Počítám, že největší šance jet k moři je po vlastní ose. U letecké dopravy se dá těžko hádat, jaké budou podmínky. Co hledám: kam se dá z Prahy rozumně dojet (s přespáním po cestě), takže ideál kolem 9 hodin, max 11 hodin teplé moře (Balt neberu) čisté moře, nechci plavat mezi odpadky kemp s chatkami / hotel (jsme pohodlní) větší bazén ideálně akvapark pro děcka K Chorvatsku mám předsudky, že má mizerné služby za předražené ceny a každý vás chce oškubat. Plus máme rádi písečné pláže a moře. Hledal jsem v Severní Itálii a našel jsem 2 pěkné kempy v Benátsku, ale lidé říkají, že tam bývá moc medúz. Chci v moři plavat, ne se opalovat u moře. Jakou lokalitu byste mi doporučili? Jak velký problém jsou ty medúzy v Severní Itálii? Děcka se jednou spálí a pak už do moře nevlezou. Děkuji  .

Moře z Prahy do 11h jízdy

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Ten Dugi Otok vyzerá veľmi fajn, dobrý tip do budúcna

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Mikire, ty jako důchodce či nezaměstnaný, máš jiné preference ohledně času, než já. 

 Díky za tipy a fotky, mrknu na to.

Ja jsem  nebral v potaz ten cas ,ale to ze jsi psal ze deti nedaji vic jak 4 hodiny vkuse v aute  a ze nechces jet non stop Pokud bych bral v uvahu cas  tak pak jedu autem vecer  a rano jsem u more 

A jinak uprimne  ,chapu ,ze kdyz je 4 nebo 5 tydnu dovolene za rok ,ze se s tim musi nejak setrit a planovat to ,ovsem nikdy  jsem nesel do prace v den , kdy jsem odjizdel na dovolenou a po dovolene jsem se to snazil naplanovat tak, abych taky nesel hned na druhy  den  a s toho pohledu je  pak jedno jestli  jedu  o 8 hodin vice,  nebo mene ,ale to jen muj nazor ,uznavam ze 21 hodin neni zadne stesti  ,ale je to neco za neco ,,busem dotriskany dolamany , autem  sice pohodlne ale pokud non stop tak porad je to 1000 km za volantem .no a vlakem vyspaly  a po ceste muzu delat co se mi zachce ,tim nedelam reklamu Jancurovi ....

0 Citovat

Mikire, fakt nemůžeš psát jen k věci a odpustit si dlouhé životopisné pasáže? Myslíš si, že to někoho zajímá? To je tvá největší slabina - píšeš sáhodlouhé komentáře na úrovni délky novinových článků, kde 90+ procent písmen je jen šum. Díky

0 Citovat

Nic ve zlém Leoši, ale tím že ty , Proky a další na něho neustále reagujete, ho v tebou popsané činnosti zdatně podporujete 😀. Mikir se nezměni, ale váš přístup by  mohl.

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Mikire, fakt nemůžeš psát jen k věci a odpustit si dlouhé životopisné pasáže? Myslíš si, že to někoho zajímá? To je tvá největší slabina - píšeš sáhodlouhé komentáře na úrovni délky novinových článků, kde 90+ procent písmen je jen šum. Díky

Leosi , nezlob se na me ,ale ty jsi reagoval ze muj cas a tvuj  je o necem jinem , tak jsem ti jen  v jednom kratkem odstavci vysvetlil , jak jsem to myslel ,dobre v tom druhem, delsim jsem pridal neco navic ale ,zadna zivotopisna pasaz   na urovni novineho clanku Jen proste nazor ke srovnani  auta ,autobusu a vlaku k te ceste 

Vis co, je to jen a jen dukaz, at napisu cokoliv i k tematu, tak vzdycky do me budete rypat ,takl si trochu zamette pred vlastnim prahem  Dekuju

Edit: Az ted me napadlo ,ze mozna nemyslis  tu kratkou stat o ceste ale  cely ten muj popis Chorvatska   a misto abys byl rad  za rady a doporuceni   tak me posles do prd,,,|To je ta tvoje analyza ? Jak si napsal, ze to budes analyzovat  tak dekuju pekne ,,,

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Nic ve zlém Leoši, ale tím že ty , Proky a další na něho neustále reagujete, ho v tebou popsané činnosti zdatně podporujete 😀. Mikir se nezměni, ale váš přístup by  mohl.

Niemandosi  ty se do toho laskave neplet a nenavedej jine ,  povazoval jsem te za solidniho chlapa ,ktery ma dobre  znalosti Thajska ,umi poradit  ale mylil jsem se 

Navic ostatni navadis aby nereagovali  a sam udelas totez , kdyby jsi to nenapsal ,tak to tu ani ted nebylo a odpovedel jsem jen Leosovi 

0 Citovat

Prosim na posledni 2 me prispevky nereagujte nikdo , protoze zase budu ja ten spatny ,ze plenim vlakno  Diky 

Rad si prectu neco jeste o Chorvatsku, nebo tedy  o Jadranu 

0 Citovat

Když se tady probírá Chorvatsko, nemáte někdo zkušenosti  a info k ostrovu Vis? Když se dívám na Mamma Mia, vypadá to tam úžasně a láká mě to tam 🙂 Byl tam někdo?

0 Citovat

Vis je chorvatský nudistický ostrov, kde probíhá volná láska a dochází ke konzumaci drog ve stylu hnutí Hippies a 60tek v San Francisku.

0 Citovat

inak ked tu uz mame takuto temu o Chorvatsku, co by ste odporucili na "home office" 2-3 tyzdne kam by som chcel ist s rodinkou (dcera 1,5 roka) mozno v maji/juni (podla aktualnej situacie). Samozrejme co najblizsie k Slovensku, takze maximalne po Zadar.
S kupanim samozrejme nejak vo velkom neratame, ale bolo by fajn byt blizko vody a niekde kde to aj trochu zije mimo sezony, ze su tam aktivity aj pre miestnych. Nieco kocikovatelne, pripadne lahke tury a prechadzky. 

0 Citovat

Tonicu  nemuzu si pamamatovat vsechno  a mozna je to az prilis klidne misto  ale zkus mrknout na vesnicku Lukovo  pod Velebitem  Je to asi 20 km od Senj , kde jezdi trajekt na Rab  do n.p. Velebit je kousek  Z Trnavy mi to na googlu ukazuje 7 hodin jizdy 

Tady je treba aprtman na 2 tydny v cervmu pro dva dospele a dite ,ale davam to sem jen kvuli fotkam na okoli 

https://www.booking.com/hotel/hr...veTab=main

0 Citovat

[citace="Надежда Константиновна Крупская"]

Vis je chorvatský nudistický ostrov, kde probíhá volná láska a dochází ke konzumaci drog ve stylu hnutí Hippies a 60tek v San Francisku.

[/citace

Nadezda,Nadezda , od zeny z rodiny tam jezdi skoro kazdy rok  a vzhledem k veku urcite nic nekonzumuji a Hippies nejsou , v oblasti Rukavec mam zjisteno , ze tam nudisticka plaz je  ale zeptej se divana , ten pise ze byl kolikrat na plazi sam ,tak bych zbytecne nestrasil 

 

 

0 Citovat

tonic napsal(a): takze maximalne po Zadar.

Sukošan 6 km jizne Zadaru. Malebne mestecko s s prijemnym malym chranenym zalivem, vhodne hlavne pro deti, ale v maji a juni a 1,5 let... 

0 Citovat

Veď to, že v mojom prípade možno fakt skôr nejaké promenády a podobne. Ach, škoda toho Krymu a Abchazska:) tam by to bolo ideálne :D

0 Citovat

Toníku, když měla malá rok, vyrazili jsme do Slovinska a super. Základnu jsme měli u Bledu, tam se s kočárkem dá skvěle projít kolem jezera, zajeli jsme na výlet i k Bohinjskému jezeru, v Bohinjské Bistrici jsme byli v akvaparku, jednodenní výlet jsme si udělali i do Piranu k moři. Celkově super, spousta procházek v kočárku a nosítku/krosničce, lehká čvachtačka v jezerech a u moře. Užili jsme si to a není to tak daleko jako Chorvatsko.

0 Citovat

Když jsme u toho Slovinska, nemáte někdo aktuální info, jak to tam vypadá? Oficiálně by nemělo být otevřeno žádné ubytování, ale jaká je skutečnost? 

0 Citovat

@Proky, ja som Slovinsko bližšie neskúmal z jednoduchého dôvodu - výber a cena ubytovania. Ešte pred pár rokmi sme boli na Veľkú noc v Slovinsku a keď sme hľadali nejaké ubytovanie na pobreží, tak sa nám oplatilo ísť do Umagu za hranicu.. aj teraz keď hodín na booking.com vyhľadávanie s ubytovaním pod 1000 eur na tri týždne na prelome máj/jún, tak zo Slovinska je tabula rasa

 


img-20210325-064025.jpg

0 Citovat

Martin Vícha napsal(a):

Když jsme u toho Slovinska, nemáte někdo aktuální info, jak to tam vypadá? Oficiálně by nemělo být otevřeno žádné ubytování, ale jaká je skutečnost? 

 

Krom ubytování taky má platit toto:

Slovinské úřady v současné chvíli nemají jednotný výklad přijatých nařízení a praxe jejich uplatňování se může lišit. Slovinská policie může zvolit přísnější postup a požadovat udání důvodu cesty, popř. posuzovat další okolnosti. 

Slovinská policie nedoporučuje cestovat do Slovinska za účelem turismu či rekreace.

A to mě odrazuje víc než nemožnost bydlení (teď už je to v pohodě na spacák v horách), protože hádat se s jugošem, který si mě vytipuje na základě cizí značky....co z toho. 

 

0 Citovat

Porad vidim nejpravdepodobneji pred letem bud  Chorvatsko ,nebo Bulharsko ,treba nebudou chtit nic jako loni 

0 Citovat

Pokud nebudeš naočkovaný, nebo splňovat další podmínky (prodělaný kovid, test na protilátky), tak do Chorvatska s testem https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalos...ska_s.html

0 Citovat

Leoš Literák : loni jsme byli v červenci týden na Baltu (městečko Oliwa v polovině písečné zátoky Gdynia-Gdansk) a počasí nám vyšlo jak ve Středomoří, moře mělo určitě víc jak 20 st..  Byli jsme překvapeni velmi slušnou úrovní služeb a skvělou veřejnou dopravou.  Letenky LOT Pha-Varšava-Gdansk jsme kupovali 3 dny před odletem. 

 

0 Citovat

tonic napsal(a):

inak ked tu uz mame takuto temu o Chorvatsku, co by ste odporucili na "home office" 2-3 tyzdne kam by som chcel ist s rodinkou (dcera 1,5 roka) mozno v maji/juni (podla aktualnej situacie). Samozrejme co najblizsie k Slovensku, takze maximalne po Zadar.
S kupanim samozrejme nejak vo velkom neratame, ale bolo by fajn byt blizko vody a niekde kde to aj trochu zije mimo sezony, ze su tam aktivity aj pre miestnych. Nieco kocikovatelne, pripadne lahke tury a prechadzky. 

Odporučil by som 2 miesta, podľa situácie:

1. Najpravdepodobnejšie: rybníky pri Trnave (Slovensko)

2. Značne optimistické: rybníky pri Trnave (Chorvátsko), pozri Maksimir park. Ak si budeš chcieť dať po home office trochu do tela, môžeš ísť na turistiku do neďalekého parku Park prirode Medvednica.

 

0 Citovat

@hugonovak

+1

Jinak já bych doporučil ještě Pálavu (ČR). Víno dobré, jídlo dobré, ludé dobří.

Malému špuntovi je úplně u zádele kde bude. Hlavně když tam bude voda, ve které se může rachtat.

Nějak taky nechápu, co kdo na Chorvatsku vidí, ale každému se líbí něco jiného, to je jistě pochopitelné.

0 Citovat

Nakonec to vyhrál https://www.pradelletorri.it/. Kamarád tam byl třikrát a letos chce zase, to mi stačí jako doporučení.

0 Citovat

@hugonovak - tak Kamenný mlyn je klasika, tam sme každý druhý deň pomaly:)

@niemandos - jasné, malej to bude jedno, ale ak sa bude dať ísť, tak už mi je jedno či pôjdem autom 3 hodiny alebo 6 hodín, tak či tak budeme baliť pol bytu.

A pri mori (zamrznutý Baltik nerátam) som nebol už pomaly dva roky a lepšie byť 2-3 týždne na morskom vzduchu ako v meste kde budem mať alergie v plnom prúde:))

A zase Chorvátsko je ako Viedeň alebo Praha. Tiež to berieme za samozrejmosť, že taká nuda, no v celosvetovom meradle to je jedna z naj prímorských destinácií, kde tých pekných zákutí je pomaly ako na Filipinach. Tiež nestačí asi jeden život na prieskum všetkých ostrovov.

Tiež ak by si povedal japonskému turistovi že Praha alebo Viedeň je nič moc, však si tam každú chvíľu, asi by si klopkal na čelo:))

0