Ahoj, od 6.3. do 10.3. budeme v Singapuru. Mohu poprosit o pár tipů, co vidět? Úplně ideální by bylo se sejít s někým, kdo tam žije nebo to zná a osobně by se třeba šel s námi někam podívat... Díky! .

Singapur

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

China town v Singapuru je ten nejhorší brak a vrchol komerce, co jsem viděl. To i v Queens v NY je 100x autentičtější. Chápu, že každý má ty své cestovatelské priority a must see nastavené jinak. My jsme se shodli, že z celého Singapuru a všech těch pozlátek nás nejvíce zaujal noční život, trhy a hlavně jídlo v Geylangu. Ve vší počestnosti, byl jsem s manželkou:-)

0 Citovat

cali napsal(a):

China town v Singapuru je ten nejhorší brak a vrchol komerce, co jsem viděl.


Já tam vzal hotel hlavně kvůli ceně a relativně dobré poloze - docházková vzdálenost centra + kousek je metro.  Když jsme u těch trhů s jídlem. Co takový Makansutra Glutton's Bay?



0 Citovat

Ten trh neznám... Typické jídlo pro turisty v Singapuru - to je hlavně chilli crab a žáby. Krab mě zklamal, respektive poměr ceny a kulinářského zážitku byl mizerný, žáby naopak nadchly a pokud znova pojedu, bude to hlavně kvůli nim:-)




20180515-154006.jpg
20180515-155303.jpg
dsc-0377.jpg
dsc-0356.jpg

0 Citovat

Nějaké poznatky po pár dnech strávených v Singapuru:

- Na levné stravování hledejte tzv. hawker centra - je to trošku jako foodcourt v obchoďáku, ale bývají tam většinou desítky (někde i 200) malých stánků, každý má v nabídce jen pár pokrmů (a jiné stánky mají zase jen nápoje...). Není problém se najíst za 4SGD, za 10SGD je to už slušná hostina i s pitím.

- Na MHD je lepší pořídit "nabíjecí kartu", kupování jednotlivých jízdenek před každou cestou mi přišlo zdlouhavé a nepraktické. Automaty vydávají max. 4SGD, takže se trošku do problému dostanete už při příletu - bankomat dá nejmenší bankovku 10SGD a cesta do města stojí třeba 2.5SGD. Já kvůli toho kupoval pro dva lidi tři lístky (jde ho pak projet později, ale pokud je to kratší cesta tak to stejně sežere celou hodnotu). Po pravdě jsem moc nepochopil, proč i na tu papírovou kartičku nejde nabít třeba 10SGD a postupně je čerpat. 

0 Citovat

V těch automatech se nedá platit kartou? 

0 Citovat

Dá se v nich platit kartou

0 Citovat

Ahoj, chtěl bych zvolit letos cílovou destinaci tak, abych letěl s mezipřistáním v Singapuru (konečná destinace Filipíny/Indonésie/Malajsie). Je to reálné? Nebo je lepší poté z cílové destinace udělat krátký jedno až dvoudenní letecký výlet do Singapuru?

Děkuji předem za tipy a zkušenosti :) 

0 Citovat

Pat napsal(a):

Ahoj, chtěl bych zvolit letos cílovou destinaci tak, abych letěl s mezipřistáním v Singapuru (konečná destinace Filipíny/Indonésie/Malajsie). Je to reálné? Nebo je lepší poté z cílové destinace udělat krátký jedno až dvoudenní letecký výlet do Singapuru?

Děkuji předem za tipy a zkušenosti :) 


Já si udělal open-jaw variantu -> přílet na Bali a odlet ze Singapuru. Samozřejmě se to dá nakombinovat různě., podle toho kam chceš. 

0 Citovat

Pat napsal(a):

Ahoj, chtěl bych zvolit letos cílovou destinaci tak, abych letěl s mezipřistáním v Singapuru (konečná destinace Filipíny/Indonésie/Malajsie). Je to reálné? Nebo je lepší poté z cílové destinace udělat krátký jedno až dvoudenní letecký výlet do Singapuru?

Děkuji předem za tipy a zkušenosti :) 


Měli jsme taky open-jaw, akorát opačně: přílet Singapur, odlet Bali a přelet do Indonésie ze SIN jsme dokoupili u AirAsia.

0 Citovat

Tak ono jde vsechno. Nejdůležitější je, jak to vychází finančně. Pokud ta open jaw plus jeden priskok je stejně draha nebo treba jen mírně dražší než zpátečka treba do SIN plus prelet na Bali a zpět, tak ok.Pokud to vychází podstatně draz, tak pro nekoho bude smysluplnějšího letet do SIN a treba zpátečku na  Bali udělat samostatné.

0