Agoda - zákeřné jednání !!!

Napsal colomany 2016-02-23T18:00:59+01:00 ve fóru Vyhledávače hotelů
7 odpovědí

Zdravím, je moje morální povinost sdílet svůj příběh. Hledal jsem spaní co nejblíže letiště v Caticlanu na Filipínách, kvůli brzkému ranímu odletu, jediné kde jsem našel, tak na Agodě, což byla moje první zkušenost s ní. Spaní jsem zarezervoval, systém to chtěl hned zaplatit, platbu jsem proto provedl ihned kartou. Na večer jsme pěkně přejeli loďkou z Boracaye a když jsme se šli za tmy na jistotu ubytovat, tak o naší rezervaci nikdo nevěděl a měli plno!!!! Systém Agody si strhl prachy a žádnej z těch prašivců se neobtěžoval se s tím zabývat!!!! Toto se nám třeba s bookingem v životě nestalo a to jsme přes ně řešily ubytování v mnoha státech na několika kontinentech!!!

Ještě dodávám, že rezervace proběhla asi týden předem, takže rozhodně se to nedá omluvit, že to bylo na poslední chvíly a nikdo ze zaměstnanců Agody nestihl zareagovat !!!

Mám podobnou zkušenost z minulého týdne. Měl jsem několik měsíců zarezervovaný hotel v Izraeli. Platit jsem měl asi 5 dnů před příjezdem do hotelu. Mezitím mi skončila platnost platební karty, s kterou jsem rezervaci provedl. Bankou mi byla zaslána nová karta se shodnými údaji, pouze se změnil CVV/CVC číselný kód. Pokusil jsem se poté na webu Agody učinit změnu platební karty u rezervace, ale tato možnost není poskytována. V den předpokládané platby za ubytování mi v 17:53 přišel e-mail s požadavkem, abych poskytl nové údaje platební karty. Za dalších 8 minut (v 18:01) mi přišel další e-mail, kde moji rezervaci zrušili s odůvodněním, že nebyli schopni debitovat moji kreditní kartu a získat platbu za rezervaci! A to jsem měl pro jistotu na svém profilu u Agody uloženou další platební kartu...
Vše špatné je k něčemu dobré. Když jsem rezervaci uskutečnil, tak jsem obdržel slevu 25%. Po zrušení rezervace jsem hotel objednal (i ihned uhradil) opět u Agody (byla opět nejlevnější) a sleva nyní činila už 30%

Já bych asi nebyl tak přísnej .. provedl jsem přes agodu asi 15 rezervací (Filipíny, Thajsko, SAE apod.) a vždy vše bez problémů. Ono s každým vyhledávačem či prodejcem se občas stane nějaká nepříjemnost.

Jak to nakonec dopadlo? Spali jste venku nebo našli další ubytko hned vedle? smiley
Psal si poté na agodu co se stalo a jak se k tomu postavili?

Vím, že je to otrava a vždy to nejde, ale já když mám ubytko dopředu do zemí jako např. Filipíny, napíšu do hotelu krátký mail zda je rezervace ok, ale to už je samozřejmě na každým. Chápu, že člověk platí za službu a chce aby fungovala ..

Tohle bych viděla spíš na chybu hotelu. Pracuju na recepci, kde zároveň zadáváme rezervace do systému. Rezervace od každého portálu vypadá jinak, takže to chvilku trvá, než se člověk naučí, co s tím dělat. Bohužel se už několikrát stalo i na našem hotelu, že nový zaměstnanec si s nějakou rezervací (třeba zrovna od Agody) nevěděl rady, tak to prostě smazal a dál neřešil... V systému pak rezervace samozřejmě nebyla, když jí tam nikdo nezadal, a pokoje se vesele prodávaly dál... Každopádně tohle je chyba hotelu a měli vám zajistit jiné ubytování a případný rozdíl v ceně vzít na sebe.
Navíc Agoda posílá během 10 - 14 dnů před příjezdem (teď to nevím přesně, ale určitě to je víc jak týden) každý den e-mail s připomenutím, že se k nám někdo přes ně chystá smiley.

Nedomnívám se, že standardní postup je ten, že Tě Agoda osloví abys dodal nové platební údaje a již za dalších 8 minut Ti rezervaci zruší. To mohli tu rezervaci zrušit okamžitě. Neprohlížím si 24 hodin své e-maily, abych mohl na každý okamžitě reagovat, takový závislák ještě nejsem. Objednal jsem si již desítky hotelů na různých webech, ale s tímto jsem se setkal poprvé. Nebudu Ti ale vymlouvat Tvůj úhel pohledu.

Na okraj, agoda a booking su ta ista firma, zrejme i s rovnakym backendom, takze nadavat na jednu a chvalit druhu nema velky vyznam, je to skor len blba nahoda smiley

Také jsme jednou měli rezervaci na obsazený hotel, ale vyjednali nám příjemný upgrade smiley takže celý apartmán pro sebe..

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!