Doplněno redakcí: nový průvodce zde https://www.cestujlevne.com/pruv...e/new-yorkZdravím zcestovalejší čtenáře a moc žádám o radu: zakoupili jsme letenky do NY na týden (odlétáme příští týden), čistého času tedy pět dní. A stále si nejsem jistá, co má a nemá cenu snažit se v těch pěti dnech stihnout: kodrcat se na sochu Svobody? (nahoru už pár měsíců nejsou volné lístky), snažit se prolézt Guggenheima? Jak nejlépe zkouknout Central Park i s mosty (kolo...) ? Co vím je, že určitě chceme do Museum of Modern Art, do Botanical Garden, rádi bychom shlédli aspoň nějaké mosty, "projedli" se aspoň částí multikulturálního New Yorku a nejlépe to stihli i s něčím takovým, jako je místní trh apod. Budu ráda za jakékoli tipy, které byste pro mě na tuhle cestu měli: kdy se vyplatí jít do muzea? opravdu jen ve dny, kdy je to zadarmo( prý je to stejně často formou "pay how much you want")? Jak nejchytřeji cestovat, abyste neplatili majlant a nestrávili tím půl dne? Zakoupit Hop On Hop Off? Kde se za férové peníze dobře najíst (neškudlíme každý cent a nevezem si s sebou paštiky, ale samozřejmě máme své limity  .

NEW YORK - co vidět v pěti dnech?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

My byli v NY týden a průměrná útrata na den (bez ubytování) mi vyšla na 112 USD za oba. Takže 61 USD na osobu - v tom je jídlo, vstupy, doprava. Jedli jsme opravdu low costově - čili fast foody, bistra. Snídaně home made z potravin koupených v supermarketu. Na druhou stranu jsme se zase nijak výrazně neomezovali - zašli na kafe, zmrzlinu, tak jak jsme zvyklí. Noční život žádný, protože jsem byl na tom podobně jako tonic, kdy jsme nejčastěji kolem půlnoci dorazili na byt úplně zbití po celodenním chození, takže jsem si většinou koupil pivko u Indů před barákem, vypil ho a upadl do komatu smiley

0 Citovat

Super, díky oběma.

0 Citovat

Ahoj cestovatelé,
přidávám tipy na místa, které můžete v NY vidět zadarmo. smiley http://fijalka.cz/10-mist-ktere-muzes-v-new-yorku-navstivit-zadarmo/

0 Citovat

Zdravím,
rád bych se zeptal někoho, kdo už v NY byl, přes jaké stránky rezervoval vstup na Sochu Svobody. Letíme v únoru, rádi bychom až do koruny (místa stále jsou), ale našli jsme dva zdroje - buď přes Statueoflibertytickets.com (lístek za 28 dolarů) a nebo přes Statuecruises.com (lístek za 21 dolarů). Je v to nějaký rozdíl (samozřejmě mimo ceny smiley )? Nějaké zkušenosti? Předem díky.

EDIT: Tak si asi rovnou i odpovím. První (dražší stránky) je jen zprostředkovatel (bere si 7 dolarů navíc). Oficiální je Statuecruises.com - levnější vstup. Třeba se to bude někomu hodit... smiley smiley

0 Citovat

a oplati sa to vobec kupovat dopredu? nahodou bude naprd pocasie, alebo iny lepsi program sa naskytne..

0 Citovat

Ok teda, lebo u mna osobne bola Socha slobody trosku sklamanim, lepsie to je zo Staten Island Ferry ako priamo na mieste smiley ale Ellis Island velmi zaujimavy.

0 Citovat

KubajsM:
Dobře, že jste si zajistili to počasí smiley My to s dcerou letos v únoru neudělaly a byla brutální zima a mrzlo smiley smiley Dělalo nám problém se i vyfotit a hned dalším spojem jsme se vracely zpátky. Vstupenku jsme kupovaly na místě, výšky nemusíme smiley

0 Citovat

Kupoval jsem lístky do koruny asi tři měsíce předem, ty termíny rychle ubývali. Ano, pěkně jsem se zpotil, není tam moc k hnutí. Blbě se fotí, tak okénka jsou fakt malá. Ale nelituji toho zážitku.

Vstupenky jsou na jméno a datum / přesný čas. S sebou pas, opravdu to kontrolují. Na druhou stranu jsou rangeři příjemní, ptají se odkud je člověk je a podobně.Naprostý rozdíl proti jiným kontrolám, hlavně na amerických letištích (drž hubu a poslouchej).

Pokud je čas, doporučuji i Ellis Island.

0 Citovat

KubajsM:
Tak v tom mám úplně jasno - za nás Century 21 smiley smiley smiley A zahřály jsme se tam při našem pobytu několikrát a na dlouho smiley

0 Citovat

este je zaujimave a zdarma National Museum of the American Indian, ktore je hned vedla battery parku.

0 Citovat

Jj, to máme v plánu, manželce se tam bude určitě líbit smiley
Tonic: Děkuju za tip, určitě se tam podíváme. smiley

Ještě se teda zeptám, když jste mi dali svoje tipy smiley. Přemýšlíme mezi Empire State Building a nebo Top of the Rock. Nebo dokonce obojí - Empire ve dne, Top v noci. Na netu jsem četl o New York City Pass, existuje verze jen na 3 památky - asi bychom dali práve Empire, Top a 9/11 Memorial. Sice je tam ušetření ve finále asi 15 dolarů, ale...Stojí to za vidění? smiley

0 Citovat

keby som si mal vybrat medzi Rock a Empire, tak urcite Rock. Z horneho podlazia ziadne mreze, vidis na Empire state a kusok odtial 432 park avenue sa tyci. Ale jasne, najlepsie oba smiley

0 Citovat

Byl jsem na obou a za mně obě smiley Na Empire jsem byl dokonce 2x - jednou přes den a podruhé v noci. Umožňuje to tento Pass:

http://www.citypass.com/new-york

Byla tam právě možnost dvou návštěv během jednoho dne a bylo to fajn. Jen ty řady..(Cca hoďka, hoďka a půl než se dostaneš až nahoru). Na noční prohlídku jsme šli kolem 11 večer, což jsme čekal, že tam bude méně lidí, ale bylo jich tam více než přes den smiley

Právě v rámci tohoto passu je taky možnost jí na Top of the Rock. Tam jsme šli před západem slunce a stihli tak vyhlídku přes den, při západu i v noci. Všude ale dost fouká a i v květnu nahoře byla zima. smiley

Kromě toho se nám oběma z nabídky toho Passu nejvíc líbila projížďka kolem Manhattanu při západu slunce. To bylo super, z vody zase vypadá všechno jinak, navíc nám parádně vyšlo počasí. Dali jsme taky Intrepid Sea, Air & Space Museum a za mně ok. Mají tam na prohlídku přistavený i Concord. smiley

0 Citovat

este ma napadlo, ze jedna z takych dobrych a lacnych sightseeing co sa da v NYC (aj ked neviem ako v zime) je plavba trajektom po East River pod mostami
http://www.eastriverferry.com/RouteMap.aspx

0 Citovat

Děkuju všem za odpovědi. Já si myslím, že jak budu vytvářet a ucelovat celý itinerář, tak se budu ještě ptát smiley

0 Citovat

Místo Century 21 nás spíš zaujal TJ MAXX a pod ním Marshall's na 6th Ave (18th St) (ten první znám moc dobře zejména z UK, jako TK MAXX). Ale Century 21 je prostě tak profláknutý, že je to skoro povinnost stejně jako vyhlídka z mrakodrapu. Za mě - byla jsem v létě, kdy tam byly mraky turistů - rozhodně Top of the Rock, protože vidíš Central Park i ESB. My jsme si to naplánovaly tak, abychom tam byly před soumrakem a i za tmy. Pak byla v plánu ještě i ESB, ale nakonec to nedopadlo, protože ty mraky lidí byly děsný. Ale v zimě to, předpokládám, bude jiný smiley V zimě asi Central park na kole nehrozí, ale je to naprosto skvělý smiley

0 Citovat

Ahoj všichni, v říjnu poletíme poprvé do NY na týden(poprvé poletíme vůbec někam dál a sami, zatím jsme byli pouze 2x s CK). Bydlet budeme v YMCA Flushing a nikde jsem se nedočetla, zda je na místě možnost vaření (resp. ohřívání - kafe, čaj, kaše), tzn. jak to vyřešit? Můžu použít českou spirálu na 240 V? Dále uvítám nějaké nové tipy, které tu zatím nezazněly, příp. celé itineráře cesty :-) Jsme cestovatelé začátečníci. Díky.

0 Citovat

Itinerářů na NYC je plné toto vlákno a několik dalších, takže je spíše na vás, co vás zajímá nebo co chcete vidět.

Jinak v USA mají sítě jen 110 V, takže s českou spirálou v lepším případě budete čaj vařit několikrát déle, v horším případě vyhodíte pojistky. Podle webu jsou v té ymce mikrovlnky, takže nějakou možnost ohřevu mít budete. Ale taky tam je café/stánek se snacky, takže asi nemusíte to hrotit až tak low-cost (i místní fastfoody vás nezruinují, za vstupy do zajímavých míst/památek utratíte určitě víc než za jídlo).

0 Citovat

Jestli umíte anglicky, tak nejlepší způsob jak do hloubky poznat NY je http://www.freetoursbyfoot.com/n...ork-tours/

Třeba dvě (až tři) tours denně ti dá víc než návštěva muzea.

0 Citovat

Ahojte, nie je to az tak uplne k teme priamo, ale skusim sem.

V 4/2018 ma priatelka 30tku a chce ist na par dni do NY + odbehnut do Bostonu a Washingtonu, spolu nejakých dajme tomu 7-8 dni. Mna to vychodne pobrezie az tak nelaka, ale povedzme ze by som s tym nemal problem, keby sme to ale nasledne spojili s druhym tyzdnom, resp. max 10 dnami kupaco-poznavacimi.

Takze otazka, riesil uz niekto nieco podobne a vedel by dat typ kam z NY za kupanim v aprili? Ja som zatial len tak zbezne poskuloval po Porto Ricu, tam aj to obdobie sa zda byt ok, aj cenovo asi pohode.

Rozpocet 2000e na dve osoby na tych 7-10 dni (4000e na cely trip), zahrnujuce teda uz aj dopravu z NY, alebo iného mesta pobliz. Pripadne ak by sa dalo zlozit mozno nejake multicity EU - NY - kupak - EU

0 Citovat

Už jsem řešil a vyřešil tak, že rozdělil na 2 samostatné výlety (mám únor Belize a duben NY) - pro mě pohodlnější - (méně zavazadel a nemusíš tahat teplé oblečení a nákupy z NY sebou do plážové destinace) a levnější, protože z Evropy seženeš do Karibiku levnější letenky než ze severu USA, kde připlácíš i za zavazadla (často LM letenky na chartery od cestovek jen za pár tisíc).

Z NY se jedu podívat do Washingtonu, nad Bostonem jsem také uvažoval, ale nepřijde mi až tak turisticky zajímavý.

0 Citovat

Z NYC se da casto chytit nejaka pecka do 100usd smer Karibik - nicmene souhlasim ze standardni tarify z US do Karibiku jsou casto drazsi nez letet z Prahy..

Kazdopadne Miami to jisti v nejhorsim pripade - Spirit tam lita za $150 standard, 99 v akci..

0 Citovat

...a pak se podíváš do vyhledávačů a letenky s odletem/návratem uprostřed týdne v první půlce dubna teď stojí

PRG-NYC-PRG cca 10,000 - 10,500 (Austrian)

NYC - BZE - NYC cca 9800 (Avianca)

BWI - SJO - BWI cca 7200 (Spirit)

vše včetně odbavených zavazadel

Samozřejmě ale je nutné si určit kam a pak řešit jak.

0 Citovat

Tak viacejmenej ta moja otazka "riesil uz niekto nieco podobne a vedel by dat typ kam z NY za kupanim v aprili?" je si myslim dost jasne postavena ze "kam?" a nie "ako?" :) (aj ked samozrejme v ramci rozpoctu je to hned nasledujuca vec co sa riesi)

Moj prvotny nastrel bol Porto Rico, ale ludia su tu zcestovani, takze sa mozno najdu aj ine typy na destinacie v ramci nasho rozpoctu

0 Citovat

Na kúpanie a poznávanie môžete skúsiť Miami s okolím. V blízskosti sú národné parky Everglades a Biscayne, ostrovy Key West a veľa ďaľších zaujímavostí.

edit: opravený preklep

0