Ahoj, pročetla jsem poctivě spoustu témat o Thajsku, ale nenašla jsem uspokojivé odpovědi na dva dotazy:1) Kde se podle vás v Thajsku nejlépe a nejjednodušeji šnorchluje? Ideálně hned z pláže, ale není to podmínkou... Většinou jsem našla jen místa na potápění a zajímala by mě nejlépe osobní zkušenost.2) Slyšela jsem o žirafích ženách na severu, ale určitě nechci jet do vesnice, kde turisté platí vstupné a jezdí se na ně dívat jako do zoo. Nemáte někdo tip na menší vesničku, kde by se třeba dalo i přespat a byl by to autentičtější zážitek?Díky :) .

Šnorchlování a horské kmeny v Thajsku

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

18 reakcí

Ahoj, pročetla jsem poctivě spoustu témat o Thajsku, ale nenašla jsem uspokojivé odpovědi na dva dotazy:

1) Kde se podle vás v Thajsku nejlépe a nejjednodušeji šnorchluje? Ideálně hned z pláže, ale není to podmínkou... Většinou jsem našla jen místa na potápění a zajímala by mě nejlépe osobní zkušenost.

2) Slyšela jsem o žirafích ženách na severu, ale určitě nechci jet do vesnice, kde turisté platí vstupné a jezdí se na ně dívat jako do zoo. Nemáte někdo tip na menší vesničku, kde by se třeba dalo i přespat a byl by to autentičtější zážitek?

Díky :)
0

Nejak nerozumím otázce. Snorchlovat se dá z každé plaze.Otázkou ale je co uvidis. A upřímně v Thajsku toho moc neuvidíš nikde. Pokud už něco ano, tak se za tím musí na lodi. Ale zalezi, co už jsi viděla. Pokud ještě nic, tak je  i Thajsko fajn. O existenci nějakých těch autentických vesnicek  krásných děvčat bych silně pochyboval ;-). 


0 Citovat

Šlo mi samozřejmě hlavně o to, co při šnorchlování uvidíš, ne jestli se dá plácnout do moře s brýlema a šnorchlem... to můžu i ve vaně :-D. Jinak Tereza Voříšková měla kdysi Instastories o nějaký thajský vesničce na severu, kde pobíhaly děti s obručema na krku, ale vůbec to nevypadalo turisticky...

0 Citovat

Jinak Tereza Voříšková měla kdysi Instastories o nějaký thajský vesničce na severu, kde pobíhaly děti s obručema na krku, ale vůbec to nevypadalo turisticky...

...tak zrovna tomu bych věřil :-D

0 Citovat

ono ziadna turisticka destinacia nevyzera turisticky ak ju nafotis zo spravneho uhla :)

0 Citovat

Ona náhodou cestuje sympaticky a myslím, že se taky snaží najít spíš autentický zážitky než místa pro turisty... ;) Každopádně pokud by se tu našel někdo, kdo o něčem takovém ví, nechť se ozve : )

0 Citovat

Každopádně už jsem potkal pár lidí, co fotili pro instagram. I fotka jídla jim trvala takových 5 minut...

0 Citovat

skus kontaktovat Honzu Mirackeho, on za nimi bol, nie v Thajsku ale v Myanmare https://www.facebook.com/miracky v jednom prispevku prave pise, ze tie zeny boli na sever Thajska dotiahnute ako turisticka atrakcia, kazdopadne aj on v Myanmare si musel platit nejakeho guida

0 Citovat

Žirafí ženy jsou z Čiang Mai jako hlavní turistický trhák a předpokládám, že jen ten turistický... takže jsem nebyl a ani bych nejel ;)

0 Citovat

Vignette , autentictejsi  vesnici neporadim ,ale nemohu souhlasit s niemandosem  i kdyz on ma  Thajsko jiste projezdene a ostatni zde taky , ztimco ja tam byl  letos  poprve , ze   tam neni  moc co videt  pri snorchlovani  , nase cesty byvaji velmi casto tour of beach a jiste ,za potapenim se musi tou lodi  ,ale na mnoha mistech  je  z plaze  neco v mori videt  ,asi budou  lepsi mista na pozorovani  podmorskeho zivota , ale treba na Ko Phi Ph  v resortu  Relax Beach  ,kam se da dostat jen lodkou s pristavu  popripadne  pesinou  v dzungli  pres  nejvyssi  bod Ko Phi Phi  jsem napocital asi 40 druhu ruznych rybek  i dalsi  podmorske zivocichy  a rostliny ,

Plaz byla  hodne prazdna i kdyz byl vrchol sezony   .prave pro tu nepristupnost  Resort  patri k drazsim, tak jsme tam  byli jen  2 noci  ale zazitek byl fajn a v mori bylo co videt ,pri odlivu nektere rybky mely pocit nebezpeci a chovaly se utocne ,kdyz mezi dnem a  hladinou po ktere clovek plaval a prohlizel si faunu a floru more  nebylo moc prostou  

U recepce visely dve velke tabule s druhy rybek  a mnohe s tech rybek slo  opravdu videt a pozorovat

0 Citovat

Celkem hezký šnorchlování bylo na Ko Tao, konkrétně na Tanote beach.

0 Citovat

Pěkné šnorchlování je na ostrově Koh Bulon u resortu Pansad. Krásný ref ke kterému se dá dostat i za odlivu vlevo z boku pláže. Ref padá do 5m. Ryby a rybky parádní. Je tam i stará klasická rybářská vesnice. Štupovali  nové i staré sítě a kupoval jsem tam ryby. Na kopci jsem viděl misního jak louskal pražené kešu, tak jsem si od něj koupil hrts.  Stašně dobrý. Pěkné šnorchlování  je na ostově Adank. Na Koh Lipe se slušně šnorchluje na pláži Sunset Beach nebo na opuštěných plážích Patai Galach Beach , Svedo Beach , Lipe Sekret Beach, ale je to složitější se k nim dostat po pevnině. Z Koh Lipe se pořádají  jednodenní výlety za šnorchlováním, kde jsem viděl různé druhy korálů a podmořského života, ale je to z lodi neb pobřeží ostrovů je skalnaté.

0 Citovat

Ko Tao nebylo na šnorchlování špatné co se týče ryb. Konkrétně Aow Leuk.

0 Citovat

@taclik.j: Nemá to být Pansand resort na Koh Bulon-lae? Ostrov Balicasang google nenajde (jedině Balicasag na Filipínách).

0 Citovat

Lubor s :je to tak, chtěl jsem to opravit ale nefunguje středová ikona na opravy.

0 Citovat

Na Ko  Tao  v Shark Bay před týdnem trochu vlny a při šnorchlování  z pláže jsme viděli jen šedé stíny a někdy ani to ne a celý týden to stejné. Koupání bylo  s  menšími houpavými vlnami příjemné. Vítr byl v předpovědích na hodnotách 8 -12m/s. Potápěči si stěžovali na špatnou viditelnost kolem celého ostrova.  Na moři vlny tak velké, že byly zrušeny trajekty v 6.00  a v 6.30. Takže  jsme museli koupit nové letenky  do KUL.  

0 Citovat

Obecně vzato jsou na šnorchlování (a krásné pláže) lepší menší odlehlé ostrovy (nedrží se u nich bordel jako u pevniny), ale Egypt to asi není nikde (pokud (by) byl, je tam milion lidí a je to dávno zničené). Všude ale najdeš výlety typu 1-2-3 ostrovy a prakticky vždy jsou na programu nějaké šnorchlovací zastávky vč. zapůjčení šnorchlu.

Žirafí ženy v původním prostředí nejsou. Kdyby byly, někdo by to dávno komerčně využil. Na severu se dají najít vesničky Hmongů, ale opět je to to samé - z těch dostupných a zajímavých je turistická past, do těch odlehlejších bude poměrně šílená cesta a zase tak zajímavé to nebude (chatrče a bordel jako ve spoustě jiných vesniček s tím rozdílem, že tam ještě občas někdo nosí ty divný hadry). 

0 Citovat

@sali: V době monzunu holt nebývá vhodné počasí na šnorchlování: http://true-beachfront.com/guide...r-december

@rsaf: Souhlasím, že obecně jsou na šnorchlování (a krásné pláže) lepší menší odlehlé ostrovy, ale tak odlehlé, aby tam nebyly odpadky, v Thajsku nenajdeš viz tento článek: https://www.hedvabnastezka.cz/ze...keho-more/

Cituju: "Na ostrově Ko Libong přijíždím na předem vyhlédnuté místo. První noc předznamenává, jak to bude celý výlet – celou pláž mám sám pro sebe, spím pár metrů od břehu, mám úžasný výhled na západ slunce a je tu naprostý klid… Idylu „vyvažují“ závěje plastů v mnoha podobách; i takhle to bude celý výlet."

I nejodlehlejší ostrovy bez vlastního zdroje znečistění mohou být zaplavené odpadky, pokud jsou v cestě mořským proudům z Asie: https://edition.cnn.com/2016/06/...index.html

Autentické vesničky (ale bez dlouhokrkých žen), které se najdou spíš na treku v odlehlé oblasti Laosu, Vietnamu či Barmy než v Thajsku, stojí za návštěvu pro lidi, kteří se zajímají o etnické minority. Měl by je vidět každý, kdo si stěžuje, jak je chudý. Zajímavé je pozorovat, že velmi chudí jsou obvykle šťastnější než bohatí ze Západu (na to ale stačí i ty neautentické). Jinak souhlasím po zkušenosti s 2-denním trekem pralesem v severním Laosu, že vesnička, kde jsme přespávali, by za návštěvu sama o sobě pro většinu lidí nestála, i když měla pěknou polohu (odpadků plno, televize se satelitem). O některých jiných vesničkách v oblasti průvodce říkal, že tam raději turisty neberou, protože místní užívají drogy. https://www.zonerama.com/liborst...um/5351605

Zajímavější návštěva tradiční vesnice, kam se dá dokonce dojet po kvalitním asfaltu na skútru, byla na jihu Laosu na okruhu přes Bolaven Plateau. Díky Captainu Hookovi, který studoval krátce VŠ, než mu to rodiče zakázali, se člověk něco dozví: http://daretotravelalone.com/lao...tain-hook/

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

@rsaf: Souhlasím, že obecně jsou na šnorchlování (a krásné pláže) lepší menší odlehlé ostrovy, ale tak odlehlé, aby tam nebyly odpadky, v Thajsku nenajdeš viz tento článek: https://www.hedvabnastezka.cz/ze...keho-more/


Nemyslel jsem čisté pláže z pohledu odpadků, ale takový ten kýčovitý tropický ráj - bílý písek, průzračná modrá voda. To je prostě (kvůli proudění vody) výsada ostrovů. Odpadky doplavou všude, z tohoto pohledu bude nejlepší pláž u drahého ostrovního resortu (mají čas to uklízet) ;-)

0
18 reakcí