Barcelona - ubytování se snídání

Napsal shnedley 2015-09-16T08:45:10+02:00 ve fóru Tipy na ubytování
4 odpovědí

Zdravím všechny,

v listopadu se chystáme na čtyři dny do Barcelony, sehnali jsme letenky (letiště BCN) za 1700,- a chtěl bych ty zkušenější poprosit o tipy na ubytování někde v centru, ideálně s vlastní koupelnou a snídání v nějakých rozumných cenách.

Jaké máte zkušenosti s jídlem v restauracích - ceny, kam zajít, co ochutnat.

Díky všem za reakce smiley

ahoj ahoj,
Letiště (hlavní, el prat). cca 20 minut budem až do centra na náměstí, kde je sestup na nejznámější ulici Las Ramblas. v BCN doporučím hostýlek Hostal Fina, přímo na Las Ramblas v jedné z bočních uliček. Měla jsem pokoj pro dva s koupelnou (po rekonstrukci), ale bez snídaně. Stálo mě to tuším 120E na 3 noci pro oba. Na snídani si zajdi do marketu La Bouqueria (cca 200 m od hotelu). Není problém se v BCN nasnídat za 4 Eura, v marketu i za míň a je otevřený od 6 hodin, tuším. Restaurací je na Ramble milióndvěstětisíctři a všude si najdete to svoje. Doporučím akorát krevety v olivovém oleji s esnekem (cca 12 E, spíš předkrm), jinak skoro všude k pií klasické "tapas"- na ďobání k vínu, nebo pití. Barca je nádherná. Od klasiky jako Sagrada až po horu Montjuic a nebo akvária smiley Užijte si to smiley

Díky moc za reakci, tyhle konkrétní tipy/rady jsou k nezaplacení smiley Je to náš první větší výlet takového typu, tak to dost plánujeme a plánování jenom podle Lonely Planet není ideál:)

Z letiště jezdí i autobus 46 (na pl. Espana), vlak. Na obojí je možné použít T10 (10 přestupních jízd max 75 minut). Cena T10 byla 9.95 EUR (srpen 2015). Jinak viz stránky letiště http://www.barcelona-airport.com/eng/transport_eng.php
Byli jsme tam poslední srpnový víkend a asi už bylo po sezoně, fronty na lístky byly jen na pár minut.

Ahoj, zkus se podívat na Residencia Melon District Poble Sec, ubytování je v centru, všude blízko. My jsme si vždycky nakoupili k snídani to, na co jsme měli chuť, v hotelu je u každých cca 8 pokojů veliká kuchyň s nádobím a ledničkami, sporákem, konvicí atd. a tam jsme si dávali snídaně, případně si tam můžeš i uvařit sám. Nedaleko je totiž tržnice, kde prodávají za hubičku maso, ryby, zeleninu a co si vzpomeneš. Do té kuchyně téměř nikdo nechodí, takže je to pohoda. A hotel nabízí i snídaně. Byli jsme dost spokojení.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!