Zdar a sílu cestovatelé :D Rád bych se zeptal na rady a tipy na západ USA, níže přiložím naplánovaný itinerář, na cestu máme přesně 15 dní ani o den víc :D ocenil bych tedy nějaké rady, co by jste vynechali, nebo naopak přidali a celkově jakékoliv náměty k tomuto plánu. Díky! :) 1.DEN - Přílet San Francisco (flákání se :D) 2.DEN - Prohlídka SF. 3.DEN - Ze SF do Yosemite NP, po prohlídce přesun a přespání do Visalia. 4.DEN - Z Visalia do Sequoia NP, po prohlídce přesun do Las Vegas. Tady mě trošku děsí ten přesun cca 6h, ale nemáme volný den např. vzít to ještě přes Death Valley. 5.DEN - Prohlídka Las Vegas. 6.DEN - Z Las Vegas do Zion NP, po prohlídce přesun a přespání do Page. 7.DEN - Z Page do Grand Canyonu, po prohlídce přesun a přespání Kingman. 8.DEN - Z Kingman do Joshua Tree NP, po prohlídce přesun do Los Angeles. 9.DEN - Prohlídka Los Angeles 10.DEN - Přesun z LA do Santa Barbara a přespání. 11.DEN - Z Santa Barbara do Morro Bay a přespání. 12.DEN - Z Morro Bay do Monterey a přespání. 13.DEN - Z Monterey do SF. 14.DEN - Další den prohlídka San Francisco. 15.DEN - Odlet ze SF.   Díky za tipy :)    .

Západ USA - itinerář

Založil ve fóru Tipy na ubytování

Snih bude na začátku května všude. Holt nezbyde než koupit letenky, rezervovat auto a pak čekat, jaká bude situace. V nejhorším se udělá okruh z druhý strany. My byli jednou v Yosemite na konci května, Tioga už otevřená, ale na treku v místě, kde se přechází suchou nohou po kamenech přes potok, jsme se brodili vodou hodně přes pas. Takže pokud budete flexibilní, tak není problém celý itinerář na místě překopat dle aktuální situace. No stress.

0 Citovat

Dva tipy: Tioga Pass je překrásná cesta, opravdu nezapomenutelná, pokud si to umíš posunout do pravděpodobné doby otevření cesty, tak doporučuji. Historické termíny lze samozřejmě najít. Do Page si udělejte hlad, je tam skvělá restaurace Big John Barbecue (tedy pokud nejste vegetariáni). 😉

https://www.nps.gov/yose/planyou...asonal.htm


img-5802.jpg
img-5804.jpg
img-5808.jpg

1 Citovat

Ahoj, osobně po Grand Canyonu bych si vzal ubytko blíže. Pokud nezáleží na vzhledu, tak v Ash Forku (hodinu něco cesty z GC) je fajn autentický motel Canyons Edge Route 66 Motel (kdysi Ash Fork Inn)..

 

cena byla tehda přívětivá, lepší jak se trmácet pak ještě do Kingmanu další dvě hodiny.

0 Citovat

@Petr76- Denver je menší letiště, fakt? Já mám teda jinou zkušenost...

0 Citovat

floodland napsal(a):

Snih bude na začátku května všude. 

To je každý rok jiné, jak je vidět i na těch datech otevření. Já tam byl v roce 2009, kdy otvírali Glacier Point Road 5. května, v následujících dnech (a pak jsem do konce května navštívil další NP jihozápadu). Po sněhu jsem šel jen místy nad horním Yosemitským vodopádem a na Sentinel Dome a jinak ještě z druhé strany hor trochu pod Mt. Whitney (kam se dalo bez permitu) a díky nadmořské výšce delší úseky nad Onion Valley (Tioga Road byla zavřená). Fotky mám tady: https://eu.zonerama.com/liborste...um/5610203

0 Citovat

Ahoj. Mam na prodej Annual Pass na parky. platnost jeste 10 mesicu. Cena 950,- pokud by nekdo chtel.

 

Současně pokud by někdo chtěl aktuální info a rady tak mohu dát pár zajímavých tipů co nevynechat a co naopak vynechat + uzavírky, změny, kde se najíst, přespat atd... 

(Před pár dny jsem se vrátil z druhé cesty po jihozápadu USA)

0 Citovat

Mohu se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s půjčením obytného auta na jednom pobřeží USA a vrácení na druhém? Případně půjčení v LA a vrácení rovněž? Říkáme si, že by stálo projet USA v obytňáku a neřešit ubytování. Mohlo by to dávat i finanční smysl. Díky za info

0 Citovat

Nedává, protože na spoustu míst se s obytňákem nedostaneš. A cenově to lépe rozhodně nevyjde.

0 Citovat

Tak jsem si tu pročetl rady, děkuji všem za ně :) něco jsem z toho vytáhl, kde ubrat a co přidat, zároveň jsem rozhodl, že prostě se to musí nějak udělat a pár dní přidat :D 

Vím, že pořád tam je dost SF, nicméně den příletu a den odletu nepočítám, jako by jsme tam byly. Po příletu ten den padnem a v den odletu už se nám taky nikam nebude chtít.

Tady teda aktualizovaná verze:

DEN 1: Přílet SF ( Nepočítám, že se v SF někam podíváme, spíš hned půjdeme spát :D

DEN 2: Prohlídka Alcatraz + SF.

DEN 3: Dopoledne co se v SF nestihlo, nějaký čas na nákup atd… a v klidu přesun do Mammoth Lakes poblíž Yosemit.

DEN 4: Prohlídka Yosemit a na ubytování do Fresna.

DEN 5: Prohlídka NP Sequoia a přesun do ubytování Bakersfield.

DEN 6: Přes Death Valley do Las Vegas.

DEN 7: Las Vegas

DEN 8: NP Zion a přespání u Zionu ve Springdale.

DEN 9: Bryce Canyon a Capitol Reef pak přesun do ubytování Torrey.

DEN 10: NP Arches a přespání v Moab.

DEN 11: NP Canyonland a Monument Valley - následný přesun do Page.

DEN 12: Antelope canyon, horseshoe band a případně něco dalšího. Druhá noc v Page.

DEN 13: NP Grand Canyon a přesun do Flagstaff.

DEN 14: Bearizona, přesun do Kingsman se zastávkou Ash Fork atd.. okolo Road 66.

DEN 15: Z Kingsmanu do Los Angeles, poznání Road 66 a zastávka v Calcio město duchů.

DEN 16: Los Angeles a přesun na přespání do Santa Barbara.

DEN 17: Santa Barbara, Malibu atd.. přesun do Monterey se zastávkama.

DEN 18: Monterey plus okolí a večer na přespání do SF někde u letiště.

DEN 19: Odlet ze SF.

3 Citovat

Díky za sdílení itineráře ! Chápu, že je zde hodně cestovatelů, kteří do USA jezdí tak často jako někteří Češi do Chorvatska, ale pro jiné, kteří tam budou poprvé/podruhé a chtějí každý půlden využít na max je to důležité a je super, že tipy přidávají i ostatní zkušenější, takže děkuji ..  ukládám si !

Ráda pak uvítám info i zpětně, jak vše proběhlo a co případně by jste udělali jinak, každopádně držím pěsti a přeju super zážitky !

4 Citovat

Když už budete kolem města Kingman, rozhodně doporučuji podívat  se do malého hornického městečka Oatman, je to  na Route 66 a městečkem se volně prochází oslíci. Prodávají tam pro ně v kornoutu krmivo, takže je můžete klidně krmit, je to fakt paráda. Já už tam byla asi 5x, vždy když jsme někde poblíž, tak do Oatmanu prostě musíme na chvilku zajet. 

2