Kdo by pátral po spojích ven z Kutaisi, tak tady je parádní seznam linek + časů http://www.visitkutaisi.com/travel-kit/ ... arshrutkas včetně toho, kde se nachází hlavní autobusové nádraží v Kutaisi. .

Kutaisi, Gruzie

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

aj tak si myslim ze nakoniec pojde Georgian, cez cokolvek to kupite

0 Citovat

Tak to bude super využitelné - viz jízdní řád :-D (https://bit.ly/2sScvTt)

0 Citovat

Mimo to se dá snad i koupit jízdenka na letišti. Lidi si tam ve 2 ráno normálně kupovali jízdenky.

0 Citovat

Michael napsal(a):

Koukl bych se sem: https://www.p-airbus.com/

Tak se mi od nich vrátila odpověď, že používají GeorgianBus...

Takže začíná být aktuální, jestli tam kolem jedenácté večer premávají maršrutky.

0 Citovat

tieto problemy..vsak uvidis na mieste, neberies taxik Charleroi do Bruselu :) pripadne sa niekomu pichnes do taxiku

0 Citovat

Info od Kutaisi-TripStation.com (tonicův tip na tour agency) - cena za tour se určí až v den konání podle počtu lidí, co se slezou.

0 Citovat

Michael napsal(a):

Mimo to se dá snad i koupit jízdenka na letišti. Lidi si tam ve 2 ráno normálně kupovali jízdenky.

Ne snad, ale určitě. :)

0 Citovat

Mimoto mi přišla zpráva od sousední agentury, že vodopád je zavřený:

Kinchkha waterfall. It is closed because of reconstruction.

0 Citovat

Ještě koukám, jestli bych nenašel nějakou tour do Chiatury. Kolekce maršrutek s přestupem, co jsem vygooglil na Tripadvisoru, se mi nezdá zrovna to pravé. Půjčení auta taky nebylo zrovna ekonomické pro jednoho člověka (u dobrých půjčoven od cca 35 € na den).

0 Citovat

ty vsade najdes problem :)) idu ti tam aj priame vlaky (do Sachkere)

(odchod 5:30 a 16:10 z Kutaisi a zo Sachkere naspat 10:20 a 20:05, Chiatura o par desiatok minut skor/neskor, zial gruzinske zelznice maju najhorsie cestovne poriadky siroko daleko)

http://railway.ge/?web=1&;action=page&p_id=479&lang=eng

a marsrutkou cez Zestafoni to mas rychle tiez


1swtbwn-1.png

0 Citovat

Tak tam zkus Tinder a třeba bude nějaká paní s károu...

0 Citovat

@tonic: Nevidím. Jen nejsem ten východní hacker jako ty ;D a mám trošku respektu k tomu, že jsem tam dva dny a maršrutky si mohou jezdit, jak chtějí :P

@cali: Dík za tip. Gruzínkám se nebráním, ale asi by to chtělo spíš nějaký východní vKontakt... :D To už tam rovnou můžu couchsurfovat ;)

0 Citovat

tonic napsal(a):

ty vsade najdes problem :)) idu ti tam aj priame vlaky (do Sachkere)

(odchod 5:30 a 16:10 z Kutaisi a zo Sachkere naspat 10:20 a 20:05, Chiatura o par desiatok minut skor/neskor, zial gruzinske zelznice maju najhorsie cestovne poriadky siroko daleko)

http://railway.ge/?web=1&;action=page&p_id=479&lang=eng

a marsrutkou cez Zestafoni to mas rychle tiez


To není pravda, jízdní řády ARM a ADY jsou ještě výrazně více omezené.

Navíc ten JŘ GR z webu je platný jen rámcově - nejsou v něm výluky na údržbu na jednokolejkách (tedy odřeknuté spoje, většinou v pracovních hodinách) a zrovna na Sačchere je dráha na hranici sjízdnosti. 


0 Citovat

A tak keby Michal chcel ísť na vlak 5:30 a nič by nešlo, to ešte marsrutky vykryjú :) a Arménsko má tri trate dokopy a či viem, tak sa dajú z grafikou zistiť aj časy zo všetkých zastávok, nielen z prvej a poslednej

0 Citovat

Jel jsem do Čiatury maršrutkami 2x a nevidím v tom vůbec žádný problém. Je dobré ráno vyrazit v rozumnou dobu a po příjezdu se na autobusáku zeptat u přepážek, kdy jede poslední zpátky. Žádná věda.

0 Citovat

On Michal je takový lepidlo na problémy, tak se asi jistí:-)

0 Citovat

J0x napsal(a):

Jel jsem do Čiatury maršrutkami 2x a nevidím v tom vůbec žádný problém. Je dobré ráno vyrazit v rozumnou dobu a po příjezdu se na autobusáku zeptat u přepážek, kdy jede poslední zpátky. Žádná věda.


trochu jsem měl problémy s tím jejich "švabachem" na nadraží, ale jinak ok...

0 Citovat

Gruzínské písmo je sice problém, ale stačí se zeptat. 😉 Nebo se naučit aspoň pár samohlásek, tím se výrazně zlepší odhad. 😊

0 Citovat

Ahoj, prosím o radu. Přiletíme do Kutaisi 4. července v 01:55 h. Načetla jsem, že tam není směnárna. Chceme se dostat co nejrychleji do Mestie. Mám dva dotazy: V kolik hodin jede první maršrutka do Mestie? Jak můžeme tu maršrutku zaplatit, když si můžeme GELy směnit až v Mestii? Moc děkujeme, letíme do Gruzie poprvé a informací moc nemáme. Mirka

0 Citovat

Znáte bankomat?

0 Citovat

Ide vôbec niečo priamo z Kutaisi do Mestie? Určite toho bude menej ako sa presunúť do Zugdidi a odtiaľ.

0 Citovat

exnerovamiroslava napsal(a):

Ahoj, prosím o radu. Přiletíme do Kutaisi 4. července v 01:55 h. Načetla jsem, že tam není směnárna. Chceme se dostat co nejrychleji do Mestie. Mám dva dotazy: V kolik hodin jede první maršrutka do Mestie? Jak můžeme tu maršrutku zaplatit, když si můžeme GELy směnit až v Mestii? Moc děkujeme, letíme do Gruzie poprvé a informací moc nemáme. Mirka

Směnárna tam je a rabotala i v noci. 

V Mestii bych nic neměnil, když tak v Kutaisi. 


0 Citovat

v Mestii som menil, je tam aj pobocka nejakej banky, kurzy normalne

0 Citovat

tonic napsal(a):

Ide vôbec niečo priamo z Kutaisi do Mestie? Určite toho bude menej ako sa presunúť do Zugdidi a odtiaľ.


V Kutaisi za McD jsou maršrutky, které dávají za cílovku Mestii (25 GEL), ale v Zugdidi nás pak během minuty řidič předal do druhého vozu a hned jsme pokračovali (bez doplácení). Mám podezření, že se i mezi sebou cestou mobilem domlouvali.

V Mestii jsou asi 3 banky, ale stalo se nám, že jejich bankomaty neměly peníze :)) Výměna za EUR v pohodě

0 Citovat

jasne, oni su dohodnuti, aj taxikari - my sme tiez tak sli do Batumi z Kutaisi s kratkou pauzou v Zugididi, kde sme prestupil do druheho taxika.

0