Kutaisi, Gruzie

Napsal David Eiselt 2016-04-11T19:31:45+02:00 ve fóru Co vidět a navštívit

Došla mi odpověď od Kutaisi Tripstation - neposkytují collecting transfers, jak píšou na webu. Jen stejnou cenu jako taxi.


tripstation.JPG

Ahoj, v srpenci letíme do Kutaisi, kromě obligátních míst, jako Chiatura + Okatse canyon, který hodláme pokořit maršrutkama, chceme zavítat i do Batumi. I když je to pomalejší, rád bych jel vlakem, jenže nějak nemůžu najít časy odjezdů. Našel jsem jen spoje z Kutaisi do MAKHINJAURI v 16:45 a 20:50, což pro nás není úplně ideální. Nemáte někdo link na nějaký info? http://www.railway.ge/samg/searc...lang=en-US se na Kutaisi - Batumi nechytá, stejně jako nadějně vypadající https://biletebi.ge/startup.aspx?id=90 ;

Díky za podnětný návrhy

http://www.railway.ge/?web=1&;action=page&p_id=479&lang=eng

Středník smazat...

Na tom oficiálním webu jsem našel jen jeden vlak (v tabulce vlevo dole:) - ten v pravým sloupku je asi zpáteční, ne?  Předpokládám, že by se mělo dát jet i vlakama, vypravenýma z Tbilisi - dají se najít někde jejich odjezdy z Kutaisi? 


kut-bat.png

Áno, to spiatočný. Myslím že nie všetky vlaky z Tbilisi premávajú do Batumi cez Kutaisi. Skôr by som pozrel zo Samtredie, alebo Rioni.

Mimochodem tím "electro train" jsem jel z Batumi do Kutaisi a stálo to jenom 2 lari. To jsem ani neveril svým očím, že tak dlouhá cesta může stát tak málo :-D. Jsou to staré sovětské jednotky, jedou sice dost pomalu, ale mají široké sedačky a spoustu místa, takže pohodlí úplně někde jinde než v marsrutce která stojí 10 krát tolik. 

já jel v 2016 z Tbillisi do Kutaisi  za 4 GEL, vlak celkem ok, ale jeli jsme asi 6 hodin ale ten hajzl byl hodně zajímavej :D


ten smrad nastěstí nešel vyfotit....p4250242.JPG

Tak vždy lepšie také wc vo vlaku ako žiadne v marsrutke :)) minulý rok Batumi Kutaisi  tiež ok.

To jste mě docela potěšili, že jet vlakem tam není až taková výstřednost. Stáhl jsem si i aplikaci gruzínských železnic do telefonu, ale jizdenka Kutaisi- Batumi přes to nejde koupit (zkoušel jsem různý termíny a nic). Takže moje první kroky tam  budou směřovat na nádraží (Kutaisi I asi)  - doufám, že den dopředu ty dva lístky do Batumi seženu. 

Nákup předem na tyhle denní vlaky vůbec neřeš. Taky jsem se snažil to koupit už v Zugdidi, při cestě do Batumi, asi 3 dny předem a nic mi tam prodat nechtěli, že prý jenom v Batumi. Když jsem to pak kupoval 10 minut před odjezdem vlaku, tak jsem pochopil. Ta jízdenka je jenom kus takovýho kartonu asi 3x2 cm. Ani se nejsem jistý, jestli na ní bylo napsáno vůbec něco jiného mimo ceny. Pokladní to prodávala z jedný velký hromady těchlech jízdenek na stole, žádný počítač a tak. Mimo to, ten vlak byl plný asi tak z 20%. Ten vlak staví i na zastávce Kopitnari cca 2 km od letiště, což se dá v pohodě dojít i pěšky, v nejbližší době by se snad měla otevřít zastávka i přímo u něj. Jinak v Kutaisi 1 není úschova zavazadel, ale stačí zaklepat na strážnýo a za 2 lari pohlídá.

Jeden dilci uspech v rovine pokusu jsem prece jen zaznamenal. Akorat ten cas odjezdu mi do karet nehraje :) Ok, necham to az na misto cinu


screenshot-2018-06-24-10-25-31.png

Nechaj to na mieste, oni majú ako to v ex-ZSSR býva dve kategórie vlakov - diaľkové, ktoré nájdeš sem tam aj online, prip. sa dajú kúpiť dopredu aj cez web a potom tie "elektropojezdy", také regionálne, ktoré sa dajú kúpiť len na mieste a častokrát majú separátny harmonogram. Rovnako to je aj na Ukrajine. 

Ukrajinu jsem vlakem trochu pojezdil (lůžkovej Užgorod - Oděsa rozhodně doporučuju, dál do besarábie už žádná sláva), tak trochu tuším, do čeho jdu :) Taky přemýšlím, jestli obětovat ty dvě hodiny navíc a jet do Chiatury vlakem.

theo2 napsal(a):

To jste mě docela potěšili, že jet vlakem tam není až taková výstřednost. Stáhl jsem si i aplikaci gruzínských železnic do telefonu, ale jizdenka Kutaisi- Batumi přes to nejde koupit (zkoušel jsem různý termíny a nic). Takže moje první kroky tam  budou směřovat na nádraží (Kutaisi I asi)  - doufám, že den dopředu ty dva lístky do Batumi seženu. 

Ahoj, my se taky chystáme v srpnu do Gruzie a Azerbajdžanu.  Taky jsem hledala jak se z Kataisi dostanu do Batumi. A po přečtení všeho možného mi vyšlo tohle:

Busem přímo z letiště: http://www.georgianbus.com/?m=sh...bsp;  cesta trvá 2  hodiny  a listek stoji asi 15GEL -navazuje na Wizz air z Prahy

Vlakem, bez možnosti koupit dopředu lístek  odjezd v 17:50hod - cesta trvá 3hod a 45minut.

Nebo z Rioni 15 minut vlakem od Kutaisi do Ureki ( na pobřeží asi 50km od Batumi) z odjezdem 2:23 hod a příjezdem 4:40 nebo 13:48 a příjezdem 15:36 lístek stojí 7 až 26GEL - možnost lístek koupit dopředu

Mapa železnice: https://discovergeorgiablog.file...summer.png

Ahoj Perro, letíme z Katovic, přílet je tam až v později noci, takže se už nebudeme pouštět do žádných větších akcí a zakempíme na první noc přímo v Kutaisi. To schema železnice je zatím nejsofistikovanější informace, co jsem v souvislosti s jejich železnicí viděl :) 


Perro být tebou tak vezmu ten Georgian bus, máš to bez starostí. Tahat se marsrutkou do Rioni a pak ještě z Ureki je nesmysl. Vlak Kutaisi - Batumi je taky dobrá volba, jelikož nemusíš až do Kutaisi ale můžeš nastoupit v Kopitnari. Je tam tak 30-40 minut po odjezdu z Kutaisi 1. Jízdenku ti prodá i průvodčí ve vlaku.

Osobne mne príde najlepšie Samtredia. Je to bližšie z letiska ako Kutaisi, na hlavnej trase, všetky vlaky aj marsrutky.

Můžete doporučit nějakej poklidnej půldenní trek v oblasti snadno dosažitelné z Kutaisi? Představoval bych si něco míň turisticky frekventovanýho, než např. Okatse Canyon. Do Mestia je to už je to celkem daleko (4 hodiny), kdyby bylo něco do dvou hodin vzálenosti, tak by to bylo ideální. 

Právě jsem se vrátil z Gruzie a zbylo mi 112 GEL. Měl by někdo zájem za dobrý kurz? Předání Pardubice, nebo zašlu poštou. Více v SZ. Jinak jsme vyzkoušeli www.star4rent.ge a úplně spokojení nejsme. Nissan xtrail z roku 2004, předal borec co uměl jen "samochod dobry" :). Prázdná nádrž, bez pásů vzadu, nefunkční AC, domluva vrácení na letišti a nikdo nedorazil ani nebral tel. Tak tam asi furt stojí :D.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!