Dobrý den, chtěla bych se zeptat na typy na dovolenou s dětmi na podzim září-říjen. Nejprve jsem byla rozhodnutá letěn na Tenerife, ale když jsem se pak koukala na moře, tedy vlastně oceán, tak to asi moc klidné koupání a šnorchlování nebude, tak zvažuji Zakynthos nebo si nechám poradit a dát typy. Ubytování chceme airbnb nebo přes booking apartmány. Díky za typy.  .

Kam s dětmi na podzim za sluncem a mořem?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Tak Tioman skrtam.. samozřejmě mohu si to sám vše zjistit, ale svět je velký a třeba neznám všechny možnosti:)

Na Tongiany vlastně i jeden prestup, pokud letis z Mnichova:)proste já letím do Singapuru a pak přímo do Manada..poté dolů na trajekt na ostrovy.

Teď tam jde na bookingu zarezervovat hodně ubytování, ještě jsem přesně nevybral.

0 Citovat

Karibik umí být docela levný, pokud se vyhneš AI 5* resortům. Je tam spousta rodinných apartmánů (dvě, tři ložnice, kuchyně, bazén) kousek od pláže za ceny klidně i pod 100 USD za noc. Ceny v supermarketech asi jako v západní Evropě nebo USA. Nebál bych se toho.

Za sebe tedy rozhodně doporučuji Curacao (dříve bych řekl s odskokem na Bonaire, ale co tam zavedli 75 USD vstupní taxu a 40 USD za možnost vykonávat aktivity ve vodě, tak už tak výhodné není).

0 Citovat

A co třeba nějaký méně profláklý ostrov z profláklých Kapverd?

0 Citovat

...občas do těhle diskusí lezu čistě ze zvědavosti, někdy se nestačím divit co všechno se dočtu... Letět více lety přes půl planety na 8 dní, to mi hlava nebere.  (A opravdu ze mne nemluví závist, užijte si to!)

 

1 Citovat

Curacao jsem uvažoval, díky za potvrzení že je dobry")

Kapverdy asi ne, přijde mi že fakt je to jen valecka..chtěl bych tam třeba nějaké půl denní vylety:)

Co třeba Andamany?byl někdo? Ty mám taky v plánu.. co koukám tak tam v únoru by měli být v pohodě.

Beru zpět, letenky za 8k Bombaj - Port Blair je fakt moc.

0 Citovat

Vidíš mě to přijde v pohodě letět na čistých 8 dní někam přes pulku sveta..dřív jsem létal na vikendy:)

0 Citovat

Kapské město? tam můžeš výletovat do alelujá... :-) Nebo na Havaji...

0 Citovat

Havaj mám projetou křížem krazem...Kapske není zrovna plážová destinace:)

0 Citovat

Zanzibar jak moc je turistický?jsi tam chodící peněženka?kdo tam byl a může srovnat že ty jejich pláže opravdu jsou top jak vypadají na fotkách?:)

0 Citovat

Ja bych rekla, ze na 8 dnu je to vse az moc slozite. Na jarnaky bych vzala treba Maroko nebo i ty Kanary- La Gomera, El Hiero. Jinak potom osobne bych si to na takovou dalku natahla min. +1-2 tydny navic.

2 Citovat

Sednes na letadlo v Praze, uděláš jeden prestup a jsi na třeba Zanzibaru nebo v Kostarice..nic složitého v tom nevidim:)

Radši dávám právě jako letos dovolené (Rwanda, Grónsko, Korea) na 8-9 dnů v destinaci a mám jich víc než jednu dlouhou.

A jinak mě to  vychází v únoru na dokonce čistých 10 dní, jsem se spletl:))

Únor Maroko a i Kanary nejsou moc na koupacku:)nehledě na tom pojedenacte do Maroka už se mi nechce:(

Něco vymyslím  spíše my šlo o to zda někdo s detmi podnikl nějaký unik z naší zimy do neotřelé plážové exotiky:)

0 Citovat

Tak vsichni litaji Karibik, prip.SAE v tomto obdobi. 
Jako jo 1 prestup ok, ale cas na ceste je dlouhy. Proto mi to prijde na tak kratkou dobu zbytecny…. Ale je fakt, ze koupakum s cestovkama to taky prijde v pohode. Ja treba v Maroku jeste nebyla a na Kanary v zime jezdime normalne a deti se koupou pokazde.

0 Citovat

Tak určitě na Kanarech se dá koupat, to nepopírám, jen prostě trošku už to chce sebezapreni:)aspoň co já byl na Kanarech v zimě jsem to tak mel:)

0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

Zanzibar jak moc je turistický?jsi tam chodící peněženka?kdo tam byl a může srovnat že ty jejich pláže opravdu jsou top jak vypadají na fotkách?:)

Byl jsem tam tuším v lednu... nejsi chodící peněženka, v tomto směru naprosto bez problémů, až na občasného otravu na pláži. Pláže jsou pěkné, písečné, nicméně ve vodě u břehu často ježci, a co je nejhorší - odlivy. Začal jsem na západě - půl dne bez vody, pak jsem přejel na východ - to stejné. A když nastane příliv, moře přináší spoustu bordelu - hlavně řasy, je to zakalené, plavat se v tom moc nedá. Západ je v tomto o něco lepší, voda čistější. Na východě navíc mraky surfařů. Jo, a na výlety by asi byly lepší ty Kapverdy... :-) Večerní zábava - nula. Možná v rezortu nějaké animace, to nevím.

0 Citovat

Ten odliv vím, měl jsem za to že právě ten půl den se využije na Stone town, spice tour atd..přece jen jsem byl jen jednou na koupacim vylete na Mauriciu tak moc v tomhle přehled nemám..:(

Prostě ať děcka mají super moře a nějaké vylety k tomu no:)

Hele ty Kapverdy..snad ještě jim dám šanci.. mrknu na ne, fakt mám jen povrchní znalosti o nich:)

0 Citovat

Zdravim, taky resime. Uz jsme koupili Thajsko. Ale jinak co jsem se divala, tak rozumne (pocasi, prestupy) vychazi jeste Sri Lanka, Dubaj, Zanzibar, Dominikanska republika, Malajsie, Maledivy.

Nam ale turisticke destinace uplne nevadi.

0 Citovat

Zanzibar jsme byli na Nungwi, tam ty odlivy nejsou vyrazne. Koupani super (s botama do vody kvuli jezkum). Co se tyka posouzeni, zda je nebo neni moc turisticke - asi ano, ale nic hrozneho.

 

0 Citovat

Jiri Sindelar napsal(a):

Na Tongiany vlastně i jeden prestup, pokud letis z Mnichova:)proste já letím do Singapuru a pak přímo do Manada..poté dolů na trajekt na ostrovy.

Z Manada se spíš jezdí do nedalekých míst od něj. Díval ses na ty časy v busu a na lodi cestou na Togiany? Nebo se to od roku 2018 viz třeba zde zlepšilo a loď už taky jezdí častěji? Jako pro dobrodruhy přes Gorontalo OK (letět tam asi z Manada nechceš), ale na krátký výlet s dětmi spíš jen poblíž Manada. Snadnější je doletět do Ampany. https://zuzanahabanova.com/about...vy-2-cast/

0 Citovat

lode na Togiany jezdi porad asi nic moc..z Gorontala jen trajekt jednou za tri dny a 12 hodin..zezdola z Amapany speedbat jednou denne.

do Ampany se nelita, sice ma letiste ale vypada to ze z nej nic nelita. Ta pani z cestopisu jak si sdilel jela z Rantapeo (centrum Torajo) zpet do Makassaru a pak letela do Luwuku a pak do Ampany..coz pri pohledu na mapu me prijde ze uz z Rantapea se snad i vyplati pokracovat do Amapany primo.

Vypada to ze nakonec se budu drzet puvodniho planu..z Makassaru pres ostrov do Amapny a pak odlet z Palu. Vcera jsem hledal alternativy a trochu me zarazili ceny letenek..v mych terminech do Ambonu zpatecka ze Singapuru pres Jakartu za 14k do Sarongu 15k..:)

0 Citovat

V případě cesty do Asie se dá použít Hong Kong od Swissu s odletem z Prahy a hodně krátkými přestupy za 500 EUR.

0