Zakladam nove vlakno pre tych, co si kupili zlate clenstvo od Accoru, kde sa mozeme podelit o skusenosti z hotelov, kam sa oplati ist vyuzit clenstvo a kam nie. (Som si vedomy, ze existuje velmi podobne vlakno o clenstve v program Accor Plus, tam je to vsak zamerane na akcie pre ziskanie clenstva, tu by som chcel riesit zazitky z pobytov s uz ziskanym clenstvom.)   Takisto ak mate tipy, ktore hotely skryvaju "sweet spots", t.j. velky rozdiel medzi rezervovanou izbou a dalsou kategoriou, na ktoru vas upgradnu, sem s tipmi. Pripajam svoje skusenosti z niekolkych hotelov Accor, vzhladom na epidemiu ich je omnoho menej nez bolo planovane:   januar 2020 - Fairmont Kyiv Rezervovana izba Gold King City View za 210 eur v ramci 40% zlavy na Black Friday. Automaticky upgrade na Junior Suite, bez otazok velmi skory prichod (10.00) a neskory odchod (19.00) - salonik a jeho sluzby sme mohli vyuzivat az do uplneho konca, cize sme ho de facto mali takmer 2 cele dni. Darcek na uvitanie - velka plnohodnotna narodeninova torta a flasa sektu. Lounge - este fungoval, bolo pred coronou: fakt velky vyber alkoholu, asi 10 druhov vin (personal sa vyznal a vedel dobre poradit) a takisto velmi siroky vyber kvalitneho tvrdeho. Jedlo takisto pestre, urcite postacujuce na plnohodnotnu veceru. Dezerty boli tiez skvele. Salonik je obrovsky, s dobrym vyhladom na Dneper a Parkovy most, boli sme v nom vacsinou sami (bol vikend). Jedina nevyhoda bola, ze sa otvaral dost neskoro (myslim o 16 alebo 17 hod), takze neskory obed si tam nedate. Bol zatvoreny aj pocas ranajok, tie sa podavali pre vsetkych v hlavnej restauracii. Verdikt: jednoznacne odporucanie, hlavne ak je promo 30 alebo 40% dole. Ked sa znova rozlieta Kyjev, bude to velke lakadlo.   marec 2021 - Fairmont Dubai Rezervovana 1-Bedroom Suite (170 eur na noc za dvoch s ranajkami), neskorsi odchod po 14.00 bez problemov, automaticky upgrade na apartman s dvomi spalnami, takze sme kazdy mali vlastnu spalnu, vlastnu kupelnu a este jednu spolocnu obyvacku s jedalnou. Cele to malo vyse 100 m2, parada. Darcek na uvitanie bol nejaky mensi kolac, ale fakt dobry. Prijemne prekvapil welcome drink, ked ponukli JW Black Label. Jedinym sklamanim bola absencia turndown servisu, ale v principe ani nemali co robit, pretoze konfiguracia postele pocas dennych a nocnych hodin bola rovnaka. Lounge - salonik zial zatvoreny (co vysvetluje aj tu cenu za izbu). Odskusana aj sluzba Fairmont Fit, kde vam na izbu donesu botasky na cvicenie do posilky, takze sa nemusite potit vo svojich vlastnych, v ktorych chodite do mesta. Najprv mi tvrdili, ze sluzba je za nejaky poplatok, ale nakoniec nam nic neuctovali, tak neviem. Verdikt: celkom spokojnost, ak chcete ist na par dni do downtownu a neplanujete more. Vyhlad z bazena je priamo na panoramu downtownu.   marec 2021 - Movenpick Jumeirah Beach Rezervovana Exec King Seaview Room 230 eur na noc za dvoch s ranajkami a salonikom. Ako darcek na uvitanie na izbe velmi pekne nadizajnovany vyber dezertov a velka flasa s vodou. Velmi skory check-in (09.00) a neskory check-out (17.30). Podla pravidiel programu sme mali narok na upgrade na Exec Suite, ale ten nedali s vyhovorkou, ze maju plno. Ukazal som im v ich vlastnom systeme, ze maju min. 3 volne apartmany a siel som to riesit priamo s ich jordanskym manazerom recepcie. Ten najprv, ze cenovy rozdiel medzi beznou izbou a apartmanom je prilis velky a ze musime doplatit 50% rozdielu ceny (!!!) a potom prehodil, ze tie apartmany v systeme su vlastne uz rezervovane ale ze hostia este neprisli a system ich ukazuje ako volne, lebo este neboli vyplatene... ano urcite. Proste typicke spravanie prasiveho araba ako niekde na bazare, len tento bohuzial nejakou chybou v systeme postupil na riadiacu poziciu v hoteli. Tato skusenost ma zaroven inspirovala k zalozeniu tohto vlakna, aby sme pozdielali skusenosti kam ist a comu sa radsej vyhnut (ten ťavojeb z recepcie sa mi pocas natahovania stihol pochvalit, ze na hoteli ma troch platinovych clenov a ani im nedal apartman). Lounge: oficialne je zatvoreny, ale v skutocnosti ho kvoli covidu prestahovali z najvyssieho poschodia do restauracie hned vedla bazena, co je podla mna este praktickejsia konfiguracia nez bola povodna. Stoji cca. 60 eur na izbu na den a obsahuje 2 hod. afternoon tea (canapes miniburgre + kolace + nealko) a potom 2 hod. vecer 2 jednoduchsie jedla, 2 salaty + dezerty + nealko a celkom dobry vyber alko. Jedla neboli nic extra, ale ponuku aspon obmienali. Z alkoholu ponukali pivo, 4 vina (sumive, biele, rose a cervene) a vsetky zakladne tvrde - vodka, rum, 2 druhy whiskey a Henny VS. Tych 60 eur na den za dvoch sa moze zdat na prvy pohlad vela, ale na bare stoji pivo 8 eur, pohar vina 10 a konak 13 eur, tak ono sa to rychlo vrati, ani sa nemusite velmi snazit :)) Treba podotknut, ze obsluha v saloniku bola senzacna a velmi rychla. Ziadne natahovanie casu, aby ste skonzumovali menej, nemali najmensi problem vam pred skoncenim doniest stvority konak, dokonca sami chodili informovat, ze uz budu zatvarat, ci este nechceme doliat alebo nech si este ideme vziat nejake jedlo.... Ranajky sa podavali v hlavnej miestnosti a boli fakt dobre, o niekolko tried vyssie nez vo Fairmont Dubai. Verdikt: Hotel celkom v pohode, lokalita skvela, kazdy clen personalu, s ktorym sme mali interakciu, bol na jednotku, ani jedna zla skusenost. Cele pokazil ten kkt z recepcie ktory tam ma dost velke pravomoci, preto sa tam urcite nevratim. Nenavidim, ked mi klamu a robia zo mna debila, navyse ked zije z mojich penazi.   Na tento rok mam este jednu letenku na tyzden do emiratov. Ak mate niekto skusenosti z inych hotelov, budem rad za tipy; nemusi to byt len Dubaj, ale aj Abuzabi alebo Adzman. Spolieham na Davida a Lukasa, ti to tam myslim maju s Accorom dost pobehane :)  .

Realne ziskane benefity s Accor All Gold

Založil ve fóru Vyhledávače hotelů

Niekde som cital oznam, ze ostava pod Accorom, ale nebude sa viac zucastnovat vernostneho programu (ano, aj take su ))) Na oficialnom zozname Accoru hotelov, ktore si mimo, ho vsak, nevidim, preto som sa pytal na osobnu skusenost.

 

https://all.accor.com/loyalty-pr...html#first

0 Citovat

O seznamu jsem věděl, ale vždycky tam byly non-brand hotely nebo F1 a Budgety... Každopádně se divím, že tam jsou oba Banyany z Thajska, byl to plán B na srpen. Ještě že tak teda :D

0 Citovat

vl k napsal(a):

otazka na jonapet - za Nemzeti McGallery ti normalne pripisalo na konto body? Zda sa mi, ze som niekde cital, ze sa uz viac nezucastnuju programu Accor, ale pozeram, ze benefity si dostal ako obvykle.

Body za Nemzeti dorazily během 3 dní po check-inu včetně extra bodů za Gold.

+ zajímavost; dorazilo i 100 bodů z Mercure Warsaw za to, že jsem si pověsil na kliku souhlas s vynecháním úklidu (to jsem fakt nečekal, že budou umět zprocesovat)

0 Citovat

Červenec/Srpen 2022 - Mercure Samui Chaweng Tana (Koh Samui, Thajsko).

Tak jsem taky začal používat členství od Accoru a hned přihodím nějakou tu recenzi.

Status: Gold

Rezervace: 1x Deluxe king bed sea view, 2x Deluxe twin bed pool view

Upgrade neproběhl - nebylo kam.

Vouchery na welcome drinky jsme dostali jen dva (tajně jsem doufal, že je dostane všech šest osob). V baru na pláži pak bylo na výběr ze speciálního lístku.

Pozornost na pokoji viz foto. 

Happy hours na drinky od 15 do 17. Dva drinky za cenu jednoho.

Dřívější check-in ani pozdější check-out jsme nevyužili.

Hotel je funglovka, otevřen na jaře 2022. Vše čisté, krásná pláž a pokoje moc příjemně voní. Zajímavostí je, že přes silnici leží původní Mercure, který je již zavřený viz. foto.

Starý Mercure

Nový Mercure 

Jídlo a vše ostatní také parádní. Personál velmi přátelský a ve všem vyhověli.

Celková atmosféra z hotelu byla prostě parádní a určitě se tam vrátíme.


fab805cf-c958-40a6-bf58-877b46343df4.jpg
img-2321.jpeg
img-2376.jpeg
img-2538.jpeg
img-2375.jpeg
img-2453.jpeg
img-2851.jpeg
img-2339.jpeg
img-2324.jpeg
img-2331.jpeg

1 Citovat

Září 2022 - Mercure Szklarska Poreba (15 min od Harrachova, Polsko).

Status:  Gold

Rezervace:  1x Classic double bed room

Upgrade neproběhl - bylo plno.

Při příjezdu jsme dostali trochu šok, protože na recepci nám řekli, že je plné parkoviště a ať si jdu zařídit parking někam do penzionu naproti........ Personál neuměl moc anglicky, nic moc nevysvětlil. Kromě pozdravu a info o parkingu ani nepípli...

Vouchery na welcome drinky  jsem dostal v podobě držáku na kartu od pokoje. Toho jsem si samozřejmě všiml až druhý den, takže jsme je ani nevyužili....

Pozornost na pokoji viz foto. 

Vzhledem k mému příjmení to rovnou dali do polštiny :D

Hotel je pravděpodobně po rekonstrukci nebo po nové výstavbě?. Lobby připomínalo styl nového Mercure na Samui viz. předchozí recenze. Navíc mají k zapůjčení deskovky :)

 

Mercure krowka :D

 

Pokoje velmi čisté a prostorné. Stylově zařízené. 

"Horský" hotel, s velice zajímavým designem, nicméně personál a organizace trochu zklamání.

 

Od uklízečky jsme pak dostali župany a pantofle, abychom mohli využít venkovní vířivku a vnitřní sauny/bazén.


Vzhledem ke vzdálenosti z Prahy (2 hodiny) a zajímavé ceně (90 EUR/noc), bych jim rád dal druhou šanci. Jak jsem psal výše, hotel je krásný, zajímavě zařízený.

 

Plusy/Mínusy:

- Plné parkoviště a garáže asi ještě nefungují?

- Neochotný personál

- Organizace trochu vázla.. např. na snídani. Nebo fakt, že se jedná o hotel se SPA prostory v ceně a na pokoji není župan/pantofle..

+ Sauny/venkovní vířivka/vnitřní bazén v ceně

+ Možnost masáží za poplatek

+ Hotelová restaurace, dobré jídlo

+ Stylově zařízený hotel

 


img-5217.jpeg
img-5196.jpeg
img-5181.jpeg
img-5191.jpeg
img-5175.jpeg
img-5210.jpeg
img-5194.jpeg
img-5188.jpeg

1 Citovat

vl k napsal(a):

kickass: staci kupit ibis business alebo aspon 1 akciu Accoru a automaticky ziskavas Gold:

https://ibisbusiness.accor.com/#/auth

Opravdu jen jednu akcii? V podmínkách Shareholder Clubu je uváděno 50 akcií:

https://group.accor.com/en/conta...ation-form

0 Citovat

Buď 50 akcií na doručitele nebo 1 akcii na jméno.

Článek 2 podmínek

https://group.accor.com/en/finan...membership

 

0 Citovat

@Lukeo - díky za upřesnění;)

0 Citovat

tak ale to je cena docela v pohodě ne? i kdyby to mělo být 50 kusů za jednotkovou cenu 24,66 euro (EPA: AC) ... nebo to mluví o jiných akciích?

0 Citovat

On termín "akcie na doručitele" je totiž nesprávný...Accor v podmínkách rozlišuje akcie přímo registrované u jejich společnosti a akcie nepřímo registrované, tj, spravované vašim brokerem.

0 Citovat

tomasvlasak napsal(a):

tak ale to je cena docela v pohodě ne? i kdyby to mělo být 50 kusů za jednotkovou cenu 24,66 euro (EPA: AC) ... nebo to mluví o jiných akciích?

No on problém je v tom, že člověk dostane Gold jednorázově do konce roku a na následující rok. Poté už se na něj vztahují klasické podmínky a Gold si musí probydlet.

0 Citovat

Jasný, ale tak pořád jsou ty akcie "investice" a né poplatek vyhozený do koše, pak můžeš akcie prodat a koupit na druhého člověka znova například

0 Citovat

Přesně tak, navíc Accor je akcie, kde dnes převládá investiční doporučení koupit;) Jen si úplně nejsem jistý postupem zaregistrováním - koupím, např. přes Degiro, akcii Accor, jsem jejím zapsaným vlastníkem, vyplním jejich online formulář a hotovo? Má někdo vyzkoušeno?

2 Citovat

Som doma po mesacnej ceste po Emiratoch, Egypte a Omane, vyskusal som celkom dost Accorov, budem to sem postupne pridavat, ideme na to:

 

August 2022 – ibis Styles Dubai Airport

Status: Platinum

 

Rezervacia: Hotel ma iba jednu kategoriu izieb, izba je na ibis nadpriemerne velka a fakt pekna. Sprchovaci kut velky, vecko samostatne a obrovske. Smola bola, ze som dostal izbu otocenu na ulicu, kde dost hucali auta a metro. Odporucam pytat izbu otocenu do dvora. Skory prichod ani neskory odchod som nepotreboval.

 

Welcome drink: Poukazku dali automaticky, v hoteli sa nepodava alkohol, vymenil som rano po ranajkach za cafe latte.

 

Darcek na uvitanie: Nic, ibisy to nemaju v programe.

 

Suhrn: Potreboval som prespat na par hodin po prilete nez som na druhy den vzal auto z letiska a tento hotel bol na to idealny. Na to, ze to je „iba“ ibis, ranajky su nadpriemerne, velky vyber a aj dost vela teplych jedal. Dalsou vyhodou je, ze zdiela spolocny dvor s Grand Mercurom, kde je spolocny bazen. Hotel ponuka aj bezplatny odvoz na letisko.

 


ibis-dubai-airport-1.jpg
ibis-dubai-airport-2.jpg
ibis-dubai-airport-3.jpg
ibis-dubai-airport-4.jpg
ibis-dubai-airport-5.jpg

0 Citovat

Ked niekto budete mat cas a chut, napiste mi, ako spravit, aby mi fotky na vysku nahralo na vysku a nie obratene, dik :)

1 Citovat

August 2022 – Novotel Abu Dhabi Al Bustan

Status: Platinum

 

Rezervacia: Rezervovana druha najvyssia kategoria Executive, este pred prichodom mi emailom potvrdili upgrade do apartmanu Superior Suite. Apartman je celkom priestranny, ja osobne by som uvital o nieco pohodlnejsie sedenie v obyvacke a pracovny stol takisto v obyvacke, a nie v spalni, ale som uz asi velmi rozmaznany :) Skory ani neskory prichod/odchod sme nepotrebovali. Ranajky su skor nadpriemer, my sme ich mali v ramci letnej akcie v cene, inac za ne pytaju 19 eur na osobu – to je podla mna prehnane, vid nizsie moje tipy na okolie hotela.

 

Welcome drink: Poukazku dali automaticky, moznost vymenit za vino alebo pivo, vyhralo cervene vino.

 

Darcek na uvitanie: Par hodin po prichode na izbu priniesli darcek, po nom nasledoval telefonat z recepcie, ci je vsetko v poriadku a ako sme spokojni s izbou.

 

Suhrn: Celkom slusny hotel, ma dost velky bazen, posilka je tiez bohato vybavena a na Novotel obrovska. Vedla hotela sa nachadza supermarket, kde si viete kupit studene aj teple veci napriklad na ranajky alebo na obed. Je tam aj jedna pasaz, kde je kaviaren a restauracia. V hotelovom bare maju celkom slusne akcie na drinky, vodna fajka patri medzi lepsie. Valet parking zdarma. Za mna spokojnost, o com svedci, ze v septembri sme sa tam vratili znova.

Pozn.: O bazen a posilku sa hotel deli so susednym Adagiom, kde je ubytovanie v bytoch, ale pozor, v tomto Adagiu maju internu politiku, ze nedavaju upgrady izieb. To je velka skoda, lebo inac by vas zo zakladnej garzonky posunuli o kategoriu vyssie do 1-izbaku s rozlohou takmer 100 m2 :)


novotel-bhustan-1.jpg
novotel-bhustan-2.jpg
novotel-bhustan-3.jpg
novotel-bhustan-4.jpg
novotel-bhustan-5.jpg

1 Citovat

září 2022 - ibis Styles Golden Sands Roomer hotel

Status: Gold

Bookováno na 3 noci na prodloužený víkend, dva dny před příletem přijde zničehonic email: Rezervace na Vaši žádost zrušena. Obratem píšu, co se děje, že nic neruším. Za chvíli email z hotelu s omluvou, že jim odřekly dva zájezdy a rozhodli se ukončit sezonu o týden dříve. Na konto mého Gold statusu mi nabízí kompenzaci v podobě  pobytu v **** Marina Grand Beach s All Inclusive. Neberte to za 40 €/noc pro dva. Na recepci sice údiv, že mi mají za tři noci účtovat 120 €, jeden telefonát s manažerem hotelu, který potvrzuje, že zbytek za nás doplácí Accor. Pěkný upgrade:)  O prázdninách by to tady pro mě bylo no-go turistické peklo, ale nyní v září klid a pohoda.


img-20220924-102241.jpg
img-20220923-201408.jpg
img-20220925-130228.jpg

2 Citovat

August 2012 – Raffles The Palm

Status : Platinum

Rezervacia : Check-in prebehol v saloniku, ktory je pre platinovych zdama. Mali sme rezervovanu najnizsiu kategoriu Deluxe Room, dostali sme upgrade na Raffles Club Palm. Tazko povedat, o kolko kategorii vyssie to je, hotel ma strasne vela druhov izieb a kvôli dizajnu budovy su aj izby v ramci jednej kategorie dost rozdielne. Ja by som povedal ze to bol upgrade o 4-5 tried vyssie. V kazdom pripade ma uistili, ze izbu nam davaju fakt dobru, rozloha 90 m2, z coho 30 m2 bol balkon. Izba bola fakt paradna, vsetko dizajnerske kusky, luxus na kazdom metri stvorcovom, tapety, calunenia, podsvietene obrazy... Trochu tu zaspamujem fotkami, lebo tento hotel si to zasluzi :)

Do hotela sme prisli okolo 12. na obed, izba uz bola k dispozicii, odchadzali sme o 17.00, nebol problem s neskorym odchodom.

 

Salonik : Neskutocny servis. Obed sa podava a la carte, nechybaju tam kusky ako tigrie krevety, black angus steak alebo jahnacina. K tomu je este celkom slusny bufet so salatmi, predjedlami a dezertmi. Vecer sa podava bohaty studeny bufet plny masovych a syrovych veci, salatov, ryb, morskych plodov a samozrejme kopec sladkeho. K tomu este velmi dobry vyber vin, tvrdeho alkoholu a koktejlov, s dorazom na gin, s ktorym robia autorske koktejly. Najlepsi salonik, v akom som bol. Afternoon tea je trochu slabsi ako som ocakaval. Na ranajky mozete ist bud do salonika alebo do hlavnej restauracie.

Welcome drink : Poukazky vymenene v nadhernom hotelovom bare za koktejly, jeden Negroni, druhy bola myslim nejaka ich vlastna verzia Singapore Sling.

Darcek na uvitanie : Celkom slusny, foto nizsie.

Suhrn : Myslim, ze z horeuvedeneho je jasne, ze spokojnost bola maximalna :) Tento Raffles otvorili len pred rokom s oznacenim prvy ultra luxusny hotel Accoru na Blizkom vychode a v poskytovani ultraluxusneho zazitku v nicom nesklamali: od vybavenia cez personal az po sluzby.

 


raffles-the-palm-1.jpeg
raffles-the-palm-2.jpeg
raffles-the-palm-5.jpeg
raffles-the-palm-4.jpeg
raffles-the-palm-terasa.jpeg
raffles-the-palm-kup.jpeg
raffles-the-palm-izba-4.jpeg
raffles-the-palm-izba-2.jpeg
raffles-the-palm-bar.jpeg
raffles-the-palm-izba-3.jpeg
raffles-the-palm-welcome-drink.jpeg
raffles-the-palm-lounge-drinks-2.jpeg
raffles-the-palm-lounge-drinks-1.jpeg
raffles-the-palm-welcome-amenity.jpeg
raffles-the-palm-lounge-lunch-2.jpeg
raffles-the-palm-lounge-lunch-1.jpeg
raffles-the-palm-izba-5.jpeg
raffles-the-palm-lounge-4.jpeg
raffles-the-palm-lounge-lunch-menu.jpeg
raffles-the-palm-lounge-2.jpeg
raffles-the-palm-izba-1.jpeg
raffles-the-palm-lounge-1.jpeg
raffles-the-palm-lounge-3.jpeg

3 Citovat

Maj + september 2022 – Sofitel Dubai The Obelisk

Status: Platinum

 

Rezervacia : Nas druhy a treti pobyt v tomto hoteli za posledny rok, spojim ich do jednej recenzie, lebo izby aj zazitky boli takmer identicke. V oboch pripadoch rezervovana zakladna izba Deluxe Room a upgrade o triedu vyssie na Luxury Room. Pri prvom pobyte sme mali apartman Panoramic Suite, ale ten sa mi nepacil (pozri recenziu na 1. strane vlakna), izba Luxury nam vyhovuje ovela viac. Ma vyse 50 m2, izba je jeden velky otvoreny priestor s niekolkymi pohodlnymi sedeniami, obrovskou postelou a paradnym vyhladom. V Panoramic Suite ste na pohovke v obyvacke otoceni chrbtom k Burj Khalifa a zo spalne nemate ziadny vyhlad. Kupelna je priblizne rovnako velka ako bola v panoramatickom apartmane. Hotel ma vyse 50 poschodi, my si pytame izbu okolo 20. poschodia. Dovod: hotel ma tvar obelisku, do vrchu sa postupne zuzuje. Na vyssich poschodiach preto izby Luxury nemaju tie pohovky, ktore vidite dole na fotke. Co sa tyka vyhladu z uplnej vysky, ten mam zo salonika, ktory je na 51. poschodi. Skory prichod ani neskory odchod nebol v tomto nikdy problem. Obrovsky plus za konzistentny vecerny turn-down. Nevynechali ho ani jeden vecer, vzdy nielen poupratovali, ale aj nechali nieco pekne. Raz sme im vosli do izby, ked ho robili a na turndowne tam pilne makalo 5 (pat!!) vysmiatych ludi :))))

Salonik : Platinovi clenovia maju vstup do salonika zdarma, je to asi nas najoblubenejsi salonik co sa tyka obsluhy a ponuky. Personal nas uz po nielkokych navstevach pozna osobne, oslovuje vas menom, poznaju vase preferencie, napr. aku kavu pijete na ranajky, ci mate radi sytenu alebo nesytenu vodu, aku teplotu atd. Salonik je otvoreny cely den od rana az do 23.00, cez den tam viete vynikajuco pracovat – s vynimkou vecerneho apero je salonik takmer prazdny. Nealko napoje podavaju pocas celeho dna. Ranajky mozete mat v saloniku alebo v hlavnej miestnosti dole. Salonik je podla mna lepsi. Bufetove stoly su mensie, ale jednoznacne vyhrava ich ranajkove a la carte menu, vsetko vam nosia k stolu a je tam pokoj. Afternoon tea je takisto dobry, vecernu ponuku pocas apero oproti minulemu roku co sa tyka jedla zlepsili. Nie je to plnohodnotna vecera, ale vzdy tam mate nejaky mensi teply snack a bohatu ponuku syrov a masovych veci. Ponuka vin je nielen bohata, ale hlavne vsetko dobre, kvalitne vina, za to palec hore. Okrem tvrdeho alkoholu ponukaju aj celkom slusny vyber koktejlov. Navyse, ak bude na zmene pracovat barman Ishan zo Sri Lanky, ten vam namiesa vsetko, co chcete, ak na to ma na bare veci. Alebo mu povedzte,.na co mate chut a on vam namiesa nejaku vlastnu kreaciu, je fakt dobry. V maji roznasal tieto drinky mimo napojoveho listka este sam na tajnasa, v septembri boli do schemy zapojeni vsetci pracovnici salonika:) Ak zvazujete, ci priplatit za klubovu izbu so vstupom salonika (rozdiel byva okolo 70e za dvoch), poviem to takto: ak mate zakladnu izbu bez ranajok a ak pijete alkohol, urcite sa vam to vrati uz len na tych ranajkach drinkoch.

Vyskusali sme aj veceru vo francuzskej restauracii Boulud, bolo to velmi dobre.

Welcome drink : Vzdy menime za koktejly pri bazene. Tam pracuju vacsinou tupela, ktore nemaju predstavu o tom, na co mate narok a na co nie, stale vam povedia nieco ine, ale nejak to neriesime :)

Darcek na uvitanie : Arabska klasika – kopec sladkeho a nejake ovocie.

Suhrn : Nas oblubeny hotel v Dubaji s idealnym pomerom cena/vykon. Velku rolu zohrava salonik v cene, ak vam nevadi, ze nie je pri mori. Hotel je prepojeny s nakupnym centrom, kde je mensi food court a velky Carrefour.

 


obelisk-izba-1.jpeg
obelisk-izba-3.jpeg
obelisk-lounge-6.jpeg
obelisk-izba-4.jpeg
obelisk-lounge-3.jpeg
obelisk-lounge-4.jpeg
obelisk-welcome.jpeg
obelisk-lounge-1.jpeg
obelisk-lounge-5.jpeg
obelisk-izba-2.jpeg
obelisk-lounge-2.jpeg

2 Citovat

Jsem rád, že se výlet vydařil, vl k(u)! Ten Raffles a Sofitel Obelisk si značím! Do konce roku mě čeká pracovní Lucemburk (vydupal jsem si Novotel oproti Innside Melia, kterou nám tlačí korporát a který je přes sazbu €300/noc naprosto příšerný) a pak dva hotely v Mexico City (Ibis Styles a Ibis), tak rád poreferuju.

 

0 Citovat

jonapet: som rad, ze sa paci . To nebola este ani polovica tripu, postupne sem budem pridavat dalsie :)

Super sprava s Luxemburskom. Ak mas rozpocet 300€ na noc, to by si sa mohol zmestit aj do niektoreho z ich Sofitelov.  Zopar takych sluzobnych ciest a status na dalsi rok mas zazichrovany :)

0 Citovat

Maj + september 2022 – Sofitel Abu Dhabi Corniche

Status: Platinum

 

Rezervacia : V tomto hotel sme boli dvakrat, benefity boli takmer rovnake, preto to spojim do jedneho prispevku. Prvykrat sme rezervovali Luxury Room, druhykrat zakladnu Superior Room. V oboch pripadoch nas dali do apartmanu, co bolo stedre hlavne pri druhom pobyte, lebo hotel razi prisnu politiku upgradu len o 1 uroven vyssie.

Tvrdili, ze nam davaju Opera Suite, podla mna slo o zakladny apartman Prestige Suite, ale tazko povedat, lebo na fotkach na webe su si velmi podobne. Apartman je dostatocne priestorny, ma okolo 80 m2, dobre a velke sedenie a vynikajuci pracovny priestor. Spalna je strohejsia, ale ma nadherne vyhlady na more, hlavne ak ste na vyssom poschodi. Postel bola na Sofitel slabsia. Okrem toho 2x WC a velka kupelna. Celkovo velmi pekna izba, aj ked uz ma svoje roky. Ranajky hodnotim takisto dobre.

Skory prichod sme nepotrebovali, neskory odchod sme ziadali raz. Ja som letel skoro rano do Egypta, manzelka mala odlet domov az vecer a nebol problem, izba do 18H, potom este salonik a nakoniec zabezpecili zensky taxik na letisko.

Salonik : Pre platinovych zdarma, ale hlavny salonik na vysokom poschodi s vyhladmi bol zial zatvoreny kvoli rekonstrukcii. Pri druhom pobyte zaciatkom septembra slubovali, ze sa bude coskoro otvarat, ale velmi tomu neverim. Namiesto toho mali vycleneny maly priestor za recepciou a to bola slabota: fungoval iba par hodin denne na afternoon tea a vecerne apero. V maji nosili vsetko ku stolu, v septembri mali mensi bufet s dorazom na mensi :)

Vyber alkoholu tiez poslabsi, vina velmi nezaujali, nejake genericke lacnaky z noveho sveta. Na francuzsky hotel teda nic moc, ani personal sam nevedel, co maju v ponuke. Nepamatam, ci mali aj nieco tvrde, zda sa mi, ze ano. Kym nedaju dokopy normalny salonik, urcite by som zan nepriplacal.

Welcome drink : Mozete vymenit za vino/pivo/koktejl pri bazene alebo v bare na najvyssom poschodi hotela. U nas vyhral bazen, ked sme raz boli pozriet ten bar, bol takmer prazdny. Hotel ma 2 bazeny, hlavny pocas nasho pobytu ani raz nefungoval, v tomto sme mali smolu. Vedla bazena je aj nadpriemerne vybavena posilka. Welcome drink som nestofil, prikladam aspon vecerny vyhlad z lehatka od bazena:

Darcek na uvitanie : Sladkosti, sfotil som len raz. Druhykrat to bolo bohatsie, ale zabudol som spravit fotku.

Suhrn : Dodnes sa neviem rozhodnut, ci by som sa sem chcel vratit alebo nie. Benefity splnili nad ramec, personal je prevazne vynikajuci, ale nefungujuci salonik a smola na zatvoreny hlavny bazen pokazili celkovy zazitok. Dalsou nevyhodou je vzdialenost od letiska, ak mate Abu Zabi len na prestup. Z letiska to je takmer 40 km a za jednu cestu taxikom nechate vyse 40 eur. Z tohto pohladu su omnoho lepsie Ibisy a Novotely, ktore su blizsie k letisku. Sofitel vsak ma naokolo celkom dost restauracii a obchodov. Nie je priamo na plazi, ale ma vlastnu kyvadlovu dopravu na plaz, o ktoru sa deli s inymi hotelmi (nevyuzili sme).

Suma sumarum, este stale hladam hotel Accoru v Abu Zabi, s ktorym by som bol spokojny. Ak sprevadzkuju salonik, mozno to bude prave tento. Dovtedy dufam, ze Wizz zacne viac lietat do Dubaja alebo ze aspon zahaji priamu autobusovu linku medzi Dubajom a letiskom AUH :)


sofitel-corniche-izba-1.jpeg
sofitel-corniche-izba-3.jpeg
sofitel-corniche-izba-5.jpeg
sofitel-corniche-lounge-2.jpg
sofitel-corniche-izba-2.jpeg
sofitel-corniche-izba-4.jpeg
sofitel-corniche-lounge-4.jpg
sofitel-corniche-izba-6.jpeg
sofitel-corniche-lounge-1.jpeg
sofitel-corniche-izba-7.jpeg
sofitel-corniche-welcome-amenity.jpeg
sofitel-corniche-lounge-3.jpg
sofitel-corniche-m1.jpeg
sofitel-corniche-m2.jpeg

1 Citovat

September 2022 – Sofitel Winter Palace Luxor

Status: Platinum

 

Na tento hotel som sa mimoriadne tešil. Rezervoval som 10 nocí za smiešnu cenu ešte na prelome rokov v temných dobách omikronu, k tomu som dokúpil lacnú letenku s Wizzom z AUH do Luxoru (neskôr zmenené na Sohag) a 9 mesiacov som dúfal a čakal, či to vyjde. Vyšlo, a na jednotku :)

 

Tento Sofitel sa nachádza v nádhernej historickej budove priamo na brehu Nílu a pár minút od Luxorského chrámu. K hotelu patrí aj obrovská záhrada s 2 bazénmi, celé to dýcha históriou, prirovnal by som to k filmu Grand Hotel Budapest. Zoznam slávnych hostí je takisto impozantný, kľučky si tu podávali Agatha Christie, Churchill, Diana a kopec iných politikov, kráľov alebo hercov. Ciele môjho pobytu boli prostejšie: bez zhonu a dôkladne popozerať  pamiatky v Luxore, chillovať na hoteli, pracovať na diaľku a zároveň spraviť mattress run na zachovanie statusu. Hotel vyzerá nasledovne:

Rezervácia : Rezervoval som základnú izbu Classic s výhľadom do záhrady, dostal som izbu Superior s výhľadom na Níl a na vyžiadanie aj s balkónom na vyššom poschodí. Upgrade o 4 triedy vyššie, absolútna spokojnosť. Predtým mi núkali dve iné izby, ktoré boli menšie a bez výhľadu, ale po milej diskusii a bakšiši mi našli izbu s balkónom, ak som ochotný počkať hodinu pri bazéne. Dodávam, že na hotel som dorazil po 9. ráno a izbu som mal niečo po 12., šlo to rýchlo.

Čakanie pri bazéne sa vyplatilo, izba bola priestranná, jej najväčšou devízou bol balkón a všadeprítomný výhľad na Níl, dokonca aj z vane alebo keď ste sedeli na WC. Posedenie na balkóne pri západe slnka nad Nílom a západným brehom je niečo, čo si človek zapamätá na celý život. Patrí sa férovo dodať, že izby aj hotel sú staršie a už mnoho rokov sa hovorí o rekonštrukcii, ale zohľadňujú to aj na cenovke, ak si to porovnáte so zrekonštruovaným Sofitelom v Asuáne. Všetko na izbe bolo funkčné, okrem telefónu, na čo som bol upozornený už pri checkine.

Určite odporúčam priplatiť si za raňajky, bola to pastva pre oči aj chuťové bunky: podávajú sa v nádherných priestoroch a výber je neskutočný.

 

Ako som spomínal, k hotelu patrí záhrada s jedným plaveckým a jedným oddychovým bazénom. Prostredie je jednoducho nádherné. V reštaurácii pri bazéne som sa stravoval takmer každý deň. Jedlá a servis boli vynikajúce, porcie obrovské a ceny na Sofitel veľmi priaznivé. Ak by som mal chodiť od bazéna, prezliekať sa, ísť sa najesť niekam von a vrátiť sa naspäť k bazénu, za tých ušetrených pár eur by mi to nestálo. Rovnaký názor ako ja mali asi viacerí, väčšina stolov bola v čase obeda vždy obsadená, čo v hotelových reštauráciách nebýva zvykom.

Spomeniem aj jednu bizarnosť, ktorou sú ceny za alkohol v tomto hoteli. Pohár šampanského vychádza 200 (dvesto!!) eur, fľaša obyčajného Mumm tisíc eur! Takúto šialenú maržu som ešte asi nevidel. Fakt by ma zaujímalo, čo spravia s nešťastníkom, ktorý si to neprepočíta, rovno to objedná a potom mu na stole pristane takýto účet. A šampanským to nekončí: pohár obyčajného francúzskeho vína je za 26 eur a pohár egyptského vína si cenia na 9 eur. Čo už, aspoň si človek potom viac váži welcome drinky :))) Ceny za nealko sú naopak nacenené veľmi ústretovo.

Welcome drink : Poukážka vymenená v skvostnom bare za ich autorský koktejl Howard Carter. Keďže bol september, mohli ma upozorniť, že to je vlastne horúca káva s brandy a nejakým korením, lebo z popisu to nebolo vôbec zrejmé. Musím ale uznať, že grády to malo :)

Darček na uvítanie : Tanier s ovocím.

Súhrn : Veľmi vydarený pobyt, absolútna spokojnosť. V tomto hotelovom areáli (2. časť pobytu som absolvoval vo vedľajšom krídle, o čom bude samostatná recenzia) som strávil 10 dní a za celý ten čas som nestretol jediného zamestnanca, ktorý by bol neschopný, nepríjemný alebo vo mne zanechal negatívne pocity. Nad očakávania, chcem sa vrátiť.

Pozn.: Asi mesiac po mojom pobyte som bol v Káhire a náhodou som sa dozvedel, že jedna moja známa je práve v tomto hoteli. Zatelefonoval som vedúcemu recepcie a poprosil ho, či by jej mohli odo mňa poslať nejaké malé prekvapenie na izbu. Nebol s tým absolútne problém, navrhol tanier s ovocím, dal mi svoje číslo na Whatsapp, aby sme si dohodli text na kartu s pozdravením a do polhodiny bolo prekvapenie na izbe. To ma len utvrdilo v kvalite služieb a cenení si členov vernostného programu – klobúk dole za takýto servis.


sofitel-winter-palace-10.jpeg
sofitel-winter-palace-13.jpg
sofitel-winter-palace-12.jpg
sofitel-winter-palace-34.jpg
sofitel-winter-palace-14.jpg
sofitel-winter-palace-02.jpg
sofitel-winter-palace-50.jpg
sofitel-winter-palace-01.jpeg
sofitel-winter-palace-11.jpg
sofitel-winter-palace-14a.jpg
sofitel-winter-palace-05a.jpeg
sofitel-winter-palace-42.jpg
sofitel-winter-palace-06.jpg
sofitel-winter-palace-32.jpeg
sofitel-winter-palace-15.jpg
sofitel-winter-palace-05.jpg
sofitel-winter-palace-04.jpg
sofitel-winter-palace-30.jpg
sofitel-winter-palace-03b.jpg
sofitel-winter-palace-08.jpg
sofitel-winter-palace-41.jpg
sofitel-winter-palace-03.jpg
sofitel-winter-palace-40.jpg

4 Citovat

Listopad 2022 – Novotel Luxembourg Kirchberg

Hotel se nachází v části Kirchberg, kde sídlí řada institucí (EU Parlament, Evropský soudní dvůr) a velkých korporací. Zaměření je ze 100 % na obchodní cestující a na jednom místě je hned několik Accor brandů – Mama Shelter, Sofitel a ještě Novotel Suites.

Status : Gold

Rezervace : rezervován nejlevnější Superior; dostal jsem upgrade na Executive, což jsem se dozvěděl až po příchodu na Executive patro; Na recepci mi nikdo upgrade nekomunikoval. V Executive je navíc – Nespresso, župan, papuče a minibar zdarma.

Welcome drink : Voucher předán automaticky. Bohužel pro nabitý pracovní program jsem neměl čas ho proměnit.

Welcome gift : Nic, ale jako dárek považuju minibar zdarma.

Souhrn : Solidní business hotel. Vybavení už pamatuje hodně a předpokládám, že celková rekonstrukce proběhne brzy. Na hotelu jsem tentokrát strávil minimum času, ale splnil vše co měl – čistota, klid i ocenění hostů se statusem.

 


img-8381.jpg
img-8378.jpg
img-8379.jpg

2 Citovat

September 2022 – Pavillon Winter Luxor

Status: Platinum

 

Pokračovanie vyššie opísaného pobytu v Luxore, kde som sa po niekoľkých dňoch vo Winter Palace presťahoval v rámci objektu do lacnejšieho moderného krídla, ktoré som využíval ako bázu na objavovanie okolitých pamiatok.

Rezervácia : Rezervoval som základnú izbu Classic, dostal som upgrade do apartmánu (hotel má len tieto dve kategórie izieb). Apartmán je fakt priestranný, veľká obývačka, ešte väčšia spálňa a vôbec nie malá kúpeľňa. Obe izby mali vlastný veľký balkón s plnohodnotným, pohodlným sedením s pekným výhľadom na záhradu a bazény. Milé dievča na recepcii sa vyjadrilo, že kvôli statusu mi dávajú najlepšiu izbu na hoteli a zjavne neklamala, ten výhľad bol fakt super. Izba aj celý hotel sú už staršieho dáta, ale všetko funkčné a upratovali poriadne. Najväčšou výhodou bolo, že de facto za cenu Ibisu využívate areál Sofitelu: bazény, záhrada, lehátka, servis atď. vám sú k dispozícii bez obmedzení rovnako ako hosťom zo Sofitelu.

V cene som mal aj raňajky, výber bol taký priemer, ale vadila skôr monotónnosť – za 6 dní strávených na tomto hoteli bolo každý deň to isté.

Welcome drink : Keďže som sa sťahoval len do inej izby v rámci spoločného hotelového komplexu, nečakal som, že dostanem poukážku a ani by som ju nepýtal. O to viac ma prekvapilo, keď mi ju dali do ruky s vysvetlením, že ju môžem uplatniť v bare vo vedľajšom Sofiteli, keďže Pavillon má reštauráciu otvorenú len na raňajky. Paráda :) Papierik vymenený za Old Fashioned alebo Long Island, nepamätám už, čo to bolo.

 

Darček na uvítanie : Takisto nemuseli nič dávať, pretože zreťazené rezervácie sa považujú za jednu, ale na izbe ma čakal tanier s ovocím.

Súhrn : Ako som spomenul vyššie, hlavnou devízou toho hotela je spoločný areál so Sofitelom, ktorý viete plne využívať. Na mattress run ako stvorené, navyše ste vo funkčnom meste a všade naokolo je plno reštaurácií, kaviarní, bazáre, o pamiatkach na pozeranie ani nehovorím. Človek sa tam nudiť určite nebude. Nemal by som problém ísť tam natočiť noci aj v budúcom roku, musím len vymyslieť spôsob, ako sa tam dopraviť za normálny peniaz :)


pavillon-winter-01.jpeg
pavillon-winter-izba-01.jpeg
pavillon-winter-izba-02.jpeg
pavillon-winter-welcome-amenity.jpeg
pavillon-winter-izba-03.jpeg
pavillon-winter-izba-04.jpeg
pavillon-winter-izba-05.jpeg
pavillon-winter-izba-06.jpeg
pavillon-winter-izba-07.jpeg

2