Zdravím Vás, potřebuji radu od zkušenějších, chceme vycestovat s miminem a aktuálně těch možností tolik není. Zvažujeme trip po JAR, cestování v autě, safari, pláže. Ubytování v hotelech. Co se očkování a nemocí týče, je to v JAR lepší než v Tanzánii/Keni? Co jsme si zjišťoval, tak by cestování po vlastní ose v JAR neměl být problém(hlavně bezpečnost). Druhá možnost je Kostarika/Panama. Je vůbec vhodné cestovat do střední Ameriky s dítětem? (kvůli nemocem, očkování, bezpečnosti) Původně jsme si chtěli projet Dominikánskou republiku, ale kvůli aktuálním omezením jsme ji zavrhli. Je tedy vůbec vhodné do výše uvedených zemí cestovat s dětmi? Díky všem za informace  .

Kam s 16-ti měsíčním dítětem

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím Vás,

potřebuji radu od zkušenějších, chceme vycestovat s miminem a aktuálně těch možností tolik není. Zvažujeme trip po JAR, cestování v autě, safari, pláže. Ubytování v hotelech. Co se očkování a nemocí týče, je to v JAR lepší než v Tanzánii/Keni? Co jsme si zjišťoval, tak by cestování po vlastní ose v JAR neměl být problém(hlavně bezpečnost).
Druhá možnost je Kostarika/Panama. Je vůbec vhodné cestovat do střední Ameriky s dítětem? (kvůli nemocem, očkování, bezpečnosti)
Původně jsme si chtěli projet Dominikánskou republiku, ale kvůli aktuálním omezením jsme ji zavrhli.

Je tedy vůbec vhodné do výše uvedených zemí cestovat s dětmi?
Díky všem za informace

0

Jen dodělám něco pracovního a rychle skočím udělat kávičku. Vydržte s příspěvky...

0 Citovat

:)))

0 Citovat

No comment

0 Citovat

Díky za smysluplné reakce. Musíte se nudit :)

0 Citovat

petr.kopcem napsal(a):

Díky za smysluplné reakce. Musíte se nudit :)

Ty ale víc

0 Citovat

jestli opravdu nekam letet potrebujete,  tak asi na Zanzibar. 

0 Citovat

petr.kopcem napsal(a):

Díky za smysluplné reakce. Musíte se nudit :)

No konečně někdo, kdo umí za reakce zkušenějších poděkovat! Předpokládám, že jsi z těch reakcí pochopil, co si ti zkušenější o tvém nápadu myslí.

0 Citovat

Petre, v klidu. Toto téma se zde probíralo několikrát a téměř pokaždé se vyrojilo množství diskutujících odsuzujících vystavení skoronovorozence(cokoliv do 18ti let věku) utrpení v letadle či cizokrajné krajině, kde na něj číhají nástrahy o nichž jste neměl nejmenšího tušení. Kolegové výše se snažili naznačit, že brzy se objeví takoví chytrolíni, co nikdy s malým dítětem necestovali, případně ani cestovat nemohli bo žádné děti nemají atd. Nemá smysl rozebírat.

Osobní zkušenost a názor. Dcera s námi cestuje od útlého věku, byť to bylo jistě než po 2.roku jejího života, a nemyslím si že by ji to nějak negativně poznamenalo. Samozřejmě nesnáším uřvaná děcka v letadle, ale to naštěstí nebyl případ naší ratolesti. V JAR ani Střední Americe jsme nebyli, toliko Evropa a hlavně JV Asie, kde to mají modrooké blondýny se světlou kůží u domorodců zlaté. Kolikrát se nám personál nezištně o dítě staral, zaplétal jí vlasy atd. Asie je ale machl, čili nesmysluplná odbočka. Do JARu bych se bál sám na vlastní pěst. Zkuste zvážit Mexiko. Mezinárodní letiště Cancun, relativně velmi krátké přesuny mezi Playa del Carmen, Tulumem a Cancunem, k poznávání autem je tam také co vidět. Bohužel v současné chvíli jsou omezení všude a jak se uvolní/zpřísní do vašeho odjezdu neví nikdo.

Nevím jestli to z mého příspěvku vyznělo, ale určitě s dítětem cestujte, dítě není koule u nohy co by vás měla držet doma a vy měli uvažovat maximálně o návštěvě prolézaček a pískovišť ve vašem okolí. Že od malého dítěte nezískáte jeho souhlas s vycestováním z republiky, nebo že si z výletu bude pamatovat vzhledem k jeho věku kulové je jedno.

 

0 Citovat

Nevidím důvod neletět. Jestli budu autem jezdit po JAR nebo u nás, riziko nákazy je asi stejné. Pozitivum vidím naopak v tom, že na safari nebude tolik turistů.
Zanzibar jsme také přemýšleli, ale prý je tam hodně turistů z Ruska a spíš chceme cestovat, než ležet u vody.
Vždy mě dostanou lidi na fórech, kteří neporadí, ale přesto musí napsat. Hrdinové :)

0 Citovat

v JARu se nebojím COVIDu, ale nejsem si jist bezpečnostní situací.

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Petre, v klidu. Toto téma se zde probíralo několikrát a téměř pokaždé se vyrojilo množství diskutujících odsuzujících vystavení skoronovorozence(cokoliv do 18ti let věku) utrpení v letadle či cizokrajné krajině, kde na něj číhají nástrahy o nichž jste neměl nejmenšího tušení. Kolegové výše se snažili naznačit, že brzy se objeví takoví chytrolíni, co nikdy s malým dítětem necestovali, případně ani cestovat nemohli bo žádné děti nemají atd. Nemá smysl rozebírat.

Osobní zkušenost a názor. Dcera s námi cestuje od útlého věku, byť to bylo jistě než po 2.roku jejího života, a nemyslím si že by ji to nějak negativně poznamenalo. Samozřejmě nesnáším uřvaná děcka v letadle, ale to naštěstí nebyl případ naší ratolesti. V JAR ani Střední Americe jsme nebyli, toliko Evropa a hlavně JV Asie, kde to mají modrooké blondýny se světlou kůží u domorodců zlaté. Kolikrát se nám personál nezištně o dítě staral, zaplétal jí vlasy atd. Asie je ale machl, čili nesmysluplná odbočka. Do JARu bych se bál sám na vlastní pěst. Zkuste zvážit Mexiko. Mezinárodní letiště Cancun, relativně velmi krátké přesuny mezi Playa del Carmen, Tulumem a Cancunem, k poznávání autem je tam také co vidět. Bohužel v současné chvíli jsou omezení všude a jak se uvolní/zpřísní do vašeho odjezdu neví nikdo.

Nevím jestli to z mého příspěvku vyznělo, ale určitě s dítětem cestujte, dítě není koule u nohy co by vás měla držet doma a vy měli uvažovat maximálně o návštěvě prolézaček a pískovišť ve vašem okolí. Že od malého dítěte nezískáte jeho souhlas s vycestováním z republiky, nebo že si z výletu bude pamatovat vzhledem k jeho věku kulové je jedno.

 

Díky za informace. Sami máme procestovaného relativně dost a v Africe jsme ještě nebyli. Nebýt Covidu, tak už malá s námi cestuje pár měsíců po Jihozápadu USA. V létě s námi letěla do Řecka a naprosto v pohodě. takže neřeším, jestli letět nebo ne. Spíše se mi jednalo o postřehy, kdo si JAR projel. Někdo, kdo mi napíše třeba: je to ok, jen na severu země u Krugerova NP hrozí malárie. V tomto ohledu (nemocí) bych se třeba bál více Filipín, které jsme si projeli ještě těsně před prckem.
Četl jsme pár blogů a lidi do JARu normálně berou děti. Na letišti půjčí auto a cestují. 

0 Citovat

Myslím, že pokud se budou pohybovat v turistických oblastech a za světla dorazí na ubytování, tak ani v JAR by neměl být problém. Pochopitelně chovat se normálně, zbytečně neprovokovat atd. Ale to platí všude.

0 Citovat

To Mexiko určitě kouknu, díky.

0 Citovat

Hele za mě jsem na tohle přizdisráč. Nejsem proti cestování s dětmi, sami jsme létali s dcerou od jejích deseti měsíců a úplně v pohodě, ale známým takhle skoro umřel syn v Thajsku, protože dostal akutní krvácivý průjem a horko těžko sháněli nějakou kvalitnější nemocnici.

Takže za mě bych se zamyslel i nad hygienickými podmínkami v jednotlivých zemích, nad tím, jak je robustní místní zdravotní systém a nad tím, jestli se nevyskytují nějaké choroby, které jsou pro dítě nebezpečnější než pro dospělého.

 

Edit: Asi mi někde unikl věk dětí, samozřejmě se to hodně odvíjí podle něj.

 

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Hele za mě jsem na tohle přizdisráč. Nejsem proti cestování s dětmi, sami jsme létali s dcerou od jejích deseti měsíců a úplně v pohodě, ale známým takhle skoro umřel syn v Thajsku, protože dostal akutní krvácivý průjem a horko těžko sháněli nějakou kvalitnější nemocnici.

Takže za mě bych se zamyslel i nad hygienickými podmínkami v jednotlivých zemích, nad tím, jak je robustní místní zdravotní systém a nad tím, jestli se nevyskytují nějaké choroby, které jsou pro dítě nebezpečnější než pro dospělého.

 

Edit: Asi mi někde unikl věk dětí, samozřejmě se to hodně odvíjí podle něj.

 

To je právě to, co zjišťujeme. Dceři je 16 měsíců.

0 Citovat

Díky za doplnění, koukám, že jsem přehlédl v nadpise. Tak s 16ti měsíčním bych si nezvolil ani jednu tuhle možnost. V Jak říkám, jsem na tohle srab - držel bych se v západní Evropě nebo Severní Americe. JAR, Tanzánie, Keňa ani Mexiko nejsou (alespoň co vím já) ani jedna zrovna známé nejlepším zdravotnictvím. A i když je šance, že by se něco stalo hodně malá, člověk by si to neodpustil nikdy.

0 Citovat

K cestování s kojenci do odlehlých oblastí zemí s horším zdravotnictvím a ke vhodnosti cestování do exotiky v současné době se vyjadřovat nebudu. Jen k otázce "Co se očkování a nemocí týče, je to v JAR lepší než v Tanzánii/Keni?" Ano, mimo tropy je to většinou výrazně lepší než v tropech a platí i zde. Situaci s covidem asi nikdo není schopný porovnat.

Mj. o bezpečnosti v JAR se psalo něco v tomto vlákně, ale mohlo se to od té doby zhoršit: https://www.cestujlevne.com/disk...zkusenosti

 K otázce "Je vůbec vhodné cestovat do střední Ameriky s dítětem? (kvůli nemocem, očkování, bezpečnosti)" jen dodám, že je velký rozdíl v bezpečnosti i kvalitě zdravotní péče mezi jednotlivými zeměmi.  Vlastní zkušenost nemám, ale Kostarika (a asi i Panama) jsou na tom pravděpodobně nejlépe.

0 Citovat

Ja bych se Kostariky, Mexika, JAR nebala, byla jsem ve vsech trech, tedy jeste pred ditetem a zalezi vzdy na konkretni oblasti. Na Zanzibaru jsme byli ted pres Novy Rok s 4 letym, projeli jsme ho pomerne cely a a hlavne sever Kendwa/Nungwi je 90%cizincu Rusů, ale v pripade vychodniho pobrezi, napr. Pingwe, Paje tam je to smesice zapadni evropy spis. Vzdy si pred cestou najdeme kde je privatni klinika, adresa, telefon a pripadne po celou dobu cestovani zmapujeme lekarska zarizeni s urcitou urovni, samozrejme zakladni leky mame sebou. Cestujeme takto s prckem od 18m.

0 Citovat

Já tedy za největší zvěrstvo v tomhle vlákně považuji psaní "16-ti měsíční", za to bych s prominutím vraždil. :)) (omlouvám se, pracovní deformace) Tak když už nemám čím přispět k tématu, aspoň trošku přivzdělám – správně je vždy a jedině 16měsíční, 2letý atd. Tedy bez mezery a bez jakéhokoli "-ti". Tanzanie s dlouhým "a" (Tanzánie) je sice taky blbě, ale to snad ještě přežiju, protože to blbě píše i Google ve svých mapách. :))

Jinak držím palce, ať se rozhodneš správně a cestu si užijete. My byli s naší malou dcerkou (aktuálně má 2,5 roku) jen v létě v Chorvatsku a loni v létě ve Slovinsku. Obojí autem a super. Na první let se teprve chystáme a možná to ještě otočíme teď v zimě někam do tepla k moři (asi Karibik).

0 Citovat

Taky nepřispějí do tématu, ale já si řekl, že pokud budu mít děti jednoho dne, tak do 5/6 let s nimi tak po Česku nebo okolních zemích. Do10-12 let už někam po Evropě. Je pěkný vzít dvouletý dítě někam do JAR apod.. ale co z toho to dítě kromě fotek bude mít ? Podle mě nic. A podle mě časem se tam to dítě třeba bude chtít v "pubertě" podívat a rodič to zamítne kvůli tomu, že se mu tam nelíbilo apod... Já bych chtěl, aby to dítě mělo z takovéto cesty už nějaký zážitek a vzpomínku, na kterou si třeba samo vzpomene nebo po připomenutí fotek mu to naběhne.. :) Trochu se dívám na to s odstupem na tyto věci, ale je to jen můj názor :) 

0 Citovat

Proky +1

0 Citovat

Proky +2

A jinak doporučuju držet se s tak malým dítětem po Evropě

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Taky nepřispějí do tématu, ale já si řekl, že pokud budu mít děti jednoho dne, tak do 5/6 let s nimi tak po Česku nebo okolních zemích. Do10-12 let už někam po Evropě. Je pěkný vzít dvouletý dítě někam do JAR apod.. ale co z toho to dítě kromě fotek bude mít ? Podle mě nic. A podle mě časem se tam to dítě třeba bude chtít v "pubertě" podívat a rodič to zamítne kvůli tomu, že se mu tam nelíbilo apod... Já bych chtěl, aby to dítě mělo z takovéto cesty už nějaký zážitek a vzpomínku, na kterou si třeba samo vzpomene nebo po připomenutí fotek mu to naběhne.. :) Trochu se dívám na to s odstupem na tyto věci, ale je to jen můj názor :) 

My jsme to tak taky dělali. K evropskému moři autem jsme je táhli už tak ve věku 3 roky +, lyžovat do Alp až jako školou povinné. Na poznávačky evropských měst je netaháme ještě ani v pubertě. Ale začnem, jen co to půjde

0 Citovat

My byli v JARu s dětma, ale bylo jim 7 a 10 let s tím, že teď v lednu jsme měli jet znova. Bohužel jsem to zrušil kvůli covidu a s tím spojeným omezeními, které se ještě můžou zprisnit. V "normální" době bych se s malým dítětem do JARu nebál, ale teď bych do toho nešel a cestoval radši po Evropě. 

S dětma jsme do 2 let litaly po Evropě a teprve až pak dálkovky.. Thajsko, Japonsko, Kanada, Tanzánie a vše zvládli bez problémů a společně jsme si to užili. 

 

0