Laos

Napsal Karolina 2019-09-24T18:27:10+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
7 odpovědí

Byl jste nekdo v Laoskem narodnim muzeu ve Vientaine? Stoji za to ho videt?

A jeste dotaz, kolik casu na projiti pamatek hlavniho mesta?

Nebyl. Wikitravel píše (možná už to není aktuální): Lao National Museum Update as of May 2019: the old national museum on Thanon Samsenthai is closed now. There is a new national museum a few km away but it isn't opened yet. This means as of now you can't visit any national museum. https://wikitravel.org/en/Vientiane

Byl jsem jen v Pha That Luang a okolních chrámech, což je se dá projít celé za půl hodiny, ale já tam strávil pár hodin. K tomu cesta, která může být v dopravní zácpě i delší. A pak ještě poblíž Vientiane v Buddha Parku, což je časově podobné jako Pha That Luang.

Ještě k tomu autu. Nevím, jaké oblasti Laosu chcete navštívit, ale hlavní místa severu a jihu zároveň za 2 týdny asi nestihnete ani autem ani bez auta. Bez auta to má výhodu, že delší přejezd z Vientiane na jih můžete jet busem v noci nebo přeletět letadlem, což ani není moc drahé (záleží s jakou společností).

Jeste bych mela dotaz na tip, ci neminout, mame 2 dny na cestu z Luang Prabang do Vientaine a Vang Vieng mame v planu uz po ceste tam. Muzete mi nekdo neco doporucit? Budeme mit auto, takze doprava neni az takovy problem

Za dva dny to asi jen pojedete. Kousek před Vang Vieng začínají hory a pokračuje to až do Luang Prabang. Jeli jsme to na motorkách a jsou tam krásný výhledy. Cca celej den jízdy se zastavkama to muže zabrat z Luangu až do hlavního města. Zustante jeden vecer a noc ve Vientiane a projděte si místní večerní trhy v parku. :-) Tipy na místa, koukni na videjko: 

Celý video:
http://www.bushmanfilm.com/laos-...tru/    

Krátký video:
https://www.youtube.com/watch?v=yiij6jTZg_4

TOP:
https://www.youtube.com/watch?v=E8qOxRLqbUY

Je kdyz jste to jeli na moto, jak je to v Laosu s benzinkama? Jsou tam nejake useky kde je problem? A kdyz uz narazite na benzinku ma vzdy palivo? 

Benzinky v pohodě, vždycky jsme natankovali plnou. Benzínek je dost a všude benzin vždy byl. V nejhorším se dá sehnat na vesnicích od místních prodejců ve flaškách.

Mezi Luang Prabang a Vang Vieng je to asi 180 km a i když bude spotřeba v horách trochu vyšší, nádrž auta jistě stačí. Místní jezdí na motorkách po okolí bydliště a benzín je asi dostupný i ve vesnicích bez benzínky třeba z plastové láhve (nafta asi ale není tak častá). Nevím, jestli je vůbec nějaké vhodné ubytování mezi těmito městy, ale když uvidite cestou do Luang Prabang něco zajímavého (třeba v nejvyšším sedle, kde se dá, myslím, sehnat něco k jídlu, ale ubytování si nevybavuju), můžete si to zarezervovat na cestu zpět.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!