Chtěl bych se někdy podívat do Kanady, samozřejmě hlavně za přírodou (žádný extrém). Občas se tady objevují akce od východního až po západní pobřeží za celkem pěkné ceny. Jenže kvůli rozloze nevím, odkud by bylo nejlepší a vzhledem ke vzdálenostem nejkratší vyrazit, abych nestrávil 2 dny cesty tam a 2 zpět přes velkoměsta a průmyslové zóny, než se dostanu někam do parku. Samozřejmě počítám s půjčením auta, na samotný pobyt bohužel bude tak 10-12 dní, žádné velké dobrodružství pod stanem, doufám spíš v klasické ubytování a výlety. K tomu druhá otázka, když jsem se díval pro představu na booking a zadával jsem tuším září tohoto roku, moc tam toho nebylo (vím, že booking není jediný a ani hlavní v Americe) a z toho mála hodně obsazeného. Jde něco najít na atraktivních místech (a za rozumnou cenu) i v časovém horizontu 2-3 měsíců (podle vypsání "akčních" letenek) nebo je potřeba to plánovat s daleko delším předstihem? Děkuju  .

Kanada - odkud začít

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

22 reakcí

Chtěl bych se někdy podívat do Kanady, samozřejmě hlavně za přírodou (žádný extrém). Občas se tady objevují akce od východního až po západní pobřeží za celkem pěkné ceny. Jenže kvůli rozloze nevím, odkud by bylo nejlepší a vzhledem ke vzdálenostem nejkratší vyrazit, abych nestrávil 2 dny cesty tam a 2 zpět přes velkoměsta a průmyslové zóny, než se dostanu někam do parku.

Samozřejmě počítám s půjčením auta, na samotný pobyt bohužel bude tak 10-12 dní, žádné velké dobrodružství pod stanem, doufám spíš v klasické ubytování a výlety.
K tomu druhá otázka, když jsem se díval pro představu na booking a zadával jsem tuším září tohoto roku, moc tam toho nebylo (vím, že booking není jediný a ani hlavní v Americe) a z toho mála hodně obsazeného. Jde něco najít na atraktivních místech (a za rozumnou cenu) i v časovém horizontu 2-3 měsíců (podle vypsání "akčních" letenek) nebo je potřeba to plánovat s daleko delším předstihem?

Děkuju

0

Tohle je dost naivní pohled - je to po Rusku druhá největší země a za 10-12 dnů toho stihneš naprosté minimum.

Cenově vychází dráž než třeba východ USA. Vnitrostátní letenky také neženeš za 10 euro jako po Evropě s Ryanair.

Levnější alternativa je letět na sever USA kam jsou mnohem častěji akce, tam půjčit auto (u půjčovny která povoluje vjezd do Kanady) a projet okruh podle toho co chceš vidět (vzdálenosti jsou značné). Uvažuj o tom jen od konce jara o začátku podzimu, jinak je tam zima a nemusí být sjízdné cesty v horách.

Druhá varianta jsou akční letenky do Kanady - občas se něco objeví - velká města na východě, často Newfoundland - ale tam sám nevím co bych tam dělal. 

0 Citovat

Doporučuju Vancouver Island. Čas je to na něj akorát ((včetně Vancouveru), příroda je krásná a ubytování tam je dost. Před 10 lety nebyl problém sehnat něco levného bez rezervace ani ve druhé půlce srpna, ale teď bude turistů výrazně víc, tak budou lepší měsíce před a po prázdninách. Já šel i na trek se spaním ve stanu, ale dají se jít sekce toho treku na 1-denních výletech a není to daleko od města Victoria. Fotky mám tady: https://www.zonerama.com/liborst...um/5602429

Jinak asi budou na západě nejlepší parky Banff, Jasper a Mount Robson: https://www.zonerama.com/liborst...um/5594284

Předpokládám, že mimo prázdniny půjde sehnat s několikaměsíčním předstihem nějaké ubytování, ale zkušenost nemám. My spali jen ve stanu. Kdyby ne, dá se pronajmout obytné auto a spát v kempech. Na západě nehrozí dlouhé přejezdy přes města a průmyslové zóny.

0 Citovat

4 padrino11 -  a proto se ptám. Ano vím, že z té země stihnu prd, ale jsem zaměstnanec a mám nějakou dovolenou, kterou ještě musím dělit, takže prostě vycházím z toho jak to je. Třeba o Vancouveru jsem četl, že je poblíž parků, ale samozřejmě letenky tam jsou vzhledem k tomu, že je to západ míň časté než na východní pobřeží.

Je mě jasné, že neuvidím Kanadu, ale že se max podívám, na kousíček jednoho parku v Kanadě. 

Právě proto, že jsou mě ty vzdálenosti jasné, se ptám, kde je to nejblíž od letiště a zda jde v nějaké rozumné vzdálenosti za tak krátký čas vidět z toho, co si představuje většina lidí (kteří tam nebyli) pod slovem Kanada a nebo bych za tak krátkou dobu skončil jen prostě v nějakém unifikovaném prostředí. 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Doporučuju Vancouver Island. ...


děkuju, nastuduju

0 Citovat

Hlídej si lety do Vancouveru, Calgary a Edmontonu, na tyto destinace bývají akce 1-2x do roka (viz zdejší historie akcí), je to relativně kousek od zmiňovaných NP a obvykle lze koupit open-jaw letenky za prakticky stejnou cenu.

0 Citovat

Já tam mám příbuzné, párkrát tam byl, ale stále jsem tomu nepřišel na chuť (stejně jako mě nelákají krásy Skandinávie).

Na mě je tam zima a draho a také nejsem žádný zálesák - nevím jestli máš procestované USA - pokud ne tak bych začal tam.

Já bych jinak uvažoval jako typický Kanaďan, který se snaží zmizet na jih jak se objeví první sníh (Florida, Karibik, Cancún, Rio) je tam mnohem tepleji a levněji.


0 Citovat

Kdybys chtěl raději do těch parků v horách, čas je na ně z Calgary taky dostatečný. My jsme je za necelých 12 dní stihli včetně 3-denního treku (místo treku by tam byly i jiné parky). Pokud bys chtěl hory a Vancouver, mohl bys využít open-jaw letenku a přejet 14 h. busem (já jel tento úsek busem přes noc, ale asi už jezdí jen přes den). Nebo se dá jet velmi drahým vlakem Vancouver - Banff a zbytek do Calgary shuttlem. A samozřejmě se dá i letět, ale neuvidíš krajinu.

0 Citovat

Za 12 dní se dá v pohodě stihnout okruh po Rockies. Let do Calgary/Vancouveru. Za půl den jízdy jste z Vancouveru v parcích, z Calgary je to ještě blíže. Co se týče půjčení aut, je Calgary levnější, avšak Vancouver je hezčí město.

Spání na ubytování v parcích je dle mého nákladné a zároveň často musíte spát mimo hranice parku. Půjčení RV stojí v červnu/září okolo 3000 CAD na 14 dní. Cena obdobná s ubytováním a spíte přimo v parcích.

0 Citovat

Dále pak třeba okolí Whitehorse (s Condorem). Je to kousek do NP Kluane (ze mě jeden z nejhezčích parků, kde jsem byl a zároveň na Aljašku do Skagway a NP Glacier Bay.

0 Citovat

Co bych doporučil, podíval se na nějaké americké aerolinky za kolik lítají do těch Kanadských měst a podle toho se rozhodl možná.  Letenky by se dali sehnat levné a přelety stojí taky málo. Já teď kupoval přelety v Americe od Delty a AA za 1500,- a levnější jak jejich low-costy měsíc a půl dopředu. 

Pokud by se vychytala nějaká akce na západní pobřeží a levná letenka na Západ Kanady, tak by to vycházelo možná o dost levněji než přímo z EU, ale taky záleží na Tvém časovém harmonogramů. 

0 Citovat

Jakub napsal(a):

 Za půl den jízdy jste z Vancouveru v parcích,

Do Banffu, který je asi nejbližší z Rockies, je to 850 km.

"The drive between Vancouver and Banff or Jasper can technically be accomplished in one day, but it would be pointless to do it all in one stretch. At 8 to 10 hours of driving time it makes for a long and tiring day."

http://banffandbeyond.com/drivin...nd-jasper/

Okolí Whitehorse je také pěkné, ale vzdálenosti jsou kromě NP Kluane, Carcross a Skagway dost velké (třeba do Dawson City a parku Tombstone). NP Kluane je krásný zvlášť z výšky z malého letadla, ale na běžné krátké výlety se dá chodit jen na okraji, který není tak atraktivní (ledovce a vyšší hory jsou schované za blízkým hřebenem, aspoň na severu). Kde jsi tam chodil? NP Glacier Bay jsi navštívil? Tam to asi jde jen s výletní lodí na delší plavbu. Fotky mj. z Yukonu mám tady: https://www.zonerama.com/liborst...um/5587654

0 Citovat

Nám se nejvíce líbilo /jak už psáno výše/ na Vancouver Island, to je celá Kanada v malém. Bezesporu je Kanada velice krásná země, příroda je nádherná, ale z určitého pohledu nás to zklamalo . Ta krása je totiž pořád stejná. Milujeme Západ USA, kde se  každý den vidí něco úplně jiného než v dni předešlém a v dni následujícím. Ta rozmanitost v Kanadě není.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Do Banffu, který je asi nejbližší z Rockies, je to 850 km.

"The drive between Vancouver and Banff or Jasper can technically be accomplished in one day, but it would be pointless to do it all in one stretch. At 8 to 10 hours of driving time it makes for a long and tiring day."

http://banffandbeyond.com/drivin...nd-jasper/

Okolí Whitehorse je také pěkné, ale vzdálenosti jsou kromě NP Kluane, Carcross a Skagway dost velké (třeba do Dawson City a parku Tombstone). NP Kluane je krásný zvlášť z výšky z malého letadla, ale na běžné krátké výlety se dá chodit jen na okraji, který není tak atraktivní (ledovce a vyšší hory jsou schované za blízkým hřebenem, aspoň na severu). Kde jsi tam chodil? NP Glacier Bay jsi navštívil? Tam to asi jde jen s výletní lodí na delší plavbu. Fotky mj. z Yukonu mám tady: https://www.zonerama.com/liborst...um/5587654


Rockies jsem bral již jako Revelstoke, kde začínají NP a pokud by človek jel okruh z Vanu tak by se tam nejspíše zastavil, každopádně Banff je dále.

Šli jsme 3 treky na Kings Throme, Sheep creek a pak podél Slims river. Já Kluane bral jako zastávku na rozptýlení při ceste na Aljašku a neskutečně mě překvapil. S tou přístupností máš samozřejmě pravdu. To samé je na Aljašské straně v NP Wrangel.

Okruh Whitehorse-Skagway-Haines-Tetlin-Dawson-Whitehorse není zase tak dlouhý, samozřejmě za stejnou vzdálenost je v Rockies mnohem více věcí na koukání, ale se zástupy lidí.

0 Citovat

JSLIWKA napsal(a):

Nám se nejvíce líbilo /jak už psáno výše/ na Vancouver Island, to je celá Kanada v malém. Bezesporu je Kanada velice krásná země, příroda je nádherná, ale z určitého pohledu nás to zklamalo . Ta krása je totiž pořád stejná. Milujeme Západ USA, kde se  každý den vidí něco úplně jiného než v dni předešlém a v dni následujícím. Ta rozmanitost v Kanadě není.

Jako příliš mnoho stromů? Na 12 dní jistě nehrozí, že by se to okoukalo. Je fakt, že západ USA je rozmanitější, ale krásy v Kanadě určitě nejsou pořád stejné, což je vidět i z mých fotek. A když toto píše někdo, kdo na ten západ USA jezdí neustále (asi podvacáté?), tak se divím, že se to neokoukalo tam. Na světě je mnoho dalších přírodních krás, které v USA nejsou, tak bych doporučil zkusit někdy i jiné země.

0 Citovat

Jakub napsal(a):

Okruh Whitehorse-Skagway-Haines-Tetlin-Dawson-Whitehorse není zase tak dlouhý, samozřejmě za stejnou vzdálenost je v Rockies mnohem více věcí na koukání, ale se zástupy lidí.

Je fakt, že by se dal stihnout za necelé 4 dny jízdy (první a poslední den kratší, když beru jen tu jízdu a ne zastávky) plus trajekt mezi Skagway a Haines (v létě je asi třeba rezervace dlouho dopředu, ne?). Že tam bylo málo lidí, se mi taky líbilo. Díky tomu víc Yukon než Aljaška. I když ani tam kromě kempu u Denali zas tak moc lidí nebylo. V Rockies to chce jít na vícedenní výlet, aby nebylo moc lidí.
0 Citovat

Koukni na mé cestopisy z východní Kanady. Sice tam nejsou žádné velehory, ale drsný Cape Breton či záliv Fundy mají své kouzlo. Plus k tomu můžeš kouknout na jezera a Niagarské vodopády.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Co bych doporučil, podíval se na nějaké americké aerolinky za kolik lítají do těch Kanadských měst a podle toho se rozhodl možná.  Letenky by se dali sehnat levné a přelety stojí taky málo. Já teď kupoval přelety v Americe od Delty a AA za 1500,- a levnější jak jejich low-costy měsíc a půl dopředu. 

Nesrovnával bych ceny letenek USA a Kanady. Aspoň před dvěma roky byly vnitrostátní lety docela mastné, aspoň pro nás zmlsané Evropany.

0 Citovat

10 dni na Kanadu nie je vela, ale zasa aj za 10 dni sa toho da stihnut dost. Za mna by som odporucal letiet do Vancouver (YVR) alebo Calgary (YYC), idealne open jaw medzi tymito mestami, samozrejme pozicanie auta je nevyhnutnost. One way to bude drahsie, ale zasa ti to usetri cas a presun spat. Idealny cas je neskora jar alebo potom skora jesen (maj, jun alebo september, oktober), leto byva dost preplnene. Ale treba byt pripraveny na akekolvek pocasie, tu v Calgary moze nasnezit kedykolvek (kludne aj v auguste), a to je este len "podhorie" Rockies, Vancouver je samozrejme miernejsi, ale zato dazdivejsi. Vnutrostatne prelety po Kanade su sialene drahe, len tazko sa dostanes pod 200 CAD (one way YVR-YYC). Zlata Europa! Co sa tyka planu jednoznacne Banff NP, Jasper NP, Golden, Vancouver, v podstate cela cesta medzi YYC a YVR je zaujimava. YYC by som vela casu nevenoval, mesto za vela nestoji, v okoli je par zaujimavych veci (Drumheller-dinosaurie fosilie, muzeum, Head Smash Buffalo Museum - indianska kultura, oba nejake 2-3 hodky od YYC). A ak by vysiel cas tak urcite Vancouver Island. 

0 Citovat

https://www.cestujlevne.com/akcn...dni-kanady


asi mesiac stare, neviem ci je to este aktualne

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Nesrovnával bych ceny letenek USA a Kanady. Aspoň před dvěma roky byly vnitrostátní lety docela mastné, aspoň pro nás zmlsané Evropany.


Já vím, mě jen BOS - NYC - BOS stálo 3,5k :D Takže vím o čem mluvíš, ale jinak, Jetblue, Southwest, Frontier do Kanady nelítájí, AA přes 4k, AC by se dalo do 2,5k , UA nabízí 1,8k, DL okolo 1,8k v Září. 

Jako by se to dalo sehnat nějak rozumně a celé to prohledat a projít si to, ale je to pěkně na dlouho. Jinak asi DFW, LAX mi to házelo nejvíce od všech. Ale tady bych neviděl v tom velkou úsporu a zkoušel hledat open-jaw letenku do těch končin, které chce uživatel navštívit. 

0 Citovat

díky všem, právě uvedená akce a pár dalších mě dalo tento nápad. Dívám se ale spíš na začátek podzimu, tak sbírám informace. Je možné, že mezi tím se vyskytne úplně něco jiného, ale snad mám ještě nějaký čas před sebou a tak když to nedopadne tento rok, tak jindy.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Je fakt, že by se dal stihnout za necelé 4 dny jízdy (první a poslední den kratší, když beru jen tu jízdu a ne zastávky) plus trajekt mezi Skagway a Haines (v létě je asi třeba rezervace dlouho dopředu, ne?). Že tam bylo málo lidí, se mi taky líbilo. Díky tomu víc Yukon než Aljaška. I když ani tam kromě kempu u Denali zas tak moc lidí nebylo. V Rockies to chce jít na vícedenní výlet, aby nebylo moc lidí.


My jsme nakonec ferry nejeli, protože jsem se vrátili z Chilkootu po 3 dnech deště a nutně jsme potřebovali přespat pod střechou. Cenově pak nejlépe vycházelo vrátit se do Whitehorse.

Když jsem to před 2 lety zjišťoval, tak prý nebylo třeba ferry pro osobák rezervovat, pro RV už to prý nutnost byla. Sice to stojí nějaký $, ale Haines Hwy prý za to stojí.

0
22 reakcí