Ahoj, máme naplánováno Thajsko (poprvé) na 16 dní v listopadu (8. - 24.11.). Nějak se mi v hlavě rozležel itinerář a nevím jestli těch přesunů není zbytečně moc, jestli něco nemám vypustit a někde spíš nějaké dny přidat. Plán jsem měl následující:3 noci v Bangkoku na prozkoumání města a okolí 9. - 12.přesun na Phuket letecky4 noci na Phuketu k prozkoumání phuketu 12. - 16.přesun na Phi Phi2 noci na Phi Phi 16. - 18.přesun na Ko Lanta2 noci na Ko Lanta 18. - 20.přesun na Krabi2 noci na Krabi 20. - 22přesun do Bangkoku letecky2 noci v Bangkoku 22. - 24. a domůCo myslíte?  .

Thajsko - pomoc s itinerarem

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

@x46x

A proč by to nemělo smysl. Smysl by to nemělo na 45 min podle mě, ale pro nekoho by to smysl dávalo u na tak krátkou dobu. Většina salonku ma vstup na 3 hod. Je to jen otázka peněz. A letenka za 700 Kč je velice dobra cena z BKK. Aspon min. rok byla.

0 Citovat

Pravda, je to otázka pěněz :) Ještě mě zajímá jedna věc. Je možné v BKK projít rovnou na odlet a imigračním projít třeba až na Krabi? :) 

0 Citovat

:-) Pokud jsi Kaprfíld...

0 Citovat

x46x napsal(a):

Pravda, je to otázka pěněz :) Ještě mě zajímá jedna věc. Je možné v BKK projít rovnou na odlet a imigračním projít třeba až na Krabi? :) 


Není, musíš projít pasovkou na BKK a pak už letis domestic flight bez pasovek

0 Citovat

x46x napsal(a):

Pravda, je to otázka pěněz :) Ještě mě zajímá jedna věc. Je možné v BKK projít rovnou na odlet a imigračním projít třeba až na Krabi? :) 

možné to není, ale imigrační kontrola při pokračování na vnitrostátních letech je PODSTATNĚ příjemnější a svižnější než imigrační pro zbytek cestujících. Samozřejmě to musí být rezervace na jedné letence, jinak si musíš projít tou standardní imigrační kontrolou, vyzvednout a znouodbavit kufr... snad to dává smysl. Nevyznám se v aliancích, ale když jsem létal  do Thajska, tak jsem používal hlavně Qatar a oni byli v jedné alianci s Bangkok airways (?One world, nechce se mi googlit) a šlo to na jednu rezervaci.

0 Citovat

Letenku nemám v jednom. Mám zatím jen PRG => BKK a letenku na krabi budu teprve kupovat. Vyplňují se na imigračním nějaká lejstra nebo jen ukážu pas? :) 


To samé platí pro přestup v DOH, tam se taky prochází nějakou imigrační kontrolou? Máme tam běžný přestup 3h 

0 Citovat

x46x napsal(a):

Letenku nemám v jednom. Mám zatím jen PRG => BKK a letenku na krabi budu teprve kupovat. Vyplňují se na imigračním nějaká lejstra nebo jen ukážu pas? :) 


To samé platí pro přestup v DOH, tam se taky prochází nějakou imigrační kontrolou? Máme tam běžný přestup 3h 

Vyplňuješ imigrační kartičku. Dobrý travelhack je mít vlastní propisku a začít s tím už v letadle před přistáním. Kartičky rozdávají letušky (aspoň obvykle).

0 Citovat

Michal napsal(a): Kartičky rozdávají letušky (aspoň obvykle).

Nesmíš to zaspat. :-)

0 Citovat

K travelhacku s propiskou je potřeba dodat, že je dobré znát i adresu (nebo alespoň název) ubytování, neboť se to na tu kartičku píše, není dobré to nechávat prázdné a asi není důvod si to úplně vymýšlet. Dále k tomu patří nejlepší přítel cestovatele - kancelářská sponka v pasu.  Tato spolehlivě zabrání ztrátě uvažované kartičky (jakožto i stickerů od zavazadel apod.).

Naposledy jsem sklidil obdiv letušky, když jsem jako stolek pro vypsání použil správně vyklopený display IFE. Že prý vždy kouká jak lidé vymýšlejí, na čem to napsat, ale toto ještě neviděla :-)

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Naposledy jsem sklidil obdiv letušky, když jsem jako stolek pro vypsání použil správně vyklopený display IFE. Že prý vždy kouká jak lidé vymýšlejí, na čem to napsat, ale toto ještě neviděla :-)


Všechna sedadla snad mají výklopný stolek ne? :D 

0