Ahoj všem cestovatelům, Prosím ty z Vás, kteří mají zkušenost s cestováním po Keni, o nějaké tipy a doporučení co vidět, čemu se vyhnout atp Také by mě zajímalo, jestli stojí za to východní pobřeží - na jih a na sever od Mombasy (třeba Diani Beach). Předem moc díky a hezký den! .

Keňa - low cost safari? Co vidět?

Založil(a) ve fóru Co vidět a navštívit

Nevím nic o nějaké špatné bezpečnostní situaci v Malindi - nějaké bližší info? Hledala jsem to a nic jsem nenašla.

0 Citovat

V JAR stojí vstup do všech NP na jeden rok ( včetně Krugeru ) 5585 randů pro dva, což je není ani 7 tis CZK! Takže ať se jdou Keňané vycpat😉 

1 Citovat

To Nairobi NP jsem někdy chtěl dát při layoveru. Zpětně lituji, že jsem si tam letos neodskočil při cestě z Kapského Města do Victoria Falls... I Kenya Airways se nabízela, ale zdálo se mi to jako uberkill.

@Sue: Dá se to stihnout za den? Nebo mám naivni představu?

Ale to vstupné je už napálené pěkně 😅 Třeba Keňani dopadnou podobně neslavně jako Bhútánci, co museli snižovat denní sazbu víza, protože jim tam skoro nikdo nejezdil... 

0 Citovat

Ty vstupy jsou fakt raketa, Masai Mara asi budeme muset redukovat na jeden den...

@Sue - půjčení auta a cestování sólo jsme tentokrát nějak zavrhli, ale možná jsme příliš úzkostliví, protože tohle bude naše první "real" Afrika...

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Nevím nic o nějaké špatné bezpečnostní situaci v Malindi - nějaké bližší info? Hledala jsem to a nic jsem nenašla.



V Malindi priamo nie, ale je to na moj vkus prilis blizko toho 'Advise against all but essential travel' uzemia. Naviac sa tusim utoky zhorsuju a posuvaju dalej na juh.

https://www.gov.uk/foreign-trave...vice/kenya

0 Citovat

V Diana beach je mnoho agentur nabízejících safari.

Za mne je lepší se vykašlat na dlouhé cesty k Masai Mara a k Naivashe a  Nakuru.

Masai Mara není moc pěkná, je tam příliš mnoho zvířat, vegetace spasena, stromy zničeny.

Lake Naivasha je pěkné, ale hodinový výlet na lodičce s ukázkou lovícíh orlů, za tu dlouhou cestu od Mombasy za to nestojí. Pěkný tam je ostrůvek, kde to vypadá pěkně, vegetace i přiměřené množství zvířat.

Nakuru snad jen kvůli nosorožcům a žirafám, ale cesta za to opět nestojí.

Za sebe doporučuji Tsavo West a East - pěkná vegetace, zvířata se musejí hledat, nejsou všude a hlavně je to nedaleko od Mombasy.

Na slony bych ještě doporučil Amboseli, to je také dobře dostupné, když je pěkné počasí je vidět Kilimanžáro.

Za sebe je zbytek vzhledem k délce cesty a stavu parků zbytečné vidět.

Na Diana Beach je dobré jít po pobřeží směrem na Tanzánii, při odlivu se tam dělají pěkné tuňky s rybkami, vypadá to jak v akváriu.

Jinak všeobecně ceny neodpovídají nabízeným službám....

 

 

0 Citovat

Tak jasný, že z Mombasy je nejlepší udělat Tsavo east a west, a max. Amboseli. Z Nairobi je zase lepší udělat okruh Masáží Mára, Lake Nakuru a Naivasha. 

0 Citovat

@puketapu - která agentura ti, prosím tě, nabídla ten uvedený program za 925 USD?

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

To Nairobi NP jsem někdy chtěl dát při layoveru. Zpětně lituji, že jsem si tam letos neodskočil při cestě z Kapského Města do Victoria Falls... I Kenya Airways se nabízela, ale zdálo se mi to jako uberkill.

@Sue: Dá se to stihnout za den? Nebo mám naivni představu?

Nairobi NP je úplne v pohode na jeden deň... za mna stačí aj pol dňa, je to malicky park.... a je v podstate priamo v meste...my sme tam tiež boli len tak, ráno sme prileteli do Nairobi a večer sme odlietali....

1 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

@pukepatu, berda - můžete agentury s těmihle cenovkami jmenovat?;)

Byli jsme s Tall Masai safari. 

0 Citovat

My byli v září 2019 na tomhle kombu https://www.sunstripafricasafari...li-safari/ cena tehdy 680 USD/os. Domluva bez problému, cestou zpátky nás vyhodili na vlaku v Emali, kterým jsme pak na vlastní pěst pokračovali do Tsavo West, kde jsme měli svatbu - pokud byste chtěli trochu přitlačit na budget, doporučuji dát 2-3 noci v Lions Bluff, úchvatné - a pak zase vlakem do Mombasy, odkud jsme letěli dále. 

Pokud byste se rozhodli pro tuhle agenturu, chtějte šoféra/guida Tonyho, možná bych na něj ještě našel číslo a mohli byste u něj zabookovat napřímo asi levněji. 

0 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a): Jestli chceš levné safari, leť do JAR, tam ti stačí běžný osobák z půjčovny, nepotřebuješ 4x4 ani nemusíš platit žádnou agenturu či guida. 

Totéž platí o Namibii, navíc je tam mnohem bezpečněji. V Krugeru se u každého slona srotí dvacet aut, v Etoshe jste sami. Obecně všude jste sami nebo jen s minimem turistů. Solnou planinu v Deadvlei jsme měli 40 minut jen pro sebe, pak přišli dva další turisté. Dá se ubytovat uvnitř parku za rozumné ceny. Vstupné asi 5 USD za auto. Vše můžete projet bez heloumajfrienda  za zadkem. 10 dní v listopadu 2023, 5 lidí, ubytování 6500,-/os. Letenka za 14. Půjčovna drahá, ale pokud neberete Hilux kvůli redukci a se stany na střeše (což už bych příště nebral), ceny jsou mnohem vlidnější. SUV se hodí kvůli vyšší světlé výšce, spousta silnic je šotolina, ale stačí 4x2. 

0 Citovat

Namibii máme určitě v plánu, bude skvělá. Na Vánoce a Silvestra máme ovšem předraženou Keňu a nechce se mi dávat ani 100 Usd/ osoba/den (+ další náklady za pronajaté auto nebo průvodce s autem) přímo v Nairobi parku. To si raději za ty prachy užijeme lepší ubytování a jídlo;-)

0 Citovat

 

[/citace]

V Malindi priamo nie, ale je to na moj vkus prilis blizko toho 'Advise against all but essential travel' uzemia. Naviac sa tusim utoky zhorsuju a posuvaju dalej na juh.

https://www.gov.uk/foreign-trave...vice/kenya

[/citace]

Do Malindi se normálně lítá, cestovky tam vozí turisty, i český Čedok. Běžně  se jezdí i do Lamu. Tam se teda doporučuje jen přeletět. Malindi jsme vybrali pro větší rozmanitost možných výletů než Diani beach. 

0 Citovat

Inspired Feet Safaris

inspiredfeetsafaris@gmail.com

Vlastimil B. napsal(a):

@puketapu - která agentura ti, prosím tě, nabídla ten uvedený program za 925 USD?

1 Citovat

V Namibii jsme měli peška na zvířata. Byli jsme 2 noci v etoshe a moc jsme toho neviděli. Na druhou stranu asi nejlepší kempování. Nikde nikdo. Často grilovačka na ohni. Ale kvůli zvířatům bych radši jel někam jinam. Jinak jak píšeš. Drahý půjčení auta, tím myslím 4x4 včetně střešních stanů. Někde jsem četl, že někdo projel Namibii osobakem. Tam je prostor ušetřit. 😉

Petr76 napsal(a):

Totéž platí o Namibii, navíc je tam mnohem bezpečněji. V Krugeru se u každého slona srotí dvacet aut, v Etoshe jste sami. Obecně všude jste sami nebo jen s minimem turistů. Solnou planinu v Deadvlei jsme měli 40 minut jen pro sebe, pak přišli dva další turisté. Dá se ubytovat uvnitř parku za rozumné ceny. Vstupné asi 5 USD za auto. Vše můžete projet bez heloumajfrienda  za zadkem. 10 dní v listopadu 2023, 5 lidí, ubytování 6500,-/os. Letenka za 14. Půjčovna drahá, ale pokud neberete Hilux kvůli redukci a se stany na střeše (což už bych příště nebral), ceny jsou mnohem vlidnější. SUV se hodí kvůli vyšší světlé výšce, spousta silnic je šotolina, ale stačí 4x2. 

0 Citovat

Díky všem za užitečné tipy...

@Mandarinka - pravda, jsou to hříšné peníze, ale my se naopak uskromníme co se ubytka týká a dáme to holt za ty parky...

0 Citovat

Jasně, já to chápu. Kdybychom neměli relativně čerstvou zkušenost se safari v JAR, tak bychom uvažovali podobně. 

1