Dobrý den, bohužel v dnešní době nemáme k získání respondentů jinou možnost, a proto bych rád Vás touto cestou požádal o vyplnění dotazníku k mé diplomové práci, která se zabývá cestovním ruchem a především ubytovacími službami online platforem Airbnb a Couchsurfing. Dotazník je také určen pro lidi, kteří s podobnými službami žádné zkušenosti nemají a zabere cca 5 minut. Všem děkuji za Váš čas a za pomoc při dokončování studia. Snad již brzy někde na cestách! :)   Bc. Koplík Tomáš   https://forms.gle/fQAeF2AdsKrsMifQ9  .

Výzkum - ubytování Airbnb, Couchsurfing

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Tomáš Koplík napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

On kdyby pan kaplík nezačal nové téma zcela nepravdivým tvrzením ( bohužel v dnešní době nemáme k získání respondentů jinou možnost) , tak by nejspíš i reakce na něj byly mírnější.

Řekněte mi prosím, jak v dnešní době, kdy je omezen pohyb mezi okresy, konkrétně třeba tento týden je možné sesbírat velké množství dat s cílenou skupinou se zájmem o cestování? Rád se nechám poučit.[/citace]

Osobním dotazováním. Řekl bych, že každý okres je dostatečně velký k tomu, abyste nějaká data získal. Netuším jak velký základní soubor si představujete, ale lidi žijí všude.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Tomáš Koplík"]

[citace="Ahmad Masúd"]

On kdyby pan kaplík nezačal nové téma zcela nepravdivým tvrzením ( bohužel v dnešní době nemáme k získání respondentů jinou možnost) , tak by nejspíš i reakce na něj byly mírnější.

Řekněte mi prosím, jak v dnešní době, kdy je omezen pohyb mezi okresy, konkrétně třeba tento týden je možné sesbírat velké množství dat s cílenou skupinou se zájmem o cestování? Rád se nechám poučit.[/citace]

Osobním dotazováním. Řekl bych, že každý okres je dostatečně velký k tomu, abyste nějaká data získal. Netuším jak velký základní soubor si představujete, ale lidi žijí všude.

[/citace] Tohle nemyslíte vážně, momentálně neexistují žádné cestovatelské veletrhy ani nic podobného. Jak by data asi byly objektivní, kdyby dotazník vyplňovali lidé pouze z mého okolí. :D  Jinými slovy Kačky Ostré " jsem úplný trotl a klaním se vám, nejmoudřejší stařešino". Už to s vámi nechci řešit, přeji hezký den.

0 Citovat

Myslím to vážně. Jak myslíte, že probíhaly podobné výzkumy před nástupem internetu? Zkreslení tím, že data by byla jen z jednoho okresu by bylo zanedbatelné (nejspíš byste musel mít smůlu na nějaký hodně chudý okres). Ke zkreslení by došlo právě na tom veletrhu, já ovšem netuším co vlastně chcete zkoumat, čili klidně zůstaňte u internetu, ono je to pohodlné a navíc to tak už dělají skoro všichni (co ovšem vykoumají a k čemu jim to v životě bude, to netuším).

 

 

 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Myslím to vážně. Jak myslíte, že probíhaly podobné výzkumy před nástupem internetu? Zkreslení tím, že data by byla jen z jednoho okresu by bylo zanedbatelné (nejspíš byste musel mít smůlu na nějaký hodně chudý okres). Ke zkreslení by došlo právě na tom veletrhu, já ovšem netuším co vlastně chcete zkoumat, čili klidně zůstaňte u internetu, ono je to pohodlné a navíc to tak už dělají skoro všichni (co ovšem vykoumají a k čemu jim to v životě bude, to netuším).

 

 

 

K čemu vám v životě je, že už od včerejšího odpoledne řešíte dotazník kluka, který se jen snaží dodělat školu? :D Vy mi na jednu stranu pomáháte, to vlákno si určitě zobrazilo víc lidí ze zvědavosti, než kdybyste to nechal bez komentáře.

0 Citovat

Tomáš Koplík napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

Myslím to vážně. Jak myslíte, že probíhaly podobné výzkumy před nástupem internetu? Zkreslení tím, že data by byla jen z jednoho okresu by bylo zanedbatelné (nejspíš byste musel mít smůlu na nějaký hodně chudý okres). Ke zkreslení by došlo právě na tom veletrhu, já ovšem netuším co vlastně chcete zkoumat, čili klidně zůstaňte u internetu, ono je to pohodlné a navíc to tak už dělají skoro všichni (co ovšem vykoumají a k čemu jim to v životě bude, to netuším).

 

K čemu vám v životě je, že už od včerejšího odpoledne řešíte dotazník kluka, který se jen snaží dodělat školu? :D Vy mi na jednu stranu pomáháte, to vlákno si určitě zobrazilo víc lidí ze zvědavosti, než kdybyste to nechal bez komentáře.

[/citace]

 

Tomáši, přesně tak. Můžete kolegům poděkovat, normálně bych se na to asi taky vyprdnul, ale negativní reklama je taky reklama a to na mě bere.

P.S.: Taky jsem vystudoval progresivistickou sračku, kde jsem se naučil perfektně anglicky, díky kvantům odborných článků, který jsem musel týdně přečíst. Díky tomu můžu dělat technika na institutu, kde je hlavním jazykem angličtina, kterou moji kamarádi z ČVUTu prostě neuměj ...

 

Ahmadovi bych rád připomněl, že to nejsou studenti, ale školství, které nutí mladé studenty psát práce, kde musí být něco jako "vlastní výzkum" (i když to s výzkumem nemá nic společného), místo aby se zaměřovali na psaní prací, které je donutí porozumět psanému textu a interpretovat ho (což je pro jakýkoliv obor, podle mě, důležitejší). Tomáš, ani já, ani nikdo jiný za to fakt nemůže ... 

Tak se pojďme po sobě radši vozit po sobě do tématu o covidu a nechme mladýho kluka dopsat bakalářku ...

 

 

 

0 Citovat

Tomáš Koplík napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

Myslím to vážně. Jak myslíte, že probíhaly podobné výzkumy před nástupem internetu? Zkreslení tím, že data by byla jen z jednoho okresu by bylo zanedbatelné (nejspíš byste musel mít smůlu na nějaký hodně chudý okres). Ke zkreslení by došlo právě na tom veletrhu, já ovšem netuším co vlastně chcete zkoumat, čili klidně zůstaňte u internetu, ono je to pohodlné a navíc to tak už dělají skoro všichni (co ovšem vykoumají a k čemu jim to v životě bude, to netuším).

 

 

 

K čemu vám v životě je, že už od včerejšího odpoledne řešíte dotazník kluka, který se jen snaží dodělat školu? :D Vy mi na jednu stranu pomáháte, to vlákno si určitě zobrazilo víc lidí ze zvědavosti, než kdybyste to nechal bez komentáře.

[/citace]

Mě to baví.

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

[citace="Tomáš Koplík"]

[citace="Ahmad Masúd"]

Myslím to vážně. Jak myslíte, že probíhaly podobné výzkumy před nástupem internetu? Zkreslení tím, že data by byla jen z jednoho okresu by bylo zanedbatelné (nejspíš byste musel mít smůlu na nějaký hodně chudý okres). Ke zkreslení by došlo právě na tom veletrhu, já ovšem netuším co vlastně chcete zkoumat, čili klidně zůstaňte u internetu, ono je to pohodlné a navíc to tak už dělají skoro všichni (co ovšem vykoumají a k čemu jim to v životě bude, to netuším).

K čemu vám v životě je, že už od včerejšího odpoledne řešíte dotazník kluka, který se jen snaží dodělat školu? :D Vy mi na jednu stranu pomáháte, to vlákno si určitě zobrazilo víc lidí ze zvědavosti, než kdybyste to nechal bez komentáře.[/citace]

Tomáši, přesně tak. Můžete kolegům poděkovat, normálně bych se na to asi taky vyprdnul, ale negativní reklama je taky reklama a to na mě bere.

P.S.: Taky jsem vystudoval progresivistickou sračku, kde jsem se naučil perfektně anglicky, díky kvantům odborných článků, který jsem musel týdně přečíst. Díky tomu můžu dělat technika na institutu, kde je hlavním jazykem angličtina, kterou moji kamarádi z ČVUTu prostě neuměj ...

Ahmadovi bych rád připomněl, že to nejsou studenti, ale školství, které nutí mladé studenty psát práce, kde musí být něco jako "vlastní výzkum" (i když to s výzkumem nemá nic společného), místo aby se zaměřovali na psaní prací, které je donutí porozumět psanému textu a interpretovat ho (což je pro jakýkoliv obor, podle mě, důležitejší). Tomáš, ani já, ani nikdo jiný za to fakt nemůže ... 

Tak se pojďme po sobě radši vozit po sobě do tématu o covidu a nechme mladýho kluka dopsat bakalářku ...

[/citace]

IMHO se dá i v mnoha humanitních oborech (historie, ale asi i ten cestovní ruch) dělat nějaký ten "výzkum". Že to školy nezadávají nebo studenti nechtějí je věc jiná. Navíc - a to si dovoluji vytknout před závorku - pro obhajobu bakalářky není požadovaný ani ten výzkum, ani přínos pro obor, čili tam maximálně hrozí horší ohodnocení.

 

 

 

0 Citovat

Zdejsi nekonstruktivni kritiku nechapu. Za me vyplneno a vcelku to davalo smysl (nekde mi vadila moznost jen jedne odpovedi)

0 Citovat

Vyplnene, vela stastia pri statniciach a hladani prace :)

Mimochodom, moja bakalarka bola tiez uplne zbytocna a moj titul bol jej jediny prinos.

0 Citovat

Normálně bych to nevyplnil, ale ze ten hejt od místního Všeználka Všudybla, jehož příspěvky jsou z 90% jenom o cíleném pruzeni ostatních uživatelů, to tam máš.

0 Citovat

Vyplněno, hodně zdaru.

0 Citovat

Ze zvědavosti jsem to prošel, podle mě přínos prakticky nijaký, ale máš to vyplněné.

0 Citovat

Všem děkuji za pomoc. :)

 

0 Citovat

Máš to tam- ani to nebolelo;-)

0 Citovat

Taky máš vyplněno. Hodně štěstí.

0 Citovat

Taky vyplněno...  I když v tom zařazení cestovatel/backpacker... záleží jak kdy a hlavně jak s kým se cestuje. Každopádně za mně, couchsurfing nikdy, právě kvůli tomu soukromí, a airbnb snad nevědomky jednou, na Cozumelu přes booking, příště už nemusí být.. nikdo na místě, obtížná komunikace, klíče ve schránce na kód a poplatky za komunikaci... Hotel by byl jistější a za podobnou cenu. Sám za sebe klidně na lavičce nebo na pláži do rána, s drahou polovičkou *** a **** hotely.

0 Citovat

Tak tohle vlákno bylo impulsem k tomu, abych se konečně zaregistroval (byť diskuse jsem sledoval už nějakou dobu) a napsal ti, že i za mě máš vyplněno.

Vše bylo skutečně rychlé, tak proč nepomoct, taky jsem před lety studoval (technický obor).

Trochu jsem váhal u volby typu ubytování, protože u mě se to více méně rovnoměrně dělí mezi hotely, apartmány, airbnb a kempy. Baví mě na tom ta různorodost, kdy každý způsob přináší něco jiného. Jediné, co určitě ne, je couchsurfing, to s radostí přenechám mladším.

0 Citovat

Víte, že couchsurfing vlivem změny podmínek v minulém roce prakticky přestal existovat? 

0 Citovat

Áčko napsal(a):

Víte, že couchsurfing vlivem změny podmínek v minulém roce prakticky přestal existovat? 

Máte pravdu, existuje i nadále s o dost menší uživatelskou základnou. Hlavní důvod je zpoplatnění CS a vliv covidu. Vím o tom :)

0 Citovat

Tomáši myslím,že můžeš být spokojen. Jak už tady někdo napsal správně výše, negativní reklama je taky reklama a ve tvém případě se to hezky ukázalo. Počítám, že budeš mít násobne větší počet vyplněných dotazníku díky ní. A respekt, že jsi psychicky vydržel a nedal se odradit :)

0 Citovat

Protoze v mych oblibenych  vlaknech  je celkem mrtvo a ze zvedavosti proc to tolik lidi tady vyplnilo i proc Ahmad dostava sodu mi to nedalo a taky jsem vyplnil ,nejak jsem ale cekal dalsi otazky ,,napr.kolik  zemi jste nevstivili , jakou leteckou spolecnosti nejvic litate  atd ,, celkem  taky neni dobre  koncipovana otazka  kam  se mam zaradit  ,,litame silne nizkonakladove ,ale  airbnb jsem nikdy nepouzil  ,protoze  proste nemam k tomu duveru a booking.com vyuzivame k naproste spokojenosti  tak neni duvod a i tam jsme vicekrat  treba objednali hostel  a couchsurfing  je trosku asi i o veku  a soukromi  

Prilis tedy smysl toho dotazniku nevidim ,pokdud to tedy vyslovene nema slouzit k reklame airbnb a couchsurfingu  ta soda Ahmada mi prijde taky prehnana  ale jsem na vlastni zvykly, tak myslim ze ani jemu to problem neudela  ,,me to aspon potvrdilo,  ze tady je prevaha  mladych a stredniho veku  a muj rocnik je spis uz vyjimka a  proto ta odlisnost v nazorech, az na par vyjimek co neskacou s davem a jsou ochotni prijmout jiny nazor a nemuseji mit za kazdou cenu svou pravdu 

0 Citovat

mikir napsal(a):

Protoze v mych oblibenych  vlaknech  je celkem mrtvo a ze zvedavosti proc to tolik lidi tady vyplnilo i proc Ahmad dostava sodu mi to nedalo a taky jsem vyplnil ,nejak jsem ale cekal dalsi otazky ,,napr.kolik  zemi jste nevstivili , jakou leteckou spolecnosti nejvic litate  atd ,, celkem  taky neni dobre  koncipovana otazka  kam  se mam zaradit  ,,litame silne nizkonakladove ,ale  airbnb jsem nikdy nepouzil  ,protoze  proste nemam k tomu duveru a booking.com vyuzivame k naproste spokojenosti  tak neni duvod a i tam jsme vicekrat  treba objednali hostel  a couchsurfing  je trosku asi i o veku  a soukromi  

Prilis tedy smysl toho dotazniku nevidim ,pokdud to tedy vyslovene nema slouzit k reklame airbnb a couchsurfingu  ta soda Ahmada mi prijde taky prehnana  ale jsem na vlastni zvykly, tak myslim ze ani jemu to problem neudela  ,,me to aspon potvrdilo,  ze tady je prevaha  mladych a stredniho veku  a muj rocnik je spis uz vyjimka a  proto ta odlisnost v nazorech, az na par vyjimek co neskacou s davem a jsou ochotni prijmout jiny nazor a nemuseji mit za kazdou cenu svou pravdu 

a z jakého důvodu to tu vypisuješ???

0 Citovat

Protoze je natvrdly a na jeho bláboly už skoro nikdo nereaguje, tak je zkouší cpát opět i tam, kam nepatří. Jako malé dítě, kterého si nikdo nevšímá.Pro příště ideálně nereagovat, pokud už reagovat chceš, tak necitovat, ať ty hovadiny nemusí cist ti, co ho mají v ignoru. Každý i tak z kontextu pochopí na koho reagujes. Děkuji.

0 Citovat

@emillsenill: je nutné opakovat celý příspěvek, když na něj bezprostředně odpovídáš? Dělá to tak naneštěstí víc lidí. Vlákno je pak zbytečně 2x tak dlouhé, jeho přehlednost poloviční...

0 Citovat

Jiste, nikdo nereaguje jen eremi -)) a nejaky  emill senill co se pridal pred dvema hodinama a neni to nikdo jiny, nez nekdo  z tvrdeho jadra  odpurcu  proti me  ,kdo nema ani tolik odvahy aby svuj nazor  napsal pod svym nickem ,nebo cilena schvalnost,  protoze bylo jasne ze se ozvu    Hlavne ze  podezirate Krakonose   Padrina  a dalsi  ze zdvojuji nicky 

Jste fakt trapni  napisete tu dve stranky  nazorove diskuze ale mikir nesmi projevit ani nazor k tematu  a to jako proc ? Ze jsem se zastal Ahmada , nebo jsem urazil kastu  odlisnym nazorem  na mlade a starsi  ,,,,pro dobrotu na zebrotu  ,, kdybych tusil , ze se zase do me bezduvodne  navezete ,tak ani ten dotaznik nevyplnuju a nic tu nepisu 

Ale to jsou porad  jedni a ti sami  co si potrebuji lecit svoje ego  ,eremi nesnese absolutne kdyz nekdo ma jiny nazor nez on  a jen tak mezi nama Ahmada jste napadli, ale floodlanda ,co ma podobny nazor ne ?

Eremi myslis ze me ma hodne lidi v ignoru ?  Pred casem tu byla uvaha  zverejnit kdo koho ma v ignoru ,byl nazor ze by to delalo zlou krev ,nebo uz se to vyhodnotilo jako zbytecne ,,,mozna ze by nebylo

  A eremi bud tak  laskav  a nelzi, jestli me prispevky  povazujes za blabaoly tvoje vec  ,stejne jako je  kazdeho vec kdo si me dal do ignoru , ale vyjadruj se za sebe  a neovlivnul jine  Stejne me  ti co me maji v ignoru ctou,,,a je tu plno tech ,co treba se mnou i nesouhlasi  a maji jine nazory  ale   vetsina  me cte, tak si nech to bezostysne lhani pro sebe  a kam jako patrim ? Nebo me nazory  Co si o  sobe myslis  ty inteligente  Mas tu vic prava nez ja ?  Ukazujes jen  svou hloupost, nic vic  Kazda slusnost a trpelivost ma sve meze ,,,,

0