Izrael vs. Jordánsko

Napsal bolcarovicondrej 2019-10-22T21:06:11+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
11 odpovědí

Ahoj,

docela hodně cestuji a rozhodl jsem se, že bych někam vytáhl rodiče, protože nikam moc nejezdí a chtěl bych jim udělat nějaký hezký výlet do zahraničí. Vybral jsem Izrael a Jordánsko. Rodiče však mohou vzít volno na max. 7-10 dní. Proto bych se Vás rád zeptal, zda byste mi doporučili spíše Izrael nebo Jordánsko. Rodiče jsou hodně aktivní, rádi sportují, jezdí na kole a mají spíše raději přírodu než města. Ale i kulturní památky jsou pro ně důležité. Je asi těžké vybrat mezi těmito dvěma státy. Přesto pokud se někdo najde, kdo navštívil oba státy a napsal by, který se mu líbíl více, budu moc rád.

Hezký večer

Ondra

Za mě určitě Izrael, podle mě je tam toho k vidění daleko víc, začínaje krásnýma národníma parkama, pouštěma, konče městama, ale chce to aspoň těch 7dnů :-)

Zila jsem tam pul roku a doporucim Izrael, v podstate velka koncentrace prirodnich lokalit i kulturnich pamatek na male plose, Jordansko je spis takove na 1 brdo, krome Petry.

K tomu Wadi Rum, Jerash, Dana a dalsi mista jsou taky na jedno brdo?

Pokud jsou rodiče aktivní, rozhodně bych doporučil oproti Izraeli o něco exotičtější Jordánsko. Památkami i přírodou se Izraeli určitě vyrovná, turistů je tam méně a v neposlední řadě o dost levněji.

Nevedel by som sa asi jednoznačne rozhodnúť... Pamiatky aj príroda sú zaujímavé v oboch krajinách. Ak rodičia nikam moc nechodia, tak by som možno na prvýkrát zvolil Izrael, kde je asi predsa len viac "známejších" pamiatok.

Ale Jordánsko určite nie je "na jedno brdo", k tomu čo bolo vyššie spomenuté by som pripojil As-Salt, púštne hrady,  Madaba a jej mozaiky... na čo som si len tak z hlavy spomenul teraz.

Mě to docela dost zarazilo,  když andreko napsal, že to je jen na jedno brdo, protože když jsem se díval na fotky, tak mi přišlo, že je to také hodně pěkné. Naši jsou hodně doma, tím jsem myslel v České republice. Cestují hodně, ale po české republice, jižní morava (kola), výlety do Beskyd, skoro 1x týdně chodí na Lysou horu, takže mají rádi turistiku, jsou prostě aktivní typ. Je asi těžké říct, co by bylo lepší, spíš, co se vám asi líbilo více no, ale asi obě možnosti jsou dobrá volba.

ahoj...byl jsem 2x v Izraeli a jednou v Jordansku ... a  urcite  bych doporucil spojit to do  jednoho tripu.. prilet aman ,odlet Tel aviv ...Jordansko je jedinečne ,úžasne místa... 

mário napsal(a):

ahoj...byl jsem 2x v Izraeli a jednou v Jordansku ... a  urcite  bych doporucil spojit to do  jednoho tripu.. prilet aman ,odlet Tel aviv ...Jordansko je jedinečne ,úžasne místa... 

Rád bych to tak udělal, ale jak jsem psal výše, naši mají možnost mí tak max. 7-9 dní a to jsem někde četl, že to je na dvě krajiny velmi málo, zvlášt na Izrael a Jordánsko.

Tak jde i o to, zda chceš rodiče honit po lokalitách, nebo to nechat plynout na pohodu. Obě země navštíví poprvé, takže určitě budou rádi, když se pár dnů rozkoukají i v místě "bydliště". Já ale třeba nejsem ten typ, co musí při návštěvě lokality vidět všechny "must have místa", někdo to má naopak.

Ještě pár podnětů k úvaze.

Izrael je v podstatě západní civilizace, má svoje specifika, ale pro turistu je tam podobně jako v Evropě. Jordánsko je arabský blízký východ, se všemi plusy i mínusy. Pokud nejsou zvyklí, nemusí se jim to líbit.

Zmiňuješ, že jezdí na kole. To se v Izraeli na pobřeží celkem dá. V Tel Avivu jsou cyklisti všude.

V Izraeli jsou památky z biblického období, to bývá zajímavé pro věřící i ateisty. 

Když budeš hodně chtít obě země, tak z Izraele se dělaly výlety do Petry a zpět. 

ak je k dispozícii len 7-10 dní, asi by som neuvažoval nad tým, dať obe krajiny. Len ten prechod z Izraela do Jordánska zabije dosť času... buď vrchom cez Allenby bridge, alebo spodkom cez Aqabu. Treba ho absolvovať po svojich, nie autom. Ak by sa išlo vrchom cez Allenby, tak cesta do Petry je potom niekoľko ďalších hodín. Z juhu je to bližšie, ale zase si k tomu prirátajte cestu cez celý Izrael dolu do Eilatu... 

V každom prípade, na 7-10 dní by som si zvolillen jednu krajinu.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!