Dobrý den, může prosím někdo doporučit pěkné jednodenní treky, nebo spíš pěší výlety v okolí Stavanger a Bergen? Letíme  v létě do/z Stavangeru na týden, tzn. 5 "čistých" dní. Samozřejmě ty hlavní turistická lákadla mám nalezené a přemýšlím, jak to nejlíp poskládat, abychom to nestrávili jen v autě. Taky nevím, jestli má cenu při tak krátké době přejíždět nahoru k Bergenu. (zatím je plán třeba 2 dny Stavanger, 2 dny Bergen apod.) Nějak se mi to nedaří najít a to ani tady v cestopisech, protože jsou tam buď delší vzdálenosti, nebo naopak mě to ukáže jen trasy v podstatě jen ve městě a jeho nejbližším okolí (myšleno, že se v podstatě vyleze z města a vyleze na kopec s výhledem na město). Dík za tipy.  .

Norsko - treky kolem Stavangeru a Bergenu

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

5 reakcí

Dobrý den,
může prosím někdo doporučit pěkné jednodenní treky, nebo spíš pěší výlety v okolí Stavanger a Bergen? Letíme  v létě do/z Stavangeru na týden, tzn. 5 "čistých" dní.
Samozřejmě ty hlavní turistická lákadla mám nalezené a přemýšlím, jak to nejlíp poskládat, abychom to nestrávili jen v autě. Taky nevím, jestli má cenu při tak krátké době přejíždět nahoru k Bergenu. (zatím je plán třeba 2 dny Stavanger, 2 dny Bergen apod.)
Nějak se mi to nedaří najít a to ani tady v cestopisech, protože jsou tam buď delší vzdálenosti, nebo naopak mě to ukáže jen trasy v podstatě jen ve městě a jeho nejbližším okolí (myšleno, že se v podstatě vyleze z města a vyleze na kopec s výhledem na město).
Dík za tipy.

0

Ten plán nějak nechápu. Jestli budete mít auto, můžete jet na výlety mimo Stavanger, kde to fakt stojí za to. Ve Stavangeru jsem nebyl, ale těžko bude jiná možnost než krátký výlet na kopec (pokud tam je) nebo údolím poblíž města podobně jako v Bergenu. A ani do Bergenu nemá smysl jezdit kvůli výletům na kopec. Tam se jezdí kvůli centru u moře.

0 Citovat

Moc hezký trek je na Reinanuten Viepoint. Pořád tam ještě je jeden z nejlepších ledovců široko daleko. Je to kousek od Odda, údolím vzhůru na parkoviště (bylo zdarma 5 let zpět), pak cestička DOLEVA přes řeku nahoru lesem na náhorní plošinu, po ní rovně až k ledovci. Kdybyste z parkoviště šli rovně, dojdete POD ledovec. Kousek před tímto místem je to parkoviště: https://t.ly/4PWpJ

1 Citovat

Výhled od ledovce https://t.ly/UbzbF

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ten plán nějak nechápu. Jestli budete mít auto, můžete jet na výlety mimo Stavanger, kde to fakt stojí za to. Ve Stavangeru jsem nebyl, ale těžko bude jiná možnost než krátký výlet na kopec (pokud tam je) nebo údolím poblíž města podobně jako v Bergenu. A ani do Bergenu nemá smysl jezdit kvůli výletům na kopec. Tam se jezdí kvůli centru u moře.

asi jsem to blbě napsal. Do Stavangeru přilétáme, Bergen jsem bral jako druhý orientační bod, který je taky doporučovaný. Hledám něco kolem nich. Auto mít budeme, ale i když to údajně i tak stojí za to, nechci mít výhledy jen z okýnka auta a zbytečně přejíždět a vyplýtvat čas jen na cestě. Takže chci tomu přejíždění dát co největší smysl a ten krátký čas co nejlíp využít.

Tzn. počítám s tím, že třeba pojedu někam hodinu, dvě a tam si dáme "celodenní" výlet a pak se buď vrátíme zpět, nebo pojedeme dál atd. 
Ty dvě města brát spíš jen jako orientační body v jakém pásmu se chci pohybovat max.

Jinak děkuju.

0 Citovat

Takto jsem tam cestoval viz fotky (u některých jsou popisky a pokud nejsou, platí ten předchozí): https://eu.zonerama.com/liborste...um/2037970

Asi bych nejel až do Bergenu, nechte si ho na jindy. Myslím, že bude akorát Odda a okolí a pak zpět.

 

2
5 reakcí