Vaše zkušenosti s New York Passem ? Tentokrát docela uvažuji nad jednodenním kouskem. Kolik se dá stihnout atrakcí za ten den ? Určitě bych asi chtěl Empire State Building, NY Skyride - to mi ale pořád nedává přidanou hodnotu  .

NY Pass vs. NY City Pass

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

11 reakcí

Vaše zkušenosti s New York Passem ? Tentokrát docela uvažuji nad jednodenním kouskem. Kolik se dá stihnout atrakcí za ten den ?
Určitě bych asi chtěl Empire State Building, NY Skyride - to mi ale pořád nedává přidanou hodnotu smiley

0

Druhou variantou může být New York City Pass. Je to výběr must see turistických atrakcí. Navštívíš tak celkem 6 míst a pas platí 6 dnů. Cena 89 USD. Pokud tak máš na NY více času a neplánuješ se při sightseeingu uštvat, může být toto lepší volba než New York Pass. Jeho nabídka sice vypadá lákavě, nutno ale podotknout, že nakonec stejně drtivou většinu muzeí, city tours a dalších vůbec nevyužiješ. Pokud cestuješ do NY teď v zimním období, počítej s tím, že další několik atrakcí z nabídky NY Pass bude uzavřeno. citypass.com/new-york

0 Citovat

Zajímavá nabídka, pro must-see rozhodně nejlepší varianta v porovnání s tím, co jsem dal já. Ještě jedna otázka, asi k žádnému z těchto passů nedostaneš i vstup do metra jak jsme zvyklí z Evropy, že ?

0 Citovat

Jenom poznámka - například do MoMA muzea se každý pátek večer dostaneš zdarma, v Metropolitním muzeu či American History muzeu platíš "donation" dle uvážení (http://cheapinthecity.com/index.php?pag ... s-for-FREE) a například kolem Statue of Liberty můžeš jet ferry zdarma na Staten Island/ i když circle line cruise je dobrá. Tak jde o to, kolik toho využiješ z pasu, jestli bys opravdu šel i na Empire i na Rockefeller...

0 Citovat

Využití návštěvy muzeí v době dobrovolného vstupného nedoporučuji ze dvou důvodů. Prvním důvodem je velká masa lidí snažících se této možnosti využít. Dalším důvodem je omezená doba, po kterou se můžeš muzeem procházet. Volné vstupy jsou i každou středu do Bronx Zoo. Ta ovšem není jednou z nejdůležitejších atrakcí v NY.

Naopak jednozačně doporučuji zmíněné ferry zdarma, odjíždí přímo proti nejjižnější stanici metra na Manhattanu. Další ferry zdarma jezdí o víkendech do Ikea v Brooklynu. Mám k tomu někde zahrabané i podrobnější informace, kdyby byl o ně zájem, pošlu je naskenované na mail.

Zauvažuj taky nad možností letu helikoptérou kolem spodní části ostrova, je to nezapomenutelný zážitek zejména při západu Slunce. Odletová hala se nachází mezi starým přístavištěm a terminál pro zmíněné Staten Island Ferry.Loni v únoru mě dvacetimutový let vyšel na 100 USD, letos to určitě zopakuji. Do NY letím 9.-16. února.

K žádnému z uvedených dvou Passů nedostaneš lítačku na NY MHD zdarma. Je nutné koupit Metrocard.

0 Citovat

nejde o dobu dobrovolneho vstupneho, ale o to, ze neplatite vstup, ale doporuceny dar, a to kazdy den--> doporucuju se podivat na web vyse, je tam vice new york tipu.

0 Citovat

Ferry jsem využil už loni v prosinci - taktéž každému doporučuji.

Letos budu mít více času v NYC tak bych chtěl něco víc, než jen celodenní Jersey Gardens smiley

0 Citovat

Dodám, že NY City pass od 1.března 2013 zdražuje z 89 na 106$ za dospělého...

0 Citovat

Na stránkách jsou velmi často slevy 15 %, momentálně probíhá slevová akce na https://www.newyorkpass.com/En/prices/
Průvodce pro všech 80 památkách - se zákl. infem, co je zdarma, otevírací doba a pod. lze stáhnout i bez koupi pasu.
https://www.newyorkpass.com/En/ny-Guidebook/
Po koupi pasů online pošlou voucher na pasy, které si vyzvednete v NY spolu s tištěným průvodcem zdarma. V nabídce nejsou jen památky, ale i tůry, půjčení kola s průvodcem i bez něj, slevy v obchodech a restauracích.
Po zakoupení pasů mi poslali slevový kód na pass do Philadelfie, který určitě využiju také, i když tam jedu jen na jednodenní výlet. I tak se to vyplatí, pokud jde člověk aspoň na 2 památky.

0 Citovat

Já byl letos v únoru na Top of the Rock. nakonec bez jakékoliv pasu, jelikož tohle byl jediný vstup za který jsem platil. Vzhledem k počasí bylo uzavřeno nejvyšší patro. :/

0 Citovat

Tak to je škoda, že bylo špatné počasí, ale jakožto fotografující maniak musím říct, že nejlepší fotky byly stejně ze spodní vyhlídky, mezi těmi skleněnými panely smiley Na vrchním patře pořád něco zavazelo, takže na focení nic moc, i když výhled pěkný.

0 Citovat

Tak já jsem si ho koupil na 1 den za cca 75 dollarů (přes aplikaci v mobilu to bylo/je levnější).
A za 1 den jsem navštívil (dle pořadí):
1) Hned z rána Top of the Rock
2) Intrepid
3) Lodí okolo manhattanu a sochy svobody (CitySightseeing Cruises)
4) Discovery Times Square
5) Madame Tussauds
6) Museum of Sex
7) NY Skyride
8) A noční NYC v Empire State Building

A všechno pěškobusem smiley Ale dalo to práci to celé naplánovat a hlavně se toho držet! smiley

0
11 reakcí