Brunej - zkušenosti, právo šaría

Napsal Proky 2015-08-31T20:48:46+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit
2 odpovědí

Ahoj, máte někdo zkušenosti s návštěvou Bruneje? Nějaká doporučení, tipy, věci, na které si dát pozor? Přece jen nejde o úplně běžnou destinaci. Šlo by o krátkou návštěvu, počítám tak 2-3 dny, takže v podstatě jen hlavní město.

A mám i dotaz vztahující se k tomuto článku na iDnesu: Brunejský ropný sen končí. Černé zlato dochází, sultán zavádí šaríu. Přiznám se, že nejsem v arabském světě příliš zběhlý a tak se ptám, co by zavedení islámského práva šaría pro mě jako turistu mohlo znamenat? V článku zmiňují větu „Turisté se tak musí přizpůsobovat celé řadě nařízení a omezení...“ – zmíněná absence alkoholu v obchodech mě vůbec nevzrušuje, ale rád bych byl plně informován, abych se případně nedopustil nějakého přešlapu.

Díky předem smiley

Podla mna na Brunei su aj 2dni moc, v auguste som bol na Borneu (Malaysia), a nakoniec som Bruneii vypustil , chcel som si zaletiet s RoyalBrunei z Kota Kinabalu do Bruneje,ale zmenil som plan.

teda osobne skusenosti nemam,ale po 3 navstevach Malajsie a 1x Indonesia povazujem tieto krajiny (Malaysia,Indonesia,Brunei) za naprosto bezproblemove (akurat Jakartu fakt nemusim)


miro | http://my.flightmemory.com/miro776

V Bruneji jsem nebyl, ale je to dost turisticka destinace. Takze bych nemel sebemensi obavu. On je islam v mnoha zemich JV Asie a neni to nijak horke. Navic je to velmi civilizovana zeme, co jsem slysel. Vim o nekolika lidech, co tam maji v planu jet ted na podzim.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!