Zdravím všechny, chtěl bych na víkend 30.4 - 2.5. někam vyrazit s přítelkyní jako narozeninové překvapení. Je to v Evropě vůbec někde reálné, jít si sednout do restaurace a užít si trošku normálního života? Popřípadě nějaký tip kam?  Děkuji moc za zprávu.   .

Kam aktuálně vzít partnerku na prodloužený víkend? Evropa

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím všechny, chtěl bych na víkend 30.4 - 2.5. někam vyrazit s přítelkyní jako narozeninové překvapení. Je to v Evropě vůbec někde reálné, jít si sednout do restaurace a užít si trošku normálního života? Popřípadě nějaký tip kam? 

Děkuji moc za zprávu. 

0

Dotaz není genderově vyvážený.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Dotaz není genderově vyvážený.

Polepším se. Tak i kdyby chtěl cestovat do některé z Evropských destinací pár (hetero, či LGBTQ), kam byste mu doporučil v tomto termínu cestovat? 

0 Citovat

Myslím, že Stockholm by mohl připadat v úvahu.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Myslím, že Stockholm by mohl připadat v úvahu.

Stockholm zní super. Nicméně, pokud bych si mohl vymýšlet, nějaká teplejší destinace nemá volnější podmínky? Jih Itálie, Malta, Francouzská riviéra, Španělsko? 

0 Citovat

Běž s partnerem na fotbal.

0 Citovat

Dej si do googlu covid restrictions in Valencia a uvidíš jestli je to pro tebe prijatelne, zakaz vycházení od 22, restaurace do 18 hod. Počasí bude touhle dobou určitě prijatelne

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Běž s partnerem na fotbal.

Promiň, nějak mi uniká smysl svých reakcí. Pokud k tomu nemáš co říct, prosím zbytečně tu nespamuj. Bohužel fotbal není jejím oblíbeným sportem. Spíše hokej nebo formule. Ale díky za tip :)

0 Citovat

Nebo palma de mallorca, baleary jsou v oranžové zóně a po návratu ušetřis za pcr test, před měsícem restaurace v urcite míře otevírali, pak už jsem to nehlidal

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Nebo palma de mallorca, baleary jsou v oranžové zóně a po návratu ušetřis za pcr test, před měsícem restaurace v urcite míře otevírali, pak už jsem to nehlidal

 

Děkuju! To vypadá zajímavě. Díky! 

0 Citovat

Zkuste třeba Maltu, ta je aktuálně přeřazená do oranžové skupiny zemí, takže není třeba po návratu podstupovat PCR test. Navíc už tam touhle dobou bude teplo, rozhodně větší než na Mallorce;)

0 Citovat

Tak včera jsem se na Mallorce pěkně spálil. Bylo tak 25 ve stínu. I v moři se dalo plavat...

0 Citovat

Nejak jsem se v tom uz uplne ztratil s temi testy ,,,ale mam dojem ze z CR na Maltu  nebo Mallorcu je to  jedno  a vzdy musi byt  PCR  zpatky  tedy kdyz je oboje  oranzove  tak taky stejne ,ale porad  pred letem z Malty nebo Mallorcy  AG  a pak  dalsi AG v CR po 5 dnech 

Kdyz ale na vnitrostatnich letetech ve Spanelsku test nemusi  byt , tak pak asi je lepsi volit Baleary , nez  Maltu  Nemyslim, ze by na Malte bylo tepleji a koupani je urcite  lepsi  na  Balearech , pripadne bych radeji jeste zvolil Kanary ,kde bude jeste o neco tepleji 

Mozna ze jde udelat nejaky figl ,pokud bude nekde pak jen tranzit myslim  pri  navratu do CR  napriklad do Vidne nebo  jestli uz to podobne funguje v Berline 

Nebo to posunout do kvetna , ted stejne neni treba kupovat letenky v nejakem predstihu  a treba  budou od kvetna  zase o neco lepsi moznosti  

0 Citovat

Mikir: z oranzove země ti stačí antigen před cestou zpět a pak už nic

0 Citovat

Albanie ci Makedonie! Zde covid neexistuje (minimalne ne v podobe omezeni a zakazu). Realne tu asi bude, kazdopadne na ulici se mrtvoly nevali a zivot tu bezi jako za starych predcovidovych casu. 

0 Citovat

Albánie mě taky napadla, ale aktuálně tam nikdo levně bez přestupu nelétá. Wizz až tuším od konce května z Vídně za ne moc lidových 50e OW a kdo ví, jestli to nezruší, nebo Austrian za 3800kc ve vybraných termínech zpátečka. Byl to můj černý kůň, ale za ty prachy jsem to vzdal.

 

0 Citovat

Berlin-Tirana se da za 80eur zpatecka. Pokud jsi navic zkuseny filuta, da se opet s trochou stesti proklikat k letence za 20eur za zpatecku za ktere jsem letel ja. Staci koupit konkurencni trasu (jine letiste v Nemecku) a nejaky okolni letiste na balkane v terminu +- 14 dnu. Obcas najdes letenky za 20 eur (DTM-Sarajevo napr) a jakmile ti zmeni cas/zrusi let, prebookujes to na cokoliv v okoli :-). 

p.s. Je tu fakt pekne! Byt pocasi aktualne nic moc. 


c80ff5bf-ad87-410c-93c3-9a10e667bcfe.jpeg

0 Citovat

Ivo, možná to tak bude, ale musíš si připočíst auto/vlak z Prahy, v mém případě až z Ostravy. Vlaky DB na letiště v předstihu z Prahy do Berlína tak za 22e za jeden směr, busy teď moc nejezdí a levnější nejsou. To už by bylo drahé a nepohodlné překvapení pro partnerku jako eurovikend. A dostat se levně z Prahy do Dortmundu je smrt. 

Kanáry na otočku jsou blbost, Řecko snad jen Atény v těch datech, pokud tam zruší karanténu, řecké ostrovy ještě nejsou, možná nějaké Španělsko. Jak to tak vypadá, asi tazatel nepoletí směrem na jih nikam, ještě snad Istanbul, ten by jako překvapení s Pegasus z Prahy za 100/130e zpátečka mohl vyjít.

 

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Mikir: z oranzove země ti stačí antigen před cestou zpět a pak už nic

Ano uz to vidim platnost od 19.4. a oranzove je i Irsko -)  Takze jeden AG a vymalovano ,pak az zpatky PCR  pokud se nic nezmeni

0 Citovat

Možná mně tu někdo vyčte, že to zmiňuju všude, ale nedá mi to, nezapomeňte na pravidla ohledně roušek. Pokud se přítelkyně ráda nalíčí a udělá si pěknou fotku, ve Španělsku i Maltě bez šance, nosí se to i na pláži. Abyste pak neměli nějaké rozčarování...

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Peetee 247"]

Mikir: z oranzove země ti stačí antigen před cestou zpět a pak už nic

Ano uz to vidim platnost od 19.4. a oranzove je i Irsko -)  Takze jeden AG a vymalovano ,pak az zpatky PCR  pokud se nic nezmeni

[/citace]

Nene, ten semafor určuje pravidla návratu do ČR. Čili v Irsku si před odletem do cr musis sehnat laboratoř, kde ti udělají antigenni test, pak snad jen vyplnis prijezdovy formulář a tím to končí, žádný další test ci karantena. 

Pro cestu tam si musis zjistit podmínky dane země, konkrétně v Irsku karantena do negativního pcr testu nejdříve 5.den po příletu

Pokud teda necestujes z Irsko - ČR- Irsko, pak mas pravdu a můj příspěvek je zbytecny:)

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Možná mně tu někdo vyčte, že to zmiňuju všude, ale nedá mi to, nezapomeňte na pravidla ohledně roušek. Pokud se přítelkyně ráda nalíčí a udělá si pěknou fotku, ve Španělsku i Maltě bez šance, nosí se to i na pláži. Abyste pak neměli nějaké rozčarování...

Na pláži se roušky teda rozhodně nenosí. Tak nestraš. Normálně ve městě ano, ale zase platí, že čím menší město, tak jsou i místní v nošení roušek méně poctiví. A když se někde zastavíš, sundá roušku, aby si udělala hezkou fotku, tak to nevadí nikomu, ani policii.

0 Citovat

Pozvi partnera normálně na pivo, nebo vodku a pak spolu můžete jít třeba do parku.

0 Citovat

Matouš napsal(a):

Možná mně tu někdo vyčte, že to zmiňuju všude, ale nedá mi to, nezapomeňte na pravidla ohledně roušek. Pokud se přítelkyně ráda nalíčí a udělá si pěknou fotku, ve Španělsku i Maltě bez šance, nosí se to i na pláži. Abyste pak neměli nějaké rozčarování...

Přesně tak, jak píše Martin. Roušky na pláži se opravdu nenosí a nandají se až za ní. 

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Pozvi partnera normálně na pivo, nebo vodku a pak spolu můžete jít třeba do parku.

 

Díky za tip :) Přítelkyně však pivo nepije. 

0