Je tady nějaký milovník zoo, který má zkušenosti s polskými zoo? Konkrétně by mě zajímalo srovnání zoo Krakov, Vratislav, Varšava a Lodž. Třeba na krakovskou zoo jsem na tripadvisoru četla dost děsivé recenze (šelmy jednotlivě v malých klecích, opice na prudkém slunci bez vody, smutná zvířata atd.). U lodžské zoo zase hodně lidí píše, že ani nestojí za návštěvu. .

Zoo v Polsku

Založila ve fóru Co vidět a navštívit

10 reakcí

Je tady nějaký milovník zoo, který má zkušenosti s polskými zoo? Konkrétně by mě zajímalo srovnání zoo Krakov, Vratislav, Varšava a Lodž. Třeba na krakovskou zoo jsem na tripadvisoru četla dost děsivé recenze (šelmy jednotlivě v malých klecích, opice na prudkém slunci bez vody, smutná zvířata atd.). U lodžské zoo zase hodně lidí píše, že ani nestojí za návštěvu.

0

Srovnání polský zoologických zahrad nemám, ale navštívil jsem tu ve Vratislavi, což je vlastně ZOO, oceanárium a afrikárium v jednom. Zahrada jako taková průměr, nic speciálního, oceanárium a afrikárium super. Pro mě byl nejděsivější zážitek ZOO v Oděse. Stísněný prostor, klece neudržované, zasrané, slon v ohradě 10x10 metrů v úplné agónii, další raději ani nezmiňuju. Myslím, že v tomto případě je slovo děs v názvu města zcela právem.  

0 Citovat

Díky za odpověď, v tom případě se Oděse radši vyhnu :-) 

0 Citovat

Souhlas s Lukášem za mě za návštěvu rozhodně odne stojí Wroclaw. Ta nová budova Afrikania je zážitek. 

0 Citovat

Taky mame radi  s zenou Zoo a pri navsteve mest  je dost navstevujeme . v Polsku nevim , ale docela se nam libila  Zoo v Berline  

0 Citovat

Pro mě zatím vede ZOO na Guadeloupe, stezky v korunách stromů byly samy o sobě zážitkem.

Nevím, proč jsou po nahrání některé fotky otočené :-(



dsc-0165.jpg
dsc-0158.jpg
dsc-0166.jpg
dsc-0169.jpg
dsc-0181.jpg

0 Citovat

Tak Guadeloupe  to uz je  zase jina kategorie ,  Na Mauritiu  poblz Flic en Flac je  zase treba moznost  vlezt si  s pruvodcem do vybehu se lvy -) , samozrejme za priplatek  a s podpisem na vlastni nebezpeci ,jinak Zoo jsme si taky docela uzili 

Berlin jsem spis uvadel jako alternativu misto Polska  ,navic  levne ted dostupny z Brna 

Wroclaw nekdy muzem mrknout jestli stoji za to 

0 Citovat

V Polsku jsem měl možnost navštívit jen dvě: Varšavu a Krakow a i dle diskuzi polských kolegů v práci to není nic moc a raději jezdí k nám :-)

Krakow - Zoo je nad městěm vede zde hardcore kočičí hlava cesta, parking vstupné levné. Co se týká ubíkace pro zvířata ze začátku je to celkém v normě, nový dustojný výběh pro žirafy, ale najdou se prostory typu Ostravské šelmy, Olomouc a jejich opice, hrošík a jiné betonové monstra. Pro děti na půl dne ok + Krakow Vawel a Velička na víkend ideál

Varšava - co zde nezapomenu je rovná dálnice vedena prostředkem zoo, dva tři nové výběhy pro kočkovité šelmy, hrochy. Ostaní je velká bída výběh pro ledni medvědy betonové monstrum, a za nimi hned opravdová dálnice. Nouzovka raději jít do Kopernika.

V ČR se dá jít Zoo Lešná mám ji asi nejraději více než Pražskou (jako celá Praha, přelidněná, bordel atd.), Liberec jen cíleně na bílé tygry + koupající sloni jsou fine. Kdo nebyl i ta Ostrava (můj problém byl jsem zde mockrát) a nebere mě to tolik, naštěstí zde zbourali ten betonový bazén pro medvědy. Divoké šelmy trpí stále.

Brno - hnus škoda peněz, možná pro milovníky hor

Olomouc - ze začátku hnus pozdějí je to už trochu lepší

Kde se mi libílo v zahraničí:

-----------------------------

Doncaster - nejlepší vyběhy pro zvířata co jsem kdy viděl zaměření na kočkovité šelmy 10/10

Dortmund moc pěkná zoo 9/10

Kodaň 7/10

Belfast - příjemná zoo minimum turistů, spousta zabavý pro děti 8/10

Apenheul - v Nizozemí zaměřena jen na opice, malé opice pobíhají mezi návštěvníky spousta krásných fotek 10/10 - doporučuji

Harderwijk - nejlepší delfinárium co jsem mohl kdy navštivít + plus zde vystoupení mroži i lachataní 10/10 - doporučuji

Madrid - cíleně jen se podívad na Čínskou pandu, maji 2 plus třetí malé, zoo ok 9/10

Riga - super hardcore, kromě Žiraf 2/10 - za vstupné snad 2 eura

Chystam se do Edinburgu - uvidí se


0 Citovat

Díky všem za reakce :) 

0 Citovat

Ano Polaci jezdi do Zoo v Ostrave hodne  v CR je pekna  Zoo v Plzni  ze zahranicnich si  vzpominam  z davnejsi doby na  Seattle  a na  Hamburg , Londyn se da ,ale moc to stesti neni

Zajimave s tim Belfastem  tam jsem jeste nebyl i kdyz to muzu nekdy navstit celkem snadno, Dublin nic moc    Fota  u Corku  tak nejak napul
0 Citovat

+1 Varšavský zoopark - https://tiqets.tp.st/wnCPZIt7

Jedna z nejhezcich zoo v Evrope. Lístky se dají koupit online, je fain že jdete rovnou, nečekate na pokladnu.

1
10 reakcí