Kdo by pátral po spojích ven z Kutaisi, tak tady je parádní seznam linek + časů http://www.visitkutaisi.com/travel-kit/ ... arshrutkas včetně toho, kde se nachází hlavní autobusové nádraží v Kutaisi. .

Kutaisi, Gruzie

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Pro Michala: my odlétáme příští úterý. Program jsem uzpůsobila své 6-leté dceři, která bude poprvé u moře, ale i tak jsem naplánovala menší poznávačku. Přílet Kutaisi vnoci/k ránu, přespání, ráno maršutkou do Chiatury, pokud stihneme, tak klášter Motsameth, návrat do Kutaisi, další den půjčení auta a Prometheovy jeskyně, Martvili kaňon,Okatse kaňon, Kinchkha vodopád /co stihneme/, noc v Kutaisi. Další den maršutkou k moři do Batumi /delfíní show, botanická zahrada a hlavně to moře/. V pondělí návrat do Kutaisi, tam klášter Gelati, katedrála Bagrati, tržnice, fontána, lanovka – přejezd na letiště - odlet 18:20 hod.

0 Citovat

Máš můj obdiv. Po mé zkušenosti bych to s 6-letými dětmi nedal. Nezapomeňte na Endiaron nebo Ftalazol.

0 Citovat

Michal dnes 20% s WDC, ako pre teba :) 

0 Citovat

Tak já už mám koupeno. Teď to vychází jen o 100 Kč levněji. Mít křišťálovou kouli, mohl jsem ušetřit tři stovky za letenku z Katovic :D

0 Citovat

lenkaa78 napsal(a):

Pro Michala: my odlétáme příští úterý. Program jsem uzpůsobila své 6-leté dceři, která bude poprvé u moře, ale i tak jsem naplánovala menší poznávačku. Přílet Kutaisi vnoci/k ránu, přespání, ráno maršutkou do Chiatury, pokud stihneme, tak klášter Motsameth, návrat do Kutaisi, další den půjčení auta a Prometheovy jeskyně, Martvili kaňon,Okatse kaňon, Kinchkha vodopád /co stihneme/, noc v Kutaisi. Další den maršutkou k moři do Batumi /delfíní show, botanická zahrada a hlavně to moře/. V pondělí návrat do Kutaisi, tam klášter Gelati, katedrála Bagrati, tržnice, fontána, lanovka – přejezd na letiště - odlet 18:20 hod.

Jsem stejná generace, mám dvě děti a Gruzii jsem zažil už na konci předposlední občanské války. 

Dceru i sebe připravte na pořádnou sračku (i opakovanou), oživte si ruštinu (nebo budete platit občas i významněji více) a ten itinerář považujte za maximum možného (já bych to seškrtal, ono tam zas až tak tolik věcí nefunguje, jak se zdá). 

Moře v Batumi? No, hm, jestli vám stačí oblázková pláž... 

Jinak máte můj obdiv, že zvládáte noční lety - já to s dětmi realizuju raději přes den, i za cenu vícenákladů za noclehy. I tak je to občas dřina. 

Hodně štěstí a připravte se na hodně turistickou zemi, Gruzie je úplně jiná, než po rozpadu SSSR. Lidé bohužel trochu taky, zejména mladá generace. 


0 Citovat

Michal napsal(a):

Dotaz asi hlavně na tonica: Přemýšlím v červenci nad Gruzií s příletem a odletem z Kutaisi (ve čtvrtek večer, pátek, sobotu a neděli ráno). Dá se tam za dva celé dny něco inteligentně stihnout? Přesvědčila by mě akce Wizzairu -20%... Stačila by jen pro členy WDC. 

Background: Když už mi Ryan posunul Mallorku a nabízí mi full refund za dvě osoby, tak hledám alternativní možnost přes české státní svátky, ale jen pro jednu osobu...

Město a okolí. Ryzí turismus, nic víc. 

0 Citovat

vetlanda napsal(a):

Moře v Batumi? No, hm, jestli vám stačí oblázková pláž... 



napr. v mojom pripade je lepsia kamienkova plaz ako lepkavy piesok. Na juhu od Batumi tie plaze su super (lahko dostupne busom), aj ked mozno deti sa viac potesia piesku.

0 Citovat

Když přiletím do Kutaisi v 22:25, budou ještě jezdit autobusy a maršrutky nebo už musí řešit taxi / smluvní odvoz? Plus to samé z centra na let v 6:35. Díky.

Údaje o čase jsem nenašel ani tu, ani na wikitravel nebo wikivoyage.

@tonic: Jinak koukám na cestovku kutaisi-tripstation.com, co jsi postoval, a vypadá na megasmlouvání - jejich ceny závislé na počtu účastníků v grupě. Ptal jsem se jich, jestli je to závislé na počtu lidí v objednávce nebo v grupě a odpověděli mi takový skvost, že nadále nic netuším :-D Na tripadvisoru vypadá pěkně i budget-georgia.com. Ta má fixní ceny na úrovni ceny při grupě dvou až tří osob u tripstationu. Jen mě mrzí, že v těch tour u ní chybí vodopád Gordy.

0 Citovat

najlepsie to bude asi riesit cez nejaky hostel, takto tazko povedat, vsetkych ktorych poznam, tak sa tam motali autom :) a ked chces riesit odvoz z letiska, tak Georgianbus stale ponuka moznost odvozu za 5GEL

0 Citovat

Michal napsal(a):

Když přiletím do Kutaisi v 22:25, budou ještě jezdit autobusy a maršrutky nebo už musí řešit taxi / smluvní odvoz? Plus to samé z centra na let v 6:35. Díky.

Údaje o čase jsem nenašel ani tu, ani na wikitravel nebo wikivoyage.


Zkus se zeptat přes chat personálu letiště https://www.facebook.com/kutaisiairport/ ; nebo napiš do GeorgianBus http://www.georgianbus.com/?m=show_text&;id=9 (Btw ti z letiště neodpovídají zrovna rychle, odepsali mi cca za 24h.)
Ti sice neprodávají na webu spoj mezi letištěm a městem, ale někde v textu normálně píšou, kolik ten spoj stojí atp. + že spoje z letiště odjíždějí hodinu po příletu letadla. Když jsme koupili jízdenku na letišti, poslali nás s ní za jakýmsi pánem, který nás a ještě pár dalších lidí nacpal do auta a jelo se. Taky jsem si představoval autobus nebo aspoň minibus, ale realita je trochu jiná.  :-) Prostě gruzínský/sovětský styl...

0 Citovat

Prapodivná věc.... jak jsem tu odpověď upravil, vecpaly se mi do ní dva středníky. :(

0 Citovat

tonic napsal(a):

najlepsie to bude asi riesit cez nejaky hostel, takto tazko povedat, vsetkych ktorych poznam, tak sa tam motali autom :) a ked chces riesit odvoz z letiska, tak Georgianbus stale ponuka moznost odvozu za 5GEL

Což o to, klidně si to odřídím. Jen v jednom se mi do toho tradičně nechce :-D

Jinak zde originál odpovědi od agentury:

Yes, everything is correct, the more topics are cheaper. 

0 Citovat

@jox: Díky, napíšu na letiště a když z toho budu moudrý jako od výše zmíněné agentury, zkusím Georgian bus. 

0 Citovat

Michal napsal(a):

@jox: Díky, napíšu na letiště a když z toho budu moudrý jako od výše zmíněné agentury, zkusím Georgian bus. 

Mně odpověděli normální angličtinou, jen ta špatná zpráva se mi nelíbila. 😊 Ptal jsem se, jestli je už hotové to nádraží před letištěm (mělo být v březnu), ale jestli budou mít jízdní řád jak noty na buben, jako např. v Tbilisi, tak je to stejně jedno...

Zpáteční cestu s georgianBus... ehm, spíš Car... nám zařídil recepční v hostelu, pochybuju, že by ranní odjezd byl problém.

0 Citovat

Takže Kutaisi bude mít nádraží u letiště? :D

0 Citovat

Michal napsal(a):

Takže Kutaisi bude mít nádraží u letiště? :D

Možná... :D Termín už prošvihli.

http://kutaisiairport.com/railwa...f-kutaisi/


http://agenda.ge/news/77108/eng

0 Citovat

Len aká bude frekvencia vlakov, keď to bude ako napríklad v Tbilisi, tak to nič moc. 

0 Citovat

[citace="tonic"]

Len aká bude frekvencia vlakov, keď to bude ako napríklad v Tbilisi, tak to nič moc. 

V Tbilisi je to spíš nic než nic moc. :)

0 Citovat

Pokud letíš s wizzem, doporučuji zakoupit transport přímo od nich. My jeli v pondělí mikrobusem z Batumi do Kutaisi na let, který odlétal v 6:35 do SXF z Batumi do Kutaisi za 18 GEL, z/do Kutaisi to vychází asi na 5 GEL. Jinak nám perfektně vyšlo počasí a absolvovali jsme lety z Kutaisi do Mestie a z Mestie do Natakhtari s Vanilla Sky, super zážitek :-)

0 Citovat

Koukl bych se sem: https://www.p-airbus.com/

0 Citovat

Michael napsal(a):

Koukl bych se sem: https://www.p-airbus.com/

to ani netreba, to je Georgian bus s priplatkom :D

0 Citovat

@Michael: Díky, vypadá to zajímavě. EDIT: Aha, tak to asi nic (viz níže)

Co se týče GeorgianBusu, našel jsem jeho timetable a ty časy mě úplně míjí. Možná nakonec použiji přikoupení dopravy od Wizzu - prý za 4 GEL... A měli by si to umět naroubovat na své lety.

0 Citovat

Michal, kedy ty vlastne letis?:)

0 Citovat

Jako zaměstnanec ve zkušebce jedině 5.7. až 8.7. :-D

0 Citovat

Aha, tak to jsem nevěděl :D 

Michal napsal(a):

Co se týče GeorgianBusu, našel jsem jeho timetable a ty časy mě úplně míjí. Možná nakonec použiji přikoupení dopravy od Wizzu - prý za 4 GEL... A měli by si to umět naroubovat na své lety.

  No u Wizzu je to přes tuhle společnost :D 

0