Ahoj, máme naplánováno Thajsko (poprvé) na 16 dní v listopadu (8. - 24.11.). Nějak se mi v hlavě rozležel itinerář a nevím jestli těch přesunů není zbytečně moc, jestli něco nemám vypustit a někde spíš nějaké dny přidat. Plán jsem měl následující:3 noci v Bangkoku na prozkoumání města a okolí 9. - 12.přesun na Phuket letecky4 noci na Phuketu k prozkoumání phuketu 12. - 16.přesun na Phi Phi2 noci na Phi Phi 16. - 18.přesun na Ko Lanta2 noci na Ko Lanta 18. - 20.přesun na Krabi2 noci na Krabi 20. - 22přesun do Bangkoku letecky2 noci v Bangkoku 22. - 24. a domůCo myslíte?  .

Thajsko - pomoc s itinerarem

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

taclik.j napsal(a):

Ještě jedna oprava: Omlouvám se Koh Ha je východo západně od Lanty.

Dobrý tip, ale ani po mnoha opravách jsi to nenapsal správně. Zopakuj si světové strany, aby ses někde neztratil. Východ je na opačnou stranu než západ, takže východozápadně je nesmysl. Je to jihozápadně, jak už jsi jednou psal s nesprávným názvem ostrova. Na hledání v google mapách je třeba napsat alternativní název Koh Haa (jinak najde ostrov v řece u Krabi). Největší z ostrovů se jmenuje Koh Haa Yai:

https://www.diveandrelax.com/div...aa-yai.php

https://www.godive-lanta.com/trip--koh-ha

0 Citovat

@ mirjur

Letim na tyden zase do Prahy, tak se po tom prospektu mrknu ,my nasli  asi  3 shodne nabidky 4 Island ,vybrali jsme podle popisu i ceny  ta nase byla nova , takze asi proto trosku levnejsi  a lod byla takova obycejnejsi,  ale moc se nam ten vylet libil  i kdyz jsem trosku myslel ,ze bude jinam, nez na ty ostrovy ,co jsme vlastne pak jeli ,ale melo to vyhodu , .ze jsme pak vedeli , ze na Ko Kradan si udelame vylet sami na cely den , Emerald  cave jsme uz meli za sebou, tak jsme si na Ko Mooku uzivali  Charlie beach a pak vecer ten nas resort Montra  s  hamakou, malym ale skvekym bungalovem i hned vedle prijemnou restauraci,  kde byl klid oproti  hospudkam u pristavu  ( takove centrum Ko Mooku )  a ochota personalu ,v pristavu nas cekali tuk tukem , zajistili nam soukromou lod na Ko Kradan , 2 x naa odvezli  tuk tukem na Charlie   a  kdyz jsme pak koncili  tak nechteli za odvoz do pristavu platit tuk tuk  ,nakonec  odvoz do pristavu na Lante  ani v Ao Nang kdyz jsme si  kupovali lode  v ubytovani,  tak se taky neplatil  a cena byla shodna jako ta co se nabizela v pristavu 

Na to ubytovani jsme se dival  .zda se podle mapy, jako by nebylo tesne u more ,,ceny listopadu a unora se vyrazne lisi, to je jasne , ano ma hodnoceni lepsi    .ale tezko rict proc , nam se libil pak ten  Lanta Wild resort ( taky kousek od toho tveho ale na plazi , my jsme vlastne  2x byli na veceri  na  te ulici  tam   a  2x na plazi  . ten prvni den jsme se koupali  na plazi  u naseho resortu a sli se projit  vpravo po plazi  , dalsi den jsme pak  jeli  na ten vylet  a dalsi pak sli vlevo  kvuli  tomu odlivu , ale sli jsme jen po plazi  a vsimli si toho resortu se zajimavyma bungalovama   ,pak je tam drahy resort, ale prave u nej  se  dalo jedine koupat , zrejme tam  z duvodu prijezdu vetsi lode hotelu  az  skoro ke brehu, vybagrovali  v mori  dno  ,jinde totiz bylo bylo more daleko pri odlivu ,ovsem pruhlednost byla spatna  ,proto jsem to koupani kritizoval

Mezi tou Hanou a  co jsi vybral, je proluka, kde stoji mesita  a  myslim je tam i skola , pokud chces napis mi email a poslu ti par fotek , aby jsi vedel do ceho jdes -)  Hodnoceni na booking,,com beru s rezervou ,ale je pravda ,ze kdyz vidim treba slabe  hodnoceni  pod 7 a ty vytky se opakuji , tak do toho nejdu  NIemandos ma pravdu ze jsem malicko preplacel, ale byl to unor a ne vsechno uz v dobe co jsem vybiral bylo volne  a ne jen kvuli manzelky -) ale i kvuli sobe jsem uz chtel urcitou uroven , na kterou jsme zvykli ,tim nemyslim nejake snobske hotely a resorty  a all inclusive , to v zadnem pripade  Tu Hanu jsem vybral taky proto , ze jsme predtim byli na tom Phi Phi a i kdyz tam to bylo drahe  ,tak  nektere recenze strasily , ze nebude elektrina ,nepotece  voda  , bodu tam zviratka  -) kdyz to bylo hned  na kraji dzungle  -)  tak jsem si rikal at se pak trosku zkulturnime ... -)


0 Citovat

@Libor_S  : Máš  pravdu zase jsem špatně nakopíroval a upravil.  Ko Haa můžu dopuručit pro šnochlaře k výletu. Na Lantě to nabízejí různé cestovky s kombinací s dalším ostrovem/ma.

0 Citovat

@niemandos: srovnávat můžeš samozřejmě skoro cokoliv... "kupodivu" jsem použil proto, že výbavou srovnatelná ubytování, ale jedno blíž k moři a výrazně dražší, ale přitom horší hodnocení... to je fuk, nemá cenu se zabývat prkotinama, by mě nenapadlo, že se toho někdo chytne, a kromě toho listopad není únor, že.

0 Citovat

@ x46x

Asi Ko Kradan   obe strany ostrova  lode jezdi na jednu stranu ,  tam se deaji i pikniky   je to ale  dloua plaz  po cele delce  Ko Kradanu tak se da popojit dal  od  mista  kde priplouvaji turisti na druhou stranu  pres ostrov  je to kousek  tak se da prejit i tam  ,ac byl unor ,tedy vrchol sezony, bylo to tam, temer prazdno  na te vetsi  plazi,  po hrbetu uboci je pesina  a je tam pak jeste dalsi mala plaz

  Lidi zrejme zustavaji  na te hlavni prisecne  neprerusovane  plazi tam co je zavezou lode ,  na te opacne strane jsou skaly  ale taky pisecna plaz 

Charlie na Ko Mooku  byla taky prijemna ale uz tam bylo vic lidi koupani ale hezke

Na tom Phi Phi bylo zase nejlepsi snorchlovani  jen pri odlivu se rybky  citily asi ohrozene , kdyz bylo malo vody, jak tam clovek  plaval tak nektere druhy byly utocne  a dobaly  ,ale tech druhy tam bylo fakt hodne  ,plaz prijemna   lidi jen s resortu , celkem prazdno a to jsme tam byli o vikendu  na  strane pristavu bylo   dusno  -)

Ao Nang na koupani opravdu neni , ale  Railay i pres  lidi byla fajn  Railay West  lidi i priplouvajici lode  ale kousek od  brehu uz  to celkem, uslo  je tam i plno opic  kradou jak straky -)

Phra Nang je s jeskyni hezka , je tam v mori takovy koridor vytyceny  lany   na plavani ,je tam treba byt hned rano  jinak je to dost nacpane ,  

Da se jet s Ao Nang  primo na Phra Nang  a  pak  obejit  pres  Rilay East   ( tam je bahno  ) na  Railay West   a odplout pak odtamtud 

Z Raily West lze dopledne pres pesiny pres  kopec odpoledne i  vodou  prejit  na  Tan Sai   ,plaz nic moc jeden bar ale pak  tam pokracuje pesina  na okruh po Railay

Ko Lanta  jako takova  spatna neni  plaz  je dlouha  ovsem vadi  odliv  ( alespon v miste kde jsme  byli )

Takze kdyz to shrnu tak Railay hlavne fotogenicke misto   ,Ao Nang prijemny vychozi bod  ,kde i vecer je co delat  a nejlepsi  koupani   Ko Kradan  a snorchlovani  Phi Phi

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@niemandos: srovnávat můžeš samozřejmě skoro cokoliv... "kupodivu" jsem použil proto, že výbavou srovnatelná ubytování, ale jedno blíž k moři a výrazně dražší, ale přitom horší hodnocení... t

Niemandos to asi myslel tak, že u výrazně levnějšího ubytování jsou lidi v hodnocení shovívavější. Když je to výbavou srovnatelné, tak asi OK, hlavní roli v odlišné ceně hraje zřejmě poloha, kterou si někdo rád zaplatí. Pokud bys ale trval na tom, že srovnávat můžeš cokoli, spal bys většinou ve 2-lůžákách v kvalitních hostelech (tam kde jsou), protože ty mají hodnocení kolem 9,5 (často i kvůli atmosféře, kterou mladší ocení), což velký drahý hotel s velmi náročnou klientelou jen tak nedosáhne.
0 Citovat

mirjur napsal(a):

@niemandos: srovnávat můžeš samozřejmě skoro cokoliv... "kupodivu" jsem použil proto, že výbavou srovnatelná ubytování, ale jedno blíž k moři a výrazně dražší, ale přitom horší hodnocení... to je fuk, nemá cenu se zabývat prkotinama, by mě nenapadlo, že se toho někdo chytne, a kromě toho listopad není únor, že.

Tak můžeš srovnávat všechno, záleží jestli to má nějakou vypovídající hodnotu. Že listopad není únor je jasná věc. Já měl za to,  že je to za polovinu v tom listopadu. Ale třeba jsem to špatně pochopil :-) 


0 Citovat

mikir napsal(a):

Z Raily West lze dopledne pres pesiny pres  kopec odpoledne i  vodou  prejit  na  Tan Sai   ,plaz nic moc jeden bar ale pak  tam pokracuje pesina  na okruh po Railay

Z Railay West na Tonsai se dá projít po stezce přes skalnaté pobřeží při odlivu. Odliv není dopoledne nebo odpoledne, ale posunuje se každý den asi o 50 minut, což bys měl mikire vědět, když trávíš velkou část života u moře.

Alternativní cesta, která vytvoří s výše zmíněnou okruh, je přes sedlo a džungli mezi Railay East a Tonsai.
0 Citovat

@Libor_S

Přesně tak jsem to myslel. A srovnatelné není. Stačí se podívat na booking. Možná jsem špatně viděl,ale třeba je tam jen ventilátor není trezor. Ale to neznamená, že bych platil to co Mikir. To vůbec. Jen prostě nejde srovnávat hodnocení lidí, kteří platí 1000 Kč za ubytování a těch co platí 500 Kč za ubytko denně. Protože mají jiné nároky a očekávání. Ale je to asi prkotina :-)


0 Citovat

Libore ,napsal jsi to celkem presne i kdyz by to asi chtelo dodat , ze obcas muze byt ta atmosfera hostelu  neprijemna -) ,ale ono taky zalezi na tom co kdo v hodnoceni preferuje . jestli jsou usluzni majitele  ,proradi , zaridi ,atd,,tak nachytaji reference  vysoke i kdyz  to vybaveni  nebo  poloha  nebude tak  skvela  jak  jinde ,nekdo jiny zase bude preferovat  komfort ubytovani , dalsi pak stravovani  atd,,,takze ono je to hodne specificke , Ja osobne  kdyz vidim v hodnoceni  pokazde jine negativum  tak to neresim .ale kdyz se tam objevi ta sama  vec  v nekolika  hodnocenich , tak  to pak  uz na tim premyslim

Recepce udela  hodne ,kdyz jsme jednou vlezli ve Frankfurtu u letiste do Hiltonu s baglama  a  v odrbanem obleceni  ( byl ve sleve a nam se hodilo spat u letiste a mel bazen ) tak se  na nas  recepcni  podivala  tak pohrdave ,co to tam leze .. a  byla neochotna a namyslena ,  coz jsem neopemel dat do hodnoceni  ( dostal jsem pak omluvny dopis  z Hiltonu -) tak proste i  drahy retezec  muze  dostat spatne hodnoceni 

I v Thajsku  mam priklad  kdyv v Ao Nangu davam malemu  pensionu s prijemnym personalem  vysi hodnoceni nez   hotelu v Bangkoku na hlavni tride  v centru ,ktery  si  zaslouzil  doporuceni jen pro polohu a snidani formou bufetu ,, jinak studeny personal jak psi cumak v recepci  mala vstricnost ,atd , chapu ,ze zamestnanec nemusi mit kazdy den naladu a  pri tom mnozstvi lidi  ruznych povah a jednani  to ma tezke ,  ale je profesional tak  se podle toho musi umet  chovat  a ne kdyz to reknu obrazne  jak za sociku v obchode za  pet minut sest stat  ve dverich  obchodu se smetakem v ruce a sterkajicima kliceme  a pohledem vypadni uz ja jdu domu -)
0 Citovat

mikir napsal(a):

Libore ,napsal jsi to celkem presne i kdyz by to asi chtelo dodat , ze obcas muze byt ta atmosfera hostelu  neprijemna -) ,ale ono taky zalezi na tom co kdo v hodnoceni preferuje .

Tu atmosféru v hostelech jsem myslel nejen kvůli recepčním, ale hlavně když jsou příjemné a dostatečně velké prostory pro setkávání s ostatními cestovateli. To ovlivní hodnocení víc než komfort pokoje.
0 Citovat

Libore nachytal jsi me na hruskach  -)  jasne pri odlivu ,tam jsme byli  2x a proste bylo vzdycky odpoledne  -)

Ja taky  nemyslel pokoje ,.ale  partu ,ktera se tam muze sejit ,,,ale to me jen tak napdlo , zatim jsem na nic neprijemneho nenarazil  v hostelech obcas taky spime  i kdyz ne tak casto 

A na  Novem Zeladne jsem bydlel v hostelu  2 mesice  a dodnes  si s majiteli pisu ,bohuzel uz jsou  stari  ( manzelsky par ) a uz hostel prodali

0 Citovat

@libor_S,niemandos,mikir: Se vším souhlasím. Hlavně s tím, že je to prkotina. :-)

0 Citovat

Tak i já už mám itinerář vymyšlený a hotely booknuté. :-) Budeme mít 3 noci na Phi Phi, kam se musíme dostat z Phuketu a odsud poté do Krabi Town. Je asi jedno, jestli nákup bude přes https://www.phuketferry.com/ nebo https://12go.asia/en, že? Zároveň by mě zajímalo, jestli opravdu stačí přijít 30 minut před avizovaným odplutím. Díky!

0 Citovat

Moje loňská zkušenost, jeli jsme Ao Nang - Phi Phi a Phi Phi - Krabi Town. Vždy jsme byli hodinu dopředu a zbytečně. I když lodě byly plně obsazené, netvořily se nějaké fronty, odsýpalo to. Odjížděli jsme na minutu přesně. 

0 Citovat

Stalo se v nekdy nekomu (pripadne jak moc to hrozi), ze pro plnou kapacitu odmitnou vstup na palubu dalsim pasazerum?

0 Citovat

Moc rád na to vzpomínám... opup do C i s manželkou potěšil.

0 Citovat

Mno, cali, on se podle me ptal na lod. 🙂

0 Citovat

Presne tak. Zajimala me lod :-) 


Ale kdyz uz je tu o tom (letenky) zminka.. Jak moc hrozi, ze prijdu o misto v letadle i kdyz mam dopredu online check-in? Lital jsem zatim v podstate jen s nizkonakladovkama, tam veci jako overbooking prakticky nehrozi. Tusim, ze to je tedy riziko spise pro ty, kteri nechaji odbaveni az na letiste?

0 Citovat

Tak když už jsem se zapojil do diskuze....  Overbooking jsem zažil i když jsem měl online check-in a přidělené místo v letadle. Bylo to u AirBaltic při letu z Prahy. Letadlo bylo úplně plné a boarding pass se stejným místem měl ještě jeden člověk, který gatem prošel dřív než já. Musel jsem čekat a nakonec jsem letěl, protože dva pasažéři se neukázali.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

nebo treba nějakou tu netradiční pevninu jak tady pořad radim jako je Trang, okolí a k tomu nějaký ostrov okolo pro poznání trosku autentictejsiho Thajska . 

V březnu mám v plánu Chiang Mai, Chiang Rai + na několik dní Koh Mook. Poletím přes Trang a myslel jsem, že se hned přesunu na ostrov, ale začínám uvažovat o tom, jestli v Trangu nezůstat na 1-2 noci. Opravdu tam je co dělat a vidět?

0 Citovat

mirjur napsal(a):

@toncek: ano, v Chiang Mai jsme byli vloni 3 týdny, fakt dobrý. Dokonce i žena tam byla spokojená, i když tam nebylo moře, ani bazén nepotřebovala, courala po městě... :-) 

Ahoj, trávili jste celé 3 týdny ve městě? Nedělali jste nějaké výlety? Máš nějaké tipy? Všichni píšou, že si půjčovali skutr na vyjížďky za město, ale moje manželka se na skutru bojí (po tom, co jsme kdysi dávno na Ko Koodu chytli silniční lišaj :-)).

0 Citovat

@Roman: Ahoj, výletů jsme samozřejmě měli spoustu, hlavně tedy o víkendech, půjčoval jsem si auto, je to určitě bezpečnější než skútr.

Tipy - samozřejmě Doi Suthep, tam se dá jet i bez auta městskou (songthaew), my jsme to pak natáhli dál do vesnice Hmong a dál na sever k jezeru Huay Tueng Thao, ale to je už skoro neprůjezdný terén, raději tam jet po hlavní silnici 107. Pak jsme měli takový okruh okolo Chiang Mai po silnicích 1269 a 1096 - Grand Canyon s koupáním, pak chrámy Wat Ban Phon a Wat Ban Pong na kopci, bobová dráha a adrenalin park u Monchamu, Maesa Elephant Camp, vodopád Mae Sa, příp. botanická zahrada královny Sirikit, kousek bokem je Tiger Kingdom... je tam toho spousta po cestě. Parádní je i Wat Phra That Doi Kham.

Na celodenní výlet je NP Doi Inthanon s vodopády a pagodami, královská zahrada Siribhume, Kew Mae Pan Nature Trail.

Taky se dá jet na sever do Chiang Rai, případně ještě dál k Laosu a Barmě (zlatý trojúhelník), ale to není na den, je potřeba tam někde přespat, nebyli jsme.

Blíž je např. vodopád Bua Tong nedaleko přehrady Mae Ngat Somboon Chon, který se dá spojit se sloním kempem u řeky Mae Teng (+ další atrakce) a jeskyněmi u Chiang Dao, to je tak na den. V dosahu je i Pai.

0 Citovat

Ahojte, řeším dilema s letenkami z Bagkoku do Krabi, máme přílet do Bangkoku v 13:15 a nevím jestli letět rovnou z BKK v 17:15(let s Thai takže letenky poměrně drahé 1100 za osobu) a nebo ušetřit 700 a letět  v 19:25 s Vietjet. Je možné, že letenky ještě půjdou dolů když je odlet za 3 týdny? Díky

0 Citovat

Co chceš slyšet? Letenky statisticky těžko půjdou dolů. A pokud ti nevadí se tam o 2h déle mrcosit, leť později a levněji. Letušky mají hezké obě společnosti, tedy ani v tomto nebudeš ochuzen:-)

0