Zdravím, chceme jet na pár dní do Irska, odlet z Bratislavy, chceme jet asi na 5 nocí. Teď hledám co nejvíc zajímavých míst, které by byly dostupné vlakem, má představa je první noc v Dublinu, pak jednu (dvě) noci v Corku, jednu noc v Limericku a případně jednu noc někde na severozápadě (nemám tušení kde) a poslední noc zase v Dublinu, ráno hned Letadlem do Blavy. Jak jsem psal, hledám tipy na výlety, dostupné hlavně vlakem + případně jiný hromadný prostředek a taky co vidět v Dublinu. Něco už jsem hledal, ale říkal jsem si, že pár tipů ocením. Případně jestli máte i nějaké návrhy na jiné provedení, budu rád. Chtěl bych se co nejvíc vyhnout spaní v Dublinu, ale kvůli časování letů to moc nejde. Jinak pojedeme někdy v půlce září. Díky moc za jakýkoli tip  .

Dublin + Irsko

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

16 reakcí

Zdravím, chceme jet na pár dní do Irska, odlet z Bratislavy, chceme jet asi na 5 nocí. Teď hledám co nejvíc zajímavých míst, které by byly dostupné vlakem, má představa je první noc v Dublinu, pak jednu (dvě) noci v Corku, jednu noc v Limericku a případně jednu noc někde na severozápadě (nemám tušení kde) a poslední noc zase v Dublinu, ráno hned Letadlem do Blavy. Jak jsem psal, hledám tipy na výlety, dostupné hlavně vlakem + případně jiný hromadný prostředek a taky co vidět v Dublinu. Něco už jsem hledal, ale říkal jsem si, že pár tipů ocením. Případně jestli máte i nějaké návrhy na jiné provedení, budu rád. Chtěl bych se co nejvíc vyhnout spaní v Dublinu, ale kvůli časování letů to moc nejde. Jinak pojedeme někdy v půlce září.

Díky moc za jakýkoli tip smiley

Mettys

0

Irsko mám celkem zmáknuté a musím říct, že v Corku vám bude bohatě stačit jedna noc.
A určitě bych zvážil, zda z Dublinu neject vlakem do Belfastu, který rozhodně stojí za to (Cesta trvala jen něco kolem dvou hodin. Město pěkné a zase je to jiný pohled na ''Irsko'') smiley smiley

0 Citovat

Rozpočet na cestu je cca 15k na osobu, jedeme ve dvou, takže se snažíme šetřit kde se dá, proto se chci vyhnout co nejvíc Dublinu. Belfast je taky jednou z variant, ale jsme spíš na krajinku, než na architekturu smiley

0 Citovat

My jsme tedy byli 6 dní v Dublinu a z něho jsme dělali výlety, sice z místní cestovní agenturou, ale byli jsme hodně spokojení, především výlet na Cliffs of Moher byl perfektní. A musím říct, že na to, že Irsko je hodně drahá země, tak ty výlety byly za dobrou cenu. Ale je fakt, že jen za ubytování jsme dali na 6 nocí 10500,-, ale taky to není zase taková darda a bylo to slušné ubytování.

0 Citovat

Doporucujem, pozriet si Dublin, to za jeden den stihnete. Nasledne pozicat auto a ist na juhozapad spravit Ring of Kerry, Odtial po pobrezi hore (Cliffs of Moher) az do Giant Causeway na severo vychode and cez Belfast spat do Dublinu.

Busom by som fakt nejazdil, pretoze okrem Dublin a Belfast v ostatnych mestach az tak vela vidiet nie je a budem vam chybat mobilita. Auto sa da pozicat uz od 15e za den.

0 Citovat

Bohužel, díky irské legislativě mi nikdo auto nepůjčí. Kdyby to šlo, jízdu vlakem vůbec Neřeším smiley
Spaní v Dublinu se právě chci co nejvíc vyhnout, je tam cena cca dvojnasobek oproti zbytku Irska. V kombinaci s tím, že se chceme ty ostatní města projet, tak je pro nás lepší spát po cestě. Spojení mezi městy bývá solidní, ale problém je právě s dostupností atrakcí.. smiley

0 Citovat

Ahoj. Taky mám Irsko celkem projeté, i když už je to 7 let zpátky.

Vlakem jsem nikdy nejel, je dražší než busy a že by to byl nějaký extra komfort se říct taky nedá. Busy jezdí celkem spolehlivě a jsou bez problémů - Bus Éireann má linek hodně, větší města pak spojuje CityLink a určitě něco dalšího za tu dobu vzniklo smiley.

Města co stojí za vidění - ano, Dublin na 1 den (víc netřeba), Cork také, já mám silný vztah ke Galway, ale tam asi nic extra k vidění není. Určitě musíte vidět západní pobřeží jako takové - Cliffs of Moher jsou krásné (ale musí vyjít počasí), Ring of Kerry je fajn si projet, ale to myslím jinak než autem nepůjde. Doporučuju národní park Killarney - dopravíte se busem do stejnojmenného městečka a pak to jde už pěšky, pak spoustu pěkných hradů - Rock of Cashel, Bunratty, Blarney, Trim... Máte-li rádi túry v přírodě, pak národní park Connemara by mohl být pro vás, nebo Wicklow mountains na východě. Jestli vás zajímá historie nebo mystika, pak údolí megalitických hrobek severně od Dublinu (Boyne valley) by se vám asi mohlo líbit, popř. megalitické kameny u Sliga nebo dolmeny v Burrenu nedaleko Cliffs of Moher.

Jednoznačně nesmíte vynechat severní Irsko! Je tam nádherná krajina (pobřeží east a north Antrim), samozřejmě nutností je Giant's causeway, distilérka Bushmills, Urqhart castle při západu slunce a určitě Belfast (min. na 1 celý den). Zase na tohle vše je ideální auto, ALE jak někdo už radil - dají se pořídit zajímavé výlety s místními CK a máte to bez práce. Osobně jsme takto byli na výletě právě v sev. Irsku - tehdy tuším chtěli 20 liber za osobu a byl to výlet z Belfastu na sever a zpět, včetně ochutnávky whiskey a výborného výkladu místního průvodce. Podobně dobrou zkušenost mám s výletem z Dublinu dolů do Wicklow mountains, taky kolem 20 EUR tuším.

Neměli byste vynechat návštěvu nějakých typických pubů s živou lokální hudbou, ideálně někde na západě - Cork, Limerick, Galway, Killarney atd., ale můžete kdekoli, ideálně mimo Dublin. Akorát se nelekejte ceny, už před těmi 7 lety stála pinta Guinnesse nebo cideru okolo 6 EURO.

Fáilte go hÉireann!

0 Citovat

Je mi 20 a řidičák mam jen dva roky. V Irsku je to dovolené až od 25.

Jinak vlak jsem zvolil proto, že 4 denní síťová jízdenka výjde na cca 110€, což není tak strašně.

0 Citovat

Napr. Budget staci, aby si mal vodicak 2 roky

0 Citovat

http://ejdyejdyejdy.blog.cz/

0 Citovat
Aguero napsal(a):

Irsko mám celkem zmáknuté a musím říct, že v Corku vám bude bohatě stačit jedna noc.
A určitě bych zvážil, zda z Dublinu neject vlakem do Belfastu, který rozhodně stojí za to (Cesta trvala jen něco kolem dvou hodin. Město pěkné a zase je to jiný pohled na ''Irsko'') smiley smiley

Jedem v červenci do Dublinu na U2 + chceme ještě něco vidět kolem, co bys doporučil? A nemáš tip na nějaký výhodný ubytování pro 4?

0 Citovat

Ahoj, za 5 dnu itinerar Dublin-Cork-Galway-Belfast-North Coast je nerealny. Pokud cestovani vlakem, asi Severni Irsko odpada. Predpokladam tam ta sitova jizdenka neplati. Severní Irsko je super, vo tym žádná, ale bez auta na levačku. Ciste subjektivni nazor, nekamenujte me prosím. V Dublinu krom předražených hospod a Guinness tour nic není (sorry Trinity College a St.Patrick´s Church). Myslím že mezi Dublinem, Corkem a Galway bude vlakové spojení OK. V Corku jsem nikdy nebyl, v Galway celkem hodněkrát. Takže - v Galwayském zálivu máš Aranské ostrovy, jeď loďkou např. z Doolinu na Inis Mór, v přístavu už čekají drožkaři, dodávky či si můžete půjčit kolo a projet to. Půlden stačí. V Doolinu je jeskyně s největším stalaktitem na severní polokouli. Connemara super (Kylemore Abbey, výšlapy), ale netuším jak se tam dostat vlakem. Pokud by jste nakonec řízením osudu skončili v Severním Irsku, tak si to naplánujte tak ať vám to vyjde na víkend. Bydlím v Portstewartu. Mám to 5 minut na pláž, 15 min autem do Busmills Distillery, 20 na Giant´s Causeway, 25 minut na Rope Bridge, přespat v případě zájmu můžete taky. Dále Dunluce Castle (15mins), Portrush - golf, pláže (10 mins), Rathlin Island, Glenariff Forest Park etc etc.

0 Citovat

Ahoj,

Jsem momenálně v Irsku na pracovní stáži, ještě mi zbývají cca 4 měsíce, mohl bych vás poprosit o nějaké tipy kam se podívat. Mám k dispozici auto.

Zatím jsme stihl:

Trail kolem Giants causeway - mnohem lepší než Giants causway samotné

Wicklow - Glendalough, pokud máte další tipy ve Wicklow sem s nimi

Mourne mountains

Tullymore Forest Park

Howth u Dublinu

Connemara


V plánu mám:

Cliffs of moher + Galway - tam úplně nevím co bych měl navštívit

Ring of Kerry

Podívat se po Dublinu - za jakékoli tipy budu rád, zatím vím o pheonix park, trinity college a o tom vězení, PS: do Temple baru chodí pouze turisti

Cork - to samé jako Galway, nevím co vidět v okolí ani ve městě.

Glenveagh National Park + Slieve League cliffs



Děkuji za rady

0 Citovat

Zajeď za Mikirem na školení:-)

0 Citovat

Zrovna jsem tady v druhem foru psal  o Dublinu a  Galway  , zajed  na Arany z Galway nebo z Cliffu . jinak kdyz budes na Ring of Kerry zajed na Valentina Island  ( pres most )  osobne ale Ring of Kerry moc rad nemam pro zdlouhavou cestu  a vetsi provoz 

Fajn je Dingle i Beara  s  lanovkou pres uzinu  na Dursey  na Beare  se da malym trajektem zajet i na Bere Island  pod Bearou jsou pak dva dalsi vybezky  Sheep Head  a Mizen Head  na obou jdou delat pekne treky ,jen to chce  chytnout  hezke pocasi   

Celou trasu muzes jet s Killarnay, ale neodbocis pak v Kennmare na Ring of Kerry ,ale pokracujes  na Glengarif  a  pak se treba muzes vracet pres  Skibberen do Corku . pobrezi je taky  docela  zajimave  s moznosti  poznani ostrova Cape Clear nebo Sharkin Island .pak je tam az do Kinasale  nekolik  hezkych  mist ale cesta je tam pomerne  casove narocnejsi 

Kinsale a Old Head si muzes ale uz  udelat pri navsteve Corku , v okoli Corku je pak Blarnay Castle  , Cobh s Titanikem   a pak  vlastne  az  po Waterford nejlepsi  plaze na koupani  .zapadni pobrezi je sice hezke  znam tam  taky par hezkych plazi ,ovsem Atlantik tam ma  velky priliv a je studenejsi  nez to jizni pobrezi  

Dingle  muzes navstivit  pri ceste s Cliffu  pri vyuzitti  20 minutoveho trajektu  pres Shannon river a pak se vratit pres Limerick do Dublinu 

A v Czech Inn v  Dublinu na  ceske pivo a jidlo jsi uz byl ?  jinak  Fox Pub , sice predrazeny ,ale jednou  tam zajit proc  ne ... kousek jsou pak  pekne vodopady  je tam nedaleko i jedina sjezdovka  v Irsku  ( umela hmota ,ale jen pro cleny klubu ) ,jinak  Bray . na opacne strane usek mezi Malahide a Balbriggan tusim Loughshinny  je pekny maly pristav s molem a plazi 

V Corku fakt  nevim  , slusna  trznice .v Galway  asi nejaky ten hudebni festival  ,

0 Citovat

Sever Irska a Severní Irsko si vynechal naschvál nebo s ním nemáš takovou zkušenost?

0 Citovat

Zkusenost  mam,  samozrejme  kdyz jsem v Irsku   od 2001  tak jsem ho projel cele . ale  psal jsi ze  Antrim  jsi videl ., Belfast me moc neoslovil , docela hezka oblast je nad Letterkenny  na Fanad  a pak pochopitelne  Donegal ,tedy severozapad Irska  ,uplne podrobne ho neznam jako ten jih a jihozapad , protoze je to ode me  daleko

  Do pristavu Killybegs  ,jsem jezdil i prac0vne  , parkrat jsem tam byl soukromne , stoji za navstevu .zrejme krasny trek jde  udelat  na Slieve Legue jsou tam vyskove vetsi utesy nez na Cliffech  a hlavne s minimem lidi .( ten trek jsem ale bohuzel nesel ) 

Vice pak znam Mayo, hezka  cesta je z Balliny do Belllmuletu  ( ne vnitrozemim po hlavni ,ale  podel pobrezi  ) neni to vyslovene turisticka oblast , tezi se tam raselina  na topeni a  hodne se tam lovi  krabi  ,jezdil jsem tam pred  lety  2x tydne a je to jeste  oblast  pro poznani  Irska jinak nez   v turistickych  oblastech  rozkvetle vresovce  asi nestihnes  ,kvetou pozdeji , ale i tak  je tam  super  ( treba Portrulin , maly rybarsky pristav , nebo  kdyz jedes na molo v Bellmuletu  

Dalsi super oblast je Achill Island , odkud pak muzes pokracovat na  Wesport  a pres Castlebar a Longfod  se vratis do Dublinu  Dp Donegalu je asi nejlepsi jet z Dublinu na Sligo a Bundoran , s Cavanu pres  Enniskillen a pak kolem  Lough  Erne je to dost  zdlouhave 

0
16 reakcí