Ahoj, na letošní listopad/prosinec plánujeme dovolenou (10 - 12 dní) v Dominikánské republice. Cílem je hlavně relax - tzn. krásná pláž a moře, což je asi hlavní priorita. Z toho pohledu se mi jeví jako vhodná varianta oblast Baváro. V plánu není nějaké výrazné cestování po ostrově, max. nějaký jeden až dva výlety podle nabídky. Máte nějaký tip na dobrý hotel? Jak už jsem uváděl, hlavním požadavkem je krásná pláž + moře. Ideálně 4*, all inclusive, dobrá strava, čisto. Taky přemýšlím, zda vyrazit individuálně nebo s cestovkou. Vzhledem k účelu cesty (relax) se mi jeví lepší varianta využít nějakého last minute od cestovky a nemuset se o nic starat (hledat si letenky, hotel, transfery, atd.) Co se týče ceny, tak samozřejmě čím míň tím líp, ale rádi bychom se vlezli do 30k/osoba. Co jsem se díval, tak nyní se dají sehnat zájezdy na listopad/prosinec v rozmezí 30k - 35k s německými cestovkami. Předpokládám, že nějaký last by mohl být níž. Ještě jeden dotaz, asi není problém se s německou delegátkou domluvit anglicky? Němčinou totiž nevládnu. I když projížděl jsem nacesty.cz, kde u některých zájezdů měli uvedeno, že je od německé ck, ale s českým průvodcem, tak nevím v jakém režimu fungují. .

Dominikána - doporučte hotel, s cestovkou nebo bez?

Založil(a) ve fóru Zájezdy s CK

@Mikir, a co skusit Kanary, to muze byt taky zajimava lokalita v dubnu? 

0 Citovat

mikir napsal(a):

@Cali taky se divam po tomhle smeru , jasne muzes to pojmout jako nekteri v diskuzi o Thajsku -)) ale jak do Thajska tak ta Dominikanska je v tom zornem poli asi i Kuba , v zari jsem zvazoval Mauricius , ale nakonec jsme leteli na Rhodos , v listopadu taky byl plan jinde a skoncilo to jako vzdycky u Kanaru ..stejna pak jako na Silvestra -) Ale vazne mam pocit ze Dominikanska by nas vysla levneji nez Thajsko z Eurowings nebo s Condorem jsou casto zajimave lety z Nemecka i z Bruselu byva dobra cena , treba se neco ukaze ,ale to misto co tedy ? to Bayhibe se zda zajimave .. a co v dubnu pocasi ?

Jestli pánovi jde jen a jen o cenu, co zkusit takovou Kambodžu?  Má dlouhé a zatím ne moc objevené pláže a fakt levné jídlo včetně ryb. Kamarádka letos v lednu tam z toho byla nadšená. Ubytování seženeš taky za pár šušňů. 
0 Citovat

Tam Mikir nepoleti, tam Ryanair nelita, a nebude platit vic nez 10-20eur za letenku. 

0 Citovat

Tak ono podla mna Dominikanska je dost odlisna destinacia od Thajska alebo Kambodze v zmysle dovodov, preco tam ludia chodia. Ak chcem hlavne relax, plaze, AI resort atd, volimz tych troch Dominikanu, ak chcem skor cestovat po krajine, okrem plazi aj nejake trekky atd, tak skor volim Thajsko resp. Kambodzu. Netvrdim ze to druhe v tych krajinach mozne nie je, len myslim ze primarne je ten dovod cesty tam alebo tam vacsinou odlisny

0 Citovat

Počasí v dubnu je v pohodě, jeden rok snad ani jednou nesprchlo, jiný rok pár klasických krátkých přeháněk, byl jsem v tuto dobu i na Kubě nebo na Yucatanu a vesměs úplně bez problémů. Maximálně párkrát sprchne. Pro mě je tam od dubna do červne nejlepší doba. Bayahibe pěkné koupání, Isla Catalina nebo Saona ještě lepší, ale bude dost turistů a možnosti něco vidět dost omezené, protože to je všude daleko.

0 Citovat

cali: Proč to neřekneš rovnou, že Kanáry budou lepší :)))

0 Citovat

ada.hladikova napsal(a):

Pravda :) spíš jsme byli líní sami něco zařizovat a CK to udělala za nás :D

ked viete kupit zajazd s cestovkou cez net, dokazete to iste aj sami..ale vsak to je na vas

0 Citovat

Když už máte koupené letenky, 

můžete se přesunout po zemi na západní stranu ostrova do Haiti.

Jsou tam také moc pěkné rezorty, prostředí je autentičtější a bez zbytečných imperialistických vymožeností.
0 Citovat

Naděždo Konstantinovno, myslím, že do Vás trochu vidím:-))))

0 Citovat

Kdyby bylo po mém, letěli bychom s Vladimirem na Kubu.

0 Citovat

Já klidně s Kubou do Vladimiru.

0 Citovat

@cali dik za seriozni info bez spickovani o Kanarech -) Na te Saone jsem nasel jedno ubytovani pres booking com Casa Rual , docela vycerpavajici a prospesna jedna ceska recenze Ta Isla Catalina se mi libi ale tam je asi jedine ubytovani na pobrezi vlastne v La Romane V Bayahibe ma treba Quest House na booking .com hodnoceni 9.2 Fantasiticke na te Saone 7.4, ale misto jako lokalita super Dalo by se to rozdelit to ubytovani na ty dve mozna i tri mista , kdyz bychom tam byli dva tydny , prekvapila me na booking,com silena rozdilnost cen ,, zrejme ty vysoke jsou resorty a all inclusive ,, to nemusime , Ty vzdalenosti se mi nejevi zase tak hrozne , sice jsem o tom slysel uz vselicos, ale jako profesionalni ridic bych se nebal zapujceni auta ,samorejme s nulovou ucasti Kdyz jsi tam byl vicekrat tak co tedy doporucis za ubytovani ?

0 Citovat

Zkus i jiné vyhledávače než jen booking.

0 Citovat

@ Petr76 . diky ale treba k airbnb nemam duveru a co se tyka jinych vyhledavcu muzu zkusit , treba by se dalo i rezervovat 3 noci a pak se mrknout , podle toho kde by se nam libilo .ale nevim zda bych do toho sel nekde, kde jsme jeste nebyli , pred 20 roky ano,, dneska uz spis ne ,,,

0 Citovat

Mluvím o hotels.com, expedii, travelocity, hotwire, atd. atp.

0 Citovat

@Mikir - já tam byl většinou s dětmi, tudíž pro mě byl základ bezpečnost a jistota a pro náš/můj klid AI. Ubytování je mraky, a vždy úměrné cenově, co nabízí. Tedy buď máš front beach, bazén, v nějaké oblasti, kde mají ochranku nebo za pár kaček daleko od moře, mezi místními atd. Vždy to je otázka preferencí. Co jsem jedl někde v místních hospodách, tak to jídlo nebylo moc dobré, ale pravda, na Kubě ještě mnohem horší. Tedy i z toho pohledu nabízel hotel aspoň nějaký výběr.

 A ještě úsměvná historka, už je to fakt spousta let. Jednou jsme jeli tágem s manželkou, tehdy ještě svobodní z hotelové oblasti Playa Dorada do Puerto Plata a jeli jsme kolem nádherného komplexu malých bungalovů á la USA, ale v karibském stylu a okolo byl vysoký porostlý plot. Nechal jsem si tam zastavit, že si to prohlídnu a vyfotím, taxikář koukal, koulel na mě očima, žena seděla v autě. Vyběhl chlapík recepční, otevřel dveře auta a pomohl ženě ven a naznačil, ať jdeme za ním. Myslel jsem si, že mně to chce ukázat. Na recepci mi okamžitě vrazil do ruky 2 ručníky , klíč a chtěl asi 15 nebo 20 USD. Vůbec jsem nechápal a pak mně to došlo a on vysvětlil. Byl to jeden z takových těch hodinových hotelů, azylů, které místní hojně využívají a je jich všude mraky. Taxikář mně to pak vysvětlil:-) Má to i speciální španělský název, který jsem jakožto slušný člověk zapomněl:-)

0 Citovat

@ cali Cabanas )) i kdyz to ve spanelstine znamena horska chata tedy nic neslusneho -) a jak tedy hodnotis dopravu ? koukal jsem na pujcovny a cena za tyden mi prijde pomere dost vysoka ,pokud nechci zrova uplne mini vozitko. ,da se verejna doprava ? nebo jen taxik ? a za kolik a kdyz tedy resort jaka je tak nejak rozumna cena na urcitou uroven ? Takze jsem nasel diskuzi o doprave , pises tam o mladicke nerozvaznosti-) Pokud bychom se rozhodli moc necestovat tak treba i bez auta , ale pokud bychom toho chteli videt vic , pises tam o Puerto Plata , Luperon Beach , Mone Christi tak je asi auto nutnost . Prosel jsem si i ty ubytovani , nejen na booking,com a tak nejak nabyl i ten cenovy ukazatel , myslim , ze pokud budu volit ubytovani s hodnocenim 7,5-10 a je jich dost i za ceny , ktere povazuju za rozumne , tak resort neni zapotrebi Videl bych to na tyden dole v te oblasti co pises o nejlepsich plazich a tyden nahore jak pises v te diskuzi o doprave

0 Citovat

Byli jsme pred 4 lety.Doprava uplne v pohode,mezi mesty jezdi dálkové busy, meli jsme stesti, necekali jsme nikdy dyl nez pul hodiny. Na kratsi vzdálenosti mistnimi busiky,taky uplne v pohode a za par korun.Projeli jsme Punra Cana,Bayahibe,hlavni mesto,Boca Chica  a poloostrov Samana a za me zvitezilo Bayahibe uz i kvuli výletu na Saonu :-) Pravda je ze mistni jidlo neni zadny gurmansky zážitek. Ale kdo rad rýži a fazole,bude spokojeny...

0 Citovat

@ Marci ano taky to vidim na to Bayahibe s tim ze bychom vyzkouseli treba 2-3 noci primo na te Saone a pak bychom vyzkouseli tu druhou oblast zapadne od Puerto Plata , dival jsem se na vzdalenosti Punta Cana -La Romana - Santo Domingo -Monte Christi - Puerto Plata - Punta Cana vychazi asi na 1000 Km , coz je v pohode , akorat se me to nechce jet v nejake krabicce , nerikam ze musim mit SUV , al;e vetsi auto to chce i kdyz jen ve dvou lidech a tam se mi ty ceny nelibi, navic jsem premyslel , zda by neslo treba priletet do Punta Cana a odletet s Puerto Plata , taky treba jsem si vsimnul ze na letisti La Romana je pujcovene skoro o tretinu levnejsi nez v Punta Cana mozna by slo jet busem do Bayhaibe rozkoukat a pak teprve pujcit auto na ten presun na druhou stranu

0 Citovat

Nevim co budete delat na Saone 3 noci. Krome plaze, tam vubec nic neni. Par barevnych domecku jako lakadlo pro turisty v prvni rade od plaze a hned za nimi chatrce ve kterych zije par mistnich domorodcu. Jako vylet na jedno odpoledne super, ale dele bych se asi nudil. Ale treba presne neco takoveho hledas :-) 

0 Citovat

@toncek tak predpokaladam ze koupani a snorchlovani na te odlehlejsi plazi bude super a po odjezdu turistu tam muze byt romanticky pekny vecer a jednu noc preferuju jen pri leteckych prestupech , tak asi 3 by byly moc ale 2 by vadit nemusely , ale mozna ze bychom to nechali na te Bayahibe abylo by to na obe strany jak na Saonu tak pak na Isla Catalina , stejne jeste neni rozhodnuto. vim nekteri se toho chytnou a budou zase spickova s Kanarskyma, ale mam v dubnu pomerne volno . krom Kanaru , Madeiry . Maroka mozna snad Kypru jetse moc teplo blizko neni . tak se divam mimo Evropu klidne i super last minutue ., dneska jsme treba narazil na letenky s CSA do Duselldorfu a pak na Punta Cana s Air Transat za 160 euro ,ale jen ceta tam 5.4., zpatecku jsem k tomu rozumnou nenasel , netrvam ani na Thajsku ani na Dominikanske ale takove napady jako Kambodza a podobne to urcite ne cenove se chci vejit max do 2000 euro za vsechno radeji bych tak 1500 .,Treba ted jsem videl Zanzibar za 7300 Kc ,ale na brezen ,, proste pockam jeste, neco se treba muze ukazat odlet mi je jedno odkud to bude , permantentku od Ryanairu sice jeste porad nemam -) , ale dostat se da kamkoliv po Evrope idealni by byl Mnichov .pripadne Brusel , nebo pak Bergamo , muze byt i Londyn na odlet

0 Citovat

 Ahoj právě jsem v Juan Dolio  v DR 

Co se týče letenky dají seshant tak týden před odletem z Bruselu s TuiFly .be za 299eur osoba zpáteční....je to tedy s palubním kufrem 10kg ale mě to bohatě stačí. Co se týká letu z prahy do bruselu tak opět zpáteční let kolem 1500kc až 2300kc takže pohoda ....

Hotelu je to spousta pokud all inklusive tak hotel belevue dominican bay na 14 dnů pro dva za 600eur ..

Celkem za dva max 1500eur.

DAVID

mikir napsal(a):

@toncek tak predpokaladam ze koupani a snorchlovani na te odlehlejsi plazi bude super a po odjezdu turistu tam muze byt romanticky pekny vecer a jednu noc preferuju jen pri leteckych prestupech , tak asi 3 by byly moc ale 2 by vadit nemusely , ale mozna ze bychom to nechali na te Bayahibe abylo by to na obe strany jak na Saonu tak pak na Isla Catalina , stejne jeste neni rozhodnuto. vim nekteri se toho chytnou a budou zase spickova s Kanarskyma, ale mam v dubnu pomerne volno . krom Kanaru , Madeiry . Maroka mozna snad Kypru jetse moc teplo blizko neni . tak se divam mimo Evropu klidne i super last minutue ., dneska jsme treba narazil na letenky s CSA do Duselldorfu a pak na Punta Cana a Air Transat za 160 euro ale jen ceta tam 5.4., zpatecku jsem k tomu rozumnou nenasel , netrvam ani na Thajsku ani na Dominikanske ale takove napady jako Kambodza a podobne to urcite ne cenove se chci vejit max do 2000 euro za vsechno radeji bych tak 1500 .,,

0 Citovat

@David 6 ano ale zatim tam je to Tuifly za 199 tam a 249 zpet takze 900 euro za dva , all inklusive nemusime , do Bruselu to mam i levnejsi predpokladam ze ubutovani by mohlo byt tak za 400 euro tech 14 noci takze do tech 1500 jo , ale bez auta ,,kdybych usetril 300 na letenkach tak za to mame to auto ,,treba jen na tyden

0 Citovat

@David - si zkus příště zaplatit o pár euro víc a být v hotelu s pláží. Tohle bych tedy Mikirovi neradil, mohl by být zklamaný:-)

0 Citovat

 Hotel je přímo na pláži je 2 min od hotelu.....

Přikládám fotku.David


cali napsal(a):

@David - si zkus příště zaplatit o pár euro víc a být v hotelu s pláží. Tohle bych tedy Mikirovi neradil, mohl by být zklamaný:-)

0