Kvuli nastale situaci nemoci vycestovat za posledni humna, bychom se mohli podelit o zajimave tipy cestovani po Morave, Slezsku i Cechach. Skoda, ze to na cyklovylety jeste moc teplotne zatim nevypada, tak aspon pesi tura po tuzemskych horach a lesich by nebyla spatna. Jde hlavne o pekna a neproflaknuta mista, nikoliv narodni parky, kde potkate houfy lidi (kteri nemusi byt v karantene). Pro zacatek moje tipy: * Podivice – Obrova Noha - Otaslavice * Olsany – U Tri Javoru – Mala Ricka – Hadek – Ochoz u Brna * Brno Lisen – Marianske Udoli – Ochozske jeskyne - Hostenice * Tisnov – Brezina – Veverska Bityska * Primelkov – Hrad Rokstejn - Brtnice  .

… voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách …

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Jak se jmenuje obec na Jižní Moravě, končící na -e, jež je známá téměř stejnojmennou minerální vodou hydrochemického typu SO4 - Na - Mg dosahující velmi silné mineralizace, končící na -a.

0 Citovat

Šaratice a novou otázku přenechávám někomu kreativnějšímu než jsem já :)

0 Citovat

A takhle si tu žijem... Jachty před barákem, krásné výhledy na místa, kudy kráčela historie 😉 Moje denní štreka s psicí.


img-20200427-233058.jpg

0 Citovat

Tento zámek na fotce se nachází na Drahanské vrchovině a byl postaven na místě bývalého hradu, jež  kdysi obléhala i vojska Jana Lucemburského. O jaký zámek se jedná?


fb-img-1588066850762.jpg

0 Citovat

Kdo zná a pozná druhé největší letiště v druhém největším městě Česka? (runway skrytá mezi terminálem a ukazatelem směru větru).


p-20200428-175700.jpg

0 Citovat

[citace="Jakub Langer"]

Kdo zná a pozná druhé největší letiště v druhém největším městě Česka? (runway skrytá mezi terminálem a ukazatelem směru větru).

Aeroklubové letiště Medlánky, často jezdím kolem a kdysi jsem tam i lítala :)

0 Citovat

hanca.zlamalova napsal(a):

Aeroklubové letiště Medlánky, často jezdím kolem a kdysi jsem tam i lítala :)

Správně 👏🏻 ! A nepřeletěla jsi náhodou i ten zmiňovaný zámek na Drahanské vrchovině?

0 Citovat

"Zmiňovaný "zámek jsou Račice ( kousek od Vyškova).

0 Citovat

Majka napsal(a):

"Zmiňovaný "zámek jsou Račice ( kousek od Vyškova).

Také správně! Račice jsou vhodnou vstupní bránou do nádherných přírodních parků Rakovecké údolí a Říčky.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Takže další hádanka. A aby to nebylo tak lehké, tak tentokrát hádáme i jméno sochy ;)

Koukám, že v Praze už staví i sochy stále žijícím osobám.

https://nevimnews.cz/na-prazskem...je-babise/

Oproti tomu v Brně pouze důstojná jezdecká socha již zesnulého Markraběte Jošta Lucemburského. 


0 Citovat

Kdo pozná toto futuristické a několikavěžaté město? Popřípadě pro znalce z jakého místa se naskýtá tento severojižní pohled?


p-20210213-120925-vhdr-auto-1.jpg

0 Citovat

Zatáčka před Vídní?

0 Citovat

Do Vídně jedině rovně. Takže špatně 😊

0 Citovat

To fakt není Brno?

0 Citovat

Konečně správně! Je to  zlatá loď  Brno - Brünn, geradeaus nach Wien 😉

0 Citovat

to místo vypadá na Palačák

0 Citovat

Střelecký kopec

0 Citovat

👏 Správně, gratuluji! Zhruba 1 km dále na sever od Palackého vrchu (340 m) - je to Střelecký kopec (338 m) u Medlánek.

0 Citovat

caka sa odo mna, ze postnem fotku? :)

0 Citovat

Jak je libo. Je to otevřené, nijak limitované.

0 Citovat

dobre teda. 

ktory tunel bol v r.2004 opusteny kvoli vystavbe noveho zeleznicneho koridoru? zostavame na Morave.


tunel.jpg
tunel2.jpg

0 Citovat

Tatenicky tunel?

0 Citovat

je to tak 🙂

0 Citovat

Pěkně, tohle bylo pro fajnšmekry :) LukasAK jsi na řadě :)

0 Citovat

To je můj výhled z terasy. Kdo uhodne, co to je na kopečku?


img-20210214-105137.jpg

0