Dobrý den, na přelomu srpna a září budu 18 dní v Sydney. Mám představu že si půjčím menší obytné auto pro dva a na 14 dní pojedu pryč, potom 3 dny v samotném městě. Dávám dohromady itinerář a budu rád za nějaké tipy. Nemusím objet celé východní pobřeží, raději méně, příroda, víno. Děkuji M.  .

Austrálie - itinerář

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

23 reakcí

Dobrý den, na přelomu srpna a září budu 18 dní v Sydney. Mám představu že si půjčím menší obytné auto pro dva a na 14 dní pojedu pryč, potom 3 dny v samotném městě. Dávám dohromady itinerář a budu rád za nějaké tipy. Nemusím objet celé východní pobřeží, raději méně, příroda, víno. Děkuji M.

0

Upřímně, Australský premiér prohlásil, že restrikce u nich budou platit nejméně 6 měsíců.  Já bych ještě tak měsíc - dva počkal co ještě vše se stane a pak něco plánoval. 

0 Citovat

Tak tak, Číně teď před pár dny začaly teprve klesat počty nakažených. Takřka 4 měsíce od infikování prvního pacienta. Než se tam vše vrátí do normálu, tak to ještě potrvá. Já třeba na svou cestu na přelomu srpna-září docela rezignoval.

0 Citovat

Kromě toho optimismu, který by se mohl prodražit, bych řekl, že není ideální mít start a cíl v Sydney a pouhých 14 dní, pokud by byl zájem vidět víc než jen malou část Austrálie, která je nejvíc civilizovaná a podle mě nejméně zajímavá. Obvyklejší je 1-směrná cesta, ale je fakt, že pokud nemáte zájem vidět severovýchod, asi bude levnější vrátit se do Sydney, než vracet auto v Brisbane nebo Adelaide.

Kromě Blue Mountains a pár malých parků v okolí Sydney není podle mě v NSW a přilehlé části Victorie moc extra zajímavých míst. Krásná místa jsou až kus dál třeba Byron Bay a pak různé parky v Queenslandu. Pokud se vydáte tímto směrem, tak nejsevernější bude třeba Rainbow Beach, což doporučuju. Odtamtud by byl asi vrchol cesty Fraser Island, což ale lze jen s terénním autem 4x4 nebo s místní CK terénním busem (je to poměrně drahé, ale stojí za to).

Jestli jsou cílem vinařské oblasti, bude lepší jet směr Jižní Austrálie, ale příroda na přímé trase Sydney - Adelaide moc zajímavá není. V západní Victorii se nějaká pěkná místa najdou. Cestou na sever by bylo Hunter Valley.

0 Citovat

Zítra se asi pustím do USA na září. Budu potřebovat nějakou půjčovnu / zprostředkovatele, který má free storno a je bez platby předem. Nějaké osvědčené tipy? Určitě se to bude hodit i pisateli tady pro Austrálii. Ačkoliv očekávám, že na 70 % to nedopadne a budu to rušit, tak nechci vyzobávat poslední drobky někdy v srpnu.

Spolu s připojištěním bych snad risknul i GoldCar, když bude vyhovovat podmínkám. Ono se uvidí co a jak a bude to pojistka pro co kdyby náhodou se letělo a vše by mezitím vystřelilo do hvězdných výšin. On pro platbu "now" není ani nijak hezký kurz.

0 Citovat

Okolo Sydney bych asi doporučila Blue Mountains, ale nejlíp se vyhnout nejpopulárnější atrakci  - Three Sisters bylo to tam jak na Václaváku. Spíš bych si udělala procházky v míň turistických místech v NP, třeba Wentworth Falls - tam jsme skoro nikoho nepotkali 

Pak dál a sever se nám líbilo ve Swansea Heads, Anna Bay-Worimi NP (tam pro mě  úplnej TOP západ slunce a celkově to místo působilo strašně pohodově, že bych tam mohla být už navždycky :) ) , dál městečko Newcastle.Byli jsme i v Byron Bay. Dle referencí sem se tam hodně těšila, ale zas tak se mi tam asi nelíbilo, ale procházka na maják dobrá. 

Na klokánky do parku Coombabah, tam jsme měli štěstí i na Koaly, ale to nevím, jestli není pro Vás už daleko, je to za GC. Ale když budete čím dál víc na severu, tak z parků bych doporučila Noosa Heads, tam ale pozor na mušky. No je toho fakt mraky.

Sydney jsme měli až na závěr, ale nevím, já z něj tak unešená  nebyla, protože to co jsme všechno viděly předtím, tak Sydney za mě celkem zklamání, víc se nám líbila atmosféra v Brisbane. Byly jsme i na coastal walk kolem Bondi beach, ale tam už všude lidí jak much. Ale asi celkově dobrý to místo vidět, ale čtyři dny bych tam asi neztrácela, težko říct co od toho chcete

Měli jsme půjčený malý obytný auto od spol. Jucy a žádnej problém

Každopádně přeji hodně štěstí a hlavně ať se tam dostane a užijete si to, protože je tam fakt nádherně a já doufám, že se tam ještě někdy vrátím :-)




0 Citovat

@EvaS: To množství lidí je asi jak kdy (možná jsi tam byla o víkendu nebo chytla několik autobusových zájezdů). Já třeba měl o jejich prázdninách v půlce ledna 2017 (za hezkého počasí) celkem málo lidí na Three Sisters a výletu v okolí (spal jsem poblíž, tak jsem tam byl víckrát). Nedoporučuju se tomu vyhnout, ale chce to jít i jinam. Na okruhu východně od Blackheath bylo samozřejmě lidí méně a takových míst je víc.

Podobně celkem málo lidí jsem měl i na Bondi to Coogee walk jižně (taky za hezkého počasí). Sydney je určitě zajímavější než Brisbane co do scenérií, ale atmosféra může být lepší v Brisbane. V rámci 18 dní bych si na Sydney nechal tak 2 dny a na Brisbane max. půl dne.

V NP Noosa Heads jsem mušky neměl, ale vzhledem  k tomu, že je těsně vedle městečka s pláží, v té době plného turistů, tak v některých částech parku bylo lidí dost. Ale dobře že tam byli, protože si při stmívání na pobřežní stezce poblíž města všimli koaly, kterého bych možná přehlédl.

Městečko Byron Bay není samo o sobě nic zvláštního, ale výhledy z té procházky stojí za to (je to navíc cestou na sever).

0 Citovat

Vše nabízené přes billiger-mietwagen umožnuje storno do 48 hod před příletem.

0 Citovat

Dík. Jak to ale je s platbou? Kurz je teď na nic a kdoví, jestli tu ještě budou za půl roku. Rentalcars jsou snad do 24 hodin před vyzvednutím, ale musí se 10% předem.

0 Citovat

Michal napsal(a):

 Rentalcars jsou snad do 24 hodin před vyzvednutím, ale musí se 10% předem.

rentalcars.com majú storno do 24 hod. pred dátumom výpožičky len na rezervácie platené vopred. Pri tých so zálohou 10% ti pri zrušení záloha prepadá.

0 Citovat

Dík. No, nemám v tom přehled :D :shy:

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zítra se asi pustím do USA na září. Budu potřebovat nějakou půjčovnu / zprostředkovatele, který má free storno a je bez platby předem. Nějaké osvědčené tipy? Určitě se to bude hodit i pisateli tady pro Austrálii. Ačkoliv očekávám, že na 70 % to nedopadne a budu to rušit, tak nechci vyzobávat poslední drobky někdy v srpnu.

Spolu s připojištěním bych snad risknul i GoldCar, když bude vyhovovat podmínkám. Ono se uvidí co a jak a bude to pojistka pro co kdyby náhodou se letělo a vše by mezitím vystřelilo do hvězdných výšin. On pro platbu "now" není ani nijak hezký kurz.


Alamo
0 Citovat

Jakub napsal(a):


Alamo
Dík za tip. Proklikal jsem si to až těsně k potvrzení rezervace, ale nikde tam nevidím nic o cancellation policy. Krom toho to vypadá, že dávají jen pronájmy na týden. Můžeš mě prosím navést?

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dík za tip. Proklikal jsem si to až těsně k platbě, ale nikde tam nevidím nic o cancellation policy. Krom toho to vypadá, že dávají jen pronájmy na týden. Můžeš mě prosím navést?


Michale, má to smysl dělat ? Dle mého názoru pak za pár měsíců budeš zde plevit forum úplně tím stejným, jenom v opačným případě, jak to z nich dostat zpět. 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Michale, má to smysl dělat ? Dle mého názoru pak za pár měsíců budeš zde plevit forum úplně tím stejným, jenom v opačným případě, jak to z nich dostat zpět. 

Právě proto hledám free cancel a no prepayment. Pokud to v US není možné, kašlu na to. 

0 Citovat

"Právě proto hledám free cancel a no prepayment. Pokud to v US není možné, kašlu na to."


Ako si prišiel na to, že to nie je možné?

0 Citovat

hugonovak napsal(a):

"Právě proto hledám free cancel a no prepayment. Pokud to v US není možné, kašlu na to."


Ako si prišiel na to, že to nie je možné?

Zdálo se mi, že Roiman4 to považuje za nemožné. Jinak by nepsal to, co napsal. Při předem nezaplacené rezervaci s možností bezplatného zrušení z Amíků nebudu muset nic tahat a plevelit tím fórum.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Dík za tip. Proklikal jsem si to až těsně k potvrzení rezervace, ale nikde tam nevidím nic o cancellation policy. Krom toho to vypadá, že dávají jen pronájmy na týden. Můžeš mě prosím navést?


Jelikož tam zadáváš jen jméno, příjmení a mail, tak není co řešit. Lze volit libovolný počet dnů.


alamo.jpg
dny.jpg

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):


Michale, má to smysl dělat ? Dle mého názoru pak za pár měsíců budeš zde plevit forum úplně tím stejným, jenom v opačným případě, jak to z nich dostat zpět. 


IMHO je to blbost, ale co bych komu radil...:-)

0 Citovat

Michal napsal(a):

Zdálo se mi, že Roiman4 to považuje za nemožné. Jinak by nepsal to, co napsal. Při předem nezaplacené rezervaci s možností bezplatného zrušení z Amíků nebudu muset nic tahat a plevelit tím fórum.

Ano a proto já nad tím už trávím 4 dny v kuse. Je to samé handrkovaní a výmluvy.  Já jen, že letos to bude těžký, ale dotaz, Tobě pořád platí ESTA ? 

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Ano a proto já nad tím už trávím 4 dny v kuse. Je to samé handrkovaní a výmluvy.  Já jen, že letos to bude těžký, ale dotaz, Tobě pořád platí ESTA ? 

Já ji ještě nedělal 😁 Pokud to Amíci vyřeší, ale neobnoví ESTA, tak si holt zajdu na ambasádu a zaplatím vízum. 

0 Citovat

Dobrý večer všem,

z dovolením se vrátím zpátky do Austrálie. Děkuji za typy od všech. Jelikož letenky jsou už delší dobu koupené nemám jinou možnost než doufat že to vyjde a plánovat. Jako nejefektivnější se mi jeví půjčení obytné dodávky pro dva (kurz AUD je stále velmi příznivý) s možností zrušení. Potom bych měl nachystaný itinerář na tři cesty a rozhodnul bych se až podle okolností a počasí na místě. Základní cesty jsou jediné možné 1. Jižní - Grand Pacific drive, Západní - Blue mountains a pod, Severní - teplejší část, možná potápění. Asi mám favorita severní cestu, nevím jestli to nebude honička až někam k Caims.

Otázka pro znalce prostředí je která část má v srpen/září význam a zná někdo půjčovnu obytných dodávek s možností storna cca týden předem?

Děkuji M

0 Citovat

Na jihu je v tu dobu celkem zima, hlavně v noci dál od moře. Sám jsem zažil v září asi 1°C na jihozápadě Austrálie, což při spaní v autě už chce teplý spacák. https://en.wikipedia.org/wiki/Cl..._Melbourne

Na západ od Blue Mountains není v NSW asi nic, co by stálo za dlouhou cestu. Jen divoká zvířata, těch je vždy mnohem víc ve vnitrozemí než u východního a JV pobřeží (nemyslím NP, v těch zvířata jsou všude).

Září je ideální na severovýchod (zrovna jsem tam v září před lety jel, teploty akorát, ani nezapršelo) a 2700 km do Cairns plus odbočky se za 2 týdny ujet dá s dostatkem času na nějaké zastávky v přírodě (ale ne všechny zajímavé včetně těch severně od Cairns - když už do Cairns, chce to zajet do pralesů v okolí). Chce to ale jet jednosměrně. Levnější varianta je jet max. půlku a vrátit se. Pokud by jste vraceli auto v Brisbane, mohla by být levnější varianta přesunu do Sydney noční bus (cca 17 h.).

Půjčovny obytných dodávek osobně neznám, ale podíval jsem se na tuto, kde je 200 AUD poplatek při zrušení 8-28 dní předem: https://www.travellers-autobarn....z.pdf ; Myslím, že až bude možné cestovat, lidem chvíli potrvá, než vyrazí, a nebude problém sehnat obytnou dodávku nedlouho před cestou.

0 Citovat

14 dni nie je na AUS vela, ale zasa ani malo. Ja by som sa vybral na sever za teplom,   zavisi od toho kolko casu si ochotny stravit za volantom na presunoch. SYD -BNE je okolo 1000km. Do Cairns je to slusna streka (cca 2700kms zo SYD, 1700 kms z BNE), to by bolo dost o drzku.ale vsetko je mozne. Smerom na sever je Hunter Valley (vino), plaze na Central coast, Coffs Harbour, koala sanctuary v Port Macquarie, Byron Bay, Gold Coast, Brisbane, Sunshine Coast popripade Bundaberg a rum destilery.  Cestou medzi SYD a BNE je dost zaujimavych miest staci vojst trochu do vnutrozemia (GC hinterland, kopa mensich narodnych parkov). Ja som mal pozicany kamper od www.travellers-autobarn.com.au, maju aj one way rentals, ale je kopa pozicovni, treba len pozriet (Wicked, Maui,...), mozno sa najde aj nejaky relocation za dobru cenu, ale to je vacsinou last minute. Ja by som to videl na one-way do BNE, naspat potom letecky. Alebo potom sa rovno presun do Cairns do tepla a tam sa mozes v klude pomotat po okoli, potapat a tak. 

A tie tri dni na SYD to je tak akurat, jeden - dva dni na mesto, jeden na Blue Mtns. 

Hadam sa ten chaos dovtedy nejako utisi. Drzim palce. m.

0
23 reakcí