Vlákno na stejné téma jsem nenašel, tak snad mě neukamenujete. :-) Doufám, že příští rok už opět proběhne a rád bych nasbíral nějaké příspěvky o zkušenostech, tipy a triky. A třeba se tam 27. února až 5. března 2022 potkáme. :-)  .

Rio de Janeiro v době karnevalu

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

15 reakcí

Vlákno na stejné téma jsem nenašel, tak snad mě neukamenujete. :-) Doufám, že příští rok už opět proběhne a rád bych nasbíral nějaké příspěvky o zkušenostech, tipy a triky. A třeba se tam 27. února až 5. března 2022 potkáme. :-)

0

Tipy a triky - snad jen ty zásadní. Spodní prádlo nepotřebuješ to jen zdržuje a vždy trvej na kondomu.

Zatím můžeš trénovat sambu v travesti klubech. Až to půjde do Ria, tak tam na sambadromu o to víc zazáříš a získanou praxi uplatníš...

0 Citovat

Надежда Константиновна Крупская napsal(a):

Tipy a triky - snad jen ty zásadní. Spodní prádlo nepotřebuješ to jen zdržuje a vždy trvej na kondomu.

Zatím můžeš trénovat sambu v travesti klubech. Až to půjde do Ria, tak tam na sambadromu o to víc zazáříš a získanou praxi uplatníš...

 

A to mělo být jako vtipné?? Tak trapné příspěvky bych zde nečekal!

0 Citovat

Na hloupou otázku hloupá odpověď.

0 Citovat

Já tam byla v době karnevalu loni a pokud chceš mít něco z Ria samotnýho, tak bych tam v době karnevalu nejela, jsou tam všude mraky lidí, památky a hodně pamětihodností zavřených, všude samej úchyl :-D , hotely dražší atd. Samozřejmě karneval sám o sobě a ta atmosféra v době karnevalu je zážitek, ale jednou stačilo... samozřejmě jinej pohled na věc, bude mít někdo komu je 20let a komu je třeba 50. 

0 Citovat

Cenu za první příspěvek vyhrává Aluška. Konečně někdo, kdo pochopil o čem tohle fórum má být a neventiluje si tady infantilní trapnosti.

0 Citovat

Už máš letenku? Já měl na letošní únor, ale to mi zrušili, na příští rok bych si zase koupil, pokud by byla za dobrou cenu.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Už máš letenku? Já měl na letošní únor, ale to mi zrušili, na příští rok bych si zase koupil, pokud by byla za dobrou cenu.

 

Zatím ne. Co jsem se díval, tak zkusmo našel za 15k (s kufrem) v době karnevalu. 

 

Týden mi připadá na Rio zbytečně moc, ale jelikož letenka se zdá být nejdražší položkou, tak mi nepřipadá smysluplné to zkrátit třeba na 4 dny. S rozpočtem se chci držet při zemi. Úplně jsem zatím nepochopil ten program. To celý týden nějakým způsobem vystupují "béčkové" taneční školy a poslední den přijde na řadu grand finále? Předpokládám, že bych tím pádem musel kupovat 7 vstupenek (nebo jak to vychází) a to by asi hoodně zvedlo celkové náklady.

 

Pokud jsem pochopil správně, tak to obecně začíná někdy v 9 PM. Což znamená, že v oblasti, kde kriminalita nebude nejnižší, musím mít nutně hotel jen v nejužším centru, protože nějaké přejezdy by nedopadly dobře? Jak moc se té kriminality reálně bát? Když nepolezu do favel, tak max. hlídat kapsy před kapsáři? Nebo cestovní pojištění zahrnující zaplacení výkupného je nutnost?!

0 Citovat

To, jestli Carnaval bude v Riu jako dřív a jestli už ve 2022 nebo 2023, lze stěží odhadnout. Osobně mám radši pouliční karnevaly v Salvadoru, Olindě, Ouro Pretu, atd. Otázkou zůstává kdy znovu a v jaké formě opět budou.

Na sambodromu v Riu jsou přehlídky různých škol třeba již poslední 2 týdny před vrcholem karnevalu o nedělní a pondělí noci před popeleční středou. Pak stojí za to i Defilé Vítězů následující sobotu. Pokaždé se jedná o noc, takže zhruba od 21:00 či 22:00 do 6:00. Během naší první návštěvy Brazílie, tuším v 2003, jsme prostě byli na sambodromu až do rána, pak už za světla jsem šli pěšky na autobusové nádraží a jeli busem do hotelu v čtvrti Catete.

Během mnoha návštěv Brazílie se nám nepřihodilo žádné okradení ani přepadení. Takže je to spíše o instinktu a uvážlivém chování ve dne i v noci. 😉

 

 

0 Citovat

Jakub Langer napsal(a):

To, jestli Carnaval bude v Riu jako dřív a jestli už ve 2022 nebo 2023, lze stěží odhadnout. Osobně mám radši pouliční karnevaly v Salvadoru, Olindě, Ouro Pretu, atd. Otázkou zůstává kdy znovu a v jaké formě opět budou.

Na sambodromu v Riu jsou přehlídky různých škol třeba již poslední 2 týdny před vrcholem karnevalu o nedělní a pondělí noci před popeleční středou. Pak stojí za to i Defilé Vítězů následující sobotu. Pokaždé se jedná o noc, takže zhruba od 21:00 či 22:00 do 6:00. Během naší první návštěvy Brazílie, tuším v 2003, jsme prostě byli na sambodromu až do rána, pak už za světla jsem šli pěšky na autobusové nádraží a jeli busem do hotelu v čtvrti Catete.

Během mnoha návštěv Brazílie se nám nepřihodilo žádné okradení ani přepadení. Takže je to spíše o instinktu a uvážlivém chování ve dne i v noci. 😉

 

Vyplatí se nějak si připlácet za místa? Jako Frisas? Nebo Arquibancadas to jistí? :-)

Tak nějak mi připadne, že platit za Camarotes bude působit dojmem honorace, ale budu tak odstřižen od faktického dění, že bych to rovnou mohl sledovat v televizi. :-)

0 Citovat

@Ragmo: technická - kdybys necitoval každý příspěvek, na který bezprostředně reaguješ, mělo by tohle vlákno poloviční délku a bylo by 2x přehlednější.

0 Citovat

Osobní zkušenost máme jen s arquibancadas uprostřed a vzadu. Lístky jsme koupili od překupníků před vstupem nebo je jindy obstarali brazilští přátelé. Oficiálně byly lístky dražší a lístky do camarote byly až absurdně drahé.

Je to krásně připravená show, každá samba škola má na ukázku svého defilé maximálně 75 minut, pak nastupuje další. Kromě podívané je to vždy nějaké historické nebo i aktuální téma, o kterém se stále dokola zpívá.

Jinak obdivuji tvůj optimismus, že v roce 2022 už bude Carnaval, jak se patří. Přece jen zbývá již jen okolo 8 měsíců a v Brazílii je situace dosti svérázná ...

0 Citovat

Nevím, jestli jsem takový optimista :-) Ale nerad bych si nechal uniknout možná poslední šanci vidět českou účast v hlavním průvodu.  A pokud platí, že podmínkou pro vstup je očkování (ne, že bych uměl portugalsky, ale LIESA má nějakou takovou zmínku na webu), tak očekávám, že proběhne, pokud se nestane něco naprosto zásadního.

0 Citovat

Ahoj, a co tam ma byt pristi rok za ceskou ucast?

0 Citovat

No Ragmo přece - už trénuje po travesti klubech...

0 Citovat

V tom případě bych také kromě Ria doporučoval i São Paulo a tamní svéráznou komunu CQP:

https://youtu.be/S-l3zE1xvHk

https://youtu.be/ijB2aofSrh8

 

(Osobně mám raději klasiku, a sice tradiční samba školy Gaviões da Fiel a X-9 Paulistana na sambodromu Anhembi v Sampě nebo Beija-flor, Mangueira, Salgueiro na sambodromu Sapucaí v Riu.)

0
15 reakcí