Ahoj, máme naplánováno Thajsko (poprvé) na 16 dní v listopadu (8. - 24.11.). Nějak se mi v hlavě rozležel itinerář a nevím jestli těch přesunů není zbytečně moc, jestli něco nemám vypustit a někde spíš nějaké dny přidat. Plán jsem měl následující:3 noci v Bangkoku na prozkoumání města a okolí 9. - 12.přesun na Phuket letecky4 noci na Phuketu k prozkoumání phuketu 12. - 16.přesun na Phi Phi2 noci na Phi Phi 16. - 18.přesun na Ko Lanta2 noci na Ko Lanta 18. - 20.přesun na Krabi2 noci na Krabi 20. - 22přesun do Bangkoku letecky2 noci v Bangkoku 22. - 24. a domůCo myslíte?  .

Thajsko - pomoc s itinerarem

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

mikir napsal(a):

@Ima

Nechci aby se to svrhlo v hadku,ovsem nazvat Ao Nang   spinavou prelidnenou dirou a doporucit na koupani Ko Lantu mi prijde  hodne prehnane hodnoceni a z meho pohledu nesmysl...


Letos jsem byl v Ao Nangu na konci července, bydleli jsem u nightmarketu v Rooms Republic, jídlo jsme řešili na trzích nebo jsme si nechali poradit od místních, kam chodí oni. 2x jsme byli na Railey beach, jednou na celodenní výlet v 5 lidech na Koh Hong a tomu místu bych nic moc nevytkl. Ao Nang je relativně dostupné místo (tam jsme jeli z Koh Samui busem - kde bylo taky nádherně) a následně z Krabi do Bangkoku letadlem. Jediná škoda je to, že pláž přímo v Ao Nangu nebyla úplně na koupání - kotvilo tam dost lodí, voda byla celkem špinavá, ale o kousek dál to bylo super :)


Podotýkám, že jezdíme jako "backpackeři", nehledáme žádný luxus, rezorty a podobně. Ubytka kolem 200 za noc a jídlo na ulici s místními. 
0 Citovat

Ao Nang je podle mě dobrý jen jako základna, kam se snadno dostaneš, a ne místo, kde budeš mít relax (jedině při deštivém počasí bych tam zůstal). Ty slony (pokud jsou) můžeš když tak zařadit i do prvního dne. Na mých 5 dnech v té oblasti, kdy jsem spal jen na Railay, byly kromě samotné Railay s úžasnou scenérií nejlepší 3 celodenní výlety po okolních ostrovech. Maja Bay je teď zavřená a nevím, jaké jsou nabídky těchto výletů v současnosti, ale jet tam znovu a mimo sezónu (i když i tehdy bylo na některých ostrovech, ale ne na všech, dost lidí), jel bych asi na 2 výlety. Pro ilustraci přidávám pár fotek z těch výletů.


cimg3922a.jpg
cimg3951a.jpg
cimg4089a.jpg

0 Citovat

Srovnávat návštěvu v totální mimosezonea v hlavní sezóne jaksi nejde. 

 Nevim proč si tazatel nehledá ubytka až na místě a podle toho, jak se mu kde bude líbit. Listopad rozhodne není  hlavní sezóna, takže vyber bude urcite značný.  To vyřeší všechny problémy jako jestli někde zůstat 2 nebo 4 dny. A peníze si vyber na letišti v Bangkoku na celou dobu a mas pokoj. Vzhledem k poplatku za vyber je to nejlepší řešení. Urcite není dobry nápad vybírat po par tisících, vzhledem k poplatku, který je teď 220 Kc  nebo kolik. Na menších ostrovech žádné bankomaty samozrejme nejsou.

0 Citovat

Adam Hrnčiřík napsal(a):

jednou na celodenní výlet v 5 lidech na Koh Hong a tomu místu bych nic moc nevytkl. Je to relativně dostupné místo...

 

Z Koh Hong je má 3. fotka. Je to 1 z možností celodenních lodních výletů spolu s jiným ostrovem. Je o trochu víc vzdálený z Ao Nang/Railay než jiné a bylo tam méně lidí. Další věta "Je to relativně dostupné místo" se evidentně vztahuje na Ao Nang.


0 Citovat

niemandos napsal(a):

Srovnávat návštěvu v totální mimosezonea v hlavní sezóne jaksi nejde. 

 Nevim proč si tazatel nehledá ubytka až na místě a podle toho, jak se mu kde bude líbit. Listopad rozhodne není  hlavní sezóna, takže vyber bude urcite značný.  To vyřeší všechny problémy jako jestli někde zůstat 2 nebo 4 dny. A peníze si vyber na letišti v Bangkoku na celou dobu a mas pokoj. Vzhledem k poplatku za vyber je to nejlepší řešení. Urcite není dobry nápad vybírat po par tisících, vzhledem k poplatku, který je teď 220 Kc  nebo kolik. Na menších ostrovech žádné bankomaty samozrejme nejsou.

Co myslíš tou totální mimosezónou a čí srovnání? Mnoho lidí např. z Evropy, kteří nemůžou mít delší dovolenou jindy než o prázdninách či mají děti školou povinné, se hrne na thajské pláže v červenci a v srpnu, takže to rozhodně není totální mimosezóna. Jestli myslíš srovnání se zářím, tak jistě je v listopadu víc lidí, ale asi ne tak výrazně, nicméně sezóna začíná a ceny se zvyšují. V listopadu je na druhou stranu určitě výrazně míň lidí než od Vánoc do února.

Poplatek za výběr je téměř všude 220 bahtů (asi kromě jedné japonské banky s poplatkem trochu nižším, která má ale minimum bankomatů). Já bych doporučil vybrat hodně na letišti a mít s sebou dolary (lépe 50 a 100 USD bankovky) nebo eura. I na ostrovech se pak dají výhodně směnit podle potřeby.
0 Citovat

taclik.j napsal(a):

Koh Bulon je panenský a klidný malý ostrov s překrásnou pláží. Jezdím sem z Langkawi přes Koh Lipe. Ubytování je hezké v Pansad resort hned u pláže.Nečekej lehátka na pláži. Otevřený je od listopadu do května, potom se resorty zavřou je sem  omezená doprava a ubytovat se můžeš u místních kteří zde bydlí a pronajímají. Krásné jsou východy a západy slunce. Po ostrově je pár krámků a restaurací. Elektrika jde v resortu od 18 hod do 9 hod. Pro mě je to nejhezčí ostrov. 


Díky, potvrzuješ to, co si myslím.  Budeme předtím zřejmě na Ko Mook a pak nejspíš poletíme z Trangu. Přemýšlím, jestli se tam vyplatí zajet nebo zůstat spíš na severnějších ostrovech. Ale podle toho co píšeš, tak asi ano. Poletíme tam na přelomu ledna/února.

0 Citovat

@Libor_S

Ano myslel jsem, když tam někdo je v době vánoc nebo silvestra a napíše, že je to špinavá přeplněná díra,. tak to tak může být. Když je tam někdo mimo sezonu, tak to vidí jinak. Jo a zaměnil jsem 220 Kc za 220 bathu. Na doporučení to ale nemění nic :-)


Edit: A začátek listopadu se určitě nedá srovnávat s obdobím od vánoc po řekněme konec února.

0 Citovat

To napsal jen lma, který jinak jezdí opakovaně jen do spořádaných a čistých zemí jako Japonsko a který se asi nedopatřením dostal jednou i do Thajska a Kambodži. Nedivil bych se, kdyby to napsal i po návštěvě mimo hlavní sezónu.

Vždyť jsem napsal: "v listopadu je na druhou stranu určitě výrazně míň lidí než od Vánoc do února."

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Z Koh Hong je má 3. fotka. Je to 1 z možností celodenních lodních výletů spolu s jiným ostrovem. Je o trochu víc vzdálený z Ao Nang/Railay než jiné a bylo tam méně lidí. Další věta "Je to relativně dostupné místo" se evidentně vztahuje na Ao Nang.



Trochu jsem to upravil, myslel jsem správně Ao Nang. Jak jste psal, je to super základna pro výlety. Na Koh Hongu bylo lidí málo a bylo tam nádherně.
0 Citovat

@Libor_S Prozradíš na jaké ty dva výlety by jsi jel? :) Koh Hong?


Právě proto jsem si dělal ten rozpočet, takže nejlepší je vzít si s sebou dostatek USD a ty směnit dle potřeby a zbytek kdyžtak přivézt zpět do vlasti. Na kartu nespoléhat. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Vždyť jsem napsal: "v listopadu je na druhou stranu určitě výrazně míň lidí než od Vánoc do února."


Vsak o tebe vůbec nejde. Jen jsem to chtěl potvrdit, že v první půlce listopadu tam bude nepoměrně mín lidí než v hlavní sezoně. A Ima sice jezdí do čistých zemí, ale psal o tom, že spousta lidí má Ao Nang v top 5 míst kam už nikdy, což je, pokud si dobře vzpomínám, pravda. Několik lidí to tam určitě mělo, takže to není jen jeho názor. Já bych tam taky v sezoně nejel.

0 Citovat

x46x napsal(a):

@Libor_S Prozradíš na jaké ty dva výlety by jsi jel? :) Koh Hong?

Určitě Koh Hong a k němu jsem měl ostrov Lading. Tady viz níže nabízí při cestě speedboatem i Pak Bia, který vypadá na fotkách taky krásně. Varianta hlučnou pomalou longtail boat je nemusí zahrnovat (výhodu je jen nižší cena). Našel jsem pro ilustraci tuto nabídku z Krabi (nevím, jestli tato společnost jezdí i z Ao Nang, ale jiná jistě bude):

https://www.klook.com/en-US/acti...oat-krabi/

Jinak mimo sezónu bych jel asi opět na Four Islands (1 ze 4 zastávek je Phra Nang v době, kdy tam je hodně lidí), ale v sezóně a při výběru lodě s obsluhou typu Pat a Mat jako v tomto případě to nemusí být ideální zážitek:

https://thisgirlabroad.com/why-y...ang-krabi/

Tento výlet má kratší vzdálenosti a dá se vydržet na longtail boat, čímž si užiješ i něco z běžného Thajska. Z něj jsou ty dvě první fotky.

0 Citovat

Kdy a kam jet do Thajska je samozřejmě každého věc. Pouze se je třeba vyvarovat opravdu špatných termínů, jak například jet na Samui v lednu apod. Je daleko důležitější si uvědomit, že Thajsko není na jednu 14 denní návštěvu. Pokud to takto chce někdo absolvovat, tak bude jako Číňan na zájezdu po Evropě. 

Já se tam chystám už po 4 a teprve nyní na sever. Vždy spojuji danou oblast, aby to mělo smysl a nebylo "uhoněné", protože jinak si nikdy nevychutnáte jakoukoliv destinaci. Poprvé jsem byl BKK-Phuket-Phi Phi-Lanta. To bylo ještě před tsunami, tak že nyní to už je úplně jinak...Pak jsem byl BKK-Samui-Ko Tao a naposledy BKK-Ko Chang-Ko Muk-Ko Kood.

A samozřejmě tu Ayuthayu můžete udělat z BKK při jakékoliv kombinaci, ale dál na sever bych se nepouštěl.

0 Citovat

@Roman


No máš v něčem pravdu, ale nevidím důvod, proč nespojit sever a jih. Za 16 dnů můžeš být týden na severu,  týden na jihu a  a zbytek v BKK. Spíš jde o to nenamyslet si 5-6 různých míst, jak to spousta lidí dělá a neustále se přesunovat (stěhovat). Přelet ze severu  k moři trvá pár hodin, takže to není jako dřív, když jsem to jel ze severu na jih vlakem, vanem a lodí celý den. A letět do Thajska a neužít si moře se mi nějak nezdá. Každopádně lepší týden na severu a týden u moře,  než přejiždět od jednoho ostrova ke druhému. To já osobně nechápu, ale každý má své preference. Já třeba nerozumím té tvé kombinace Ko Chang-Ko Mook-Ko Kood. Proč 3 různé ostrovy? Prostě každý to má jinak.

0 Citovat

@x46x

Na ten Phi phi Relax se da jeste dostat tak, ze  jdes od pristavu nahoru na vyhlidku,   z ktere je  videt cele Phi Phi a pak schazis dolu   k resortu tou jejich dzungli ,da se to , ale  spis pokud by jste cestovali jen s batohy  ,( myslim tak  2 hodiny cesty ) Na tu vyhlidku je to s resortu asi  pul hodina do kopce a stoji to za to , do resortu je lepsi se nechat zavest lodi , kdyz pojedete s Ao Nang  hned  rano , tak  to navazuje a budou na vas  cekat,  ( plati se az v recepci  ), meli jsme to pres bookingcom a  nahlasil jsem pozadavek na prepravu z pristavu  ( oficialne jen 2x denne  ,privatne prilis drahe )

Jeste  k Ao Nang ,tak jak pise Libor , je snadno dostupne z letiste v Krabi  a  je tam dost vyletu ,na to koupani neni dobre , my jsme prijeli vecer  hned  druhy den jsem pluli na Railay West  , dalsi den pak na  Phra Nang,  prosli na East a vratili se na odpluti na West , treti den jsem prave chteli  plout na jine ostrovy ,ale bohuzel , rezervace  se musela  udelat  dopredu ,tak jsem pluli zase na West jeste se da projit na Tonsai Beach  a udelat okruh

Taky jeste k penezum , meli jsme dolary i eura  vymena  je nejlepis  na letisti  ,nazev si ted nevzpomenu ,ale nekdo ti poradi, je to dole  u autobusu  a vlaku  ( nejlepsi kurz )
0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Roman


No máš v něčem pravdu, ale nevidím důvod, proč nespojit sever a jih. Za 16 dnů můžeš být týden na severu,  týden na jihu a  a zbytek v BKK. Spíš jde o to nenamyslet si 5-6 různých míst, jak to spousta lidí dělá a neustále se přesunovat (stěhovat). Přelet ze severu  k moři trvá pár hodin, takže to není jako dřív, když jsem to jel ze severu na jih vlakem, vanem a lodí celý den. A letět do Thajska a neužít si moře se mi nějak nezdá. Každopádně lepší týden na severu a týden u moře,  než přejiždět od jednoho ostrova ke druhému. To já osobně nechápu, ale každý má své preference. Já třeba nerozumím té tvé kombinace Ko Chang-Ko Mook-Ko Kood. Proč 3 různé ostrovy? Prostě každý to má jinak.

Ale samozřejmě. S tím souhlasím. Nenapsal jsem to přesně. Já to tak tentokrát udělám - týden sever a pak přelet z Chiang Mai do Trangu a na nějaký ostrov...asi Koh Mook. Ale jde o to kombinovat a nepřekombinovat. Je nesmysl mít 4 destinace na severu a 4 místa na jihu a snažit se to narvat do 16 dnů.

A proč kombinace 3 různých ostrovů? Protože jsem se podřídil partě,která to tak chtěla, a nakonec jsem nelitoval. Ano, na první pohled to zní jako nuda, ale právě v tom je to "užít si každé místo". A navíc každý z těchto ostrovů je docela rozdílný.

0 Citovat

Roman napsal(a):

Ano, na první pohled to zní jako nuda, ale právě v tom je to "užít si každé místo". A navíc každý z těchto ostrovů je docela rozdílný.

Tak s partou si to uzijes kdekoliv. Ja si z první návštěvy Thajska a toho neustálého přesouvání se a pareni moc nepamatuju :-))). 

A vyber si nějaký jiny ostrov. Treba ten Bulon. Ja byl min rok po 4 letech na Mooku a už to nebylo nejak ono.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

 jel ze severu na jih vlakem, vanem a lodí celý den.

To bylo nějak rychlé. Vlakem je to den (do Bangkoku) a noc (a to ani ne na úplný jih, ale do Surat Thani) a pak ještě vanem a lodí třeba půl dne.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

To bylo nějak rychlé. Vlakem je to den (do Bangkoku) a noc (a to ani ne na úplný jih, ale do Surat Thani) a pak ještě vanem a lodí třeba půl dne.

Hrubý odhad a myslel jsem 24 hod. Z Chiang Mai na Lanku. 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

A vyber si nějaký jiny ostrov. Treba ten Bulon. Ja byl min rok po 4 letech na Mooku a už to nebylo nejak ono.

Na ten Mook jsem se dlouho chystal a nakonec mě předběhl známý. Byl tam před 2 léty a docela chválil. Ale co bylo kdysi, nemusí být teď. Tak si klidně nechám poradit. Na ten Bulon se jede taky z Trangu?

0 Citovat

Roman napsal(a):

Na ten Mook jsem se dlouho chystal a nakonec mě předběhl známý. Byl tam před 2 léty a docela chválil. Ale co bylo kdysi, nemusí být teď. Tak si klidně nechám poradit. Na ten Bulon se jede taky z Trangu?

No mas v tom trosku hokej. Ja reagoval na to , jak jsi psal nahore, ze jsi jel posledne Ko Chang- Ko Mook- Ko Kood. Proto jsem to zmiňoval. Vůbec jsem to nepochil.  Ty si pleteš Ko Mook s Ko Makem. Jinak na první návštěvu je Ko Mook moc  fajn. Jen napodruhé už to není ono. Ale to je asi můj problem. Nerad se vracím na stejně místo. Ale treba Trang je super. Tam se  mi líbilo i podruhé :-)

0 Citovat

@niemandos  Ko Mook jsme absolvovali letos  vlastne na tve doporuceni a klidne  bych se tam  jeste jednou vratil  .meli jsme moc fajn ubytovani  v Montra  resort  ( posleni  resort pred  domky mistnich  na  strane od pristavu , vedle dobra hospudka, lepsi nez ty v centru i podle cen  .koupani na Charlie super ,  Emerald cave jsme  meli  pri vyletu  z Lanty  ,stejne  jako Ko Kradan ,ale na Kradan jsme si  domluvili prvatni lod  s Mooku na cely den . Trang jsem nestihali  ale letadlo jsme stihli v pohode  tou prvni lodi  s Mooku  a mikrobusem 

Ted jsou jine plany ,ale Thajsko casem bude znovu  a ta oblast  je urcite  fajn  a mozna na ten Trang dojde i na nocleh   ,plan by spis ted byl na Ko Lipe a spojit to s Langkawi  . ale zatim tedy jina mista  nez Thajsko pro ten  pristi rok

0 Citovat

niemandos napsal(a):

 Ty si pleteš Ko Mook s Ko Makem. Jinak na první návštěvu je Ko Mook moc  fajn. 

Sory. Máš pravdu. Trošku jsem se v těch "Mucích" zamooktal :-)

0 Citovat

x46x napsal(a):

Ještě se nabízí varianta že bych ubral jeden den na Ao Nang a jeden na Ko Lanta a přidal tyto dva dny ke konci na BKK, Kanchanburi a Ayutthaya

Taky jsem přemýšlel o podobné variantě, ale bylo by třeba to jet autem, vlaky tam nejezdí. Zjišťoval jsi nějaké možnosti dopravy?

0 Citovat

Roman napsal(a):

Taky jsem přemýšlel o podobné variantě, ale bylo by třeba to jet autem, vlaky tam nejezdí. Zjišťoval jsi nějaké možnosti dopravy?

Kam nejezdí vlaky? Do Kanchanaburi i Ayutthayi jezdí. Nebo minivany a busy:

https://wikitravel.org/en/Kanchanaburi

https://wikitravel.org/en/Ayutthaya

Do NP Erawan jezdí bus. Auto nebo motorku bys potřeboval jedině na chrámy v okolí Kanchanaburi, pokud si tam necháš víc času než 1 den.

0