Ahoj, máme naplánováno Thajsko (poprvé) na 16 dní v listopadu (8. - 24.11.). Nějak se mi v hlavě rozležel itinerář a nevím jestli těch přesunů není zbytečně moc, jestli něco nemám vypustit a někde spíš nějaké dny přidat. Plán jsem měl následující:3 noci v Bangkoku na prozkoumání města a okolí 9. - 12.přesun na Phuket letecky4 noci na Phuketu k prozkoumání phuketu 12. - 16.přesun na Phi Phi2 noci na Phi Phi 16. - 18.přesun na Ko Lanta2 noci na Ko Lanta 18. - 20.přesun na Krabi2 noci na Krabi 20. - 22přesun do Bangkoku letecky2 noci v Bangkoku 22. - 24. a domůCo myslíte?  .

Thajsko - pomoc s itinerarem

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Přesně jak píše cali. V tomto případě platí dokonale, že čas jsou peníze :-)

Ještě je na zváženou, že tím pozdějším letem dorazíš do Krabi dost pozdě, a nevím, co a jak tam máš ošéfované (ubytko apod.)

0 Citovat

Jako co je tohle za dotaz? Jak řešíte složitější rozhodování v běžném životě nebo v práci, když se s takovou banalitou obracíte na cizí lidi na internetu?

0 Citovat

x46x napsal(a):

Ahojte, řeším dilema s letenkami z Bagkoku do Krabi, máme přílet do Bangkoku v 13:15 a nevím jestli letět rovnou z BKK v 17:15(let s Thai takže letenky poměrně drahé 1100 za osobu) a nebo ušetřit 700 a letět  v 19:25 s Vietjet. Je možné, že letenky ještě půjdou dolů když je odlet za 3 týdny? Díky

S Vietjet se letí z DMK nebo BKK?

0 Citovat

VietJet lita z BKK, stejne jako Thai.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

VietJet lita z BKK, stejne jako Thai.

Tak svůj argument beru zpátky. Jinak snad tazatel do Bangkoku přilétá taky na BKK :D

Osobně bych letět později s Vietjet. Stejně doletí až za tmy, protože už teď se stmívá kolem šesté.

0 Citovat

Ano oboje letí na/z BKK, otázka měla spíš znít zda se za těch pár hodin vyplatí jet se podívat do Bangkoku nebo jen 4 - 6 hodin čekat na letišti (pro mě jakékoliv čekání delší než 2 hodiny utrpením) u toho dřívějšího letu se to asi nevypatí - nevím na jak dlouho je imigrační?než se rozkoukám, koupím simku, vyměním peníze tak můžu jít pomalu na check-in ale u toho delšího? Má smysl se vůbec vzdalovat z letiště a dá se v tak krátkém čase něco stihnout? Při návratu budeme mít v Bangkoku 3 dny.  

0 Citovat

Tak tých 6 hodín zasa nie je tak veľa :) Boarding bude určite xx minút dopredu pred odletom, imigračné môže trvať 2 hodiny, než kúpiš SIM, nejaké jedlo a ubehne to ako nič :) Do centra zbytočne keď tam pôjdete pri návrate.

0 Citovat

Řešil jsem něco podobnýho akorát jinde a připlatil jsem si za dřívější odlet. Pro mě jakejkoliv čas v letadle a na letišti je naprosto zabitej čas a nutný zlo. Ale zas taky záleží, jestli tam jedete na půl roku nebo 2 týdny. To pak ten čas má taky jinou hodnotu.

0 Citovat

Jestli nevydržíš čekat (což nechápu, můžeš si třeba něco číst), stihnul bys jet asi půl hodinu vlakem na konečnou stanici Phaya Thai nebo jinou stanici o něco dříve a projít se mezi vysokými domy s hustou dopravou, ale nevím, co z toho budeš mít. Jedině zajít si na jídlo, ale to se dá najít levné i na letišti: https://www.thai.lt/blog/414-foo...mi-airport

Přílet kolem deváté večer jistě nebude pozdě na přesun do ubytování, ale otevírací dobu recepce je lepší si zjistit.

Michale, kolem šesté takto blízko rovníku zapadá slunce celoročně. Stmívá se tam kolem 18,30 (v červnu až kolem 19 h.)

0 Citovat

Jestli si budu číst tak cestou do BKK, na rušném letišti už asi ne. Díky za ten food court, beru pozdější let ty dvě hodiny asi nejsou zas takový rozdíl byť mě trochu lákalo proletět se s Thai A330 a nesnižovat si tak standard přepravce :D do BKK letíme s Qatar (v economy samozřejmě :D ) ale pozdějším letem ušetřím tak na jednu noc a to se vyplatí :)  

0 Citovat

Znižovať štandard:))))

Qatar sú nové Emirates

0 Citovat

Snižovat standard po letu v monkey class s QR. To bych dal jako jednu ze zlatých hlášek CL...

0 Citovat

Já bych bral ten dřívější - projdeš imigračním, vyměníš peníze, seženeš SIMku, něco slupneš na foodcourtu (já třeba vynechal letadlovou snídani a hned jsem běžel na něco Asijského) a rovnou můžeš na check-in. Máš tam dostatečnou rezervu (peníze/jídlo/sim v krizi vynecháš) a čekání bude minimální. 

Neznám nic lepšího než po 20hod na cestě jet na hodinu do města a pak ještě dalších 5hod pokračovat někam dále. 

Těch 700 utratíš za úplně zbytečnou projížďku do Bangkoku a pak za taxík na Krabi, protože na sdílený van už nebudeš mít energii. 

A když už bych trval na tom, že pojedu z letiště někam do města, díval bych se po dalším letu z DMK, třeba bych ušetřil další dvě tři stovky ;-)

0 Citovat

Přejezd BKK-DMK je pro gurmány. Ten bych si odpustil. Pokud vím, BTS k DMK ještě nepostavili a ta povrchová doprava je horor a velká neznámá. Když to nepotřebuješ, trvá 30 minut od konečné BTS, jindy dvě hodiny. 

Dřívější let bych bral za několika předpokladů: a) do odletu zbývá už jen pár týdnů a je minimální šance na změnu letů, b) není pro mě problém v případě potřeby koupit jinou letenku na poslední chvíli nebo c) se tam dopravit po zemi. 

0 Citovat

My meli let  letos v unoru .  do Bangkoku jsme prijileteli nejak  pred polednem a odletali na Krabi  kolem 7 vecer a nikam jsme nejeli   na chvili pred letiste ale bylo 36 stupnu, tak to za chvili jistila klimatizace  ,Uteklo to v pohode   v klidu  vymena penez .pochozeni po letisti ,nejake to jidlo pozdeji ,,,imigracka  taky neco casu zabrala ,kratsi cekaci cas bych nebral i kdyz asi 4 hodky staci

0 Citovat

Je vidno, že každý k tomu přistupuje dle svých preferencí. Musíš hlavně vyhodnotit ty své. Nerad dřepíš na letišti a nerad zbytečně platíš víc za letenky. To chápu, mám to podobně :-) A stejný problém budu řešit v únoru, s tím rozdílem že z BKK do Chiang Mai.

Jedno je jisté - do centra nejezdi. To pak ztrácí smysl ta úspora a vzhledem k zácpám v BKK bys stejně musel vyrazit zpět na letiště z velkou rezervou a buď tam zase budeš zbytečně dřepět, anebo budeš ve stresu, že to nestihneš.

Tak že se musíš rozhodnout, která z tvých priorit je větší - peníze anebo čas. 4 hodiny na přestup je i s výměnou a simkou dost času. Já bych možná po dlouhém letu z Evropy raději utratil víc, a měl to rychleji za sebou a večer už popíjel Changa a cpal se Pad Thai.

Anebo skousni to čekání a máš ty Changy zdarma :-)


0 Citovat

Možno bude ešte rád, že si dal 4 hodiny prestup pri dvojhodinovom meškaní letu do BKK :))

0 Citovat

Michal napsal(a):

Přejezd BKK-DMK je pro gurmány. Ten bych si odpustil. Pokud vím, BTS k DMK ještě nepostavili a ta povrchová doprava je horor a velká neznámá. Když to nepotřebuješ, trvá 30 minut od konečné BTS, jindy dvě hodiny. 

Co je na tom tak gurmánského? To je jako bys napsal, že D1 je pro gurmány :-). Kolikrát jsi to jel? Kromě dopr. špiček to není žádná tragédie. Jinak už tady bylo vše napsáno. Jezdit na 2 hodiny do města je blbost. Pokud chceš nasát atmosféru, tak přejed tím busem na DMK. Budeš to mít zdarma, zabiješ 1-1,5 hod a atmosféru nasaješ dokonalou v neklimatizovaném busu a  pokoukáš, jak BKK vlastně vypadá. A asi ještě nějakou stovku ušetříš. No neber to :-)

0 Citovat

Dotaz x64x a jemu podobné (na který i tak dostane 20 odpovědí) jsou důvodem, proč jsem na fóru omezil své aktivity na minimum. x64x: to je jako byses ptal, jestli si máš vzít na sebe nízké nebo vysoké fusakle.


Každý by to ve tvé situaci udělal jinak. Já asi takto: pokud to nebude mít zpoždění: vylezl bych z holzklasse nevyspalý a rozlámaný s touhou být co nejdřív v cíli. Takže volím dražší dřívější let, v mezidobí si zaplatím vstup do salónku, tam se občerstvím a vykropím tvrdým alkoholem (po pivech by se mi chtělo furt na záchod) natažený v pohodlném sofa, čímž se zrelaxuji, obnovím svou dobrou náladu, která mi vydrží až do cílové destinace, kde ji ještě večer stihnu prohloubit Changem.


Pokud to bude mít zpoždění: vylezl bych z holzklasse nevyspalý a rozlámaný a s touhou být co nejdřív v cíli běžel na checkin a ke gatu na ten dřívější let.

0 Citovat

@Michal: Z BKK na DMK jezdí už delší dobu zdarma přímý autobus, musíte při nástupu ukázat letenku na let z DMK. Naposled (letos v únoru) jsem tím jel v 9 večer a cesta trvala asi 40 minut.

0 Citovat

@LukasAK

Tak to jsme rádi, že jsi dnes udělal výjimku a přispěl jsi :-). 

Ten salonek mě taky napadl, ale vzhledem k tomu, že autor nic takového nezmiňoval, tak vstupy zdarma asi nemá a když přemýšlí o 700 Kč, tak asi nebude chtít dát podstatně větší peníze za vstupy do salonku. Předpokládám, podle množného čísla, že letí min. ve dvou. Ale to jen hádám. Jinak je to samozřejmě ta nejpohodlnější varianta.

0 Citovat

Breathe napsal(a):

@Michal: Z BKK na DMK jezdí už delší dobu zdarma přímý autobus, musíte při nástupu ukázat letenku na let z DMK. Naposled (letos v únoru) jsem tím jel v 9 večer a cesta trvala asi 40 minut.

Michal reagoval na předchozí příspěvek rsaf: "A když už bych trval na tom, že pojedu z letiště někam do města, díval bych se po dalším letu z DMK, třeba bych ušetřil další dvě tři stovky."

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@LukasAK

Tak to jsme rádi, že jsi dnes udělal výjimku a přispěl jsi :-). 

Ten salonek mě taky napadl, ale vzhledem k tomu, že autor nic takového nezmiňoval, tak vstupy zdarma asi nemá a když přemýšlí o 700 Kč, tak asi nebude chtít dát podstatně větší peníze za vstupy do salonku. Předpokládám, podle množného čísla, že letí min. ve dvou. Ale to jen hádám. Jinak je to samozřejmě ta nejpohodlnější varianta.


Jak říkáš, salonek mě taky napadl ale hned jsem ho zase zavrhl protože ve dvou lidech strávit nějaké 3 hodiny v salonku asi nemá smysl. 


@Libor_S tu variantu jsem taky zvažoval ale kupodivu v ten den nejsou z DMK žádné levnějí letenky (respektive cena je srovnatelná s tou pozdější letenkou za 700/os. z BKK)  

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Michal reagoval na předchozí příspěvek rsaf: "A když už bych trval na tom, že pojedu z letiště někam do města, díval bych se po dalším letu z DMK, třeba bych ušetřil další dvě tři stovky."

Ja jsem Libore reagoval na Michalovo “Přejezd BKK-DMK je pro gurmány. Ten bych si odpustil.”  

0 Citovat

Breathe napsal(a):

Ja jsem Libore reagoval na Michalovo “Přejezd BKK-DMK je pro gurmány. Ten bych si odpustil.”  

No, párkrát jsem v Bangkoku byl a zkušenosti s tamější dopravou mám. Dopravní zácpy se vyskytují nahodile v jakoukoli denní dobu, snad kromě nejhlubší noci. Jeho doba příletu a přesunu se už nebezpečně blíží odpolední špičce. Pokud nechci být zbytečně ve stresu, raději bych nepřejížděl a letěl z jednoho letiště. Ono to 90% času bude trvat 40-60 minut, občas 120+ minut. A koleje mezi letišti ještě nevedou.

0