?


Po navštívení Španělska bychom chtěli vrátit auto ve Faru a vlakem (tedy pokud to autem není lepší a není co po cestě vidět) se vypravit do Lisabonu. Zde si užít atmosféru města (kolik dní byste doporučili?) a dovolenou zakončit v Portu(opět kolik dní doporučujete ve městě), odkud máme odlet přes Bergamo opět do Katowic.


Za jakékoliv typy na výlety, místa která vidět, oblíbené památky, pláže, restaurace, ubytování Vám předem moc děkuji.

S přáním pěkného dne.

L

0

Gibraltar bych už teď vynechal, vcelku nic tam není. Jen davy lidí a mraky aut, budeš se ploužit ulicemi, objíždět dokola, nebudeš mít kde zaparkovat... fakt zbytečná zajížďka.

S tím autem si dej pozor na rychlost a parkování, hlavně ve španělských městech, tam chytneš pokutu ani nevíš jak. Pokud k tomu dojde a najdeš lístek za stěračem, tak okamžitě běž zaplatit na radnici, pravděpodobně to budeš mít jen za polovinu.

0 Citovat

Gibraltár sa oplatí, ak máte záujem o vojenskú, hlavne delostreleckú techniku a vojenskú históriu Gibraltáru, alebo o voľne pobehujúce opice.

Autom sa do Gibraltáru neoplatí ísť, kvôli problémom s parkovaním a na hranici sa môže dlho čakať. Parkovisko pri hranici na španielskej strane stojí 15,60 € na deň. Autobusy po Gibraltáre jazdia často a jednorazové cestovné stojí 2.20 - 2.50€.

Sixt a vačšinou aj Avis a Budget umožňujú vyviesť auto za hranice. Sixt má podmienky uvedené priamo na stránke https://www.sixt.pt/en/rental-se...formation/ . U ostatných požičovní si to musíte  zistiť priamo v požičovni (mailom alebo telefonicky).


0 Citovat

mozno offtopic, ale co som pozeral portugalske pozicovne v Porte, tak vsade chceli 50 euro za vyjazd do Spanielska

0 Citovat

Dneska jsem navštívil Gibra. Bylo to tam super až na ty strašné davy turistů a hlavně doprava furt stála možná se vyplatí zaparkovat před Gibra někde v La línea a dojít pěšky.


0251ac67-2a0f-4135-857b-bbd4190030db.jpeg
ea05329e-c46e-45c7-9da9-64430ec4fcae.jpeg
1e1b7af4-37b8-47c7-b269-26a986356de9.jpeg
b7a6221f-07e6-4b15-95fa-d941acc9d291.jpeg
a8c5db9e-aee2-4a40-9e4b-7b83a6f46f5f.jpeg
d9d609da-d50b-44d8-928d-673c37b5093d.jpeg
84788e66-2eb6-41fe-bffb-8367774dbcab.jpeg

0 Citovat

Já bych sice obecně Gibraltar na krátký výlet doporučil (hlavně kvůli přírodní scenérii a vyhlídkám, když jsem tam byl koncem března pozdě odpoledne a večer, bylo celkem liduprázdno), ale ne při této cestě, zvlášť pokud ty necelé 2 týdny jsou myšleny včetně Lisabonu a Porta. Jen mezi Cádizem, Sevillou a Gibraltarem je mnoho krásných městeček u pláží nebo na strmých kopcích a spousty krásné přírody (hory, duny, pláže, památky), že by okruh mezi těmito 3 městy byl min. na týden na to nejdůležitější, ale klidně na 2 týdny na to, co stojí za vidění. Lepší je ale letět někdy jindy do Malagy a půjčit si tam auto mnohem levněji než v Portugalsku.

Myslím, že Faro za návštěvu moc nestojí (ale sám jsem ani do centra nejel), pláž u letiště ovšem ano. Pokud chcete vidět ve Španělsku jen Sevillu a Cádiz, nedoporučuju si ani auto na cestu do Španělska půjčovat. Můžete jet přímo z letiště levně Flixbusem do Sevilly, pokud pojede ve vhodný čas, nebo s jiným dopravcem, ale to je o dost dražší (cestou jistě něco zajímavého je, pokud byste jeli autem, ale v portugalské části cesty ne tak zajímavé jako západně od Fara - nevím, proč když letíte do Fara, vynecháte to nejhezčí pobřeží Portugalska a jedno z nejkrásnějších v Evropě). U Huelvy jsou pláže a třeba i NP Doňana.

Na cestu mezi Sevillou a Cádizem bych u varianty bez auta doporučil Blablacar. Mnoho řidičů sice neumí anglicky (mladší spíše ano) a pak může být složitější najít auto před odjezdem, ale je to levnější. Jízdy je třeba hledat na http://www.blablacar.es. Nevím proč, ale aplikace mi žádnou jízdu nenašla (nebo jen někdy jízdy od řidičů cizinců).

Pokud nejste milovníci větších měst, moc ten itinerář nechápu (i když Cádiz hodně doporučuju a Sevilla je taky pěkná). Připadá mi, že jste jen splácali dohromady, co jste už viděli na instagramu nebo o čem jste slyšeli a bylo to zrovna na mapě jakž takž v dosahu. To nejlepší v Portugalsku a Andalusii je mimo velká města.
0 Citovat

Neviem ako dlho budete dovolenkovať, ale Portugalsko ponúka toho veľmi veľa. Výlet do Španielska by som nechal na inokedy. Osobne považujem Portugalsko za jednu z najkrajších krajín Európy, subjektívne za oveľa krajšiu krajinu ako Španielsko. Z Fara môžete dať okruh na sever Portugalska jedným smerom po pobreží a opačným po vnútrozemí. Určite nebudete ľutovať.

Na návštevu Gibraltáru, Sevilly, Cádizu ale aj Cordoby je lepšie použiť letisko v Seville alebo Malage.
0 Citovat

Nejak taky nechapu smysl toho letet  do Fara  a tam prejizdet do Spanelska , kazda pujcovna si za  prejezd  do jineho statu uctuje  poplatek navic

Dalsi vec  ,nevim na jak dlouho jedete ,ale ten program se mi jevi jako moc  nabity 

Dal bych jen Portugalsko   , prilet do Fara  , celkem bych se tam nezdrzoval  a jel na ubytovani do Albufeiry  a odtamtud  pak behem tydne  podnikal  vylety na obe strany   ( Tavira -Ilha de Tavira  ) by se pripadadne dala zvladnou po priletu  kdyz by byl rano 

A pak  uz Portimao - Praia de Rocha  ,Lagos  -Ponta de Pinedade    a  dalsi mista  na celem pobrezi  az po Sagres  a Cabo de  Sao Vincente  

Z Lagosu se  da udelat vylet  i  na Monte  Ruivo 

Urcite  bych tomu dal tyden   a  jsou i pekna mista  na vykoupani  i pobliz  Abufeiry zpet smerem na  Faro  kousek za  tou verejnou  hlavni  plazi 

Samotna  Albufeira  je  zive mestecko s hodne  dobrou vecerni zabavou

Pak bych vratil ve Faru auto  a bud letecky nebo busem , vlakem  bych se  presunul do Lisabonu  , tam to je na vic  nez  na  1 den   , dal bych tam  2 i  3 dny  a  dale pak presun do Porta , zase  muze  byt i letecky 

V Portu opet   aspon  2 dny  a dale pak  Povoda de Varazim -Braga - Viana de Castelo

Prakticky uz toto cele je na  14 dnu , a pokud to mate  planovane na dele  , tak bych letel s  Lisabonu nebo s Porta   na Azory 

Spanelsko bych dal jindy,  treba  let do Malagy a pak ty mesta  co chcete navstivit  a  hory k tomu vcetne  Granady

0 Citovat

Tak tak, Španělsko si dejte někdy zvlášť příště. V Portugalsku se dají strávit 2 týdny úplně bez problému a poznáte zemi lépe.

0
8 reakcí