Ahoj, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s hotwire.com. Nedávno jsem o téhle službě zaslechl a tak jsem si řekl, že když mám zrušení rezervace na bookingu zdarma, mrknu ještě před cestou na hotwire. Namlsanej cenama z hlavní stránky (4* hotely v NYC od 60 USD za noc) jsem se jal rezervovat. A ejhle, v posledním kroku cena výrazně poskočila kvůli "taxes" a "resort fee". Taxes bych asi ještě pochopil a tak nějak zkousl, ale resort fee 30 USD na noc už je teda docela rozdíl. Trošku jsem si googloval co s tím a zdá se, že to je docela normální věc (nevím teda jestli jen pro NYC). Navíc mě trošku děsí, že jsem našel případy, kdy resort fee v objednávce nebylo zmíněno a pak ho po lidech na recepci chtěli. Tak mě to docela znepokojuje a možná raději skončím zase na bookingu. Co vaše zkušenosti?  .

Zkušenosti s hotwire.com

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

15 reakcí

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na vaše zkušenosti s hotwire.com. Nedávno jsem o téhle službě zaslechl a tak jsem si řekl, že když mám zrušení rezervace na bookingu zdarma, mrknu ještě před cestou na hotwire. Namlsanej cenama z hlavní stránky (4* hotely v NYC od 60 USD za noc) jsem se jal rezervovat. A ejhle, v posledním kroku cena výrazně poskočila kvůli "taxes" a "resort fee". Taxes bych asi ještě pochopil a tak nějak zkousl, ale resort fee 30 USD na noc už je teda docela rozdíl. Trošku jsem si googloval co s tím a zdá se, že to je docela normální věc (nevím teda jestli jen pro NYC). Navíc mě trošku děsí, že jsem našel případy, kdy resort fee v objednávce nebylo zmíněno a pak ho po lidech na recepci chtěli. Tak mě to docela znepokojuje a možná raději skončím zase na bookingu. Co vaše zkušenosti?

0

Zkušenost je taková, že musíš vědět, do čeho jdeš... Resort fee je klasický ojeb, asi nejvíce Las Vegas, NY a možná Havaj, který ale nakonec stejně každý  zaplatí. Na http://www.resortfeechecker.com/ si můžeš fee předem zjistit, pravda u Hotwire to bude problém. Jinak ohledně resort fee to teď docela vře mezi hotely/řetězci a vyhledávacími portály, protože ty by si také  chtěly líznout z resort fee, protože zatím to šlo bez toho a provize tak byly z nižších cen, za které byly  kapacity fakticky prodány a z fee profitovaly jen samotné hotely. A to se jim jaksi logicky nelíbí. Takže se očekává, že situace v tomto se i díky komerčnímu tlaku zprůhlední. Teoreticky...

0 Citovat

Resort fee jsou slušnej ojeb. Taky už se mi stalo, že jsem měl rezervaci přes Priceline, vše zdokumentovaný, o resort fee ani zmínka a samozřejmě na check inu chtěli výpalný. A že pokud se mi to nelíbí, tak není problém rezervaci bezplatně zrušit. Asi by to šlo teoreticky vymáhat přes chargeback, ale nebude to úplně jednoduchý, protože jak hotel tak Priceline to budou házet jeden na druhého. Jinak na resort fee pozor i při koupi balíčků letenka+hotel. Tam je cena taky bez. Bohužel se tenhle mor začíná šířit i do dalších lokalit a cena resort fee začíná být neúměrně vysoká. Už jsem se setkal i s částkou 40 USD, kde v ceně byl jenom internet a možnost si vytisknout boarding pass na recepci. 

0 Citovat

Jo vzpomínám na to, jak se ve Stratosphere v LV hosté až do krve hádali s recepčníma o resort fee, s tím že nikde o něm nebyla zmínka, až kvůli křiku přišla ochranka :D

0 Citovat

Tak zrovna ve Stratosphere to fee chápu, je tam mj. bazén, vstup do věže, parkování atd. Ale jak píše floodland, někde to je za stejné prachy za nic. A zrovna ve Stratosphere jsem zažil jak píšeš hádku nějakého Asiata, který se hádal, že tam jezdí 2x ročně už x let a že ho naposled neplatil a opravdu ho platit nemusel.

0 Citovat

A to nějaká novinka posledních dnů ten resort fee nebo co? Já se s tím tedy ještě nikdy nikde nesetkal, maximálně se platí turistický poplatek (není to totéž?), ale jinak co jsem měl v rezervaci, to jsem i platil na recepci. I v tom LV ve Stratosphere jsem měl stejnou cenu, ale je to tak 2-3 roky zpět...

0 Citovat

cali napsal(a):

Tak zrovna ve Stratosphere to fee chápu, je tam mj. bazén, vstup do věže, parkování atd. Ale jak píše floodland, někde to je za stejné prachy za nic. A zrovna ve Stratosphere jsem zažil jak píšeš hádku nějakého Asiata, který se hádal, že tam jezdí 2x ročně už x let a že ho naposled neplatil a opravdu ho platit nemusel.




já tam byl v roce 2018, rezervace přes hotwire - cena pokoje 26 USD/noc, resort fee 37 USD/noc :-)

btw, ale bylo to uvedeno na rezervaci - původně 28 USD/noc - rezervoval jsem asi 10 měsíců dopředu a pomalu navyšovali)

0 Citovat

Tak vstup do věže už v rámci fee není, jen je na něj pro ubytované nějaká, ne zas tak velká sleva. Ale jinak jo, já tohle beru. I s tím resort fee ta cena byla furt slušná, jen prostě když jsem hledal hotel v LV, tak to byla otrava, jelikož skoro všude ve vyhledávačích byla nějaká směšná cena za noc a resort fee se přičetl až na konci, takže to zabralo víc času (zlatá výjimka Booking, kde je rovnou finální cena, naopak mínus pro agodu, která to nedělá). To, že někde na amerických vyhledávačích není resort fee uveden (respektive ono tam bude něco ve smyslu Additional fees may be applied by the hotel), to je bohužel takový typicky americký a buďme rádi že EU based společnosti už tohle nějakou dobu nesmí vůbec dělat.

0 Citovat

To záleží, kde a jak to kupuješ... Někde jsou ceny uváděné bez a hotel je pak na lepších pozicích ve vyhledávačích a platíš ho až v hotelu (a vyhledávač z něj nic nemá, jak píšu výše). Někde může být součástí celkové ceny. Ale v Las Vegas jsi ho tedy rozhodně platil:-)

0 Citovat

mirjur napsal(a):

A to nějaká novinka posledních dnů ten resort fee nebo co? Já se s tím tedy ještě nikdy nikde nesetkal, maximálně se platí turistický poplatek (není to totéž?), ale jinak co jsem měl v rezervaci, to jsem i platil na recepci. I v tom LV ve Stratosphere jsem měl stejnou cenu, ale je to tak 2-3 roky zpět...

Není to totéž. Jen prostě vychcaný hotely odečtou z do té doby standardní ceny pokoje, která je řekněme 80 USD, třeba 50 USD. Tím pádem se všude na vyhledávačích zobrazuje cena 30 USD za pokoj a daný hotel se dostane daleko před ty, kteří účtují třeba 60 USD bez dodatečných poplatků a mimo jiné tím vyhledávači zkrouhnou základ pro provizi. Těch 50 USD, co z ceny odečetli nazvou resort fee a obkecají to, že to je poplatek ze extra služby hotelu, které běžně bývají zdarma, respektive v ceně pokoje (typicky parkování, internet,  bazén), ovšem každý ho musí povinně zaplatit. Uvedeno to typicky bývá někde malým písmem v podmínkách rezervace, případně vůbec a platí se to obvykle při check inu na recepci. Hotel, co resort fee nemá, je pak ve vyhledávačích v nevýhodě a tak ho dříve či později zavede taky. Typicky třeba v Las Vegas a Orlandu už je to rozšířené jako mor a prakticky není hotel nemotelového typu, který by to fee neměl.

0 Citovat

Máte pravdu, kouknul jsem do svých starých záznamů a  skutečně tam byl extra poplatek za služby resortu... tak beru zpět.

Booking.com 40USD pokoj + 25USD resort, Agoda 27USD pokoj + 26,50USD resort.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

A to nějaká novinka posledních dnů ten resort fee nebo co? Já se s tím tedy ještě nikdy nikde nesetkal, maximálně se platí turistický poplatek (není to totéž?), ale jinak co jsem měl v rezervaci, to jsem i platil na recepci. I v tom LV ve Stratosphere jsem měl stejnou cenu, ale je to tak 2-3 roky zpět...


Kdepak, resort fee frčí ve Vegas už nějakou dobu, ve Stratosphere to začalo minimálně před 15 lety na částce $5. 


0 Citovat

Když vidím např. na Agoda nějakou podezřele dobrou cenu tak si najdu stejnou nabídku vždy na Booking. Tam je celá skladba ceny přehledně vyjádřená. Pak to porovnám s Agoda a mám jasno.Protože pokud hotel Resort Fee připočítává, tak ji nikomu neodpustí. I na Hotels občas není Resort Fee vyjádřená, ale v druhém kroku rezervace /před platbou/ se ve sloupci vlevo v textu objeví.

0 Citovat

A speciálně v Las Vegas některé hotely, které RF neúčtují, to použijí jako reklamu hned za svým názvem  No Resort Fee!

0 Citovat

Co se týče hotwire, tak jsem využil asi třikrát a mohu potvrdit, že většinou jimi při rekapitulaci objednávky přičtené daně a poplatky jsou jasně vyšší než třeba u bookingu. Booking z mé zkušenosti uvádí cenu většinou konečnou (až asi na 2 výjimky z tak 50 rezervací), na rozdíl od už třeba zmíněné agody. Jinak ale párkrát se mi povedlo na hotwire dostat o nějakých 20 % lepší celkovou cenu než na bookingu, většinou jde dopředu i vydedukovat, který hotel člověk nakonec dostane. Takže mé doporučení je určitě v souladu s předchozími a to věřit až ceně při závěrečné rekapitulaci, která vždy značně vyskočí. A resort fee je samostatné téma, jak už tu vícero lidí zmínilo, třeba v LV naprosto běžné a hotwire ho připočítává většinou snad ještě vyšší než ostatní. Prostě věřte až ceně na konci a čtěte podmínky, jiná rada není.


PS: ale nestalo se mi, že by hotwire ukázal jinou celkovou cenu, než po mně nakonec chtěli.

0 Citovat


Našel jsem zajímavý porovnávač cen ubytování https://hotellook.tp.st/3lYzJHDL Tento systém srovnává ceny na stovkách rezervačních systémů jako je booking, agoda atd.

0
15 reakcí