Zakladam nove vlakno pre tych, co si kupili zlate clenstvo od Accoru, kde sa mozeme podelit o skusenosti z hotelov, kam sa oplati ist vyuzit clenstvo a kam nie. (Som si vedomy, ze existuje velmi podobne vlakno o clenstve v program Accor Plus, tam je to vsak zamerane na akcie pre ziskanie clenstva, tu by som chcel riesit zazitky z pobytov s uz ziskanym clenstvom.)   Takisto ak mate tipy, ktore hotely skryvaju "sweet spots", t.j. velky rozdiel medzi rezervovanou izbou a dalsou kategoriou, na ktoru vas upgradnu, sem s tipmi. Pripajam svoje skusenosti z niekolkych hotelov Accor, vzhladom na epidemiu ich je omnoho menej nez bolo planovane:   januar 2020 - Fairmont Kyiv Rezervovana izba Gold King City View za 210 eur v ramci 40% zlavy na Black Friday. Automaticky upgrade na Junior Suite, bez otazok velmi skory prichod (10.00) a neskory odchod (19.00) - salonik a jeho sluzby sme mohli vyuzivat az do uplneho konca, cize sme ho de facto mali takmer 2 cele dni. Darcek na uvitanie - velka plnohodnotna narodeninova torta a flasa sektu. Lounge - este fungoval, bolo pred coronou: fakt velky vyber alkoholu, asi 10 druhov vin (personal sa vyznal a vedel dobre poradit) a takisto velmi siroky vyber kvalitneho tvrdeho. Jedlo takisto pestre, urcite postacujuce na plnohodnotnu veceru. Dezerty boli tiez skvele. Salonik je obrovsky, s dobrym vyhladom na Dneper a Parkovy most, boli sme v nom vacsinou sami (bol vikend). Jedina nevyhoda bola, ze sa otvaral dost neskoro (myslim o 16 alebo 17 hod), takze neskory obed si tam nedate. Bol zatvoreny aj pocas ranajok, tie sa podavali pre vsetkych v hlavnej restauracii. Verdikt: jednoznacne odporucanie, hlavne ak je promo 30 alebo 40% dole. Ked sa znova rozlieta Kyjev, bude to velke lakadlo.   marec 2021 - Fairmont Dubai Rezervovana 1-Bedroom Suite (170 eur na noc za dvoch s ranajkami), neskorsi odchod po 14.00 bez problemov, automaticky upgrade na apartman s dvomi spalnami, takze sme kazdy mali vlastnu spalnu, vlastnu kupelnu a este jednu spolocnu obyvacku s jedalnou. Cele to malo vyse 100 m2, parada. Darcek na uvitanie bol nejaky mensi kolac, ale fakt dobry. Prijemne prekvapil welcome drink, ked ponukli JW Black Label. Jedinym sklamanim bola absencia turndown servisu, ale v principe ani nemali co robit, pretoze konfiguracia postele pocas dennych a nocnych hodin bola rovnaka. Lounge - salonik zial zatvoreny (co vysvetluje aj tu cenu za izbu). Odskusana aj sluzba Fairmont Fit, kde vam na izbu donesu botasky na cvicenie do posilky, takze sa nemusite potit vo svojich vlastnych, v ktorych chodite do mesta. Najprv mi tvrdili, ze sluzba je za nejaky poplatok, ale nakoniec nam nic neuctovali, tak neviem. Verdikt: celkom spokojnost, ak chcete ist na par dni do downtownu a neplanujete more. Vyhlad z bazena je priamo na panoramu downtownu.   marec 2021 - Movenpick Jumeirah Beach Rezervovana Exec King Seaview Room 230 eur na noc za dvoch s ranajkami a salonikom. Ako darcek na uvitanie na izbe velmi pekne nadizajnovany vyber dezertov a velka flasa s vodou. Velmi skory check-in (09.00) a neskory check-out (17.30). Podla pravidiel programu sme mali narok na upgrade na Exec Suite, ale ten nedali s vyhovorkou, ze maju plno. Ukazal som im v ich vlastnom systeme, ze maju min. 3 volne apartmany a siel som to riesit priamo s ich jordanskym manazerom recepcie. Ten najprv, ze cenovy rozdiel medzi beznou izbou a apartmanom je prilis velky a ze musime doplatit 50% rozdielu ceny (!!!) a potom prehodil, ze tie apartmany v systeme su vlastne uz rezervovane ale ze hostia este neprisli a system ich ukazuje ako volne, lebo este neboli vyplatene... ano urcite. Proste typicke spravanie prasiveho araba ako niekde na bazare, len tento bohuzial nejakou chybou v systeme postupil na riadiacu poziciu v hoteli. Tato skusenost ma zaroven inspirovala k zalozeniu tohto vlakna, aby sme pozdielali skusenosti kam ist a comu sa radsej vyhnut (ten ťavojeb z recepcie sa mi pocas natahovania stihol pochvalit, ze na hoteli ma troch platinovych clenov a ani im nedal apartman). Lounge: oficialne je zatvoreny, ale v skutocnosti ho kvoli covidu prestahovali z najvyssieho poschodia do restauracie hned vedla bazena, co je podla mna este praktickejsia konfiguracia nez bola povodna. Stoji cca. 60 eur na izbu na den a obsahuje 2 hod. afternoon tea (canapes miniburgre + kolace + nealko) a potom 2 hod. vecer 2 jednoduchsie jedla, 2 salaty + dezerty + nealko a celkom dobry vyber alko. Jedla neboli nic extra, ale ponuku aspon obmienali. Z alkoholu ponukali pivo, 4 vina (sumive, biele, rose a cervene) a vsetky zakladne tvrde - vodka, rum, 2 druhy whiskey a Henny VS. Tych 60 eur na den za dvoch sa moze zdat na prvy pohlad vela, ale na bare stoji pivo 8 eur, pohar vina 10 a konak 13 eur, tak ono sa to rychlo vrati, ani sa nemusite velmi snazit :)) Treba podotknut, ze obsluha v saloniku bola senzacna a velmi rychla. Ziadne natahovanie casu, aby ste skonzumovali menej, nemali najmensi problem vam pred skoncenim doniest stvority konak, dokonca sami chodili informovat, ze uz budu zatvarat, ci este nechceme doliat alebo nech si este ideme vziat nejake jedlo.... Ranajky sa podavali v hlavnej miestnosti a boli fakt dobre, o niekolko tried vyssie nez vo Fairmont Dubai. Verdikt: Hotel celkom v pohode, lokalita skvela, kazdy clen personalu, s ktorym sme mali interakciu, bol na jednotku, ani jedna zla skusenost. Cele pokazil ten kkt z recepcie ktory tam ma dost velke pravomoci, preto sa tam urcite nevratim. Nenavidim, ked mi klamu a robia zo mna debila, navyse ked zije z mojich penazi.   Na tento rok mam este jednu letenku na tyzden do emiratov. Ak mate niekto skusenosti z inych hotelov, budem rad za tipy; nemusi to byt len Dubaj, ale aj Abuzabi alebo Adzman. Spolieham na Davida a Lukasa, ti to tam myslim maju s Accorom dost pobehane :)  .

Realne ziskane benefity s Accor All Gold

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

oktober 2021 - Ibis Styles Athens Routes

 

Status: Platinum

 

Rezervacia: rezervovana najnizia jednopostelova standardna izba, bez opytania dali upgrade na Premium Room, co je o 2 urovne vyssie. Izba na ibis nadstandardne velka a uplne nova. Hotel otvorili tesne pred coronou a potom boli vacsinu casu zavreti. Skory check-in a neskory check-out bez problemov.

 

Welcome drink: Poukazku dali automaticky, vymenene za vino.

 

Darcek na uvitanie: Tanier s ovocim, musel som si vypytat.

 

Suhrn: Na ibis urcite nadstandard. Pomera cena/vykon pozitivny, ranajky takisto dobre. Lokalita skor len na prespatie, do centra je to par zastavok busom alebo metrom. Ocenujem, ze okolie bolo prevazne biele, s cim zacina byt v Atenach celkom problem. Spomedzi ponuky Accoru v Atenach asi najlepsi kompromis. McGallery v centre ma sialene ceny (a izby o velkosti ibisu) a Novotel je v stvrti, ktora vyzera viac ako Kabul mixnuty s Mogadisom nez Ateny

 

 


ibis-athens-izba.jpg
ibis-athens-kupelna1.jpg
ibis-athens-kupelna2.jpg

0 Citovat

oktober 2021 - Ibis Styles Lisboa Centro Liberdade

Status: Platinum

Rezervacia: Rezervovana obycajna izba, bez upgradeu, hotel bol uplne plny. Izba klasicky ibis, mala, ergonomicka, kupelna uplne miniaturna. Ocenujem, ze dali neskory checkout aj napriek tomu, ze aj na den odchodu boli komplet obsadeni.

Welcome drink: Poukazku dali automaticky, bolo na nej napisane, ze sa nevztahuje na vino. Na bare nam potom barman povedal, ze ak sme platinum, tak nam vino naleje, ale nie portske. Dali sme jedno cervene a jedno biele, cervene bolo fakt dobre.

Darcek na privitanie: Na izbe nas cakal tanier s ovocim a magnetka Lisabonu.

Suhrn: Personal super, ranajky za 7,50 eur fakt dobre, ale asi to nie je na zopakovanie. Hotel ma sice privlastok Styles, ale izby sa nicim nelisia od klasickeho ibisu, takze skor sklamanie. Nabuduce radsej priplatim 10-20 eur za Novotel alebo Mercure, ktory je o zastavku metra dalej a ma normalne izby.

Rezervovane v ramci akcie +2500 bodov extra, pripisane do par dni. Spolu s pobytom to robilo 3000 bodov, co je 60 eur, takze 1 noc z 3 zdarma.

0 Citovat

november 2021 - Hotel Valdemars Riga

Status: Platinum
Rezervacia: Rezervovana izba Classic, upgrade na izbu Executive, co je vlastne apartman s 1 obyvackou. Zariadenie izby ziaden mega luxus, zodpoveda proklamovanym 3*, izba je fakt velka, odhadujem nieco cez 50 m2. Spokojnost. 

 

 

 


Welcome drink: Poukazky dali automaticky, vymenene za vino v krasnom hotelovom bare. Hotel je situovany v historickej secesnej budove.
Darcek na privitanie: 2 ovocne tycinky :))
Suhrn: Za cenu 40 e/noc parada. Navyse rezervovane v ramci akcie bonus +3000 bodov, za 2 noci v hodnote 80 eur mi pripisali naspat body v hodnote 70 eur :))) Ranajky za 10 eur celkom dobre, lokalita nedaleko historickeho centra, personal velmi ochotny a mily. Hned vedla hotela je vynikajuca restauracia Ikos Olivia , ktoru takisto odporucam.


valdemars-izba.jpg
valdemars-spalna.jpg
valdemars-kupelna.jpg
valdemars-welcome-1.jpg

1 Citovat

december 2021 - Hotel Valdemars Riga

 

Vsetko ako pri predchadzajucej recenzii, dokonca aj izba na vyziadanie ta ista. Zmenil sa len darcek na privitanie:

 


valdemars-welcome-2.jpg

1 Citovat

januar 2022 -  ibis Budapest Citysouth

Status: Platinum

Znova zastavka len na rychle prenocovanie pred rannym odletom z BUD.

Rezervacia: Rezervovana obycajna izba s manzelskou postelou, upgrade na vacsiu rodinnu izbu, tentoraz som ju nafotil. Pocas checkinu prisiel na recepciu zastupca riaditela, ktory ma uvital, podakoval za vernost a pozval nasa na veceru v hotelovej restauracii, k comu mi odovzdal poukazku. Wow.

Welcome drinky: Poukazku sme dostali automaticky pri checkine, vymenene za 2 pohare vina k veceri.

Darcek na uvitanie: Na izbe cakala personalizovana a riaditelom osobne podpisana karta na uvitanie, plus ten voucher na veceru. V restauracii nam povedali, ze si mozeme kazdy vybrat lubovolne jedlo z jedalneho listka. Vyhral steak z tuniaka a morcaci wrap:

Suhrn: Pristup a servis nad ocakavania. Je to sice "iba" ibis, ale svojim zakaznickym pristupom predci vela vyssie klasifikovanych hotelov Accor. Za mna jednoznacne navrat, mam uz naplanovanych niekolko skorych odletov/neskorych priletov na letisko BUD.


ibis-citysouth-room1.jpg
ibis-citysouth-room2.jpg
ibis-citysouth-bath.jpg
ibis-citysouth-wa.jpg
ibis-citysouth-dining.jpg
ibis-citysouth-jedlo2.jpg
ibis-citysouth-jedlo1.jpg

2 Citovat

To se divím, že Ibis jede takovéhle bomby... Zřejmě je vás platiňáků málo po letech 2020 a 2021 :)

 

Mercure Bologna (01/22)

- welcome drink do baru co funguje od 20 do 23.... ale nakonec nám přinesli soft drink i přes poledne

- upgrade pokoje se nekonal, nebylo kam. Ale na pokoji minibar zdarma (4x voda, cola, citronada, dzus)

0 Citovat

Januar 2022 - Swissotel Krasnye Holmy Moskva

Status: Platinum

Rezervacia: Rezervovana zakladna izba Swiss Classic, upgrade o 2 urovne na Premiere Room (Corner Suite), co je nieco ako junior suite. Dispozicne riesena velmi dobre, paradny vyhlad na Moscow City. Kupelna masakralna, pomaly taka velka ako samotna spalna. Skory prichod a neskory odchod bez problemov.

 

 

 

 

Welcome drinky: Poukazky vymenene v lobby bare za aperol spritz. Na najvyssom poschodi hotela je restauracia s panoramatickym vyhladom na Moskvu, poukazky na welcome drinky sa tam zial nedaju uplatnit, ale bar stoji za to navstivit, maju jedny z najlepsich koktejlov v meste a brutalne vyhlady.

 

Darcek na uvitanie: Mensia torta a nejake sladkosti.

 

Salonik: Jeden z lepsich salonikov v Europe (aj ked konkurencia zial nie je velka), otvoreny od obeda do 22.00. Na obed sa podava tepla polievka a nejake salaty + sendvice, na veceru 1-2 plnohodnotne teple jedla, polievka, salaty, sendvice, sladkosti. V pohode sa to da povazovat za plnohodnotne jedlo. K veceri takisto alkohol, pivo alebo 3 druhy vina, pitelne bolo len sumive, ostatne boli dost slabe. Pocas celeho dna nealko napoje a nejake male snacky. Priestor celkom velky a pohodlny na oddych, je tam aj samostatna uzatvoritelna pracovna cast na robotu.

 

 

 

 

Suhrn: Velka spokojnost, nemal by so problem sa tam vratit.


swiss-kr-holmy-spalna.jpg
swiss-kr-holmy-kupelna.jpg
swiss-kr-holmy-obyvacka.jpg
swiss-kr-holmy-obyv-2.jpg
swiss-kr-holmy-vyhlad.jpg
swiss-kr-holmy-welcome-amenity.jpg
swiss-kr-holmy-lounge-0.jpg
swiss-kr-holmy-lounge-1.jpg
swiss-kr-holmy-lounge-2.jpg
swiss-kr-holmy-lounge-3.jpg

2 Citovat

 Duben 2022 - Novotel Abu Dhabi Al Bustan

Status: Gold

Rezervace: nejlevnější superior; po mizerné "loyalty recognition" loni na podzim v Dubaji jsem byl příjemně překvapen - hned na check-inu poděkování, že je člověk členem, byl jste upgradován na vyšší kategorii na rohový executive room s výhledem.

Welcome drink: Poukázka proaktivně na recepci; platný jak v hlavní restauraci, tak v bazénovém baru, možno vyměnit za pivo, víno nebo panáka; dal jsem si Brew Dog IPA, který jinak za 55 AED

Dárek na přivítání: nic

Souhrn: Celkově skvělý pobyt. Status se bohatě vyplatil a utvrdil mě zůstat s výběrem hotelů v budoucnu u Accoru (aspoň než mě někde zase naštvou). Celkově pobyt můžu vřele doporučit, lokalita je spíše bokem, ale na krátkou válečku u bazénu a práci na dálku je to super cena / výkon.


ad1.jpg
ad5.jpg
ad4.jpg
ad2.jpg
ad3.jpg

1 Citovat

Duben 2022 - Fairmont Abu Dhabi Bab Al Bahr

Status: Gold

Rezervace : na stránkách Accorhotels se nejlevnější noc vč. daní pohybovala kolem 3,5k CZK bez snídaně; když jsem ale vyhledával na google/hotels, narazil jsem na stránku, která nabízela noc s full stornem, snídaní za 2k CZK. Chtěl jsem ale samozřejmě body a výhody ALL statusu, proto jsem poprvé využil Best price guarantee a byl příjemně překvapen, když jsem do 24 hodin měl potvrzeno, že mi nabídnou na základě screenshotu konkurenčních stránek rezervaci za stejných podmínek za nižší cenu se všemi benefity.

Rezervován nejlevnější Fairmont King "City view". Při check-inu mi bylo řečeno, že mě už předem upgradovali na "Creek view" a stálo to za to...

Welcome drink : Při check-inu se recepční ujistila, že budu na pokoji sám a pak řekla, že mi dá dva vouchery ať můžu vyzkoušet více restaucí. Každý z voucherů jsem, tak využil v jiné hotelové restauraci (hotel jich má asi 7 - japonská, italská, steak house, sport bar, blízkovýchodní, mezinárodní...).

Dárek na přivítání : mísa ovoce a pralinky

Souhrn : Fantastický pobyt. Platil jsem polovinu oficiální pultové ceny a dostal upgrade na fantastický výhled, dva koktejly a mísu ovoce na tři dny. Drtivá většina ostatních hostů jsou ubytováni přes cestovní kanceláře (hlavně DE, UK), servis všude perfektní, pokoje už trošku starší ale pořád daleko do nutné obměny. Jediným zklamáním je chybějící Nespresso kávovar na pokoji.


fairmont4.jpg
fairmont0.jpg
fairmont10.jpg
fairmont9.jpg
fairmont5.jpg
fairmont3.jpg
fairmont1.jpg
fairmont8.jpg
fairmont2.jpg
fairmont7.jpg
fairmont6.jpg

1 Citovat

Parada, jonapet, gratulujem k super cene vo Fairmonte :)) Dobre vediet, ze best price guarantee funguje. Na akej stranke si nasiel tu lepsiu cenu, ak to nie je tajomstvo? Kludne aj do sukromnej spravy, ak nechces verejne. 

V maji mame takisto Abu Dhabi, vyskusame tamojsi Sofitel, hlavne kvoli tomu, ze ako Platinum tam mas zdarma salonik. Nemas prosim ta viac fotiek izby a bazenu vo Fairmonte? Poskuloval som po nom, ale az ked budem mat soft landing na Gold.

PS: Dufam, ze si si vsimol, ze do 19.4. je znova akcia na 6000 bodov ;)

0 Citovat

červen 2022 - MGallery Vienna am Konzerthaus

Status: Gold

Rezervace: Rezervován twin, který mají jen v jedné kategorii, takže upgrade neproběhl. Domluven pozdní bezplatný check-out až do 17:00. Hotel prošel nedávno renovací.

Welcome drink: Voucher předán automaticky. V lobby baru vyměněn za Aperol Spritz (který byl bohužel velmi slabý).

Welcome gift: Pralinky Lindt a balení ovocných čajů (infuzí) od Sonnentor.

Souhrn: Fantastický pobyt. Hotel je trochu bokem od historického centra, ale stále v pěší vzdálenosti. Super snídaně. Konzistentně milý a ochotný personál. Vřele doporučuji.

 

 


mgallery1.jpg
mgallery3.jpg
mgallery2.jpg
mgallery4.jpg

0 Citovat

Nevíte někdo, jestli stále platí to, že dostanu GOLD členství při nákupu IBIS karty? Děkuji :) 

0 Citovat

červenec 2022 - Mercure Warsaw Centrum

Status : Gold

Rezervace : nejlevnější Classic; na check-in jsem šel na dedikovanou ALL přepážku; automaticky nabídnut drink voucher i upgrade na kategorii Superior (rozdíl je u tohoto konkrétního hotelu podle mě zanedbatelný). Pokoje renovované a plus body dávám i za Nespresso. Hotel najel na spoustu enviromentálních vychytávek - žádná individuálně balená voda, možnost odmítnout každodenní servis pokoje výměnou za drink voucher / 100 bodů. V hotelu jsem byl dvě noci a na kliku jsem podle instrukcí dal, že úklid nepotřebuju a jsem zvědav, jestli těch extra 100 bodů dorazí (spíš vsázím, že nedorazí).

Welcome drink : Poukázka proaktivně na recepci; platný v hotelovém baru Winestone (pivo, víno). Pozitivně hodnotím, že nabídnutá sklenička vína nebyla na lístku nejlevnější.

Dárek na přivítání : ovoce, smoothie, džusy v minibaru

Souhrn : Dobrý servis pro členy ALL. Fajn lokalita vedle Paláce kultury. Překvapivě mezi hosty převažovaly rodiny s dětmi a ne obchodní cestující. Snídaně v pohodě, ale nic o čem by člověk psal domů.

Ve Varšavě mi chybí hotel v kategorii mezi Sofitel a Mercure/Novotel. Sofitel bývá i 3x dražší, než Mercure a 3x lepší rozhodně není, navíc pro mě v horší lokalitě. Ocenil bych MGallery nebo Pullman...

 

 

 

 

 

 

 


waw7.jpg
waw9.jpg
waw3.jpg
waw4.jpg
waw2.jpg
waw5.jpg
waw1.jpg
waw6.jpg
waw8.jpg

1 Citovat

ibis Berlin Ostbahnhof

srpen 2022,

status: Gold

Booknuto týden před příjezdem více méně coby znouzectnost, ceny hotelů v širším centru o srpnovém víkendu závratné. 260 € za dvě noci pro pro dva. Ačkoliv jsem během bookování dotazoval možnost upgradu, nebo aspoň vyšší patro s výhledem na Sprévu, na recepci totálně zmatená slečna (údajně první týden v práci) s klukem, který o klubovém členství musel před námi hledat v podmínkách v papírech. Paradoxně všude po hotelu plakáty inzerující výhody členství All Accor. Napřed vydán voucher na jednu osobu, po upozornění vepsána i druhá osoba. Hotelový bar ovšem zavřený kvůli nedostatku personálu. Po dotazu, kde jej můžeme čerpat, jsme obdrželi nabídku dvou lahvových třetinek piva, nic víc prý nabídnout nemůžou. Tím veškeré výhody končily, žádný upgrade, žádný dárek etc.  Takhle si to tedy nepředstavuji:)

0 Citovat

září 2022 - MGallery Nemzeti Budapest

Status: Gold

Rezervace: Rezervován nejlevnější "Classic". Na recepci na mě čekal upgrade na vyšší kategorii "Superior". Reálně je rozdíl nejspíš jen v Nespresso kávovaru, ničeho zvláštního navíc jsem si nevšiml.

Welcome drink: Voucher předán automaticky. V lobby baru vyměněn za skleničku červeného.

Dárek na přivítání : malá čokoláda, pohled a podtácek

Souhrn : Všechno poskytnuto tak, jak být mělo. Dobrá lokalita kousek od nádraží Keleti, super pohodlné postele, vybavení a servis někde mezi 4* a 5*. Super poměr cena / výkon (jako všechno v Maďarsku díky slabému forintu). Někoho může mrzet absence výhledu (skoro všechny pokoje jsou orientovány do vnitrobloku).

MGallery mě z navštívených měst zklamalo jenom jednou (Dubaj), jinak jsem si pobyt vždycky užil (Yogyakarta, Vídeň) a zůstává u mě oblíbeným brandem.


6.jpg
2.jpg
5.jpg
1.jpg
7.jpg
3.jpg
4.jpg

0 Citovat

Novotel Wroclaw Centrum – Gold, červenec 2022

Za mě nadstandard co se Novotelů týče. Při check-inu automaticky welcome drink a pokoj v nejvyšším patře, tuším 16. Výhled bohužel nic moc, kouká se přes starý obchoďák a do Starého centra je to daleko. Na pokoji dobrá bílá čokoláda se sušenými malinami.

Výhodou je parkování přímo u hotelu na ulici zdarma.

Snídaně mix bufet s polskou, což se mi líbí, ale výběr byl na kvantitu omezený. K mému nepochopení tu byl korejský koutek. Přitom žádné Korejce jsem na hotelu neviděl, tak nevím jestli to měl být pokus o autentický zážitek nebo fakt měli nějakou konferenci.

 

Sofitel Warsaw Victoria – Gold, červenec 2022

Booknul jsem nejlevnější Classic a upgrade se konal o dva levely výš na Luxury s výhledem na náměstí Pilsudski.

Na pokoji čekaly mandlové makronky, které vhodně doplňují kosmetiku v koupelně, jež má také mandlový nádech.

Podzemní wellnes nabídne útulný bazén a sauny v šatnách.

Bufetová snídaně přesně tak, jak si představuji. Obrovský výběr od freshů, smoothies, jogurtů, pečiva, sýrů, polských koprových dobrot a uzenin. Omelety klasicky na přání.

Welcome drink byl v topu. Namíchali nám virgin koktejl, ale jelikož jsme byli v maximálním presu a za 20 minut nám odjížděl vlak, z ledu mě akorát rozbolela hlava :D ale byl výborný...


img-5865.jpg
img-5926.jpg
img-5718.jpg
img-5927.jpg
img-5840.jpg

1 Citovat

The Galata Istanbul Hotel MGallery - Gold, srpen 2022

Nejprve jsme měli booknutý levnější Mercure Istanbul Bomonti, ale na základě otřesných recenzí a s možností bonusu 3X bodů jsem přehodnotil situaci a koupil MGallery. K mému překvapení všechny vkusnější hotely chtěly raketu za noc. Na Istanbul nezvyk.

Hotel je ve staré zástavbě v kopcích a přístup jak jinak než po rozpadlých chodnících. Hotel měl být bezbariérový, ale hned do lobby musíte zdolat metrové schody... wtf

Na recepci jsem byl dotázán, zda bych nechtěl upgradnout, protože máme s sebou syna, tak říkám, že mám Gold a s upgradem počítám. Prý je plno, takže mě nemohli upgradnout, ale jestli si zaplatím, dají mi suite... WTF! 😆

Welcome drink automaticky, ale na baru výběr nulový a musíte se spokojit s lahvičkami. Na pokoji čekal talíř s ovocem.

Pokoj byl ve sklepě s výhledem na haman, který bohužel je plný a je nutné rezervovat tak dva dny dopředu.

No, chtě nechtě už se dojem z pobytu změnit nedokázal, i když byl pokoj vkusný a s nádechem luxusu. Snídaně totálně překlimatizovaný, ale na to si už. musíme zvykat a výběr dost pokulhával.

Za 160 EUR na noc tohle fakt nestálo, ale při naší cestě to nebyl první fail s Accorem.


img-6226.jpg

0 Citovat

Swissotel The Stamford Singapur - Gold, srpen 2022

Hotel se objevil v nabídce 4X bodů jako nově otevřený (nevím, zda koupený nebo jen zrekonstruovaný), takže na něj padla jasná volba.

Bohužel tu mají asi 10 kategorií pokojů a mezi sebou jsou odstupňovány po tisíci koruně, kdy ten se vstupem do salónku s pompézním výhledem byl samozřejmě až poslední. Od hotelu jsem věděl, že striktně upgradují jen o 1 kategorii a do salónku nesmí děti do 12 let (chápu). Takže jsem se na cavyky vykašlal a vzal „nejlevnější“ možnost bez výhledu s tím, že upgradneme na pokoj s výhledem na záliv.

Před lobby automaticky pomoc se zavazadly (až do pokoje). Na recepci ani zmínka o welcome drinku a bez voucheru, ale prý máme jít kamkoliv co nese název The Stamford, ukázat kartu od pokoje a welcome drink dostaneme - bohužel z časových důvodů jsme nakonec nevyužili a nestihli otevřený Stamford krámek.

Celý hotel je totiž součástí nákupního centra, stejně jako sousední Fairmont (recenze níže).

Pokoj byl v nižších patrech (17 z 37, kde se přestupovalo na další výtahy), ale výhled byl dostatečný a úchvatný jak v noci, tak přes den.

Pokoje jsou velmi moderního charakteru, nejvíc mě nadchla taková blbina, jako noční osvětlení se senzorem pohybu.

Kosmetika Pürovel - citrusová vůně malému připomínala ryby 😆, nevím proč... mě voněla.

Snídaně jsou podávány v jedné ze dvou restaurací v obchoďáku. Tenhle koncept vidím prvně, ale dost mě zaujal. Na místě je samozřejmě monstrózní bufet se vším možným. Jedna restaurace (Asia Market Café) se víc specializuje na lokální kuchyni a druhá (Glove) na západní kuchyni.

Hotel sdílí bazén s Fairmontem, využijeme při cestě zpět.


img-6602.jpg
img-6609.jpg

0 Citovat

Ibis Styles Kota Bharu - Gold, srpen 2022

V menším městě Kota Bharu na severu Malajsie jsme sečkali noc před odjezdem do přístavu a plavbou na Perhentiany. Velmi moderní hotel v cool stylu, jaký mám na Ibisech rád.

Upgrade se nekonal, welcome drink je v podobě nápojových dóz s citrusy, ale při našem večerním (před 20h) příjezdem tu už nic nebylo. 

Na pokoji znovu talíř s ovocem, přijde mi, že v Asii už nic jiného neuvidím. Potěšila UV čistička na telefon.

Problém jsme měli jen s postelí, která je i pro nás 2 malá a k tomu prcek, co se za noc třikrát otočí o 360°... no vyspali jsme se.

Za tisíc korun na noc fajn hotel v čistém prostředí. Součástí je i bazén někde v nižších patrech, ale nebyli jsme.


img-7566.jpg

0 Citovat

Sofitel Kuala Lumpur Damansara - Gold, srpen 2022

V tomto hotelu jsem snad už po páté a nepřestanu ho milovat. K mému překvapení se ale koná velká změna v logice ugpradu.

Mají tu totiž jen klasický pokoj a suite s tím, že jsou bez a s přístupem do salónku. Pokaždé byl na klasický pokoj navázán pokoj se vstupem do salónku. Nově je up do suite. Takže pro vstup do salónku je nutné zřejmě koupit suite a dostane člověk up do King (?) s Lounge Acces...

Bydlíme tedy v obyčejném Suite. Pokoje se od sebe moc neliší a těch pár metrů čtverečních navíc člověk prakticky nepozná.

Na hotelu byla ale nabídka o třetinu levnější snídaně, když ji koupíme při check-inu - využili jsme (původně jsem počítal se salónkem a snídaní v něm). Nikdy jsem vlastně dole v hlavní restauraci na snídani nebyl, tak rád vyzkouším změnu a nakonec ze mě spadla i naštvanost na zpoždění a nedostupnost Grabu, kdy jsme na hotel přijeli pozdě a nemohli jsme stihnout evening coctails v salónku, nebyly by stejně.

Na pokoji čeká výběr čokolád, asi 10 lahví minerální vody a samozřejmě Nespresso.

Snídaně byla nakonec dech beroucí. Největší výběr co jsem viděl. Asijská, malajská, evropská, indická, čínská, freshe na přání, španělské chorizo, vůně rozpečných baget, které se dělaly hned u koutu s pečivem, domácí energy tyčinky... no fakt vše.

Welcome drink si vychutnáváme konečně v klidu. Malý spí a my nechvátáme na letiště nebo do přístavu. Namíchané mocktaily popíjíme při živé hudbě.


img-8072-1.jpg
img-8074.jpg
img-8071-1.jpg
img-8090.jpg
img-8100.jpg
img-8181.jpg

0 Citovat

Fairmont Singapore - Gold, srpen 2022

Pro náš druhý pobyt v Singapuru volíme Fairmont, který jak jsem psal výše, je součástí nákupního centra a přímo sousedí se Swissotelem.

Fairmont je oproti Swissotelu trošku děda. Ale přísně elegantní a cool děda.

V lobby nám při výstupu z auta bere znovu zavazadla portýr a odnáší do pokoje. Welcome drink je k dispozici v místním baru, který je asi tak 30 metrů od recepce a rozléhá se od něj house music. Návštěvu s malým dobrovolně vynecháváme.

Upgrade je z klasického Kingu do Deluxe King, který má navíc vlastní balkón. Pokoje jsou vybavené vkusným dřevěným nábytkem připomínající koloniální dobu. Konečně hotel, který má vlastní image.

Koupelna obří s vlastní kosmetikou Christian Lacroix, jejíž vůni chci mít pod stromečkem.

Místo lahví s vodou je ve skříni ukryto čepovací zařízení a termoska. Na pokoji znovu... talíř s ovocem.

Snídaně jsou znovu dostupné v restauracích Asia Market Café nebo Glove, kde jsem narazil na geniální Swiss Bircher Musli.

Bazén je typicky bez slunce, protože mu stíní velké budovy. Na lehátku slunko člověk najde, ale ve vodě je pak trochu zima. Welcome drink nedáváme ani při odchodu, kdy se vydáváme 3 hodiny před odletem ještě na spanilou jízdu na Sentosu hledat ztraceného usínáčka, nenacházíme.


img-8193.jpg
img-8194.jpg
img-8190.jpg
img-8196.jpg
img-8205.jpg
img-8209.jpg

0 Citovat

Novotel Athenes - Gold, srpen 2022

Poslední ze srpnových reportů je z Athén. Tohle berte spíš jako varování, než hezký report. Novotel jsem se rozhodl zvolit kvůli bazénu, kde případně zabijeme přebytečný čas při návštěvě města.

Bohužel jsem si nepřečetl včas recenzi od vl k výše, který zvolil Ibis, ale až po zakoupení hotelu a celou dobu mi vrtalo hlavou, jak to tu nakonec bude vypadat. Měl pravdu :D

Hotel je umístěný ve strašně zvláštní čtvrti, kde tuze páchnoucí squaty střídají albánské krámky a kavárničky, načež o pár kroků dále vidíte totálně zdrogované individua. Kromě pocitu tu ale jinak bylo „bezpečno“ a nikdo na nás nehulákal nebo se zle nedíval, nedejbože se o něco pokusil.

Hotel je postarší, zvenku hezčí než zevnitř. Na recepci dostáváme welcome drink, ale o upgrade si už musím říct. Slečna netuší a přivolává manažera, který nám po chvilce, kdy během toho vypíjíme čerstvý pomerančový džus na welcome vouchery, dává místo booknutého Superioru Executive, který zahrnuje minibar zdarma (pár soft drinků a vody).

Otevírám dveře od pokoje a vyvalí se na nás hrozně zatuchlý smrad. Pět minut větrání to napraví, ale prvního pocitu už se nezbavíme.

Koupelna miniaturní, pokoj hodně starý, kosmetika jak z nějaké 2 hvězdy.

Říkáme si, že je to určitě jen šokem, kdy jsme rozmlsaní z hotelů výše... ale ne, není to tak. Při cenovce cca 4k na noc určitě člověk nečeká tohle a přinejmenším novotelí standard by bodnul.

Snídaně jsou OK. Zbytečně krájené vafle na malé kousky, ale jinak na Řecko klasika - jogurty, sušené ovoce, oříšky, různé oříškové krémy, ovoce, vajíčka, šunky a sýry a zelenina. Tohle neurazí.

Nakonec pár bodů si hotel připisuje za střešní bazén, z kterého je výhled i na Akropoli, jak už to v Athénách bývá. Vaří tu dobře. Sendviče, těstoviny i řecký salát jsme ocenili všichni.

Škoda, že to dobré je jen na střeše a ne i pod ní. Sem už určitě ne .


302287491-1418021865353282-7809261599772764281-n.jpeg

1 Citovat

Diky za report Dave, za 4k na Ateny je k zbliti, Ateny obecne jsou jedno z nejhorsich hlavnich mest, ktere jsem navstivil - idealni je tam priletet a rovnou z letiste to napalit do mariny na lod a hura smer ostrovy..

Da se ten Accor Gold vlastne jeste koupit prosim? Zacal jsem ted zase dost aktivne cestovat, tak se postupne dostavam do hry a premyslim, ze zacnu sbirat znova i hotely - mel sem ted dost smesku ruznych Hiltonu & IHG & Mariottu a Bonwoy mi prijde nejlepsi, rozhodne jsem mel z Mariottu nejlepsi zazitky. Uz chapu proc tolik lidi zkousi ziskat Ambassodora / Platinum u Mariott Bonwoy - Honza R je asi jediny Cech, ktereho znam ze ma Ambassadora :D.

Nejvetsi tragedie post Covid mi prijde Hilton, z asi 5ti navstev jedina dobra byl breznovy pobyt v Double Tree v Dubaji, jinak me nasrali, kam jsem vlezl.

0 Citovat

Caute chalani, velka vdaka, ze udrziavate tuto temu pri zivote. Zaroven sa ospravedlnujem, ze som ju posledne mesiace zanedbaval, pricom vlakno som ja sam zakladal. Nejak som sa k tomu nevedel pri navaloch prace dokopat, pricom v tomto roku som dost cestoval po hoteloch Accor. Aj momentalne som na Sofiteli v Luxore, kde by som po skonceni pobytu mal ziskat platinum aj na buduci rok :) Slubujem, ze ked sa vratim domov, zacnem to postupne postovat, budu to hotely hlavne v Europe a na Blizkom vychode. V januari a februari som este stihol aj nejake Rusko, ale to budu skor prispevky do rubriky Archiv :)

 

otazka na jonapet - za Nemzeti McGallery ti normalne pripisalo na konto body? Zda sa mi, ze som niekde cital, ze sa uz viac nezucastnuju programu Accor, ale pozeram, ze benefity si dostal ako obvykle.

 

kickass: staci kupit ibis business alebo aspon 1 akciu Accoru a automaticky ziskavas Gold:

https://ibisbusiness.accor.com/#/auth

0 Citovat

Březen 2020 normálně body Nemzeti MGallery připsal, nevidím důvod proč by měl být hotel mimo.

0