Ahoj, s pritelkyni se chystame stravit 2 noci v Dubaji pri nasi ceste na Sri Lanku. Podarilo se mi rezervovat si hotel v Dubaji kde jedou podle prava Sarija. Presneji receno mi jde o tuhle poznamku, ktere jsem si nevsimnul: "Tento rodinný hotel dodržuje zásady práva šaría, a nemohou se v něm proto ubytovat nesezdané páry. Dvojice mohou být při check-inu vyzvány k předložení oddacího listu. V hotelu není také dovolena konzumace alkoholu. " Jak jsem psal, jedu s pritelyni, nikoli s manzelkou. Mate nekdo zkusenosti s tim, jak moc se to tam resi? Myslite ze nam to projde, kdyz se budeme jen blbe usmivat ? Meli jste s tim nekdo problemy na cestach po muslimskych zemich ? Rezervace hotelu samozrejme nelze zrusit bez poplatku v plne vysi ceny za ubytovani  .

Dubaj, Abú Dhabí

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Měl bych otázku k Abu Dhabí. Dojedeme tam busem z Dubaje, cílová stanice by měla být Abu Dhabi Main Bus Terminal, pak plánujeme mešitu a od ní cestu k Emirates Palace a Corniche beach.

Po příjezdu na hlavní busové nádraží si tedy koupíme tu kartičku a kolik si na ní máme dobít? Z diskuze jsem vyčetl, že z nádraží k mešitě a zpátky (bus 54) si jí máme dobít na 10 aed, ale jak pak dál? Díky

0 Citovat

No dobíte si ji podle počtu jízd, jedna je za 2aed :) Jinak u 54 pozor, k mešitě jezdí jen každý druhý spoj

0 Citovat

Když jedna jízda stojí 2 aed (nezávisle na počtu stanic?), tak proč píše Mikir, že se má nabít na 10 aed na cestu tam a zpátky?

0 Citovat

Menej ako 10AED vám nedobijú.

A mimochodom, v Abu Dhabi by som sa na autobus vykašlal pokiaľ nemáte naozaj obrovské množstvo času. Spoje chodia veľmi riedko (interval minimálne 20 minút, reálne skôr 30-40), motajú sa po zápchach, stoja na každom bloku a sú slušne preplnené. My sme takto naivne chceli za jeden deň dať Corniche a mešitu, ale nebola šanca. Kým sme si kúpili a dobili kartu (fronta na 15 minút), našli správnu zastávku a linku (je tam asi 10 zastávok na rôznych rohoch stanice) a prišiel prvý bus, hodina a pol v prdeli. Bus šiel na konečnú cca 40 minút. Celá táto anabáza naspäť a bus k mešite má čas jazdy zo stanice cez pol hodinu. Tak sme mešitu museli vynechať.

Taxíky tam stoja pár drobných, takže ak ste časovo obmedzení tak by som to určite riešil taxíkom.

0 Citovat

A ešte bacha že karta sa nedá minúť až do nuly - je tam nejaká minimálna hodnota na karte a ak máte menej, nedovolí vám nastúpiť do busu, aj keď na tú konkrétnu jazdu máte.

Myslím že to bolo 6AED, takže reálne ak si dobijete kartu za 10 (minimum), vystačí to len na spiatočnú jazdu. A tých 6AED je tusím nerefundovateľných.

0 Citovat

Díky a jak je to s cestou z Dubaje do Abu Dhabí?

Někde se píše, že stačí nabít na nol kartu 50 aed a mám to i na cestu zpátky. Jinde se píše, že karta platí jen na cestu do Abu Dhabí (25 aed) a tam si musím na cestu zpět do Dubaje koupit lístek za 25 aed zvlášť...

0 Citovat

Druhá varianta je správna - z Dubaja do Abu Dhabi na NOL kartu, naspäť sa to kupuje cash v pokladni tej hnusnej zelenej betónovej vesmírnej lode ;)

0 Citovat

To jsme z toho jelen :-) viz např. tento komentář:

Můžete využít pro zaplacení NOL card zpáteční stojí 50 AED, nebo si zakoupíte lístky v okýnku jak na nádraží v Dubaji, tak na central station v Abu Dhabi - na památku hezký lísteček, musel jsem využít, páč jsem měl na NOLce pouze na cestu tam, a v Abu Dhabi již NOLku nenabijete.

0 Citovat

Možno sa dá použiť NOL karta aj na cestu naspäť, ale neviem ti to garantovať keďže som to neskúsil ;) Info o tom na nete sa rozchádza.

Každopádne naozaj nevidím dôvod to riešiť. Proste si tam nabi 25AED a naspäť si kúpiš lístok v Abu Dhabi. Nie je tam žiadna zľava ak to kúpiš dopredu na NOL, v Abu Dhabi nie sú žiadne veľké fronty = žiadny problém a máš istotu že to takto ide... A ak by to medzičasom zmenili tak, že aj z Abu Dhabi to potrebuješ mať na NOL karte, tak si ju dobiješ priamo tam.

0 Citovat

Ahoj, kde najdu prezidentský palác? Podle různých zdrojů jsem našel dva. Jak se v tom vyznat?

https://www.google.cz/maps/place...54.3112618

https://www.google.cz/maps/place...54.3056908

0 Citovat

to prve je prezidentska kancelaria :) Al-Ovcacek tam sidli

0 Citovat

Dá se platit v Dubaji v automatech na MHD kartou? A když pak na NOL kartě zbydou peníze, vrací je automat nebo se musí někam na informace?

0 Citovat

Petr Dobeš napsal(a):

Zdravim

mel bych na Vas tady prosbu na nejaky osobni tip na hotel v centru Dubaje.Stejne jako par dalsich sem koupil letenku v akci FlyDubai tak ted schanim ubytovani na 4 noci pro 3 lidi.

Samozrejme booking,hotels. atd znam spis me zajimaji zkusenosti a tipy primo od Vas.Nic extra nevyzaduju snad jen snidani a kdyz uz tam je tak vedro tak bazen idealne stresni s peknym vyhledem at si hezky opalim tu svoji tvarohovou drzku

Diky vsem za tipy

lacnejší v Deira, 150 m od metra - Orchid Vue Hotel

drahší v Jumairah Beach , blízko električky a pláže - Hawthorn Suites by Wyndham Dubai

s oboma výborná skúsenosť

0 Citovat

Ahoj, máte někdo zkušenosti s kartami GoDubai? Ať už Explorer Pass nebo All inclusive Pass, případně City Card Dubai? Vyplatí se, nebo se na místě dají najít stejně "výhodné" ceny/balíčky? Díky za tip

0 Citovat

Jirka O. napsal(a):

Ahoj, máte někdo zkušenosti s kartami GoDubai? Ať už Explorer Pass nebo All inclusive Pass, případně City Card Dubai? Vyplatí se, nebo se na místě dají najít stejně "výhodné" ceny/balíčky? Díky za tip

Pozri si čo to zahŕňa, nájdi si to, čo ťa zaujíma a čo sa REÁLNE dá stihnúť za dĺžku platnosti. Vyhľadaj si ceny týchto atrakcií samostatne a hoď si to do rovnice či to výjde lacnejšie... tak ako kdekoľvek inde na svete.

Na mieste sa určite nebudú predháňať aby ti dali nejaké špeciálne ceny, Dubaj nie je Maroko. Cena taká, akú nájdeš na nete platí aj na mieste (resp. je väčšinou ešte vyššia).

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

Pozri si čo to zahŕňa, nájdi si to, čo ťa zaujíma a čo sa REÁLNE dá stihnúť za dĺžku platnosti. Vyhľadaj si ceny týchto atrakcií samostatne a hoď si to do rovnice či to výjde lacnejšie... tak ako kdekoľvek inde na svete.

Na mieste sa určite nebudú predháňať aby ti dali nejaké špeciálne ceny, Dubaj nie je Maroko. Cena taká, akú nájdeš na nete platí aj na mieste (resp. je väčšinou ešte vyššia).

Díky, špatně jsem se zeptal, spočítat si to samozřejmě umím , spíš mě zajímalo, jestli mi to opravdu ušetří čas místo čekání ve frontách, jestli fungují ty 1+1 akce atd... Prostě jestli to nemá nějaký háček, na co si dát pozor. Jedu do Dubaje poprvé tak uvítám jakoukoli zkušenost a radu.

0 Citovat

muisa napsal(a):

Dá se platit v Dubaji v automatech na MHD kartou? A když pak na NOL kartě zbydou peníze, vrací je automat nebo se musí někam na informace?

Co vím, tak z NOL karty peníze zpět už nedostaneš. ( dva roky zpět ) A kartou se dá, ale já chodil nabíjet na přepážku v metru za cash

0 Citovat

S jakou nízkonákladovou společnosti nejlépe letět z Abu Dhabí, nebo Dubaje na Maledivy?

0 Citovat

My ideme s wizz air  z abu dhabi.

0 Citovat

Dobrý den, kdo se vracel z Abu Dhabi do ČR, idealně s wizzair, akceptují na letišti elektronické palubní lístky nebo jen tištěné.

Na stránkách wizz mají že z Vídně do Abu Dhabí akceptují, ale zpět ne.

Když mám check-in jen 24h před odletem, vytisknou lístky na hotelu, má někdo zkušenost?

Děkuji

0 Citovat

Dva roky stará zkušenost. Dubaj. Sice se dalo udělat něco v aplikaci a vytisknout, ale s A4 nepouštěli k bezpečnostní kontrole a muselo se k přepážce pro jejich vlastní papír. Otevřena 3 hodiny před odletem. Létají z T2, kam nevede metro.

0 Citovat

Boli sme pred 6 mesiacmi. Letenky nam vytlacili na letisku v Abu dhabi.

On line check som si normalne urobil na izbe.

0 Citovat

Tři týdny stará zkušenost s Wizz. Po check-in v aplikaci mi poslali do emailu papír co si mám vytisknout a dostavit se na přepážku. Nebyl to boarding pass, jenom nějaké potvrzení. Nechal jsem si to vytisknout na hotelu, ale na přepážce to někteří ukazovali i v mobilu. Odlet z T1, přepážky otevřeny 3 hodiny před odletem. Přišel jsem 5 minut po otevření, obrovská řada, pro tři lety otevřeny tři přepážky a později jenom jedna. Myslel jsem si že už ani neodletím, lidé si tam zavolali nějakého vedoucího a stěžovali si, čekal jsem tam víc jak 2 hodiny. Na přepážce dají klasický boarding pass. 

0 Citovat

Letěli jsme před měsícem, nám online checkin ani nepřiřadil sedadla, jen nám napsali, ať se dostavíme na přepážku. Tam řada až někam, místní s sebou po 10ti dětech a 20ti zavazadlech, taky tak cca 1.5 půl v řadě. To jsme si do ní stoupli ještě před otevřením přepážky pro náš let, když jsme viděli, kam až vede, jinak bychom snad taky neodletěli, za náma to pak bylo ještě horší. Nic jsme netiskli, na přepážce jsme dali jen pasy a paní nám vytiskla letenky a posadila nás k sobě.

0 Citovat

Koukam salonek v Abu Dhabi asi nehrozi🙈.

0