Tbilisi a Gruzie obecně

Založil MaMbo před rokem ve fóru Tipy na ubytování

Je nutné rezervovat ubytování v Gruzii dopředu? Jel bych hlavně po turistických trasách, ale i do menších vesnic. A s rezervacema mám vždycky problém, protože cestuju bez plánu a ubytování si vždycky hledám až na místě. Má někdo zkušenosti s hledáním ubytování po příjezdu? A jaký jsou asi ceny, ať to můžu porovnat s cenama na netu. Děkuju za info. M.M.

Nebol problém nájsť ubytovanie pri príchode (Mestia/Kutaisi/Tbilisi), akurát v Gruzínsku sú veľké výkyvy v pomere cena/kvalita (aj v prípade, že chceš len "posteľ na prespatie" a žiaden luxus ti netreba, tak stále sa dá naraziť na nepríjemnosti ako zima v izbe a pod.)

asi tak, vsak aj Tbilisi bolo plne hostelov za 15GEL a jeden sme taky aj vyuzili, kedze sa nam nechcelo cakat 6 hodin na bus do KUT, tak sme tam trochu pospali.. zvycajne su to byty vacsie, kde spia aj majitelia a jednu dve izby prerobia na hostel

Asi jako skoro všude na světě není problém sehnat cokoliv na místě. Já mám radši většinou plán, bookuju dopředu, šetřím si nervy a čas s případným pobíháním po městě a hledáním přijatelného noclehu, vše záleží kolik máte času. To samé platí pro Gruzii. Ceny jsou v pohodě, my měli pěkné apartmány se snídaní kolem 300kč/os, jsou levnější i dražší, ale obecně to nebyla položka kterou by člověk nějak extra řešil..

Ahoj byl jsem v únoru týden ve Svanetii, ceny tam jsou v podstatě všude stejné - 20 lari za osobu za přespání a 10 za jedno jídlo - většinou stylem "jez dokud nepraskneš", takže mně osobně stačila jen snídaně a večeře. Dopředu jsem nerezervoval nic, alespoň ne právě ve Svanetii.
V malých vesnicích ani po Internetu nic zarezervovat nepůjde, ale Gruzínci jsou vždycky ochotní poradit a snad všude se najde někdo, kdo ubytovává.
Dopředu jsem měl ubytování v Kutaisi a Tbilisi, v obou nejlevnější místo v hostelu (osmilůžáky) za 10 lari na noc.

Skvělý, díky moc za informace... Už se nemůžu dočkat jak to tam procestuju...

Vecsinu cesty som bookoval dopredu, hladat ubytko na mieste moze byt pekna otrava a zrut casu, hlavne ked prides vecer, ale jednu noc kedze som nevedel ako sa dostat do Vardzie som si nechal na styl "uvidime" ... no a dopadlo to spoko, v Akhaltsikhe (vychodzie to miesto pre Vardziu) sa ma hned ujali miestny taxikari, za 0,5 GEL ma chcel vozit po miestnych hosteloch, hoteloch a domacich a z kym si nevyberiem ... vybral som si hned prvy hotel za 20 GEL, bol cisty a novozariadeny akurat ,ze nekurili v nom celu noc smiley Aj preto preferujem booking s recenziami

Ahoj všem,
obracím se na vás s jedním dotazem, je možné v Mestii koupit kartuši plynu (se závitem, na vařič VAR/Coleman)? Mám několik tipů na obchody v Tbilisi, ale v případě, že by jsme do Mestie přeletěli vrtulovým letadlem Vanilla Sky, museli bychom spoléhat na koupi až v Mestii. Díky za odpověď.

odpovím si sám (třeba někdo řeší stejný problém), na Couchsurfingu mi bylo odpovězeno jedním místním z Mestie, že lze koupit plynovou kartuši v obchodu se suvenýry, nic jiného z outdoorové výbavy ale nemají.

Ahoj všem, včera jsem se vrátil z Gruzie a zbylo mi 80 GEL, takže pokud by měl někdo zájem, mohu je předat osobně v Praze nebo poštou.

Ahoj, prosím, poradíte, chci koupit dvě letenky na VanillaSky, ale vždy mi to hodí platbu po jedné letence. Opravdu musím zaplatit každou zvlášť? Díky za odpověď.

Ahoj,
nevíte prosímvás jak bych se dostal v pátek brzy ráno - cca kolem páté z Tbilisi do Kutaisi? Pokud možno co nejlevněji. Další moje otázka zní jak se efektivně dostat z Mestie do Batumi? A co se týče létání s Vanilasky - asi není možný mít sebou nůž, ale jak je to třeba s kolíkama ke stanu atd?

Ani georgianbus nejde tak skoro rano?

A nebo noční vlak? My využili noční lůžkový vlak několikrát - z Tbilisi do Jerevanu, z Jerevanu do Tbilisi a z Tbilisi do Batumi. A jedním pozdně nočním jsme jeli i z Kutaisi do Tbilisi, tak možná něco pojede i opačným směrem.

No my totiž potřebujeme stihnout let z Kutaisi do Mestie ve 13:30 - měl bych tam být minimálně hodinu předem. Cesta z Tbilisi do Kutaisi je cca na 3 hodiny, tak doufám, že to snad nějak půjde

V tom případě ti nůž rozhodně neprojde - jdeš skrz klasickou kontrolu na letišti, ne stodolou jako mají u Tbilisi smiley

cca odjezd maršrutky v 7:00, příjezd do Kut okolo 10:30, přesedneš na maršrutku směr letiště (někoho se zeptej, jezdí tímto směrem pořád) a okolo 11 budeš na letišti, když nezapomeneš říct řidiči o zastavení smiley mezeru tam máš dostatečnou.

Díky moc za odpovědi. A ještě takovej blbej dotaz. Odkud odjíždějí Maršutky v Tbilisi? Z nějakýho centrálního autobusovýho nádraží?

ahoj, chci se zeptat jestli jdou nekde na internetu zjistit jizdni rady maršutek.. zadne jsem bohuzel nenasel.. popripade jestli jdou na miste v tbilisi zjistit jzdni rady i z statnich mest? nebo jestli je nekdo nemate treba vyfocene.. diky moc

Tady máš odjezdy z Kutaisi viewtopic.php?f=28&t=4048
Další jsem nenašel..

nejlepší diky moc!!

Ahoj, má prosím někdo zkušenosti s hromadnou dopravou v Gruzii? Konkrétně mi jde o to, zda je reálné se po příletu do Kutaisi cca v 6 ráno dostat do večera do Kazbegi. Mělo by to jít maršutkami do Tbilisi a poté do Kazbegu.Dle různých zdrojů by to mělo být ok, ale uvítám jakékoliv info z praxe co se týče četnosti spojů, spolehlivosti, kde to zastavuje v Tbilisi atd. Díky...

Naprosto v pohodě. Hodinu to máš tak z letiště na Didube (bus + metro) a tady chytneš maršrtuku. Odjíždí určitě do 16 hodin.

z KUT na Didube za hodinku? To tam jezdí šinkanzen ne? smiley

no z Kutaisi to trva viac ako hodinu:) ale nie je to problem, Georgian bus do Tbilisi, odtial presun metrom na Didube a marsrutka uz nejaka pojde.

bla bla bla... smiley vypíše stopadesát měst a pak si mám pamatovat, kam colomany přistane?

Přihlášení a registrace