Doplněno redakcí: nový průvodce zde https://www.cestujlevne.com/pruv...e/new-yorkZdravím zcestovalejší čtenáře a moc žádám o radu: zakoupili jsme letenky do NY na týden (odlétáme příští týden), čistého času tedy pět dní. A stále si nejsem jistá, co má a nemá cenu snažit se v těch pěti dnech stihnout: kodrcat se na sochu Svobody? (nahoru už pár měsíců nejsou volné lístky), snažit se prolézt Guggenheima? Jak nejlépe zkouknout Central Park i s mosty (kolo...) ? Co vím je, že určitě chceme do Museum of Modern Art, do Botanical Garden, rádi bychom shlédli aspoň nějaké mosty, "projedli" se aspoň částí multikulturálního New Yorku a nejlépe to stihli i s něčím takovým, jako je místní trh apod. Budu ráda za jakékoli tipy, které byste pro mě na tuhle cestu měli: kdy se vyplatí jít do muzea? opravdu jen ve dny, kdy je to zadarmo( prý je to stejně často formou "pay how much you want")? Jak nejchytřeji cestovat, abyste neplatili majlant a nestrávili tím půl dne? Zakoupit Hop On Hop Off? Kde se za férové peníze dobře najíst (neškudlíme každý cent a nevezem si s sebou paštiky, ale samozřejmě máme své limity  .

NEW YORK - co vidět v pěti dnech?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Tady je sama dobra rada o bezpecnosti smiley samej odbornik - a co ty zločiny smiley

0 Citovat

Každá informace má cenu zlata! Díky borci! Asi půjdem bydlet na kraj Queensu k Manhattnu smiley našel jsem solidní ubytování za 1100 na hlavu se snídaní. smiley

0 Citovat

Ahoj, moje návštěva New Yorku je sice až v nedohlednu (srpen nebo září), ale já rád plánuju všechno dopředu a do detailů smiley Zajímalo by mě, co jde vidět v New Jersey, zřejmě nic kromě toho outletového centra Jersey Gardens, tam by mě zajímalo jak se tam pohybují ceny různých značek oblečení? Zejména třeba oblečení Hollister v jakejch je to cenách smiley A ještě v NJ mám v plánu kouknout na halu kde hrajou Devils, víc tam asi vidět nelze, pro studenta, že? smiley dík za jakoukoliv informaci! smiley

0 Citovat

V NJ jsem byl pouze za účelem hokeje.Jel jsem z pen station od MSG přímo až na pen station NJ.Po výstupu je ihned vidět hala NJD!!Celkem dobrý,spousta čechů v hledišti(Honza Koler s partou dvě řady nade mnou) i u stánků,kde na rozdíl od MSG chtěli po nás pas jestli nám je 21let když jsme chtěli pivo.Jerseygarden jsme z časových důvodů nenavštívili!Byli jsme v NY poprvé a 5dní je fakt málo.Jinak doporučuji tržnici Chelsea(skvělý čerství jídlo) a Katz delikates!!No a samozřejmě i ten zbytek...

0 Citovat

Ahoj, má cenu navštívit sochu Svobody? Myslím tím ostrov a vnitřek. Když jsme byli v NYC před třemi lety, tak byla v opravě, takže jsme jen jeli několikrát okolo. A teď mě zajímá, jestli se jí mám ještě věnovat nebo si to mám odškrtnout jako vyřízené. Díky

0 Citovat

Já to taky vnímám stejně - dvakrát jsem byl v NY a v obou případech mi stačilo sochu vidět z bezplatného trajektu na Staten Island. smiley

0 Citovat

Já bych naopak nesouhlasil - ostrov mě až tak moc nezaujal, ale moci vylézt do koruny, to bylo super. Hlavně super překvápko, jak je to tam malinkaté. Pokud by se vám povedlo koupit lístky dopředu a máte čas, tak bych šel dovnitř.

0 Citovat

Ahoj,

tento týden máme namířeno do NY a potřeboval bych pár drobných rad. smiley
Jelikož se mi už několikrát osvědčili Google Maps v mobilu, rád bych se zeptal, kde a případně za kolik koupit sim (nano) s předplacenkou, která obsahuje datový balíček.
Vždy jsem to řešil už po přiletu na letišti, tak předpokládám, že to bude stejná situace, nicméně rád bych věděl, jakého operátora zvolit s ohledem na pokrytí a rychlost internetu. Počítám s koupí lítačky na metro (týdenní), ale co mi vrtá hlavou je NYC pass či City pass. Nevím, který z nich a zda vůbec se vyplatí.

Předem děkuji za tipy a především skvělý web, který mi už několikrát pomohl... smiley

0 Citovat

Ahoj,

nedávno jsem se z NYC vrátil smiley
Osobně jsem zvolil NYC pass na 3 dny - stále funguje promo kód na 15%, zadej RET15, takže vyjde na nějakých $153.
Jako operátora jsem si zvolil Red Pocket - https://goredpocket.com/, SIMku jsem si objednal z Amazonu přímo na adresu. Amazon nabízí členství v Prime na měsíc zdarma, tak jsem využil doručení do dvou dnů, které je pro členy zdarma. Zaujala mě nabídka hlavně 500MB dat jenom za $5.

A u toho NYC passu si stáhni jejich appku, která je skvěle udělaná. Uvidíš jaký místa máš v okolí a můžeš si udělat itenerář, kam chceš zajít. Ukazuje ti to i ušetřenou cenu. Za nás to bylo cca $410/os smiley

0 Citovat

Moc díky za reakci. Jen se obávám, že mi nestihnou doručit tu SIM, tak bych potřeboval vědět, jestli je možnost koupě přímo na letišti.
Uvítám tipy na konkrétní operátory a jejich nabídky, jde mi hlavně o data. smiley
NYC pass ste využívali nějak intenzivně? Názory na jeho využití se celkem dost liší....

0 Citovat

Na letišti ne, pouze přes net. Zkus třeba http://www.amazon.com/Red-Pocket-T-Mobi ... +card+nano A 3 dny jsme prolítali po atrakcích, je v ceně i plavba lodí, dokonce několik okolo NYC, pujčení kola v Central parku atd. Za ty peníze supr smiley

0 Citovat

Super, díky za info. smiley
Ještě bych chtěl poprosit o tip, kterou společnost zvolit pro let vrtulníkem. Na internetu jsem jich našel vícero, nicméně zajímá mě osobní zkušenost zdejších cestovatelů.

0 Citovat

Letěl jsem s Heliny the ultimate tour http://www.heliny.com/ a super, můžu jedině doporučit smiley

0 Citovat

Zdravím,

v červnu letíme na 7 nocí do New Yorku. Bydlení jsme sehnali v Bushwick, Brooklyn přes Airbnb u nějaké korejky (2 osoby, 7 noci = 14tis, cca 25-30 min od dveří metrem na union sq.). Koupili jsme si 5 denní NewYorkPass, vstupenku do One World Observatory (otevírají nově na konci května). Budeme si kupovat MetroCard na 7 dní. Máme naplánovaný 1 denní výlet do Philadelphie Megabusem ráno tam, večer zpět.

Chtěl jsem se zeptat co ještě vidět ve NYC, krom toho co lze vidět na atrakcích NewYorkPassu, něco velmi netradičního, nějaké technické věci, historické, lákají mě nějaké tajemné věci, opuštěné místa apod. Určitě bych nechtěl nejen takovou konvenční návštěvu new yorku jako většina turistů dělá.

Uvažujeme o vyhlídce helikoptérou, stojí to za to? Viděl jsem, že letí třeba i 6-7 lidí, a ne každý musí být dobrý výhled z helikoptéry, toho se bojím smiley

Máte nějaké tipy? Případně i tipy co ještě koupit, na co si dát pozor, jelikož je to naše první návštěva new yorku.

Btw. jak co nejlevněji a jednoduše pořídit internet do mobilu?

0 Citovat

No ja som bol v NYC viackrat a z takych "menej" znamych veci by som vypichol lanovku na Roosvelt Island, cez leto vylet na Governor's Island, kupanie na plazi na Staten Island (oblast Ford Wadsworth, v pozadi paradny most Verazzano). Takisto je fajn "beggars" East River Ferry a potom vystupit na Long Island Ferry pristave (paradna promenada a vyhlady). Potom mne ako fanusikovi lietadiel sa pacil planespotting v Planeview Parku (La Guardia airport). Inak vo Filadelfii odporucam dopredu si rezervovat si observation deck na radnici, pocet ludi je limitovany. A ak sa rozhodujes medzi Empire State, alebo Rockefeller center, urcite Rockefeller.

0 Citovat

O lanovce vím, na tom ostrově je i nějaká zřícenina (bývala léčebna mám pocit, hned na jihu toho ostrova, u pamatníku). Koupat se tam nejedeme smiley Co Coney Island a ten jejich lunapark, stojí to za to navštívit v rámci NewYorkPassu? V rámci toho NewYorkPassu bychom chtěli navštívit jak Empire tak Rockefeller.

0 Citovat

Coney Island som nenavstivil (vzdy mi to casovo nevyslo smiley), ale tam moze byt zaujimava vychodoeuropske enklava pri Brighton Beach. Tak pri tej plazi na Staten Island je aj dlhy boardwalk a urcite treba vyskusat Staten Island Ferry..je to zdarma a najlepsie vyhlady na Manhattan, prip. Sochu slobody (na ktoru by som teda ja uz asi druhy krat nesiel).

0 Citovat

Pokud můžu,tak přihodím něco kolem jídla.A to hlavně Katz Delikates nemá chybu kvalitou jídla a atmosférou(to jak připravuje ten "obložený chleba" jsem si nahrál a je z toho super atrakce),odtud jsme šli pěšky do čínské čtvrti,navazující italskou a potom zpět domů(bydleli jsme u stanice metra lexington).A potom ještě Chelsea Market,kde jsme se zasekli v obchodě-restauraci s rybama a hlavně suschi!!Skvělé,čerstvé a když vylezeš ven,tak je tam ta bývalá "nadzemka" mají tam udělaný lavičky atd.31.1.,když bylo dopoledne krásně jasno,minus deset a protahoval tam vítr,tak to nemělo chybu!!Ale to myslím vážně!!Nebyli tam vůbec žádný lidi,chodili jsme tam úplně sami.Potom si taky myslím,že jsem vychytal ESB tím,že jsem jel na horu někdy o půl čtvrté a vydržel tam do šesti,takže jsem stihl NY zalitý slunce,západ slunce a svítící NY!!Hlavně pohled na TS,jak začíná postupně zářit do tmy byl nádherný.Jenom tam maličko foukalo!! smiley Hned jak jsme vylezli z letišního vlaku,tak jsme koupili lítačku a metro a to se opravdu vyplatilo.Jediný,kde to neplatilo byla cesta vlakem do NJ na hokej.

0 Citovat

Ahoj cestovatelé, pokud budete trávit nějaký ten čas v New Yorku, sepsala jsem 10 míst, které v New Yorku můžete navštívit zadarmo. Jedná se o ZOO, galerie, muzea a další. Pokud se vám info budou hodit, odkaz na moje stránky je tady http://fijalka.cz/15-mist-ktere-muzes-v ... t-zadarmo/

0 Citovat

Ahoj, měl bych otázku k vyhlídce Top of the rock (Rockefeller Center). Na jakou dobu je nejlepší si rezervovat lístky (letíme v říjnu)? Četl jsem, že je dobré tam být navečer, kdy se dá stihnout denní výhled i západ slunce. A pokud si lístek objednám přes internet, tak jak je to na místě s frontami? Jestli tam jsou dvě fronty - jedna na nákup lístků a druhá pro ty co ho už mají na daný čas. Popř. jestli má v říjnu vůbec smysl lístky rezervovat nebo stačí jen kdykoliv přijít a koupit lístek na místě. Díky moc

0 Citovat

Ahoj,

byl jsem tam minulý týden a přesně jak píšeš - před západem slunce, abychom to stihli jak za světla, tak za tmy. Měli jsme CityPass, takže lístky jsme nekupovali, jen jsme si museli voucher vyměnit za lístek. Fronta na lístky prakticky žádná. A lístek pro vstup jsme dostali na nejbližší možný vstup 19:30 (na pokladně jsem byli cca 19:15, ale do fronty na výtahy jsme se šli hned. Nahoru na vyhlídku to potom trvalo cca 35 minut. Tipl bych si, že v případě objednání lístku přes net nemusíš na pokladnu, ale jdeš rovnou do fronty na výtahy. Čas bych volil tak, že bych počítal s cca 30 - 60 minutami než se dostaneš nahoru.

Jinak ano jsou dvě fronty - jedna na lístek druhá na vstup, takhle to bylo na každé atrakci, kde jsme byli. Celkově na Top of The rock bylo mnohem méně lidí než na Empire State Building. Tam nám trvalo přes hodinu dostat se nahoru ve dne a přes hodinu a půl večer. Když to člověk absolvuje v jednom dni, tak je to velice výživné. smiley

0 Citovat

hej netreba, my sme tam boli v septembri a celkom svizne to slo. Hlavne je to o dost lepsie ako Empire, najma pre to ze vidis Empire a nie si za mrezami na najvyssom pochodi.

0 Citovat

Ke Staten Island - je tam i hřbitov lodí, pokud říkáš, že Tě zajímají opuštěné věci a tak (ship graveyard - třeba ta wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Staten_Is ... _graveyard ) akorát já jsem to viděl spíš zdálky, ale jezdí se tam prý na kánoích smiley))

Pak doporučuji poblíž Brooklyn Bridge park, byly tam v okolí dřív doky, myslím Water st a Dock st měly staré budovy, někde si tam pamatuju i kus kolejí, co nikam nevedly...

a zkus https://abandonednyc.com/about/

0 Citovat

Chtěla bych se zeptat s jakou tak počítat útratou na týden mimo ubytování. Cca. Chápu, že každý má jiný styl cestování, ale tak od oka, zlatá střední cesta.

0 Citovat

Doprava na tyzden aj s presunmi na letisko rataj tak 50 dolarov, ak chces dat pamiatky tak oplati sa kupit tourist pass za cca 120 dolarov.
Fastfoody ceny ako u nas, ak byvas na apartmane tak nejaky supermarket vyriesi ranajky za rovnaku cenu ako u nas. My sme hlavne jedla vacsinou jedli v azijskych bistrach, uplne iny level ako u nas a ceny velmi priaznive. Staten Island Ferry je zadarmo, to je hlavne smiley

P.S. nocny zivot som tam nezazil, kedze vzdy som bol uplne zlomeny po celodennom prieskume mesta smiley ale nejaky happy hour to isti, inak urcite drahsie ako doma, najma Plznicka smiley

0