Ahoj vsem, ve ctvrtek odletam na 10 dni na Maltu, byl jsem tam jednou pred asi 6ti lety, ale uz si to moc nepamatuji, proto byc hse vas rad zeptal na jakekoli tipy. Vim, ze autobusova doprava je tam dost levna, takze planujeme objet cely ostrov timto zpusobem, ubytovani budeme v apartmanech v Il Gzire, kousek od Sliemy. Budu rad za jakekoli doporucnei co se tyce jidla, mist k videni, jakychkoli vychytavek, plazi i klubu  .

Malta

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Zdravím, doporučil by jste mi někdo, kde se tam dá půjčit skůtr? Ideálně blízko letiště. Zanedlouho tam letíme na dva dny, tak toho chceme stihnout co nejvíc a neztrácet zbytečně čas v autobusech. Díky

0 Citovat

Hoj,

muzete nekdo prosim doporucit u koho si pucit auto na Malte za rozumnej peniz ? Pro 2 lidi na 14 dnu (zacatek zari), staci nakej prcek. Nasel jsem enjoycarhire.com, ceny maji az podezrele nizko (?). Dle vseho je to jen broker. Na tripadvisoru jsou tam smiseny recenze, spis dle lokality a odkud vlastne realne auto clovek dostane.

Predem diky!

0 Citovat

Na Malte bych spis doporucil pujcit si skutr , tak jak si vetsinou auto pujcujeme na Malte jsem mel pocit, ze pesky by to slo rychleji , navic verejna autobusova doprava je po celem ostrove , jen skoda , ze uz zrusili stare busy , ktere byly velkou atrakci , celkove je urcite dobre si udelat vylet lodi na Gozo. na Comino, v La Valete taky auto neni treba , po ostrove taky jezdi otevrene vyhlidkove turisticke busy po nekolika trasach

Skutrem se ale clovek protahne i zacpou a tak tuto variantu bych doporucil vic nez auto , z letiste se taky dostane clovek jednoduse, v meste Bugibba, ktere je strategicky umisteno z hlediska poznavani Malty je i ceska pujcovna kol ( nebo tedy byla, majitel si stezoval ze mu konkurence dost zneprijemnuje zivot i kdyz tam uz zije radu let )

Navic na Malte je ve meste max. povolena rychlost 40Km /h mimo mesto 64km/h dalnice zadna na Malte neni, realne je ovsem 40km/v hodine ve mestech sci fi smiley

0 Citovat

Upřesním předchozí. V obci je povoleno 50km/h, mimo obec 80 km/h. Dálnice na Maltě opravdu není, nicméně je tam poměrně dost čtyřproudých (2 v každém směru) úseků, kde se tou osmdesátkou (i víc) běžně jezdí. Hustota provozu je samozřejmě věc druhá...

0 Citovat

Diky za odpoved ... Motorizovany "dvoukolo" jsem v zivote neridil, takze bych mel asi trocha bobky. Navic co me bylo receno tak doprava na Malte je tak troska punk, takze ten skutr bych mel o to vetsi obavy, ze me nekdo zrakvi. Mame prcka (nejede s nama) kterej nas jeste nakej patek bude potrebovat, takze tohle radsi riskovat nechci.

Na busy moc nechci byt vazanej. Radi bychom si Maltu (a okolni ostrovy) procestovat jak se nam bude zrovna chtit a v pripade chuti zmenit smer, cas, misto... S autem to problem neni, s Busem uz byt muze.

Ta rychlost me az tak nevadi, stejne budu jezdit jak posranej, protoze se tam jezdi po "spatne" strane silnice smiley

Apropos ta Bugibba byva taky ucpana?

0 Citovat

Omlouvam se za chybu 40 km a 64 km plati pro vozidla nad 3,5 tuny , byli jsme tam v dobe , kdy jeste byly v provozu uzasne stare busy ( typ naseho RTO,ale mensi ) navic bez dveri smiley ), jizda po opacne strane neni problem ( mozna ze to nevnimam , protoze jezdim v Irsku )

Bugibba je velice rusne mestecko, ale prave s velkym autobusovym stanovistem a odjezdy do vsech smeru , nevim treba se to nejak zlepsilo, ale moc tomu neverim , provoz je na silnicich na Malte skutecne dost desny z hlediska tech zacp

Jinak s temi busy opravdu neni problem,sit je husta a jezdi casto a vzdalenosti na Malte jsou male

https://www.publictransport.com.mt/en/timetables

0 Citovat

Ano, je to tam trochu "punk" smiley Moje první zkušenost byla, když jsme tam přistáli okolo půlnoci, ubytování jsme měli právě v Bugibbě, objednaný odvoz shuttlebusem se nějak nekonal a místo toho nás (4 osoby) vyzvedl nějaký mladík v postarším fordu a že nás odveze. No, byla noc a přes města to kalil 100 a víc, nechápal jsem nic... asi závodník. Pak už to bylo dobrý, taky jsme měli půjčené auto (myslím si, že z hlediska operativnosti je lepší než bus) a doprava byla v klidu, ani jsem snad nepotkal žádnou nehodu. Myslím si, že lidi už jsou tam tak vycvičení, že si každý jezdí jak chce, že jsou zároveň i naučení, aby si dávali pořádného majzla a předvídali možné chyby toho druhého, že ve výsledku se nic nestane a všechno funguje.
Ohledně ucpanosti nemohu sloužit, byli jsme tam mimo sezónu v lednu, to bylo v pohodě. I když, místní v létě nebudou mít víc aut než v zimě, a o kolik víc aut se půjčí, snad o moc ne... kdo ví.

0 Citovat

wiki
Mam rad veci naplanovane ...naskatulkovane..na Maltu letim zaciatkom leta. Budem byvat v Bugibbe. Chcel som si do predu zakupit 7.dnovu kartu na verejnu dopravu. Na webe je moznost dat zaslat postou ale neda sa... vzdy mi to vyhodi error . Skusal to tiez niekto ?
wiki

Příspěvky: 178
Registrován: 06 črc 2016 21:30


Nemam zkusenost ,ale na te strance mi to funguje vyhodi mi to cenu 21 euro pak 6 za poslani takze 27...zaplatit jsem ovsem nezkousel smiley to ti vyhodi error az pri pokusu o zaplaceni ?
Jinak celkem nechapu, proc tohle kupovat dopredu, kdyz je moznost si to koupit po priletu na letisti, nebo pak v Bugibbe

0 Citovat

Na Malte sme mali 9 dni pozicane auto od JS Car Hire a nemozem sa stazovat. Ziadne ojebavacky ako u Gold, ferovy chlapik a jeho rodinna firma. Zablokovali si na karte myslim 700e. Palivo je Full to Full, ja som po natankovani presiel dalsich 50km (kedze v nedelu su pumpy zavrete a v sobotu je to tiez bieda) a nenauctovali si nic navyse.
Skuter by som si nepoziciaval, jazdia trosku sialeno a aj nas Peugeot 107 trosku nezvladal tie kopce (hlavne na Gozo).

0 Citovat

Tak chapu , nektere veci si taky rad pripravim dopredu i kdyz by se to nekomu mohlo zdat zbytecne , v tomto pripade pak zalezi v kolik priletis ,vzdalenost do Bugibby z letiste je 23 Km ,kdyz chces neco dopredu koupil bych shuttle za 1.25 euro (zadas si tam prilet letadla )a pak mas v Bugibbe dost casu na rozmysleni co je nejvyhodnejsi pro tebe z hlediska dalsiho programu

https://www.shuttledirect.com/en/

pujcovat auto z blokaci 700 euro, tak to by rozhodne pro me nebylo smiley , navic na Malte . kde je vsude par km

0 Citovat

Kazdemu vyhovuje neco jineho, je pravda, ze jde o casto zbytecne a nenavratne pojisteni , ale na druhou stranu se pak nestaram , treba na Rhodosu jsme s pomerne zanovnim autem projeli uzkou silnickou , kde po obou stranach cesty byly kere s ostrymi trny, jel sem pomalu, snazil se vyhybat, ale prece jen to na zaprasenem aute vypadalo, ze i po umyti to nejsou je ryhy v prachu, ale ze tam nejake stopy zustanou, divali se na to pak pri vraceni, nic nerikali, ale dost mozna ze kdyz bych nemel plne pojisteni, ze by to projit nemuselo

No a me pak vadi , aby me blokovali jak pises 1500 euro , coz by treba byla cela dovolena pro 2 lidi tyden , nehlede k tomu , ze tam takovou castku ani nemam , ale o tom uz tady byla sahodlouha disuze ,tak bych to radeji nekomentoval

0 Citovat

V pohode , pouzili jsme tuhle prepravu uz vicekrat a byli jsme vzdycky spokojeni smiley nekde myslim byl jen nejaky problem, kdyz jsme objednavali jednosmernou cestu a pak se rozmysleli a chteli i zpatky ,ale nakonec se to podarilo vyresit

Preprava je ale mozna jen tam, kam maji uvedeno ,zato te v tech mistech dopravi az k ubytovani, kdyz je mezi temi v seznamu, urcite lepsi,nez verejna doprava a levnejsi nez taxik

0 Citovat

No priznam, ze i me ta cena trosku prekvapilla ..ale na druhou stranu jsme treba 70 km jeli za 18 euro tak proc by neslo jet 20 km za 5 euro a taky kdyz nabizeji 7 dnu tu jejich permici za 21 euro..a jednotlive jizdy nepresahuji 2 eura . , ona je tam hodne husta sit busu, vymenili tu vlastne turistickou atrakci starych busu za nove ,tak se asi i ty ceny k tomu prizpusobili ..

Napadlo me jestli tam neni chyba v desetine carce ale za 12,50 me to zase prislo trosku moc ,protoze zpet nas vezla recepcni v hotelu autem a bylo to taky dost malo, v kazdem pripade na tu prepravu je spoleh , je to uz dele, ale vzpominam si ze pro nas ridic prisel do haly nebo mel nejakou ceduli

Tak si to v Bugibbe i na Malte uzijte ,, a urcite se zajedte podivat nejen do La Vallety ale i na Gozo a Comino , koupani je nejlepsi prave tam, na Malte pak na te druhe strane ostrova od Bugibby

0 Citovat

2 mikir.

Mám dotaz proč jsi si vybral zrovna lokalitu Bugibba? Loni jsem za 9 dní více než procestoval Maltu a zrovna tam bych nechtěl bydlet, koukni se sám na google street view, obrovské množství hotelů a nic zajimavého.

Doporučuji rovnou z letiště se přesunout na ostrov Gozo, kde přesun trajektem z Malty na Gozo je zdarma. Platí se až při zpáteční cestě.

Taktež je jednodušší a levnější potom přesun na ostrov Comino (Blue Lagoon) z přístavu na Gozu. Na Cominu si určitě doporučuji vzít nafukovací lehátko a rovnou se přebrodit na proti na málou písečnou pláž, pokud tam chceš ztrávit celý den a užit si koupání a bezproblémový přístup do vody.

Body, které stojí podlě mě navštívit:
- Azure window, super koupání a potápění
- St. Peters pool, jeli jsme na skútru, moc se mi tam líbilo a minimum lídí
- Blue Grotto, přesun skútrem a projíždka lodi
- sezení v přístavu na Gozu u zmrzliny a pozorování trajektu, v neděli kolem 17:00 zkolabovala doprava smiley
- Ramla bay - červený písek
- Popeye Village(byli jsem tam kvuli syna, ale super koupání), stačí jen obejít a vstupné nemusíš platit.

0 Citovat

no takto, my budeme najprv 6 noci na Sicilii a odtial letime na 6 noci na Maltu. Hotel mame uz vybrany a zaplateny cez rocketmiles.com , ktora nam zas pripise na norwegian 800 , cim zas ziskal zadarmo dve letenky na okotober 2017 z osla do viedne smiley , je to komplikovane smiley , proste hotel sme vybrali aj preto ze mal plnu penziu, napriek tomu ale my aj tak budeme v kuse v pohybe, nie sme typy co lezia na plazi, cize za tych 6 dni budeme mat co robit aby sme si to pobehali a popozerali, Malta nei je velka, cize v tomto ohlade nam je relativne jedno kde byvame ..my sa tam vzdy naranajkujeme , naveceriame , prespime a zas to iste na dalsi den..obedy zrejme ani nevyuzijeme lebo budeme mimo...ale zobral som to lebo bol rozdiel medzi pol a plnou penziou len 20€ na tych 6 noci.
Inak mam aj zakupene 2 vylety, jeden je celodenny na Gozo. To tiez kupujem cez GetYourGuide, ktora tiez spolupracuje z Norwegian kvoli cashpoints ...niekedy je to 5 niekedy 10% z ceny sa pripise. Zabijam tym 2 muchy jednou ranou. Idem a vidim to co chcem a este mam kvoli tomu laicnejsie alebo pripadne zadarmo letenyk cez Norwegian. Je to cele ale uz vyceropavajuce...ked clovek tomu prepadne...tie caschPoints a cachback za rozne sluzby a pre rozne letecke spolocnosti a zbieranie mil...clovek sa uz moze zblaznit aby to usledoval smiley smiley smiley

0 Citovat

pro inspiraci itinerar z letosniho vyletu na Maltu
http://jorgus.webnode.cz/fotogalerie/

0 Citovat

http://www.timesofmalta.com/articles/vi ... ver.641810
Malta prisla dnes o Azurove okno....

0 Citovat

ty jo, pred 14 dni jsem tam byl:/

0 Citovat

Ach jo, to je teda velká škoda. Věci který vznikají tisíce let jsou pak ve vteřině pryč.

0 Citovat

Ty jo, mazec, loni to okno na pláži v Maroku a teď tohle maltské, ještě slavnější. Jsem rád, že jsme jej ještě stihli vidět. Eroze je sviňa.

0 Citovat

hehe vypada to kam prijdu tam to spadne, u toho Marockeho jsem byl asi pul roku predtim nez spadlo, ted 14 dni co jsem navstivil Azur window tak taky spadlo..smiley
Jirka
www.jorgus.webnode.cz

0 Citovat

Doufám, že Ameriku a Austrálii nemáš v plánu tento ani příští rok a navštívit jejich známa " okna "... smiley
Škoda toho, kamarádka tam jede v Dubnu a těšila se na to " okno " hodně.

0 Citovat

Taky letíme v dubnu, takže u nás zavládá smutno.. je to velká škoda.

0 Citovat

Ahoj, plánuju na květen itinerář. Po ostrovech se budeme dopravovat autobusy. Jediný problém je s jízdními řády. Na google mapách si doma vždy najdu dobré spojení, ale bez internetu to bude horší... Jak to řešíte? Vytisknete si nějaké jízdní řády ještě doma nebo si zařizujete internet na místě? S tím nemám žádné zkušenosti. Co k tomu potřebuju a kde to nakoupím?

A ještě dotaz ke Cominu. Tam se dostanu lodí z Ċirkewwy? Tzn. vedle trajektu na Gozo je tam ještě lodní doprava na Comino?

0 Citovat
muisa napsal(a):

Ahoj, plánuju na květen itinerář. Po ostrovech se budeme dopravovat autobusy. Jediný problém je s jízdními řády. Na google mapách si doma vždy najdu dobré spojení, ale bez internetu to bude horší... Jak to řešíte? Vytisknete si nějaké jízdní řády ještě doma nebo si zařizujete internet na místě? S tím nemám žádné zkušenosti. Co k tomu potřebuju a kde to nakoupím?

A ještě dotaz ke Cominu. Tam se dostanu lodí z Ċirkewwy? Tzn. vedle trajektu na Gozo je tam ještě lodní doprava na Comino?

Ahoj, já to řeším tak, že si udělám předběžný plán už doma a na místě si najdu ubytování s internetem. :-)

0