Počítám, že největší šance jet k moři je po vlastní ose. U letecké dopravy se dá těžko hádat, jaké budou podmínky. Co hledám: kam se dá z Prahy rozumně dojet (s přespáním po cestě), takže ideál kolem 9 hodin, max 11 hodin teplé moře (Balt neberu) čisté moře, nechci plavat mezi odpadky kemp s chatkami / hotel (jsme pohodlní) větší bazén ideálně akvapark pro děcka K Chorvatsku mám předsudky, že má mizerné služby za předražené ceny a každý vás chce oškubat. Plus máme rádi písečné pláže a moře. Hledal jsem v Severní Itálii a našel jsem 2 pěkné kempy v Benátsku, ale lidé říkají, že tam bývá moc medúz. Chci v moři plavat, ne se opalovat u moře. Jakou lokalitu byste mi doporučili? Jak velký problém jsou ty medúzy v Severní Itálii? Děcka se jednou spálí a pak už do moře nevlezou. Děkuji  .

Moře z Prahy do 11h jízdy

Založil ve fóru Tipy na ubytování

@tonic

Jasně. Na dva až tři týdny je to o něčemu jiném. Já mysle na týden. Mořský vzduch je mořský vzduch

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Nakonec to vyhrál https://www.pradelletorri.it/. Kamarád tam byl třikrát a letos chce zase, to mi stačí jako doporučení.

Videla jsem realne fotky z Caorle a to fakt ne, teda pokud nechces stravit dovolenou u bazenu v hotelu.

0 Citovat

Nakonec ať tam Leoš jede. Když nebude úplně spokojený, může dělat s dětmi výlety. Na těch www je ale zmínka o nevratném manipulačním poplatku v případe storna, takže raději bych to neobjednával přímo, ale třeba přes booking, pokud s nimi spolupracují.

0 Citovat

Poplatek 50 éček do 14 dnů před příjezdem, to jde. V případě covid opatření nula.

Beru to jako dobrodružství a vyzkouším něco nového. Naše ubytování je bungalov gold 1st row a vypadá hezky. A pak můžu napsat trip report. 

0 Citovat

No je to ta varianta "děti vyhrály", ale občas každý musí dělat ústupky. :-) Je to tam dětský ráj, věřím, že budete spokojeni. Taky nemusíte celou dobu sedět na jednom místě, že, výletů do okolí se dá podniknout řada - Benátky, Terst, Grado...

0 Citovat

Přesně tak, s autem máme volnost. Děti se rády vrátí do Benátek. Cestou zpátky Triglav a rakouská jezera.

Díky všem za tipy na další rok.

0 Citovat

andreko napsal(a):

[citace="Leoš Literák"]

Nakonec to vyhrál https://www.pradelletorri.it/. Kamarád tam byl třikrát a letos chce zase, to mi stačí jako doporučení.

Videla jsem realne fotky z Caorle a to fakt ne, teda pokud nechces stravit dovolenou u bazenu v hotelu.

[/citace]

+1, ale každýmu se líbí něco jinýho (nebo si to musí sám zkusit, jako my Rimini)

0 Citovat

Deny napsal(a):

Nakonec to vyhrál https://www.pradelletorri.it/. Kamarád tam byl třikrát a letos chce zase, to mi stačí jako doporučení.

 

Videla jsem realne fotky z Caorle a to fakt ne, teda pokud nechces stravit dovolenou u bazenu v hotelu.

 

+1, ale každýmu se líbí něco jinýho (nebo si to musí sám zkusit, jako my Rimini)

Ja jak jsem uz psal v tomhle threadu - Caorle je nejhnusnejsi misto co se more tyka, ktery sem v Evrope videl - zas na druhou stranu tyhle prazdninovy vesnicky jsou na dovolenou s malejma detma idealni, super detsky bazeny, kolotoce, vlacek a kousek z Prahy - kdyz detem bylo 6 mesicu a 2.5 roku, tak si myslim, ze si to uzili na maximum (bazeny / hriste / detska zabava) a v mori sem se za celej tejden vykoupal akorat ja - chci tim rict, ze si to svoje zakazniky urcite najde a i pro nas, to v nejakej moment davalo smysl..

Je to jak Egypt - nekteri lidi ti reknou, ze to je spolu s Mexikem nejlepsi misto na potapeni na svete, dalsi ze to je nejlepsi all-inclusive v Evrope a pak jsou lidi jako ja, kteri si pri slove Egypt vybavi tydenni sr**ku :D:D:D

1 Citovat

My zase vyzadujeme pekny more, mensi plaze, pokud mozno malo lidi, skalnate pobrezi- deti miluji snorchlovani, a taky kdyz jsou nejake hory pobliz. Takze Caorle je nocni mura, i kdyby hotel byl 🔝, super hotel je u dovolene dobry, az jako dalsi v poradi. Ono zase v teto dobe : dost lidi ma apstak, vezmou cokoliv, aby vypadli, to my radsi pockame, a ono se to nejak vyresi. 

0 Citovat

@andreko

Mám to podobně a toto bych určitě nedal. Na druhou stranu chápu Leoše. Ja bych ale počkal. V druhé polovině prázdnin budou naočkovaní všichni kdo bude chtít a raději vezmu najistotu nějaké Řecko letecky než toto. Ale jak to bude s dětmi a cestováním je zatím velká neznámá. Na podobný pobyt musí být fakt natura a osobně bych to ani kvůli dětem nebyl schopný absolvovat.

0 Citovat

No to si uplne nejsem jista s ockovanim v lete, by jsme radi jeli v rijnu detma do Portugalska.

0 Citovat

L.Literák:  v okolí Benátek jsme si udělali hezký výlet do městeček Asolo a Bassano del Grappa.

0 Citovat

Díky za tip.

Já jsem se rozhodl, mám své důvody a priority. Bude to náš první road trip pro Evropě. Já budu šťastný, když vypustím děti z řetězu, ony SSSR vyblbnou a já si budu v klidu číst na verandě, popíjet víno, jíst skvělé ovoce a občas se zajdu svlažit.

0 Citovat

Kdyz uz na sever Italie ,jako ,ze moc ne,  tak ,popojedu par km nize  to uz me nezabije  a treba  Lido Adriano , urcite lepsi more , kousek do Ravenny  a pod ni je Mirabelandia  tematicky zabavni park 

A do 11 hodin se taky vejdu ,ale kazdeho vec  

0 Citovat

Kolik toho vína za den vypiješ? Číst a pít, to snad ani nejde...

0 Citovat

2 skleničky

0 Citovat

My když jedeme do Chorvatska/Slovinska/Bosny, stavíme vždycky v rakouských Korutanech, alespoň na jednu noc. Jsou tam super místa pro děti, koupání v jezerech, treky...Užitečné informace o Korutanech | Apartmán Ad Alta v Alpách (spamnacestujlevne.cz)

0 Citovat

Jdi s tím spamem někam...

0 Citovat

Upřesním. Do hajzlu.

4 Citovat

:D  to je vtipný jak to předělalo tu adresu

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Videla jsem realne fotky z Caorle a to fakt ne, teda pokud nechces stravit dovolenou u bazenu v hotelu.

V tom kempu bylo fajn. Moře bylo ok. Jezdili jsme na výlety po okolí.

1 Citovat

Caorle je asi dobré pro rodiny s malými dětmi, protože a) nejblíž, b) mělké moře, c) atrakce pro děti. Ale jinak je to masakr. Možná lepší mimo sezónu. Kempy ano, ty jsou bezproblémové, pokud nejsou plné. 

0