Neapol, Capri, Ponza

Založil Espi před 3 lety ve fóru Co vidět a navštívit
3 odpovědí

zdravím všechny a ráda bych požádala o nějaké tipy smiley Za 10 dní letíme Neapole, plán je zatím takovýto: 3 dny Neapol, Pompeje, případně výlet na Capri či Ischiu, pak přesun na ostrov Ponza, z něj poté do Říma. Potřebovala bych tipy zejména ohledně dopravy: trajekty na ostrovy, hlavně ostrov Ponza (odkud + dopravu na místo odjezdu). Sice googluju googluju, ale ačkoliv nacházím info, že trajekty jezdí i z Neapole, nic konkrétního jsem nenašla...ale ceny jakýchkoliv trajektů na ostrovy mě tedy poměrně zaskočily.
Zkrátka jakýkoliv tip na cestování po této oblasti, tip na výlet,,,jakoukoliv radu:-)) Předem dííky

Zkus tohle jako základní info co kde a a jak

http://wikitravel.org/en/Naples

Byli jsme tam v březnu, je to nádherně šílené město, rozmlázené chodníky, odpadky, na hlavních tazích sem tam i lednicky smiley
Na křižovatce se jezdí i ve 4 průzích, i když původně tam jsou 2, protíjedoucí auta troubí, že nemohou jet. Cca 70 % aut rozbítých.
Jizdní řády pro autobusy neexistují, prostě se postavíš a doufáš. Zase jsme jezdili po celou dobu v buse zadara. jelikož jet autobusem kde v podlaze vídíš cestu
je zážitek, bez navigace v telefonu bez šance. Po celou dobu jsem použival Google maps, nejlepší a funkční.
Automaty na metro nefunkční, borec přiběhl nic tam neházejte.

K výletům:
Procházka historickými španělskými uličkami, všichni miluji Maradonu a fotbal, plus figurky. (zastávka Cavour)
Kvůli synovi jsme navštivili muzeum železnice, májí tam opravdu pěkné kousky vlak 1839, cesta tam vede autobusem.
Velice pěkné zastávky metra Toleda a Univesita
Hrad jsme dali jen jeden Castel Nuovo - slabší
Plus Pompeje - velice pěkné, ale spoustu se toho opravuje.
Pak jsme ještě byli v námořním muzeu a přirodovědecké muzeum.

Ale určitě se tam ještě pojedu podívat.

Ahoj. Já byl v Neapoli letos. Mrkni na moje video "Co se nedozvíte o Neapoli" :).

https://youtu.be/lTCa2LgIhx4

Přihlášení a registrace